Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:40 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 121 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2016 9:29 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
jaan1414 kirjutas:

Jaa, aga enamus käikudega masinad ei saa universaalsuses, mugavuses ja päevalõpuks, tootlikkuses ja enamasti ka kütusekulus ikkagi parimatele jaole.


Seda kiidulaulu lugedes tuleb mulle alati meelde mingi panga reklaam, kus üks talumees oli oma bellarussi ära forsseerinud. Trakal oli vast mingi 3000 hevosvoima. Vana ise aeles mingite tibide vahel diivanil ja kui nähtamatu hääl taustal küsis: "Kuidas siis edeneb ka? Nii võimas masin?", kiitis taat : " Hästi! Reservi peab olema! Künnan kolmsada kilomeetrit tunnis, aga vaole ei ole veel pihta saanud!"
Kõik see ood, mis Sa siin laulad, kehtib MAANTEEL. Minu masinad teevad tööd PÕLLUL. Minu põldudel on hoopis teised olud st seal pole asfalti kus saaks täie tambiga lasta. Liikumiskiirused jäävad tööd tehes vahemikku 5-18 km/h. Selleks et astmevaba liigutaks neid haakeriistu mida ma täna kasutan, peaks tal olema ligi 300hj, astmelise kastiga piisab 230-st. Kütusekulu on kõikidel mootoritel enamvähem ühesugune st 200-214g/kw olenemata sellest milline käigukast sinna otsa on pistetud. Siit edasi näitab algklassi matemaatika, et astmevaba kütusekulu põllul pole sugugi väiksem kui astmelisel. Mis universaalsust ja mugavust puudutab, siis oleks võib olla mõistlik oma astmevabast masinast korraks välja tulla ja vaadata ka ilma astmevaba kastita masinaid. Oma suureks üllatuseks märkad, et polegi muud vahet kui käigukast. Seda kõike saad teada päevalõpuks! Vaata ainult et sellest päevast ei saaks lõputu küünlapäev.

Jah on töid milles astmevaba on MUGAVAM kasutada, aga need tööd on valdavalt oma olemuselt transporttööd. Siit edasi- astmevaba ei ole universaalsem. Teravilja TOOTMISESSE ta ei sobi, küll sobib ta teravilja KASVATUSSE. Ühes käivad asjad emotsioonideta, teises aetakse taga mugavust ja toetusrahasid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 8:56 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Kaleidoskoop kirjutas:
jaan1414 kirjutas:

Jaa, aga enamus käikudega masinad ei saa universaalsuses, mugavuses ja päevalõpuks, tootlikkuses ja enamasti ka kütusekulus ikkagi parimatele jaole.


Seda kiidulaulu lugedes tuleb mulle alati meelde mingi panga reklaam, kus üks talumees oli oma bellarussi ära forsseerinud. Trakal oli vast mingi 3000 hevosvoima. Vana ise aeles mingite tibide vahel diivanil ja kui nähtamatu hääl taustal küsis: "Kuidas siis edeneb ka? Nii võimas masin?", kiitis taat : " Hästi! Reservi peab olema! Künnan kolmsada kilomeetrit tunnis, aga vaole ei ole veel pihta saanud!"
Kõik see ood, mis Sa siin laulad, kehtib MAANTEEL. Minu masinad teevad tööd PÕLLUL. Minu põldudel on hoopis teised olud st seal pole asfalti kus saaks täie tambiga lasta. Liikumiskiirused jäävad tööd tehes vahemikku 5-18 km/h. Selleks et astmevaba liigutaks neid haakeriistu mida ma täna kasutan, peaks tal olema ligi 300hj, astmelise kastiga piisab 230-st. Kütusekulu on kõikidel mootoritel enamvähem ühesugune st 200-214g/kw olenemata sellest milline käigukast sinna otsa on pistetud. Siit edasi näitab algklassi matemaatika, et astmevaba kütusekulu põllul pole sugugi väiksem kui astmelisel. Mis universaalsust ja mugavust puudutab, siis oleks võib olla mõistlik oma astmevabast masinast korraks välja tulla ja vaadata ka ilma astmevaba kastita masinaid. Oma suureks üllatuseks märkad, et polegi muud vahet kui käigukast. Seda kõike saad teada päevalõpuks! Vaata ainult et sellest päevast ei saaks lõputu küünlapäev.

