Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 20, 2024 6:55 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 70 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 1:51 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 9:07 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Harjumaa/Raplamaa
Minu valik oli John Deere 5070M ja New Holland T5050 vahel. Valisin JD. JD-l hobujõude vähem, kuid nende tööde jaoks, milleks traktor mõeldud, piisab täielikult - heina ja silo tegemisel vaalutaja ning kiletaja ees (kui vaja, veab ka pressi ning niiduki ära) ning sööda transpordiks. Lõpuks tegi Tatoli müügimees valiku ka lihtsaks - hoolimata lubadustest ei saatnud lõpuks pakkumistki. Mõlema traktoriga sõitsin platsi peal ringi, töö tegemist ei saanud proovida. JD meeldis rohkem ka tegelikult. Eks oleksin selle pakkumise kätte saanud Tatolilt, kui oleksin tõsiselt pinda käinud neile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 2:13 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
verbal kirjutas:
Eks oleksin selle pakkumise kätte saanud Tatolilt, kui oleksin tõsiselt pinda käinud neile.

Jajah, lähed esindusse, surud müügimehe vastu maad, võtad rinnust kinni, raputad ja küsid: "kuradi kurat, kaua ma pean hinnapakkumist ootama" :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 5:50 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 7:37 pm
Postitusi: 223
Asukoht: RAPLAMAA
jürto kirjutas:
katapeedu nüüd saad johni ja cnh meestelt teada kes oled :mrgreen:

Ei usu küll,et CNH omad Sulle kallale tulevad või nii edasi ja ega need Johni mehed ka nii hirmsad pole midagi.Kõigiga siiani läbi ja hakkama saadud.Ei hammusta nad kedagi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 9:51 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Tatoli omadest ei usu,et hinnapakkumist ei saanud,aga liisingu pakkumine kadus kül kuhugile ära.Kui sain algul liisu näidis pakkumise oli kõik ok aga kui soovisin seal midagi muuta siis on tänaseni vaikus isegi kui saatsin kordus päringu.Ega muidu poleks John Deeri ostnud.Ja kui valik oleks 5... M seeria masin olnud siis poleks hetkeks ka mõtlend.valik oleks olnud New Holland.M seeria kast täitsa manuaal ja kabiin väike.Sama masin mis juba MTZ osta.Aga hind on kahekordne.Seda nüüd keegi ei usu ilmselt aga natsa kahetsen,et sai see deere endale ostetud.New holland on edulisem.Vastupidamist ei tea aga muidu on mõned plussid hew hollandil rohkem kui Deerel.tegu on siis New holland TL100A versus John Deere 5100R.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 11:08 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 9:07 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Harjumaa/Raplamaa
Kaido kirjutas:
Tatoli omadest ei usu,et hinnapakkumist ei saanud,aga liisingu pakkumine kadus kül kuhugile ära.Kui sain algul liisu näidis pakkumise oli kõik ok aga kui soovisin seal midagi muuta siis on tänaseni vaikus isegi kui saatsin kordus päringu.Ega muidu poleks John Deeri ostnud.Ja kui valik oleks 5... M seeria masin olnud siis poleks hetkeks ka mõtlend.valik oleks olnud New Holland.M seeria kast täitsa manuaal ja kabiin väike.Sama masin mis juba MTZ osta.Aga hind on kahekordne.Seda nüüd keegi ei usu ilmselt aga natsa kahetsen,et sai see deere endale ostetud.New holland on edulisem.Vastupidamist ei tea aga muidu on mõned plussid hew hollandil rohkem kui Deerel.tegu on siis New holland TL100A versus John Deere 5100R.


Tõesti, oleksin ilmselt selle hinnapakkumise sealt ka kätte saanud, kui oleksin neile peale käinud. Käisin nädala alguses Mäos kohal, proovisin traktoriga sõita, küsisin oma küsimused ära. Lubati pakkumist, samal päeval veel kindlasti. Sellest peale vaikus.

Me ilmselt võrdleme erinevaid masinaid. Minul olid valikus New Holland T5050 (ka täitsa manuaal kastiga) vs JD 5070M. JD oli odavam. Kabiinid ühesuurused, JD oma tundus mugavam. Räägi NH plussidest, siiralt tunnen huvi.


