Tänane kuupäev Teisipäev Juun 04, 2024 3:59 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 209 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 01, 2010 7:31 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 25, 2009 10:52 am
Postitusi: 25
mis te nüüd vaidlete erinevate (kehvade) gpside üle meil on olnud john deere 8430 tuli koos DGPS süsteemiga mingit probleemi pole saab kõik tööd sellega tehtud ja pole millegi üle viriseda saaks kasutada ka täisautomaatikat aga ei viitsi põlde kaardistada ning siis peab kasutama paraleelsõitu ning soovitus siitpoolt ostke endale johni traktor ja teie gpsi mured on lahendatud :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 02, 2010 8:27 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2008 10:29 pm
Postitusi: 129
Asukoht: Viljandimaa
tere Timo65.
Oled asjast natuke valesti aru saanud. Me Jaanusega ei vaidle süsteemide üle, me arutleme ja samas ka jagame siin foorumis osalejatele informatsiooni.Me suhtleme ka omavahel telefoni teel, aga arvame, et siin foorumis saab keegi veel vajaliku infot.
Ja kui nüüd läks jutustamiseks, ma ei saa sust nüüd aru. Sa ütled, et ei viitsi põlde kaardistada, et siis peaks kasutama paraleelsõitu? Kas Sa siis ei teegi seda?

edu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 5:23 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Okt 19, 2010 8:58 am
Postitusi: 56
Tere
Paljud siis kasutavad omis masinates sellist gps lahendust, nagu läpakas ja gps vastuvõtja? Äkki keegi räägiks täpsemalt, mis programme kasutate ja muud asjaga seonduvat ! On endal mõte selline asi teha aga kuna päris õigeid gps lahendusi ei raatsi praegu osta, siis prooviks kuidagi lihtsamalt/odavamalt! Eks kunagi hiljem tuleb paratamatult ikkagi investeerida!
Ette tänades


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 27, 2010 12:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Juun 05, 2009 5:26 pm
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
bella kirjutas:
Tere
Paljud siis kasutavad omis masinates sellist gps lahendust, nagu läpakas ja gps vastuvõtja? Äkki keegi räägiks täpsemalt, mis programme kasutate ja muud asjaga seonduvat ! On endal mõte selline asi teha aga kuna päris õigeid gps lahendusi ei raatsi praegu osta, siis prooviks kuidagi lihtsamalt/odavamalt! Eks kunagi hiljem tuleb paratamatult ikkagi investeerida!
Ette tänades


Ega läpakas + GPS pruugigi nö. "odavatest valmislahendustest" odavamad kokku tulla. Muidugi, ekraan on suurem, see on hea asi. Kuidas selle kinnitad, et katki ei rappuks, kuidas ekraan kabiinis päevavalgel paistab?
Läpaka programme olen müünud ehk mõne, ega ta päris õige kaup olema kipu - minu meelest - seega ega just ei paku ka eriti.
Kui eriti hinda vaatad - soft tuleb osta, ca 4k, vähepopulaarne asi, kas keegi häkkida oskab, ei tea (paralleelsõidu programm + pindala mõõtmine, eestikeelne). Läpakas, siis juba soovitaks neid pisikesi, ca 5k. GPS, siin on hinnaruumi laialt, USB ühendusega hakkab poest võtta olema <1k. Tulemuse aga määrab just GPS, kui võtab 500.- vastuvõtja, siis oleb põllul õnnetu ja loobud edasisest mõtlemisest, kuid läpakale 80k vastuvõtjat pole ka vist mõtet soetada. (Naabruses kellelgi kombaini ei seisa, millel saagikuse kaardistamine peal, äkki saaks sealt muuks ajaks GPS'i laenata ja läpakale ühendada.) Kui valid nö. miniatuurvastuvõtja, peaks see võtma ikkagi EGNOS't ka ja vaata, et töösageduse oleks 4 - 5 Hz, muidu jääb uimaseks.

_________________
Tulevik oli kunagi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2011 8:20 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Küsimus peaks siia sobima.
Kas on võimalik saata traktorist reaalajas pilti suvalisse arvutisse?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 6:55 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
ma pole küll it spets aga ei usu eriti :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 12:20 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Kindlasti saab, küsimus on ainult selles, et millist ühendust on otstarbekas selleks kasutada.
Esialgu tuleb pähe veebikaamera, arvuti, mobiilne internet, mis peaks olema suhteliselt odav.
Tähtis oleks jälgida, mis netikiirusi konkreetses piirkonnas pakutakse (kuigi aasta lõpuks peaks mob internet üle Eesti tasemel olema).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 3:54 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2008 10:29 pm
Postitusi: 129
Asukoht: Viljandimaa
Tere.

Sain juba Janeki mõttest aru. Janek tahab olla esimene Eestis, kes hakkab põllul olevat traktorit juhtima kodust, olles ise arvuti ees mugavas tugitoolis!? (ja lapselt ära võetud mängukonsooliga).

edu!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 5:02 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Kui nüüd asja naljana võtta siis selleks vaja et naine saaks kodus vaadata kas ma teen tööd või näitab traktori kaamera naabrinaise maja :oops:

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 5:51 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Naabrinaise maja peale kade Sul naine? :mrgreen:
Ma saan aru kui kaamera näitab naabrinaist või veel hullem naabrinaist ja Sind samas kaadris askeldamas... :mrgreen:

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 8:38 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Kaamera jätad selleks ajaks ikka traktorisse


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 9:10 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Aga võibolla ronis naabrinaine kabiini?! :lol:

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 12, 2011 10:23 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
KÕU levib üle eesti. Rüperaal, mis on varustatud suunatud veebikaameratega ja toitega kabiini ja saadki nuhkida seda, kuidas, kus, su traktor liigub (või seisab). Minu arvates on see üks odavamaid lahendusi. Lisaks saab traktorist läptopi ekraanilt ka andmeid (GPS antenni olemasolul) põllust ja põllud saavad salvestatud (märgid ära kivid jm takistused).
Tee ära ja ütle hinnakiri pärast ka meile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 10:41 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
KÕU'ga küll ei julgeks arvestada.
Tulevik on ikka mobiilne internet, mille kiirused võimaldavad varsti ikka väga korralikku pilti edastada.
Tasuks teenusepakkujate kodulehtedelt vaadata, mis kiirused antud piirkondades levivad.
Eelarve kohapealt niipalju, et ilmselt ajab asja ära mingi odav netbook, mis on ka väike ning mahub kenasti kuhugi traktorisse.
Kaamera siis juba maitse asi. Pildi edastamine saaks siis toimuda kasvõi Skype'i abil (automaatvastamisega, st kui traktorisse "helistada", saad automaatselt pildi vastu).
Mis pildiedastuse eesmärk on?

P.S lisaks oleks tõesti kena sinna ka mingi GPS vastuvõtja ühendada.
Kas Jaanus või Aivo v keegi teine teab, kas PCdele häid programme ka levib põldude nn on-board kaardistamiseks? Või annab mõne pardaarvuti programmi kohandada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2011 5:35 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Ootaks ära Jaanuse arvamuse.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 209 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.