Jah on töid milles astmevaba on MUGAVAM kasutada, aga need tööd on valdavalt oma olemuselt transporttööd. Siit edasi- astmevaba ei ole universaalsem. Teravilja TOOTMISESSE ta ei sobi, küll sobib ta teravilja KASVATUSSE. Ühes käivad asjad emotsioonideta, teises aetakse taga mugavust ja toetusrahasid.


Kui sa ise tööd ei pea tegema võid sellist saasta ajada küll.
Praegu üks parimaid käikudega traktoreid mis dlg testist läbi käinud kulutab kultiveerimisel 100% koormusel 254g/kwh kohta. Samalajal astmevaba 257g/kwh kohta, see on siis koht kus käikudega masin peaks olema peajagu üle.
Ja kui see üks traktor väetab, külvab, harib, veab, pritsib, niidab siis võid oma käikudega masina jutuga minna enda mättaotsa tagasi ja rahus vaadata kuidas hooldemehed jälle siduripakke vahetavad.
Ses mõttes sinu jutus tõetera sees küll, kui peaks 100% mullatööjaoks traktori ostma siis suurt mõtet ei ole astmevabal, samas kas mullatööd üldse on vaja niipalju teha nagu seda tehakse? ja sellejaoks veel eraldi masin osta.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Viimati muutis jaan1414, Esmaspäev Nov 28, 2016 10:34 am, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 10:05 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
jaan1414 kirjutas:
.


Loomulikult kükitan oma mätta otsas edasi! Pole kahtlustki. Siin vaidlevad elustiil ja emotsioonideta raha. Ma ei keela Sul oma vänta kiita, ma väidan, et odavam vänt teeb samasugust mõnu ainult odavamalt.
Selle aja jooksul kus ma olen ise pidanud hakkama saama, Olen üle elanud kolmteist traktorit. Üle viietuhande tunni masinat ei pea, siis jääb teise ringi mehele ka midagi. Masinad teevad aastas 1500-2500 tundi. Selle ajajooksul on vaid üks masin olnud selline millel vahetati siduripakke. Ühel, esimesel, hooajal kaks korda. Pärast teist pakivahetust jäigi masin sinna kus pakke vahetatakse. Astmevaba tegi 400 tundi, sest oli hüdroveo tõttu ääretult mannetu ja läks samuti tagasi sinna kust tuli. Kuna mina töötan valdavalt põllul, vajan masinat mis saaks hakkama põllul. Transporttööd on teisejärgulised, selleks sobib kõige paremini veoauto. Minu eesmärk on toota võimalikult odavalt. Sellesse skeemi kahjuks kallid astmevabad masinad ei mahu. Olgu nad nii mõnusad kui tahes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 10:30 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Kaleidoskoop kirjutas:
jaan1414 kirjutas:
.


Loomulikult kükitan oma mätta otsas edasi! Pole kahtlustki. Siin vaidlevad elustiil ja emotsioonideta raha. Ma ei keela Sul oma vänta kiita, ma väidan, et odavam vänt teeb samasugust mõnu ainult odavamalt.
Selle aja jooksul kus ma olen ise pidanud hakkama saama, Olen üle elanud kolmteist traktorit. Üle viietuhande tunni masinat ei pea, siis jääb teise ringi mehele ka midagi. Masinad teevad aastas 1500-2500 tundi. Selle ajajooksul on vaid üks masin olnud selline millel vahetati siduripakke. Ühel, esimesel, hooajal kaks korda. Pärast teist pakivahetust jäigi masin sinna kus pakke vahetatakse. Astmevaba tegi 400 tundi, sest oli hüdroveo tõttu ääretult mannetu ja läks samuti tagasi sinna kust tuli. Kuna mina töötan valdavalt põllul, vajan masinat mis saaks hakkama põllul. Transporttööd on teisejärgulised, selleks sobib kõige paremini veoauto. Minu eesmärk on toota võimalikult odavalt. Sellesse skeemi kahjuks kallid astmevabad masinad ei mahu. Olgu nad nii mõnusad kui tahes.


