Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 12:19 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 5:15 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Tere kaasfoorumlased

sooviks infomatsiooni õpetussõnu jne mahe tootmise kohta.
maid oleks ca 150-200ha mida võiks antud tootmise alla panna.
Hetkel kapitaliks oleks raha +maad (vajalik tehnika puudub)
Miks mahe? Maainimene nagu ikka sooviks saada naturaalset (nii palju kui võimalik) läbi saada.
Hetkel on olnud maad hoolduse all (hekseldatud).
oskab keegi umbkaudsed kalkulatsioonid hinnad nina alal visata.
Tehnika osas uuriks veidi ise.vaja oleks teada milliseid agregaate v.a. kombain ja viljakuivati.(need teenused kas ostab sisse .kuivati oleneb hinnast/vastav hoone olemas)
tead aoleks vaja (pindala pole suur) kui võimas traktor .Ei ole sellise olemisega ,et olla naabrimehest parem.
Millist teravilja tasub kasvatada?
Millised on turutrendid ja hinnad?

1. Teravilja kasvatus põhilise sissetuleku allikana, ilma loomadeta.

Teravilja kasvatuseks ilma loomade abita sobivad suhteliselt kõrgete hindepunktidega maad. Edu tagavad avarad oskused ja teadmised teravilja käsitlemises. Sissetuleku peamise osa võiks anda rõhuasetus mahedale toiduviljale. Ülejäänu saab müüa söödaks. Kuna maheseemnega on tervel mahepõllumajandusel turg praktiliselt lage, institutsionaalne ülesehituski hõre, siis on selles valdkonnas avar tegevusväli. Maheseemnekasvatuse tarbeks jääb talvel rohkem aega vajalikeks toiminguteks, teabe täiendamiseks.

Liblikõielised külvikorras haljasväetisena annavad põhilised toitained. Teraviljade hinnatundlikkus on viimastel aastatel heitlik, maheviljadel hind kõigub küll pisut vähem tavaviljadega võrreldes, kuid on ikkagi suuresti seotud vilja üldise hinnatasemega. Kasvatamise risk madalam, sest kehval aastal saak jääb küll väiksemaks, kuid ei lähe kaotsi tavaviljadega võrreldavad väetiste- ja pritsimiste kulud, mida üldsegi ei esine.

Kuna endal loomi pole ja taevast sõnnikut alal ei tule siis tuleb kasutada eelpool nimetatud tehnikat.

kuidas millises järjekorras ..


keegi targem mahetootja kelle elutöö kattub minu tuleviku omaga võiks tarka nõua anda


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 5:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Panen mõned mõtted kirja, mis tekkisid. Loodan, et on abi.

Soovitan pöörduda mõne konsulendi poole või EMÜsse mingigi ettekujutuse saamiseks teravilja tehnoloogiast (see tähendab siis kasvatamise põhimõtetest ja tavadest).
Nii saad teada, mis masinaid sul vaja on.

Kui järjest lugesin, et kombain ja kuivati ei ole olulised:D, siis teadagi, mis mõtted tekkisid, aga hiljem muidugi täpsustasid, et kavatsed ka koristada, mis on hea. Iseasi on see, kuidas ja kus on see turg, kes mahevilja ostab. (Helista näiteks Tartu Milli ja küsi, kas nad põhimõtteliselt on huvitatud). Toiduvilja on ilmselt raske saada ja söödaviljana teda minu arust keegi eriti ei väärtusta.

Ilma sõnnikuta mahe teraviljakasvatus on minu arvates maa kurnamine, isegi kui sa vahetevahel ristikut kasvatad.
Toitainete bilanss peaks ikka enamvähem tasakaalus olema, vahet pole siis kas mahe või tava. Soovitan otsida äripartneri, kes loomadega sinapeal. Kokkuvõttes võidate mõlemad.

Seemnekasvatus mahedana tundub üsna tööjõumahukas. Ilmselt on palju käsitöölisi vaja.

Selles osas on sul muidugi õigus, et risk on väiksem, aga see tuleneb kõrgemast toetuste tasemest, mitte sisenditest. Kui tahad maheviljelusest väljundit saada, lähevad ka siin kulud suureks (näiteks herbitsiidid asendavad tänapäeval mehaanilist umbrohutõrjet ikka seepärast, et nii on odavam).

Turust. Ei ole spetsiifiliselt mahevilja turuga kursis, kuid toidu hinna trend on pikemas plaanis ikka positiivse tõusuga (kuni inimestel raha jätkub). Lühiplaanis ei ole kiita, sest maailma teraviljavarud on märkamatult jälle suureks kasvanud.

