Tänane kuupäev Kolmapäev Mai 22, 2024 8:47 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2011 1:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Tervist ka siinse foorumi rahvale,
Kuna sellised talved nagu 2009/10 ja 2010/11 ilmselt viimasteks samalaadseteks ei jää, siis pean hakkama päris tõsiselt kaaluma traktori ostmist. Ei pääse enam oma talule ligi ja valla peale lootmine on sama hea kui endale auk kaevamine ja ise sinna sisse kukkuda hiljem. Naabrid elavad ka liiga kaugel,et hakkaks oma tehnikaga tulema minu teed lahti ajama. Seega sellest ja teistest põhjustest tingituna pean hakkama endale traktorit soetama. Konktreetset eelarvet pole planeerinud,sest pole isegi selge,mis tehnikat osta.
Hetkel on valida 2 masina vahel,mis on transpordi mõttes kõige lähemal kodule: T130 sahaga ja Jumz 1989.a põllumajandusversioon ,millele lisa raha eest saaks kaasa ka saha.
Kindlasti on paremaid variante ja alati kõik ei olene masina Kw hulgast vaid ka liikuvosade kulumisest ja saadavusest turul, seega laseksin targematel rääkida enam selles teemas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2011 2:21 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
MAZ kirjutas:
Konktreetset eelarvet pole planeerinud,sest pole isegi selge,mis tehnikat osta.



Enne ostmist peab raha olemas olema ikka. Muidu ei saa lumelabidat ka soetada.

Jumz on hea lumelükkaja, kuid ilma essillata ei tee sa midagi sellisel talvel nagu tänasel.

Joss jällegi raske kolakas. Jõudu palju kuid kulukas, kui vaid lumelükkamise jaoks teda kasutaksid. Jossi pidamine tasub alles siis ära kui saad talle vähemalt 2 kuud aastas tuld kolbidele anda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2011 3:15 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 05, 2010 7:01 am
Postitusi: 163
Asukoht: Viljandimaa
Mina lükkan MTZ 82 -ga ja on ees hüdrauliliselt pööratav sahk ja teeb ilusasti töö ära pole veel häda olnud. Kuigi plaanis soetada suurem ja tugevam russ :D

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2011 6:42 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
[quote="MAZ"]Hetkel on valida 2 masina vahel,mis on transpordi mõttes kõige lähemal kodule: T130 sahaga ja Jumz 1989.a põllumajandusversioon ,millele lisa raha eest saaks kaasa ka saha.
Transport ei tohiks määrav olla ühegi masina soetamiseks Vabariigi piirides...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Reede Jaan 07, 2011 11:13 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Transport on alati lisakulu,millega tuleb arvestada kui läheb teisest eestimaa otsast masinat vedama, muidugi peab arvestama,et kui masin seda väärt on ja leiad mõistliku hinnaga teenusepakkuja pole väga probleemi.
Suure tehnika(loe: liialt raske) vedamine on paljudele teenusepakkujatele liig, lihtsalt ei kannata vedada või ei taheta lubatud kandevõimet ületada. Aga ilmselt kõik oleneb ka ostetava objekti atraktiivsusest. :mrgreen:

MTZ 82 on ka võimalus, endal on remondi ja töötamise kogemus sellega olemas ja oma jõud ja mõistus käib sellest üle küll. Muidugi viimase aja hindasid vaadates jääb mulje,et mul peab olema ligi 5-6000 EUR taskus,et midagi saada aga see on ka vaid 4-5 kuulutust vaadates silma hakanud. Odav pakkumistega olen tuttavate pealt näidanud,et mõnikord võib hea asi juhtuda kätte aga 80% juhtudest vaid saad seda mille eest oled tasunud. :lol:

Teisalt,ma lähtusin printsiibist,et ennem on mõistlik eeltööd teha ,mida,mis seisus ja mis aasta arvu ja kW masinat tahan. Raha on üks oluliseim faktor aga kui sa ise ka ei tea,mida osta siis juhtub,et ostad midagi suvalist ja pärast avastad,et oled vale valiku teinud. Ehk kasutaja raivo soostub selle tasuvuse mõtte ka lahti seletama?

Minu kandis on enamusel lumelükkamiseks linttraktorid 1x DT 74, 2x DT75 ja üks sell lükkab lund ka T25Aga aga kuna tal on ka vaid 900m lükata maanteeni siis tal võimsamat tehnikat vaja pole :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Reede Jaan 07, 2011 11:53 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
MAZ kirjutas:


Teisalt,ma lähtusin printsiibist,et ennem on mõistlik eeltööd teha ,mida,mis seisus ja mis aasta arvu ja kW masinat tahan. Raha on üks oluliseim faktor aga kui sa ise ka ei tea,mida osta siis juhtub,et ostad midagi suvalist ja pärast avastad,et oled vale valiku teinud. Ehk kasutaja raivo soostub selle tasuvuse mõtte ka lahti seletama?