Kahjuks need odavamad vändad nagu sa neid nimetad ei ole ühtigi odavamad, vähemasti minujaoks on nad alati vähemalt sama arvestatud kuluga hektari kohta tulnud.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 1:20 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2015 5:04 pm
Postitusi: 23
Räägin hetkel omakogemusele toetudes täielikult. On olemas 2 fendti 718 ja 820, mis teevad kõikvõimalike töid alates kündmisest 5ne ja 6ne pöörd, pluss kultiveerimsied randaalimised ja väiksema tüükaga ka sügavam kobestus u 20 cm piirimail pluss mõlemad on pritsi ees . Töötunde ees vastavalt 718- 5000 ja 820- 6500, pole neil astmevabadel ühtegi remonti peale hoolduste teinud ja kestavad ja olen väga rahul nendega. Samas olemas ka kaks 8nda seeria John Deeri, kus vanemal on astmetega kast ja uuemal astmevaba. Seal on vahe tunda, et astmetega kast mõnes olukorras töötab paremini ja päästab päeva põllul, kuid suurt erinevust küttekulus ja lagunemises(hetkel on kestnud mõlemad) pole olnud, kuid mugavuses kindlasti on astmevabal eelis. Olen kõrval ettevõttes näinud kus kahel 820 Fendil on tõesti kast lastud laiali 3500tt pealt, kuid nähes kuidas neid masinaid 2 jalaga paremal pedaalil ratsutades kõikides töödes piitsutatakse, siis ma ei imesta midagi. Oma mättalt vaadates pooldan ma astmevabakasti, kuna hetkel nendega kogemus üdini positiivne ja töötajad oskavad nendega ringikäia.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 4:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Astmevabal kastil on ainult üks plus ta on väheke mugavam, rohkem ei ole seal midagi head, kõik muud põhjendused on jama, see kast ei teeni end kunagi rahaliselt tagasi. Väidetav kütuseökonoomia transpordil kaob põllul olematuks ja kallimat ostuhinda ei olegi võimalik kunagi tagasi teenida, rääkimata siis veel 20% suurema mootori ostmise tagasi teenimisest, sest seda 20% ei saa sa kunagi raha teenimiseks kasutada.
Aga nagu öeldud ta on väheke mugavam.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 6:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
rait kirjutas:
Astmevabal kastil on ainult üks plus ta on väheke mugavam, rohkem ei ole seal midagi head, kõik muud põhjendused on jama, see kast ei teeni end kunagi rahaliselt tagasi. Väidetav kütuseökonoomia transpordil kaob põllul olematuks ja kallimat ostuhinda ei olegi võimalik kunagi tagasi teenida, rääkimata siis veel 20% suurema mootori ostmise tagasi teenimisest, sest seda 20% ei saa sa kunagi raha teenimiseks kasutada.
Aga nagu öeldud ta on väheke mugavam.

Ehk oled vale astmevaba otsa sattunud? Enda kogemusele toetudes on jutt vajalikust 20% suuremast mootorist täiesti absurd, suurem kütusekulu põllul täielik absurd ja suurem ostuhind ka küsitav, ei ole mina samas varustuses käikudega ja astmevabal traktori hinnasildil mingit märkimisväärset hinnavahet näinud, oleneb muidugi brändist.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2016 10:06 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
OK ei ole 20% on 17% ja sinna otsa sattus Profi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 29, 2016 12:05 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Prussakas jalutab koos porilasega ümber õuna millest keegi on hauganud. "Huvitav! Kui õun on ümmargune, kuidas siin nurk siis saab olla?" sügab prussakas mõtlikult kukalt. Kärbsel viskab prussaka targutamine kaane pealt: "Hähh! Ole nii tark kui tahad, lennata sa ikka ei oska!" ja tõmbab põrinal minema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 04, 2016 9:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
rait kirjutas:
OK ei ole 20% on 17% ja sinna otsa sattus Profi.