Kokkuvõtteks soovin jõudu! Alusta õppimist näiteks selliste teemadega nagu mullateadus, maaviljelus, taimede toitumine, taimekaitse (kahjurid, haigused, tõrje), agrokeemia. Materjali on palju, eriti kui mõnd võõrkeelt valdad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 6:08 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Mina leian ka et kui ainult viljakasvatus siis ei õigusta see maheviljelust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 6:15 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
weikepõllumiees kirjutas:
Mina leian ka et kui ainult viljakasvatus siis ei õigusta see maheviljelust.



et kui mahe siis komplekt.loomad+vili


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 7:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mahe pole lahe

150-200ha on sihuke kogus juba kus saaks õige harimisega lahedasti ära elada.
mul ümbruses on selliseid 2-3tk. oma perega teevad tööd, tehnika uus. see kogus on ka selline kus ei pea vigaseks rügama, jõud käib kenasti üle.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 7:36 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
simok kirjutas:
mahe pole lahe

150-200ha on sihuke kogus juba kus saaks õige harimisega lahedasti ära elada.
mul ümbruses on selliseid 2-3tk. oma perega teevad tööd, tehnika uus. see kogus on ka selline kus ei pea vigaseks rügama, jõud käib kenasti üle.

Simo.



lahe ta küll ei ole ,aga on rohkem südamelähedasem.
mul seal ümbruses ka 2-3 sellise õige harimise tegelat + tuli elvast üks ökotalu.Sealt see soov oligi tava niitmisest millegi mõtekama suunas liikuda


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 7:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
weikepõllumiees kirjutas:
Mina leian ka et kui ainult viljakasvatus siis ei õigusta see maheviljelust.

Miks siis nii, seleta lahti ka.
Mul omal täpselt samad eesmärgid kui teema algatajal ja mina nii pessimistlik kui teemale vastajad ei ole.
Ma näen küll võimalust selline tootmine korralikult käima saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 8:14 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Rait, kindlasti ei ole see välistatud. Mõtlen, et toitainete bilanss on vaja ikkagi korda saada. Selleks on lisaks sõnnikule ilmselt võimalik kasutada reoveemuda, klinkritolmu, mida iganes. Vaja on lihtsalt tähelepanu pöörata ja natuke arvutada.

Kas mõtled ka seemne seemne ja toiduvilja peale?
Kuhu mõtled turustada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 8:26 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
vätiseks mis tuli meelde.Sai platisle ladustatud metsavedaja paltsilt mulda juurikad jne.
Enne kui see nüüd ära kõduneb võtab mõni aasta aega.
kui ise kombaini ja viljakuivatit/ladu ei oma siis tuleb vaadata nende poole kes n.ö otse põllult ostaks.hetke plaanide järgi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 8:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
djkiller kirjutas:
vätiseks mis tuli meelde.Sai platisle ladustatud metsavedaja paltsilt mulda juurikad jne.
Enne kui see nüüd ära kõduneb võtab mõni aasta aega.
kui ise kombaini ja viljakuivatit/ladu ei oma siis tuleb vaadata nende poole kes n.ö otse põllult ostaks.hetke plaanide järgi.


Tahad kasvavat põldu müüa?

Kas mahedal kasvaval viljal on mahedana turgu? Mittemahedana ei tasu seda aga ilmselt koristama tulla.

Väetisest: metsavedaja platsilt ilmselt 200 ha ei jätku?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 9:07 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Ma leian et mahedana ilma sõnnikuta peab liiga suur osa olema kas ristikus vms.Teiseks, kasvatada saab üldiselt vaid söödavilja, sest kvaliteet on kehvem(umbrohi jms)Meil siin ühel oli näiteks talinisu sel aastal hästi umbrohus.Kevade poole pritsis küll, aga teine rinne võttis mõnusalt võimust.Pealegi on eestis põllud üldiselt üsna umbrohurohked sest on aastaid vahele jäänud, mil pole midagi peale umbrohu olnud.No vähemalt meie kandis on raske leida põldu, mis pole vähemalt 1 aasta söödis olnud.Ma ei tea kas saab paralleele tõmmata aga ma ei kujuta ette et ma näiteks kartulit 10+ ha kasvataks.Hind oleks jõle nadi.Peale mõne üksiku ei huvita see eriti kedagi et mahe on.Pole vist mõtet rääkida siinkohal lehemädanikust mardikate suurenevast populatsioonist ja umbrohust.
Maheteravilja vist ostavad maheloomapidajad kes ise viljaga ei majanda.
Igatahes arvan ma et mahedana tasuks mitme tegevusega tegeleda ja anda toodangule võimalikult palju väärtust juurde.Muidu oled sa üks suvaline tootja teiste seast.Aga näiteks nopri talu tooted on ju lõpuni arendatud.Sellel on korralik nimi ja inimesed teavad seda.Aga see on minu arvamus.Eks siin on veel palju nüanse mida ma ei tea.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:04 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
ott kirjutas:
djkiller kirjutas:
vätiseks mis tuli meelde.Sai platisle ladustatud metsavedaja paltsilt mulda juurikad jne.
Enne kui see nüüd ära kõduneb võtab mõni aasta aega.
kui ise kombaini ja viljakuivatit/ladu ei oma siis tuleb vaadata nende poole kes n.ö otse põllult ostaks.hetke plaanide järgi.


