Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:35 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 27, 2008 9:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
jürto kirjutas:
kui võimalik osta endale mõni kasutatud korralik press ,soovitavalt tuntud firma ja kiletaja ning teed oma 2sotti kenasti ära. selle 200 laseks isegi minu 5 aastat töötand mascar lõdvalt ära:)
Täitsa õige, 200 rulli aastas teeb iga korralik kasutatud press. Tavaliselt kipuvad tugeva kasutusega pressidel 4-5 aastaga ette tulema u. 30000 rulli ja rohkem. Hea press on võimeline rohkemaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 28, 2008 2:36 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
200 rulli silo pluss sinna juurde veel 200rulli heina umbes ja põhku allapanuks. Aga heina ja põhu jaoks ei ole niiväga oluline et super hea press oleks. Muidugi on parem kui rullid korralikud ja ikka koos püsivad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 28, 2008 6:09 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
200 keskmist rulli= umbes 600 saadu,no kuule selle sutsu viskad saadu:D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 28, 2008 7:59 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
jürto kirjutas:
200 keskmist rulli= umbes 600 saadu,no kuule selle sutsu viskad saadu:D

Ojaa-sel juhul ei jääks ükski noor maale talu pidama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 28, 2008 8:47 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Leia üks mees, kes viitsiks saadu teha, annaks medali :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 29, 2008 5:54 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
saod saadudeks,eriti räme on rõuku lappida:D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 29, 2008 11:43 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
kui nüüd tagasi teema juurde tulla, kas kellegil on aimu, millisest firmast võiks seda kilet osta, millega augud kaetakse?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 29, 2008 1:58 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Uku kirjutas:
Leia üks mees, kes viitsiks saadu teha, annaks medali :D

Ise ladusin juulis 2ha heina rukka, jäi küll kuivemaks. Naabrid teevad rõuku, ise ei viitsi. Millal ma medalide järgi võin tulla?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 29, 2008 4:31 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Mul vedeles kusagil üks NSVL-i töökangelase medal.....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2009 10:12 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
tõstataks veelkord selle teema ülesse.
olen siin palju mõelnud, kumma vahel valida - kas rullisilo või auku. lõpuks otsustasin ikkagi augu kasuks, sest hoidlad olemas lauda juures, põllud suhteliselt lähed(kuni 10km).
aga ikkagi paar küsimust on jäänud õhku. Mis oleks kõige pikem aeg millal peaks auk kilega kaetud olema?
Kuidas talvel sealt võtmine välja näeb. võtad igapeäv mingi kindla portsu välja ning katad augu kinni, või võib ta ka talvel külmaga lahti olla? Või võtad näiteks poole või nädala portsu ning katad kohe uuest augu kinni.
kuna kogurit ei jõua osta, otsisin endale sellise masina
e-281-c
Pilt

on kellegil kogemusi sellise masina suhtes - mõtlen just vastupidavuse ja tootlikuse osas.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2009 10:43 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
olen sellisega töötand küll ja küll.kõige nõrgem on pikk võll ja vahekast.kõik ülejäänu toimib kui kive ja rauda sisse ei söö.ja ega ta eriti pesemist ka ei armasta.Mina kül halba ei ütle kui ise oled korralik.Jah oli mul paarimees kes ainult remontis aga alati kehtis reegel õliviga ei olnud õli ei olnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 8:11 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
Mul endal puudub nii silorulli tegemise kogemus kui ka auku tegemise kogemus, kuid olen seda palju uurinud. Ärge kohe näkku lööge. Aga nagu mina olen leidnud auku tegemise juures olulisimad, et tööjõudu on vaja rohkem kui 1 inimene korraga ja siloauk peaks olema selline, et on võimalik täis koormaga kuskilt ülevalt koorma peale sõita. Veel ma muretseks sinu siloaukude puhul, et kas sul kulub ühe augu jagu silo üldse ära?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 5:21 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
kurion kirjutas:
Mul endal puudub nii silorulli tegemise kogemus kui ka auku tegemise kogemus, kuid olen seda palju uurinud. Ärge kohe näkku lööge. Aga nagu mina olen leidnud auku tegemise juures olulisimad, et tööjõudu on vaja rohkem kui 1 inimene korraga ja siloauk peaks olema selline, et on võimalik täis koormaga kuskilt ülevalt koorma peale sõita. Veel ma muretseks sinu siloaukude puhul, et kas sul kulub ühe augu jagu silo üldse ära?


tööjõu suhtes on selline asi, et ega ka rullisilo puhul ei saa ühe inimesega hakkama(kui just ei ole kombi press - kuid vaadates hinnaklassi siis minu puhul ülejõu käiv). tööjõu puuduse üle pole minul probleemi, sest pere suur ja igal aastal on hooajal kõik vennad kohal. sellest ma ei saa aru, et miks on vaja täis koormaga kusagile peale sõita, kui on võimalik selle sama traktoriga mis sõtkub ta järjes peale lükata. Selle siloaugu suuruse suhtes on hetkel nii, et võibolla tõesti ei kulu lähimal paaril aastal kõik ära, aga alati saab ju vähem teha. hoidla ei pea silmini täis olema, kile saab ikka peale panna. Arvestades minu hetke olukorda ja tuleviku plaane, siis mõtlen just viimase peale, et kui maht lähimatel aastatel suureneb, siis kuidas oleks kõige odavam ja efektiivsem toota. :wink:

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 6:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
ma arvan,et auku tegemine on töömahukam ja kulutuste poolest nats odavam kui rullsilo.ise valisin kül kindlasti rullsilo.endal talvel ka lihtsam ja suvel saan oma poistega hakkama.kui teha auku on tööjõudu vaja rohkem.ja see auk tuleb ju suht kähku täis teha kui tahta head kvaliteeti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 7:10 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
miks ma ise vaatan just augu silo poole on see, et masinaga lauta sisse sõites saan teda kohati isegi paremini laotada kui rulli. Talvel pole rullide vedamist põllu pealt ning arvestades meie talvesid, siis need põlluservad just väga siledad ja korralikud ei jää. Saan aru jah, et silo perioodil on vähemalt neli meest korraga põldu vaja saata, aga lõplik hind paneb ikka kah asja paika :wink:

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.