Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 8:38 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 7:55 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ei sega teie jagamisi aga ega iga siga sul kül nii hästi ei kasva.Mõnel mingi jombe juures ja punni kuidas tahad sellist juurdekasvu ei tule.Ja see 800g ööpäevas on ka paberil kas ta ka tegelikult on on juba küsitav.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 8:49 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
NoorTalunik kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
Kui sul on 60 siga ja aastas on 52 nädalat, siis keskeltläbi müüd nädalas 1 sea.


Siga kasvab 6 kuud peale seda peab ta juba lihaks tegema.

Õige oleks olnud öelda ,et kui sa kasvatad aastas kokku 60 siga siis müüd nädalas pm ühe;) Mitte kui sul on :D


Sina nokkisid mind enne nokin nüüd vastu ole mõnus ja ära pikka viha pea :D

Selle minu postituse järgi loed ka selle välja, et igal nädalal ostad 1 seapõrsa juurde, et siis oleks ikka iga nädal 1 siga müüa, rääkimata sellest, et siga kasvab aasta aega, onju. Ole hea, lõpeta ilusti koolid (või mine kooli tagasi), kuula vanemate sõna, õpi käituma ja kirjutama ja ilmaasjadest aru saama. Plähmerdatud postitusi pole mõtet siia teha- need meenutavad pigem spämmirobotit. Ja kui kuuleme edukast seakasvatusettevõttest, küll me siis juba teame, et meie Noor Talunik on sigalas. Ära meid siis alt vea- täida oma unistused ja vii oma oskused sealaudas ellu! Edu!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 2:12 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Kaido kirjutas:
Ei sega teie jagamisi aga ega iga siga sul kül nii hästi ei kasva.Mõnel mingi jombe juures ja punni kuidas tahad sellist juurdekasvu ei tule.Ja see 800g ööpäevas on ka paberil kas ta ka tegelikult on on juba küsitav.


Kui seal on kõik korras pole praak põrsas siis kasvab ta ka ilusi muidugi kõik ei kasva ühe kiirusega jne
Praak põrsad pidid olema sellised ,et sööda niipalju kui tahad ikka ei kasva ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 2:21 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
NoorTalunik kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
Kui sul on 60 siga ja aastas on 52 nädalat, siis keskeltläbi müüd nädalas 1 sea.


Siga kasvab 6 kuud peale seda peab ta juba lihaks tegema.

Õige oleks olnud öelda ,et kui sa kasvatad aastas kokku 60 siga siis müüd nädalas pm ühe;) Mitte kui sul on :D


Sina nokkisid mind enne nokin nüüd vastu ole mõnus ja ära pikka viha pea :D

Selle minu postituse järgi loed ka selle välja, et igal nädalal ostad 1 seapõrsa juurde, et siis oleks ikka iga nädal 1 siga müüa, rääkimata sellest, et siga kasvab aasta aega, onju. Ole hea, lõpeta ilusti koolid (või mine kooli tagasi), kuula vanemate sõna, õpi käituma ja kirjutama ja ilmaasjadest aru saama. Plähmerdatud postitusi pole mõtet siia teha- need meenutavad pigem spämmirobotit. Ja kui kuuleme edukast seakasvatusettevõttest, küll me siis juba teame, et meie Noor Talunik on sigalas. Ära meid siis alt vea- täida oma unistused ja vii oma oskused sealaudas ellu! Edu!


Tead ma ei viici vaielda enam loll leiab ikka vabanduse ja targem annab järele ole ise ka tubli.
Minu unistus pole mitte oma oskuseid sealaudas ellu viia vaid ehitada aastatega ülese ettevõte
millel on korralik süsteem.Ja mainin sulle,et ma oskan kirjutada küll,käituda ma oskan kõigiga ei peagi hästi käituma:)ja saan ma ka nendest ilmasjadest aru pole mõtet siin sogada midagi.

Aga edu ka sulle sinu tegemistes ( muidugi võiksid öelda millega ise tegeled )

Lp NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 2:23 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Kaido kirjutas:
Ei sega teie jagamisi aga ega iga siga sul kül nii hästi ei kasva.Mõnel mingi jombe juures ja punni kuidas tahad sellist juurdekasvu ei tule.Ja see 800g ööpäevas on ka paberil kas ta ka tegelikult on on juba küsitav.