Viimati muutis verbal, Reede Dets 30, 2011 11:49 pm, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 11:34 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
esiteks peaks olema t5050 Sama mis on TL100a.Viimane ainult 3 hobust võimsam.Käikude poolitaja pidi ikka olema see elektrohüdrauliline ehk hi-lo.See peaks olema mõlemal standart varustuses.Aga nagu mulle väitis Stokkeri müügimees siis seda HI-LO d pole Johnil 5070M olemas.Johni kabiin kindlasti väiksem kui on New Hollandil.Seda ei saa kohe kindlasti väita,et on samad.Hollandil nii ette kui taha vaade igaljuhul parem.Eest kapott madalam kui deerel ja tagant kabiinilklaas hollandil suur ja nähtavus hea.Deerel taga kabiini nurgapostid keset nähtavust.Ei kujuta ette kuidas kevadel külvatud saab.Hollandiga praegu poris sõidan ringi pole probleemi traktor püsib enamvähem puhas tänu poritiibadele.Aga proovisin Deerega loomi sööta siis peale 10-15 minutit taga aknast enam välja ei näind kuna pori kiht oli aknal.Deeresse sisseronides peab alati rooli liigutama muidu ma istuma ei mahu.Hew hollandil liigutasin rooli vist poolaastat tagasi.Hollandiga tagurdades ja jalgsiduriga mängides ei tule mul kunagi ruumi puudust aga deerega on tõsine probleem sama tegevusega.Deere plussiks loen elektrilist rippsüsteemi ja nats paremat käigukasti.Kui ma ei eksi siis 5070M il on rippsüsteem ka mitte elektriline.Kui keegi kahtleb minu kommentaarides siis tulge mulle külla ja ma tõestan selle kõik kohapeal ära.Ostsin sügisel kiletaja ja olengi probleemi ees kuna Deerel pole ruumi kuhu kiletaja kangid panna.Hollandil õnneks seda muret pole.Ja kui ma ei eksi siis peaks olema 5100R ja 5070M ühesuguse kabiiniga.Kui käis stokkeri mees Jüri mulle trakat tutvustamas kodus siis küsisin möödaminnes kuhu ma siin need kiletaja kangid panen siis ta jäi vastuse võlgu...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 31, 2011 12:00 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 9:07 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Harjumaa/Raplamaa
Kaido kirjutas:
esiteks peaks olema t5050 Sama mis on TL100a.Viimane ainult 3 hobust võimsam.Käikude poolitaja pidi ikka olema see elektrohüdrauliline ehk hi-lo.See peaks olema mõlemal standart varustuses.Aga nagu mulle väitis Stokkeri müügimees siis seda HI-LO d pole Johnil 5070M olemas.

Sellel sooduspakkumises oleval t5050 ei olnud käikude poolitajat, 12x12 käiku minu meelest. JD 16x16, muidu väga sarnane.

Kaido kirjutas:
Johni kabiin kindlasti väiksem kui on New Hollandil.Seda ei saa kohe kindlasti väita,et on samad.Hollandil nii ette kui taha vaade igaljuhul parem.Eest kapott madalam kui deerel ja tagant kabiinilklaas hollandil suur ja nähtavus hea.Deerel taga kabiini nurgapostid keset nähtavust.Ei kujuta ette kuidas kevadel külvatud saab.

Üldse ei vaidle Su kogemuse vastu, täitsa usun, et nii on

Kaido kirjutas:
Hollandiga praegu poris sõidan ringi pole probleemi traktor püsib enamvähem puhas tänu poritiibadele.Aga proovisin Deerega loomi sööta siis peale 10-15 minutit taga aknast enam välja ei näind kuna pori kiht oli aknal.

Deere'l olid mingit tagumiste poritiibade laiendused lisavarustuses, võtsin need ka. Ehk on abiks. Kas Sinu omal neid pole?

Kaido kirjutas:
Deeresse sisseronides peab alati rooli liigutama muidu ma istuma ei mahu.Hew hollandil liigutasin rooli vist poolaastat tagasi.Hollandiga tagurdades ja jalgsiduriga mängides ei tule mul kunagi ruumi puudust aga deerega on tõsine probleem sama tegevusega.Deere plussiks loen elektrilist rippsüsteemi ja nats paremat käigukasti.Kui ma ei eksi siis 5070M il on rippsüsteem ka mitte elektriline.Kui keegi kahtleb minu kommentaarides siis tulge mulle külla ja ma tõestan selle kõik kohapeal ära.Ostsin sügisel kiletaja ja olengi probleemi ees kuna Deerel pole ruumi kuhu kiletaja kangid panna.Hollandil õnneks seda muret pole.Ja kui ma ei eksi siis peaks olema 5100R ja 5070M ühesuguse kabiiniga.Kui käis stokkeri mees Jüri mulle trakat tutvustamas kodus siis küsisin möödaminnes kuhu ma siin need kiletaja kangid panen siis ta jäi vastuse võlgu...

