Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 20, 2024 10:55 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Teen eraldi teema, kuna JCB teemas läks huvitavaks.

Kokkuvõte senisest arutelust:

Simo tuli mõttele, et võiks olla Eestis keegi, kes testiks masinaid erapooletult.
Pakkusin, et asjast huvitatud võiks vabatahtlikkuse alusel hakata masinate arvustusi kirja panema, näiteks demomasinate testimisel.
Võiksin neid vabalt jooksvalt avaldada Agri24.ee lehel, kus tekiks võimalus erinevaid masinad pärast võrrelda ning ka täiendavaid küsimusi, kommentaare avaldada.
Rait: Vaja oleks küsimustikku, et tekiksid omavahel võrreldavad arvustused. Hindepunktid erinevatele sõlmedele.

Võimalikud probleemid:

kas omaenda masinast kirjutamisel on info adekvaatne?;
kas masina testija "julgeb" kõik välja öelda, mis arvab?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 11:02 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ega siin ei olegi midagi tuleb ju kuskilt otsast pihta hakata küsimustikuga, aga kui põhjalik see võiks olla? Teed äkki kuidagi alguse sisse, siis ma täiendaks omalt poolt ja Uku on ka välja ilmunud kindlasti on temalgi üht teist lisada.
Praegu mõtlen, et võiks ka siin kuidagi väikses üleskutse teha, et kasutajad annavad teada, mis on eriti hea mingi konkreetse masina juures, näit. Jürto siin kuskil mainis, et Valtral see piduriga peatamine pressimisel 5+, et selles stiilis, keegi ei suuda kohe laksust kõikidele asjadele muidu tähelepanu pöörata, kuid hiljem võrdlemisel võib abiks olla.
Muidugi kuhu ja kuidas seda koostada kas või alguses? Foorumisse, mingi faili kujul ja kuhu siis?
Hiljem kui see sul portaalis üleval peaks olema ka võimalik välja printida ja traktori juures pliiatsiga märkmeid teha, vaevalt nüüd kõigil i-pedaal kasutada on :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 11:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Kui siin foorumis kondikava paika saame, saab portaali kõik võimalused, mis iganes vaja. Abi saab nt sellestsamast Case'i testist Profi kodukal

Minu hetkemõtted:

Minu arvates võiks nt olla alustuseks testitava masina spetsifikatsioon. Mis on konkreetse masina varustus ja näitajad (technical data). Võibolla link müüja kodukale ja täiendavale infole, piltidele, videotele mujalt välismaa testidest jne.

Edasi võibolla kirjeldus, mida masinaga tehti. See osa on ilmselt loominguline, sest väga raske on teha standardtesti. (eeldan siiski, et testimisega samal ajal peavad saama tehtud vajalikud tööd) Võimalusel tuleks mõõta kütusekulu ja muid näitajaid, tähtis on seejuures täpselt kirjeldada, mis tingimustes.

Lõpuks hindamine kava alusel, mille me siin ühiselt koostame:)
kui võtta Profi testidest malli, siis seal on alul toodud üldised plussid ja miinused, mis väärivad märkimist.
edasi on antud punkte mootori, käigukasti, sildade ja ülekande, haakeseadmete ja hüdraulika ning kabiini kohta. Hindamissüsteem tuleks ära kirjeldada ning oluline on iga hinnet kommenteerida, et mille alusel konkreetsed punktid anti (mis siis hästi/halvasti oli).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 11:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Panen siis lühidalt uude posti, mida saate töötlema hakata või hoopis oma variante pakkuda:

1) konkreetse masina detailid (tehniline spetsifikatsioon)
2) müügiinfo, testid mujalt
3) loominguline, võimalustele ja oludele vastav kirjeldus, mida masinaga tehti ja mis tingimustes.
4) Üldised plussid ja miinused, mis väärivad märkimist
5) Hinded komponentide kohta eraldi mingil skaalal (hetkel võetud Profi testi järgi):
5.1) mootor
5.2) käigukasti
5.3) sillad ja ülekanded
5.4) haakimisseadmed ja hüdraulika
5.5) kabiin

hinded tuleks ära kirjeldada


Jõudu!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 11:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ma läheks põhjalikumalt kui profi test.
Detailselt peaks olema hinnatud kui lihtne või keeruline on igapäevane hooldus sh. puhastamine nii kabiin, kui ka radikad, määrdeniplite arv ja ligipääs, õlide kontrollimine ja lisamine jne.
Hüdrosüsteem nõuab ka suurt tähelepanu alates pumba tüübist ja lõpetades väljavõtetega, kas vooluhulgad on reguleeritavad, kas on hüdromootori ühendamise võimalus, kas on LS-valmidus, kas on tagasivool. Konksudega sama lugu, JVV 6&21 nuuti, kuidas vahetada.
Lõpetades sellega, kas sul lõunasöögi jaoks ka kohta on kabiinis või pead istme taha viskama.
Katsun ise mõni õhtu traktri juurest läbi käia ja listi kokku panna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 12:21 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
rait kirjutas:
Ma läheks põhjalikumalt kui profi test.
Detailselt peaks olema hinnatud kui lihtne või keeruline on igapäevane hooldus sh. puhastamine nii kabiin, kui ka radikad, määrdeniplite arv ja ligipääs, õlide kontrollimine ja lisamine jne.
Hüdrosüsteem nõuab ka suurt tähelepanu alates pumba tüübist ja lõpetades väljavõtetega, kas vooluhulgad on reguleeritavad, kas on hüdromootori ühendamise võimalus, kas on LS-valmidus, kas on tagasivool. Konksudega sama lugu, JVV 6&21 nuuti, kuidas vahetada.
Lõpetades sellega, kas sul lõunasöögi jaoks ka kohta on kabiinis või pead istme taha viskama.
Katsun ise mõni õhtu traktri juurest läbi käia ja listi kokku panna.


