Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 20, 2024 6:58 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MTZ-05
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 2:54 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:19 pm
Postitusi: 14
Asukoht: L-virumaa/rakvere/sõmeru
tervitus!
minul siis selline mure et mul on motoplok MTZ - 05.Kõik toimis senikaua kuni tuli esimene lumi.Hakkasin siis mina oma motoblokki käivitama - et pisut hoovis lund lükata. panin käsistarteri külge et tööle panna aga mootor käis kuidagi raskemalt või midagi muud oli(ei kujuta ette)aga käsistarteril läks sealt keskelt käbi vms juurest puruks.Käbi kukkus maha koos alumiiniumi tükkidega.Nüüd aga ei saa ma enam käima ma oma masinat.

Olen näinud et osad nupukad mehed on pannud traktori käivitusmootori starteri süsteemi(nahkrihm,migi rull)
parem soov oleks kyll saada kellegilt kas uus starter või aretada elektristarter.
ja selline asi et kas kuidagi oleks võimalik äkki druzba starter sinna aretada (tean et se liiga väike aga siistki)???
Aidake kes vähegi oskab või teab, oleks hädasti vaja plokk tööle saada - suvi tulemas ja aiatööd ja kündmised ootavad ees :o

kui kedagi huvitab siis siin on pilt ka minu masinast >> http://www.upload.ee/image/495825/Pilt026.jpg

_________________
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 5:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
Ah see käsistarter ongi saatanast aga sul kick starter ei tööta? . Mina panen ühe löögi ja pill käib. Mul ka neid käsi startereid läks ikka kunagi ja raske ka sikutada. Drušba starter nii väike see ei pea vastu ja hambad ei sobi võlliotsa. Kui tahad siis keevita võll pikemaks, pane rihmaseib otsa ja keri aga nöör ümber ning sikuta.
Jõudu ja jaksu sulle sellega.

_________________
Hobimees kes võtab asja maru tõsiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 8:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:19 pm
Postitusi: 14
Asukoht: L-virumaa/rakvere/sõmeru
selge tänud kasuliku info eest :) eks ma katsun selle kicki roostest lahti leotada,aga sellega on selline jama et see lööb heasti tagasi(aga ei saa olla nannipunn)

_________________
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 8:42 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
Vot jah tagasilöögiga on jah see teema et annab rohkem tunda kui käsi starteriga selle kakub ju puru kohe. Kicki on lihtne korda teha haagi algatuseks vedru lahti. siis 3 mutrit millega küles ja siis peaks õli vahele tilgutama ja küll ta liikuma hakkab. Ta käib sealt välja seest katsu lahti kangutada. Mul mingi 6 aastat keegi ei kasutanud ja nüüd eelmine suvi kakkusin lahti ja panin liikuma kuna ei istunud see starteri kakkumine.

_________________
Hobimees kes võtab asja maru tõsiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2010 9:08 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:19 pm
Postitusi: 14
Asukoht: L-virumaa/rakvere/sõmeru
okei.aga kas käsistarterit maha ei taha ärida?mulle aga meedlis se tirimine rohkem :roll:

aga kas keegi oskab öelda mitme cc(kuubine) mtz -05 on?

_________________
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 8:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:19 pm
Postitusi: 14
Asukoht: L-virumaa/rakvere/sõmeru
mul vist selle motobloki (emeksi) laks :cry: (kuna käsistarterit ei leia)(ja kick vigane,kui tööle taguda siis jääb tihti vänt alla ning mingi muhv vms. hakkab kõrisema ja vänt yles ei lähe, enne kui mootori seisma jätan

_________________
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2010 6:13 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
Ma ju ütlesin sulle et võta see vänt lahti ja määri ära. Mul samamoodi oli et jäi alla ja hakkas kõrisema. Ma arvan et see 15min tööd ei tohiks sind tappa. Kui sa ise hakkama ei saa siis kutsu issi appi. Tekstist loen et sa pole just kõige vanem?.

_________________
Hobimees kes võtab asja maru tõsiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2010 4:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:19 pm
Postitusi: 14
Asukoht: L-virumaa/rakvere/sõmeru
vanuse pooles arvan et oleks jah pisut veel areneda. Kickil see viga et leotasin lahti aga ta liigub välja poole sealtning se läheb sinna jahutuse pleki vastu ja jääb alla.Siis oleks vist mingi aretus sinna teha(seal oli kunagi polt aga nüüd seal vindid maas ja ots laiaks taotud)(eelmise omaniku/kelle iganes poolt)
:?