Jah, 5070M rippsüsteem on mitte elektriline. Lisaks saan ka kevadel kiletaja kätte, jaga siis kogemust, kuhu kangid panid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 31, 2011 12:08 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
tagumised tiivalaiendid võtsin ja on olemas aga tiivad ise koos laientitega on liiga lühikesed.On juba ehitus selline,et kui kiirust veitsa tõstad siis rehvide küljes olev mustus lihtsalt lendab kabiini või klaaside suunas.New hollandil on poritiivad 30 cm pikkemad ja ei mingit probleemi.Jutt siis tagumistest poritiibadest.Aga see,et sulle 12x12 käimarit näidati ja pakkuti see muidugi sinu ebaõnn.Endal siis 24x24.seda siis hollandil.Kiletamise teema tuleb ainult hollandiga kõnealla.Deerega ma seda ei ürita.Deerele hakkan ehitama ise nüüd mingeid poritiiva pikendeid kuna midu pole liiklemine võimalik.Küsisin müügimehelt,ehk on mingeid lahendusi veel aga see ütles,et pole.Ja traktorit ainult kuivailmaga kasutada ka ei kavatse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 31, 2011 6:54 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
On kellegil .4 belarusi kuidas venelase kokkupandud common rail on?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 31, 2011 3:02 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
Küla pealt kuulsin, et see uus 1221 137hj mootoriga pidavat käima nagu sõiduauto kui istud vana russi pealt senna. Palju vaiksem ja ühtlasem käik olevat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 31, 2011 7:51 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 9:07 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Harjumaa/Raplamaa
Kaido kirjutas:
tagumised tiivalaiendid võtsin ja on olemas aga tiivad ise koos laientitega on liiga lühikesed.On juba ehitus selline,et kui kiirust veitsa tõstad siis rehvide küljes olev mustus lihtsalt lendab kabiini või klaaside suunas.New hollandil on poritiivad 30 cm pikkemad ja ei mingit probleemi.Jutt siis tagumistest poritiibadest.Aga see,et sulle 12x12 käimarit näidati ja pakkuti see muidugi sinu ebaõnn.Endal siis 24x24.seda siis hollandil.Kiletamise teema tuleb ainult hollandiga kõnealla.Deerega ma seda ei ürita.Deerele hakkan ehitama ise nüüd mingeid poritiiva pikendeid kuna midu pole liiklemine võimalik.Küsisin müügimehelt,ehk on mingeid lahendusi veel aga see ütles,et pole.Ja traktorit ainult kuivailmaga kasutada ka ei kavatse.


No igaljuhul on mul otsus tehtud ja ellugi viidud. Rahakoti suurus pani ka asja paika, tahtsin optimaalset valikut teha.

Eks jagan muljeid, kui traktor käes. Varasem töökogemus Massey Fergussoni 100hj traktoriga, sel on peal Dyna-4 käigukast. Väga rahul olen sellega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 31, 2011 9:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Igasugu kangide ja pultidega on alati jama, võiks juba kiiremini tulla see aeg, kui kõiki haakeid annab osta ISO'ga ühilduvaid, siis lõppeks see pultide ja kangide jama juba ära.
Trossidega kiletaja kangid on vast kõige mugavam, kui teha vasakule käetoele mingi lisa kronsa ja sinna külge panna, elektr.pult on seal väike sellele leiab ikka mingi koha.
5.-seeria deere ja nh osas ma sõna ei võtaks, aga kui 6.seeriast rääkida, siis ma ei näe küll nh mitte ühtegi eelist deere ees. Poriga ei ole mul tagumist klaasi kunagi täis visanud, esimese visaks küll täis enne porikate ette poole keeramist, aga seda vihmaga kruusateel ja tuule abil, nüüd pole seda muret ka enam.
See Hi-Lo kast on M-seerial kõigi mootoritega lisana saadaval. Aga endiselt see ei ole normaalne kast ja seda mitte ühegi traktorimargi peal.
Kabiini postidega on maitse asi, mulle meeldib 5.seeria kabiinil just klaaside lahendus, osadel töödel annab see oluliselt parema ülevaate. Fergussonil ja Claasil on vist siiani analoogne kabiini klaaside lahendus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 01, 2012 2:43 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
seda,et 6seeria deere kabiin on suurem ütles stokkeri jüri ka.Neid tagumisi poritiibasid saate võrrelda igal pool kus antakse pilte nende trakade tagumisest otsast.ega ma nüüd ei väida,et deere on kehva võrreldes hollandiga.nii see ka pole kuna deerel on ka omad plussid.Ja neid on suht palju just nende lisadega mida juurde saab osta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 15, 2012 8:03 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Kaido kirjutas:
tagumised tiivalaiendid võtsin ja on olemas aga tiivad ise koos laientitega on liiga lühikesed.On juba ehitus selline,et kui kiirust veitsa tõstad siis rehvide küljes olev mustus lihtsalt lendab kabiini või klaaside suunas. Jutt siis tagumistest poritiibadest...Deerele hakkan ehitama ise nüüd mingeid poritiiva pikendeid kuna midu pole liiklemine võimalik.
See on antud margi häda jah. Just teatud kiirusel viskas tõelised kotletid täpselt tulede peale. Ega jäänudki muud üle, kui lapatsid otsa aretada. Maanteel, kus kiirus suurem jõuab pori klaasideni pöörise tulemusel nagunii. Kuid paksemast jamast päästavad. Väljanägemine pisut porr küll, ent, nagu öeldakse, eesmärk pühendab abinõu. Illustreeriv pilt ka.
Manus:
150120121066.jpg
150120121066.jpg [ 121.37 KB | Vaadatud 8748 korda ]

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: kas deere või fahr?
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 15, 2012 9:29 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Jah oli ka plaan teha midagi analoogset.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 70 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.