Minu kandis on enamusel lumelükkamiseks linttraktorid 1x DT 74, 2x DT75 ja üks sell lükkab lund ka T25Aga aga kuna tal on ka vaid 900m lükata maanteeni siis tal võimsamat tehnikat vaja pole :P



Vene tehnikaga on nagu vene rulett. Võid saada kolhoosi ajast hea masina võid viletsa saada. Enamjaolt Eestis liiklevast tehnikast on jah halvasti hoitud. Seda on ka koheselt masinat nähes ju näha. Kellel roheline svammikiht traktoril kellel muru kasvab kabiinis.
Jossi tasuvus on see, et ta lekib kuradimuse palju ja hooldus on kulukas kui vähe kasutad. Teisalt korraliku jossi ei saa alla 100k eegi. v 6391euri eest. Ühesõnaga kallim kui mtz82. Teha temaga pole midagi kui just suurt põldu ei pea ja kive ei pea lükkama või ehitustelt osa ei võta. Jossi varuosad pole ka väga kergelt saadaval ja odavusest pole siin juttugi.

Pikemat maad lund lükata endal, siis vaja ikka rohekem kahte masinat. a) väikest tökatsit, mis kuni 10cm lund lükkaks ja siis tanki. mis Monika ja Scarleti ajal abiks võtta. Samas kui vaid lumelükkamiseks masinat osta siis odavam tuleks 10x naabritele maksta ja lasta lükata.

NB Julge hundi rind on rasvane. Osta üks ära ja hakka tegutsema. Kui Ämbrisse astusid müüd edasi ja võtad järgmise milles mure.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 6:57 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
minu soovitus kas 82 või siis 150 :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 4:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 05, 2010 7:01 am
Postitusi: 163
Asukoht: Viljandimaa
Ja kui on paagis paarkümend liitrit kütet siis pole probleem ratastepeal koju vurada selllega jääks transpordi kulu ära ja russiga kannatab päris pikamaa tulla :D

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 3:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Kui siis esiveoline belaruss ehk MTZ-82 need on ka kohalikus teedehooldus firmas olemas ja enamasti tulevad ka tööga toime. Paar korda olen juhtunud ka peale kus MTZ 82 vajus sisuliselt porimülkasse ning mitu korda ka seda näinud kuidas kiilas jää,mis on lume all võtab masinal rattad ringi käima aga traktor vaevu liigub 1 cm paigast. Kuid need on ka sellised väga ekstreemsed olukorrad olnud.
Vaatasin huvipärast kuulutusi,mis olid internetis olemas ja selgus,et selline traktor maksab 60-100.000.- eek ehk 3834-6391 EUR. Üsna krõbe summa arvestades seda,et paljudki neist pole enam ammu esimsest nooruses, pluss töötunnid mootoril ja muude seadmete paratamatud kulumised veel otsa. Selle raha eest eeldaks natuke enamat,kui vaid uut värvi vana värvi otsas. Samas linttraktori hinnad jäävad ka samasse vahemikku, vähemalt mulle tundub nii.

T150K jätaks ma üldse välja mängust, kunagi oli kohalikul talunikul üks aga selle hävitas kähku ära kuna,tema jutu järgi olevad tegu ühe ebaõnnestunud leiutisega. Ma ei saa tea,kas tal oli täpsemalt probleemiks mootor või midagi muud igal juhul ühel päeval ta võttis ketaslõikuri ja tükkeldas selle ära vanarauks.

Ja kasutajale raivo, on ka teistmoodi ütlus: julge hundi rind on rasvane aga ka haavleid täis! :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 5:27 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Noh, ja mis edasi saab? Ootad sula ära? Hundi rind võib nii rasvane kui haavleid täis olla, aga üks on kindel- jänes šampust ei joo.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 7:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Hetkel küll ootan, kuni see valge jama ükskord ära sulaks,sest sellise ilmaga ei saa metsa teha. Lisaks viin kevadel üleliigsed kuivatatud küttepuud müüki,sest muud moodi ei kujuta küll,ette kust selle MTZ või DT75 raha kokku saab :wink: eks ta natuke aega võta aga eesmärk on mul olemas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 16, 2011 9:24 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 13, 2008 10:25 pm
Postitusi: 110
MAZ kirjutas:
Hetkel küll ootan, kuni see valge jama ükskord ära sulaks,sest sellise ilmaga ei saa metsa teha. Lisaks viin kevadel üleliigsed kuivatatud küttepuud müüki,sest muud moodi ei kujuta küll,ette kust selle MTZ või DT75 raha kokku saab :wink: eks ta natuke aega võta aga eesmärk on mul olemas.

Kuivade küttepuude müügi hooaeg on praegu.Kevadel soovitakse odavaid küttepuid,ehk siis tooreid.Kuivade puude eest kevadel eriti rohkem ei saa kui toorete eest ja kui rohkem ei saa,siis ju müüa ei tasu,sest puu kaotab kuivatamisel kuni 10% oma mahust ja müüakse puid ju mahukaubana.

_________________
Osutan saekaatriteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Osutan kallurveoteenust kuni 3tonni ja müün küttepuid.5280616


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 01, 2011 11:08 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 01, 2011 10:06 pm
Postitusi: 37
mul on claas arion 540 ja praegu on taga sahk ja lükab päris hästi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 02, 2011 10:40 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 01, 2011 4:19 pm
Postitusi: 37
Mtz kui nurga all sahk ees siis ette ketid ja taha pomm ja teeb ilusti töö ära! Oli hiljuti pakkuda üks korralik russ aga see rabati sekundiga ära 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Milline traktor on parim lumelükkamiseks?
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 03, 2011 8:39 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Juun 11, 2010 10:40 pm
Postitusi: 26
Jumz lükkab üsna edukalt lund .Taha raskuseks kunni kopp kive täis ja läheb nägu loom. Oma tee jupi lükkamiseks küll Kirovitsi vaja ei lähe.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.