vot ise samal meele
muidugi muudab asja veel keeruliseks see, et vaata iga mees hindab asja erinevalt. vb mina näen mingis asjas nt ebamugavust aga sina arvad, et see pole suurem asi mure.
ideaalid on kõigil ikka erinevad :)

Simo

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 12:44 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
aga äkki mõtleks keegi sellise mustandi välja kus siis kirjas mida hindad ja mitme punktiga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 12:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
rait kirjutas:
simok kirjutas:
... no kui on õige mees ja ise on masinaga rahul mille endale soetas, siis ei kõiguta teda ka mingi testi kehv tulemus :)
varustusaste peaks ka sama masinatel olema ikkagi- mu arust.

Simo :wink:

Võtame näiteks sinu vaatluse alla, sul on Case mingi mudel ja ütle nüüd päris ausalt, kas sa oled valmis andma mingile osale traktorist kehva hinde, tootja poolseid puudusi tal on, nagu ka kõigil teistel. Siin oleks omanik ise ka hindaja ja kui tihti siis tuleb kehv tulemus, mis meest kõigutab...
Ja see on see mida ma silmas pidasin, et selliseid inimesi ei ole liiga palju, kindel on ka see, et mõni mees annab oma sünkroniseerimata käigukastile kindlalt 10p.
Varustus ei puutuks asjasse, sest hindamist peaks tegema selliselt, et on ka varustuse loetelu.
Loogiline ju on, et astmevabasid võrreldaks hiljem astmevabadega ja vastupidi, oluline oleks saada kokku võimalikult suur hulk erinevate traktorite nii öelda tulemusi, et siis asjast huvitatutel oleks võimalik lugeda endale huvitava varustusega masinate tulemusi.


copy'sin selle JCB teemast

no ma ei näe põhjust miks ma ei peaks olema aus ja valetama paremaks kui on :D aga eks igaüks näeb kui testimisteks lähe, et mis ma arvan ja kuidas.
Jah, mulle meeldib Case IH tehnika aga on palju asju mis meeldivad mulle teiste markide juures.
Lihtsalt Case on selline masin mis on ennast meil tõestanud, tööga saab hakkama, probleeme pole olnud(selliseid mis mind nagu ärritaks) Tehas pakub ka vahendite olemasolul varustus mis on väga mugav- no seda ilmselt teevad kõik.
Aga masin pakub seda mida vajame :)
Ei saa mainimata jätta, et meeldib masina stiil :mrgreen:



nipet näpet on ikka, töö käigus/tehes tuleb välja see üldiselt. siiani pole aga sellised mis mind ISIKLIKULT koguaeg painavad.
praegu esimesena vopsatab radikate puhastamine- minu arvates pole väga mugav. kuna puhastama peab pidevalt siis võiks see osa mugavam olla. Kunagi uurisin foorumist ju ka nagu neid võresid mis JD radikate ees on- see võiks olla standardis ka Case'l nt.
Siis mootoriõli vahetamisel nagu natuke mind ISIKLIKULT häirib see õlikorgi asukoht.
Kunagi siin oli tagant üks gabariit läbi- selle vahetamine oli ka sihuke maru kehvake. Küll kruvid kõvasti kinni, siis pärast ei võta keeret- kruvid ime peened ka :?
Esimesed asjad mis pähe vopsatasid :)
(Jutt siis MXU 115 Maxxumist)


Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 4:55 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Selgusetuks jääb sellise arvustuse puhul, et mille põhjal kirjutad? Lisama peaksid et kas oled ise traktori kasutaja või omanik või omaniku võsu, kes alles unistab traktoriga sõitmisest. Samuti see, kas traktor kirjeldatud traktor ongi su ainuke kogemus või oled mõnega veel vähemalt samapalju töötanud.
See ei käinud Simo isiku pihta vaid üldiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Masinate testimine
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 5:02 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Kalle kirjutas:
Selgusetuks jääb sellise arvustuse puhul, et mille põhjal kirjutad? Lisama peaksid et kas oled ise traktori kasutaja või omanik või omaniku võsu, kes alles unistab traktoriga sõitmisest. Samuti see, kas traktor kirjeldatud traktor ongi su ainuke kogemus või oled mõnega veel vähemalt samapalju töötanud.
See ei käinud Simo isiku pihta vaid üldiselt.


Nõus, et testide võrreldavus ei saagi olla väga hea, kuna hindajad on nii erinevad.
Hea oleks muidugi kirjutada paar sõna taustast. CV-d vast päris vaja ei ole.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.