Tahad kasvavat põldu müüa?

Kas mahedal kasvaval viljal on mahedana turgu? Mittemahedana ei tasu seda aga ilmselt koristama tulla.

Väetisest: metsavedaja platsilt ilmselt 200 ha ei jätku?


mõtlein seda kuna ei ole plaanis kombaini muretseda,et ostetakse n.ö kuivatama vili otse põllult.
oleks kalkulatsioon silme ees siis oskaks öelda kas minna mahedat teed või mitte või hoopis jääda edasi niisama hooldama(mis nagu ei ole kõige õigem viis,sooviks läbi mingite toetuse väärtust juurde anda).
ning võibolla mõne aasta pärast mõnele suuremale tootjale rendile anda


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
djkiller kirjutas:

mõtlein seda kuna ei ole plaanis kombaini muretseda,et ostetakse n.ö kuivatama vili otse põllult.
oleks kalkulatsioon silme ees siis oskaks öelda kas minna mahedat teed või mitte või hoopis jääda edasi niisama hooldama(mis nagu ei ole kõige õigem viis,sooviks läbi mingite toetuse väärtust juurde anda).
ning võibolla mõne aasta pärast mõnele suuremale tootjale rendile anda


Kui ma mõtlen, milline see põld mahedana tõenäoliselt välja näeb, siis on raske sellele otse põllult turgu leida (võttes potentsiaalse ostja poolt vaadatuna arvesse loodetava tulu, koristustingimused ning selle, millise vilja jaoks kaasaegne teraviljakombain on tegelikult ehitatud)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:40 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
djkiller kirjutas:
...ning võibolla mõne aasta pärast mõnele suuremale tootjale rendile anda

Sellega on ju ka kõik öeldud või olen mina millestki valesti aru saanud.
Selliseid mõtteid mõlgutades ei jõua kindlasti kuskile, ma oleks veel mõistnud, kui oleksid kirjutanud, et lööd mõnelt suuremalt tootjalt maid üle mõne aasta pärast.
Aga milleks juurikaid mädandad ja põllule vead ning hiljem välja rentida plaanid arusaamatu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
ott kirjutas:
Kui ma mõtlen, milline see põld mahedana tõenäoliselt välja näeb, siis on raske sellele otse põllult turgu leida (võttes potentsiaalse ostja poolt vaadatuna arvesse loodetava tulu, koristustingimused ning selle, millise vilja jaoks kaasaegne teraviljakombain on tegelikult ehitatud)

Muide minu kandis kasvatab üks mees mahedana heinaseemet ja põllul pole midagi peale vajaliku kultuuri. Seega on mul näide elust enesest ja tõestus, et see on võimalik, miks siis ei peaks mina või keegi teine veel sellega hakkama saama.
Ja pealegi ma ei viitsi praegu numbreid otsima minna, aga Eesti keskmine teravilja saagikus oli vist ming 2,5t/ha mõni aasta tagasi. Enamus on ikka intensiivse majandamisega ja vaevalt, et mahedad seda üle paarisaja kilo ka alla suudavad tõmmata. Ku nüüd siia kõrvutada Kuusikul tehtu pikaajalised mahetootmise katsed, siis seal oli keskmine üle 3t/ha ja osalt ka üle 4t/ha ja nisu läks toiduks, mitte söödaks.
Mida ma öelda tahtsin on see, et on täiesti reaalne saada kätte riigi keskmine saak ja seda ilma kemikaalide ja sõnnikuta ja kandmata ka nendega seonduvaid kulutusi. Selleks on vaja tehnikat ja ka mõelda kuidas, millal ning mida teha.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.