selline asi ka et kas sellele pillile saab mingi tulukese ette aretada(küll aga ei saa traktori magneetost välja kulgeva klemmi küljest võtta,sest siis kui 6v pirni paned siis sureb mootor välja :x

ega keegi pahane ei ole et ma siin algaja ja 15.8 a vana (muidu on siis mõned vennad vanad kalad juba) VMS! :roll:

_________________
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2010 4:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
egert110 kirjutas:
Kickil see viga et leotasin lahti aga ta liigub välja poole sealtning se läheb sinna jahutuse pleki vastu ja jääb alla.Siis oleks vist mingi aretus sinna teha(seal oli kunagi polt aga nüüd seal vindid maas ja ots laiaks taotud)(eelmise omaniku/kelle iganes poolt)
:?:
Kuidas ta saab sul sinna taha minna ju siis ei ole piisavalt lahti et üles tagasi tuleks sest vedru ise on ikka väga ränk seal. Sa pead ta ikka pulkadeks võtma keera kereküljest lahti on ainult 3 mutriga siis räägime edasi.

_________________
Hobimees kes võtab asja maru tõsiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 06, 2010 11:24 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mai 25, 2010 7:03 pm
Postitusi: 2
endal oli jalastarteril põhiviga,et üks pronkspuks,mille peal starteri hammakas liikus, kippus välja tulema ja segas hambumist.
algul tundus,et hambad ära kulunud,kuid natukene tööd ja selgus,et viga oli minimaalne.
käsistartereid olen näinud ette aretatuna igasuguseid-nööri kui ka rihmaga,lihtsalt veitsa nuputamist ja peaasi,et ise viga ei saa.lihtsalt keskvõll veitsa pikemaks ja sinna ümber saab kerida juba nööri kui ka rihma,ainult ära võllipoolset otsa kinnita ,vaid see peab käima minnes lahti tulema.rihmaga sai siis lihtsalt tihedalt ümber võlli mähitud ja polnud vajagi kinnitada.
a muidu jõudu,meil teenis 17a hästi...nüüd seisab ja hetkel müün ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 19, 2010 10:06 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 13, 2008 10:25 pm
Postitusi: 110
Kas tugeva elektridrelliga ei saaks käsistarteri kohalt käivitada?

_________________
Osutan saekaatriteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Osutan kallurveoteenust kuni 3tonni ja müün küttepuid.5280616


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 29, 2010 11:52 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 29, 2010 11:42 am
Postitusi: 3
vaata http://www.setehnikakeskus.ee, kui sealt ei leia helista ja nad nõustavad sind. Mind igatahes aitasid :!:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 29, 2010 12:04 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
Minuarust pole selle jalgstarteri kordategemine mingi raketiteadus. Minuarust hea ja lihtne sealt käima panna no muidugi kui pill ise ka korras on.
enda masin siis selline
Pilt
Ja siis käivitus peale 4 kuud seismist http://www.youtube.com/watch?v=d-ZRpYijzIw

_________________
Hobimees kes võtab asja maru tõsiselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 11:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 10:19 pm
Postitusi: 14
Asukoht: L-virumaa/rakvere/sõmeru
tänud teile sain teie abiga ja kättevõtmisega starterid tööle,jalgstarter töötab ilusti aga käsistarteri kinnitused pisut vesised ,ning käimatõmbamine pisut tülikam.Nüüd aga ilmnesid peale pikka aega ilusti töötamist mõned puudujäägid :D ,näiteks nagu karbussi kaas suutis endale suured praod sisse teha(keerasin seda poldi taolis asja sinna külge ja oligi olemas) :x.Üks probleem on veel sellega et ükspäev viisin mingit kompostset kraami metsa ja pill suri välja, väntasin ja väntsin aga ei mingit ,,piuksu´´ säde oli peale nagu sai aga tööle ei läinud. Metsast tõime slepis ära uaz-iga. võtsime onuga karbussi maha puhastasime,sättisime süüdet proovisime igat moodi aga korralikult ei töötanud (väga väga piinarikkalt ja vaevaliselt käis) kui ültse käima läks. Mina ikka vahest nokitsesin ja puhastasin kraane bena pumpa ja muud sellist aga sellest oli väga vähe kasu.
Nüüd on nii et taob vahel õhu puhastisse ja lööb tagasi aga harva kui poolenisti lubab(säde on saab peale,süüdet olen näppinud,topga tuli lihtsalt tossuna sumpsist välja) :? :? :? .Väga imeik ikka :shock:

_________________
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ-05
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2010 11:36 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
karpa kindlalt üle ei ujuta?. Kuidas lahendasid need mõrad karburaatoril? Õhuklapiga mängid et käima saada? Mul on sellesuhtes väga kapriisne et tahab kruttimist. käivitamisel õhk kinni ja siis kohe lahti tagasi.

_________________
Hobimees kes võtab asja maru tõsiselt.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.