Tänane kuupäev Reede Mai 10, 2024 7:58 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 10:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Omal vastutusel on peaaegu kõik lubatud :D
Aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis pole selles kerges segunemises hullu midagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 10:31 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
http://www.valtra.ee/service/parts/730.asp Siit võtad lahti transmissioni, seal kirjas, et "Valtra G2-08, Exceeds API GL-4" Huvitav, kas see "exceeds" (tõlkes ületama) tähendab, et on siis vedelam, või mida eales, kui API GL-4? :roll: Mille pärast see exceeds sinna topitud on? Igaljuhul ei saa mina ka aru. Kui Johni õli veidi on- mingi 0,5 l, siis võiksid valtra õliga klaaspurgis segada, oleks vähemalt segunemisega selge pilt, samas kas sobib ja tohib, seda ikka ei tea :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 12:02 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kastis on mingi 50+L, kui sinna satub 5L teise analoogse traktori õli, siis ei juhtu midagi, palju hullem on kui see 5L üldse puudu on.
Kastide põhimõte on enam-vähem sama kõigil, seega kui üks käib selle õliga, siis käib ka teine kui tilk seda esimest õli sisse satub.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 6:40 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
raiduga nõus täiesti:) peaasi,et päris vene hüdroõli pole,samas isegi selle puhul ei teeks see 5l midagi ma arvan.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 7:18 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Me Õpipoisiga naabrid ja heina- siloajal peab press ja kiletaja olude sunnil nii ühe kui teise traktori taga olema. Ma arvan, et juba söödavarumise hooaja keskpaigaks on õlid täielikult segunenud :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 9:48 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kõige lihtsam,õpipoiss paneb omale valtra õli sisse.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 9:49 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ise kasutan ka russis valtra xt60.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 8:20 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
jürto kirjutas:
kõige lihtsam,õpipoiss paneb omale valtra õli sisse.

NH-le saigi pandud Valtra õli(HT100 sama mis nüüd see XT60) sisse kui Andrese talu Valtra ostis omale ja meil press ja kiletaja rändama hakkasid kahepeale. Siis oli mul just parasjagu suurhooldus ära olnud ja hüdro õli ka vahetatud(sel hetkel küll veel NH õlid). Kuna aga Valtral oli garantii ja naabrimees kõva häält tegi :mrgreen: lasin selle ikkagi välja ja panin Valtra õli sisse.(NH praktiliselt uue õli kasutan nüüd väikelaaduris ära, nii et pm ei kaotanud midagi)
Nüüd aga on mul uus traktor juures. JD. Nüüd on mul garantii aeg. Pean ka kõva häält tegema ja kiitma kui hea ikka see HyGard on? Kui väga otsida siis küll leian HyGardile ka need sõnad, et "exceed-ib" kõikvõimalikud spetsifikatsioonid.

Siiamaani olen mina aru saanud, et ei ole hullu nende õlide segunemisest, kui just jah vene omaga ei lase segi või mingil muul viisil silmnähtavalt ropu ollusega.
Samas kui me jah vahetame haakeriistu suvel pea igapäevaselt, siis see segunemine ei ole enam 5L.
Ja siis on kolmandalt naabrimehelt ka veel vaja haakeriistu laenata, kellel hoopis kolmanda margi õli(ikka tuleb ette, ei jõua kõike omale muretseda ja polegi mõtet kui vähe vaja).

Andrese taluga võime tõesti ühed õlid sisse panna, pole iseenesest teostamatu üritus. Mismoodi aga valida kas Valtra või JD margi oma. Kes ütleb kumb on parem, spetsifikatsiooni järgi sobivad mõlemad. Siis on veel hind erinev(täpseid andmeid hetkel kummagi hinna kohta pole, kui keegi teab võib ära mainida).

Ja kui keegi küsib, et miks ma siis Valtrat ei ostnud, oleks kõik see õlide teema olematu, siis mulle ei meeldinud Valtra. Maitseasi, mille üle ei saa vaielda.

Üleüldse võiks selle õlide teema kohta uue teema vist teha, teemast "Uued Valtrad" kisub asi natuke spetsiifilisemaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 8:26 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
20liitrit john deere õli koos käibega 113 euri.see siis hüdrosse käiv.minu meelest ikka siga kallis.Kui kõrval new hollandi 20lt sama õli 60 euri kanku..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 8:30 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Kaido kirjutas:
20liitrit john deere õli koos käibega 113 euri.see siis hüdrosse käiv.minu meelest ikka siga kallis.Kui kõrval new hollandi 20lt sama õli 60 euri kanku..


Kuidas sa õlide teema lahendanud oled? Ei kasuta samu haakeriistu erinevatel masinatel?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 8:40 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Külapealt haakeriistu ei laena ja ise ka ei laenuta.Kummagil on oma õli sees ja kogu moos.See segunemine suht väike ja tegelt on veel kummagil trakal enam vähem kindlad haakeriistad nii,et ega suurt segunemist pole.Teinekord harva ikka on vaja vahetada aga seda harva.Talvel oli vaja vahest lumesahkasid vahetada aga siis sai enne vahetust silindrid tühjaks liigutatud käsitsi.Kuna ühel oli Kummiteraga sahk ja teisel raudteraga.Mul siiani õlid väga hästi puhtad püsinud nii,et ei näe väga suurt probleemi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 10:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
113€ on Hy-Gard koos km´ga, odav või kallis see on kõik suhteline...
Aga Cool-Gard´i eest 140€ 20L on küll päris krõbe :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 11:19 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Valtra transmissiooniõli talvel veidi alla 3 euro liitrist. Lisandus käibekas. Ilmselt 1000 tunni hoolde korral tuleb veelgi odavam, kui 60 liitrit korraga võtta. Päris suur hinnavahe on erinevatel tootjatel, kui isegi on tegemist sarnase õliga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 11:38 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Claasil samuti tiba üle 3 euri liiter+kõmm.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued valtrad!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 28, 2013 5:12 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Minu arust te keerate pisut vinti üle selle õliteemaga. Kui on sama tüüpi käimaritega masinad (sama tüüpi õlid), hooldused etteantud ajal tehtud e õlid ilma võõrlisanditeta, ei juhtu segunemisega miskit hullu. Oluline on vaid silmas pidada, et siduripakkidesse ei laseks tavalist hüdroõli.

Mis Johni õlidesse puutub, siis Stokker kasutab Valvoline õlisid. Kui just garantii ei ole, saab ju valida ka teise tootja oma (loe: odavama). Kas, ja kuivõrd see end õigustab, on iseasi. Kunagi anti siin ühes teemas kaasfoorumlastele tuld kaelavahele, a-la: kui jaksad osta kalli masina - jaksad hooldada ka!

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.