Mul on eksekos üks tuttav ja ta ütles ,et neil seal lõppu nuumal võtab siga 1kg umbes päevas juurde aga mitte kõik mõned natukene vähem ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 3:54 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Tegelt siis on ju tore,aga miks siis seakasvatajad virisevad,et kuidagi ei tule ots otsga kokku.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 4:57 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Kaido kirjutas:
Tegelt siis on ju tore,aga miks siis seakasvatajad virisevad,et kuidagi ei tule ots otsga kokku.


Selle peale ütlen seda,et ühtegi asja ei toodeta kahjumiga ;) ots otsaga kokku tulid naad siin vahepeal kui vilja hind oli räigelt kõrge ja liha hind polnud tootjale järgi jõudnud nüüd on juba enamvähem hästi ;) et ühe looma raha eest saad toita 2 looma ;) põrsad peavad ikka enda emiselt tulema siis on põrsa hind ka pisikene ;) muidu on põrsas sirka 600kr siis saad 70-110kr kui ise tootad põrsaid.vilja hind on langenud ja liha hind tõusnud tootjale ;)


Lp NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 7:26 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
NoorTalunik kirjutas:
Aga edu ka sulle sinu tegemistes ( muidugi võiksid öelda millega ise tegeled )
Lp NoorTalunik
Selle asemel et uue tulijana kohe ärplema- ja "elutarkust" jagama hakata, võiksid alustuseks foorumi sisuga tutvuda, saaksid muuhulgas teada, millega teised kodanikud tegelevad. Valdav enamus on vähem/rohkem oma elust-olust kirja pannud. Aga tundub mullegi, et elementaarne kodune kasvatus jätab noorel talunikul pehmelt öelda soovida. Kuidas muidu seletada asjaolu, kus noormees kaaskannatajaisse mingit austust üles ei näita, eriti veel endast ilmselgelt vanematesse...

Aga tema kiituseks tuleb märkida seda, et on ju tore, kui noor(t)el juba varakult põllumajanduse vastu huvi on. Eriti olukorras, kus seakasvatusest huvitatud noori võib ilmselgelt terve Eesti peale üksikuid leida.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 7:55 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Aare kirjutas:
NoorTalunik kirjutas:
Aga edu ka sulle sinu tegemistes ( muidugi võiksid öelda millega ise tegeled )
Lp NoorTalunik
Selle asemel et uue tulijana kohe ärplema- ja "elutarkust" jagama hakata, võiksid alustuseks foorumi sisuga tutvuda, saaksid muuhulgas teada, millega teised kodanikud tegelevad. Valdav enamus on vähem/rohkem oma elust-olust kirja pannud. Aga tundub mullegi, et elementaarne kodune kasvatus jätab noorel talunikul pehmelt öelda soovida. Kuidas muidu seletada asjaolu, kus noormees kaaskannatajaisse mingit austust üles ei näita, eriti veel endast ilmselgelt vanematesse...

Aga tema kiituseks tuleb märkida seda, et on ju tore, kui noor(t)el juba varakult põllumajanduse vastu huvi on. Eriti olukorras, kus seakasvatusest huvitatud noori võib ilmselgelt terve Eesti peale üksikuid leida.



Ma pean tunnistama jah ,et ma pole siin foorumis väga muusi teemasi vaadanud kuna huvitas ainult 1 teema vilja võtmised ja asjad on mul selged ja tean neist tänu sellele ,et isa on ise vilja ,rapsi kasvataja ja ka looma kasvataja.
Tegelikult olen ma hästi kasvatatud vb siin jääb teine mulje eks see ole ka sellest tingitud ,et hakkati kohe maha tegema ja vaenulikult ( mulle vähemalt tundub) minuga käituma.
Maha sellesuhtes vaenulikult,et umbes mis sa tatt seletad,et saab 1000kr ühelt loomalt kasu jne.kuigi
on tulud ja kulud kokku löödud isa ja üks projekti mees aitasid.Ma tahaks tegelikult kõigiga kenasti läbi saada kuna siin on vanemad inimesed ja eks siit võib nii mõndagi tarka ju teada saada ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 8:35 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Juun 19, 2008 9:26 am
Postitusi: 262
Asukoht: Põlvamaa
NoorTalunik kirjutas:
Ma tahaks tegelikult kõigiga kenasti läbi saada kuna siin on vanemad inimesed ja eks siit võib nii mõndagi tarka ju teada saada ;)




selle peale ütlen ma ,et kõigepealt hoia madalat profiili ja õpi foorumit tundma, ega kahe-kolme päevaga ikka pilvelõhkujat ei ehita.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.