Jh siinkohal ei saa mainimata jätta , nn PS kastil on sama protsent 11-16 % ja parimatel astmevabadel 14-16 %. Ehk tegelikkuses sai 20% -st halvimal juhul 5%. Andmete allikaks Profi.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2016 7:53 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Dets 05, 2009 8:40 pm
Postitusi: 79
Olles ise töötanud Fendiga siis tean, et raskeks mullaharimiseks oleks käikudega masin võibolla tootlikum, kuid kindlasti mitte ökonoomsem. Rääkides samast hj klassist. See jutt et pean pidama 300hp fendti või 220hp new hollandit ei päde kuskilt otsast. Too holland mis töö hädapärast tehtud saab rüüpab kah vastavalt seljuhul ja kuna töötab viimase vindi peal laguneb mis kole. Ja no päeva lõpuks on ikka vahe vahel, ergonoomilisemad masinad lihtsalt väsitavad juhti vähem, säilib tähelepanuvõime ka peale 12h.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2016 12:22 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Kaleidoskoop kirjutas:
jaan1414 kirjutas:

Jaa, aga enamus käikudega masinad ei saa universaalsuses, mugavuses ja päevalõpuks, tootlikkuses ja enamasti ka kütusekulus ikkagi parimatele jaole.


Seda kiidulaulu lugedes tuleb mulle alati meelde mingi panga reklaam, kus üks talumees oli oma bellarussi ära forsseerinud. Trakal oli vast mingi 3000 hevosvoima. Vana ise aeles mingite tibide vahel diivanil ja kui nähtamatu hääl taustal küsis: "Kuidas siis edeneb ka? Nii võimas masin?", kiitis taat : " Hästi! Reservi peab olema! Künnan kolmsada kilomeetrit tunnis, aga vaole ei ole veel pihta saanud!"
Kõik see ood, mis Sa siin laulad, kehtib MAANTEEL. Minu masinad teevad tööd PÕLLUL. Minu põldudel on hoopis teised olud st seal pole asfalti kus saaks täie tambiga lasta. Liikumiskiirused jäävad tööd tehes vahemikku 5-18 km/h. Selleks et astmevaba liigutaks neid haakeriistu mida ma täna kasutan, peaks tal olema ligi 300hj, astmelise kastiga piisab 230-st. Kütusekulu on kõikidel mootoritel enamvähem ühesugune st 200-214g/kw olenemata sellest milline käigukast sinna otsa on pistetud. Siit edasi näitab algklassi matemaatika, et astmevaba kütusekulu põllul pole sugugi väiksem kui astmelisel. Mis universaalsust ja mugavust puudutab, siis oleks võib olla mõistlik oma astmevabast masinast korraks välja tulla ja vaadata ka ilma astmevaba kastita masinaid. Oma suureks üllatuseks märkad, et polegi muud vahet kui käigukast. Seda kõike saad teada päevalõpuks! Vaata ainult et sellest päevast ei saaks lõputu küünlapäev.

Jah on töid milles astmevaba on MUGAVAM kasutada, aga need tööd on valdavalt oma olemuselt transporttööd. Siit edasi- astmevaba ei ole universaalsem. Teravilja TOOTMISESSE ta ei sobi, küll sobib ta teravilja KASVATUSSE. Ühes käivad asjad emotsioonideta, teises aetakse taga mugavust ja toetusrahasid.

Kaleidoskoop ilmselt peab silmas Leesi Lennartit http://www.postimees.ee/1632799/huumor- ... ordkaatrit

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2016 8:00 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Profi andmetel on Fendti kabiinis ilge müra. Kui kõik need vahetamata käigud kuidagi rahasse ümber arvutatakse ja sealt mingi rahaline võit ka saabub, siis kahjuks kulub teoreetiline rahaline võit pluss uue Fendti raha traktoristile püsiva tervisekahjustuse hüvitamisele. Nojah ja sinna tuleb veel juurde traktori kallim hind ning suurem kütuseks..... Mnjah! Paneb mõtlema! Järeldus: sellise masina saab osta vaid siis, kui ise sellega töötad. Ennast kohtusse ju ei kaeba? Krt, pole kindel!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2016 9:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Ei noh vähemalt saab huumorit :lol:

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fendt
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 20, 2016 10:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
jaan1414 kirjutas:
.... suurem ostuhind ka küsitav, ei ole mina samas varustuses käikudega ja astmevabal traktori hinnasildil mingit märkimisväärset hinnavahet näinud, oleneb muidugi brändist.

Mälu ei petnud mind, fendt on endiselt märkimisväärselt kallim ja varustuse poolest valmistas ka pettumuse, keskjagajat ei olegi varustuses...kogu elu käib tagumiste väljavõtete arvelt ja neid on armetult vähe.
Juhanist on sirgelt 20kilo kallim ja fendti varustust ei annagi juhani tasemeni tõsta.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 121 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.