Tänane kuupäev Teisipäev Mai 21, 2024 9:48 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 208 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 12, 2012 12:00 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
siin kah

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 02, 2013 9:31 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Mis arvate kas investeeringutoetus uuel eelarveperioodil ka alles jääb ?
Kõlakaid ei ole kuulnud et kas numbrid muutumas ka?
Sama küsiks meede 1.2 kohta, noortaluniku meede, jääb alles 2014-20 , number jääb samaks?
Naised saunas midagi rääkinud pole?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 6:44 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Mul üks väike kaasus:)
Nimelt sain esimest korda 1.4.1 toetuse, kuid toetust vähendati.

Juhtus nii: sain Prialt teate, et võin seadet ostma minna, kuna tuli positiivne otsus. See pakkumine, mis ma alguses äriplaani lisasin oli juba kehtetu ning küsisin uuesti pakkumise, hind oli kallim. Siis otsustasin Soomlase käest küsida, kes müüb samu seadmeid. Pakkumise tegi ca 6000.-eurot soodsama. Tegin kõik vajalikud muudatused, seoses pakkuja vahetusega, aega läks aga asja sai, lubati et võin Soomest osta küll. Soome pakkumine sisaldas ka transporti ostja koju, kuid see oli pakkumises märgitud, mitte nö "mustalt " kokku lepitud. Seade kohal, kõik ok. Läksin Priasse, andsin avalduse, et seade on välja ostetud, nüüd tahaks toetusraha kätte saada. Priast vaadati pakkumine üle, kõik ok, öeldi, et 3 kuu jooksul laekub 60%soetatud seadme maksumusest minu arvele. Siis tuldi Priast seadet üle vaatama, kõik ok, nägi pakkumist, ütles, et oi alles tänasest päevast hakkab see 3 kuud jooksma, mil raha tagasi makstakse. Täitsa ok, minule sobis, ei olnud rahaga ka nii kitsas käes.
Nii.
Siis helistas see sama tädi Priast, kes seadet üle käis vaatamas, ütles, et kuna pakkumine sisaldas saedet, transporti, mahalaadimist, siis nemad maksavad tagasi ainult seadmest 60%.Lisas veel, et oleks ma transpordi ja mahalaadimise pakkumisse "ära peitnud", ühesõnaga seadme hinnale juurde pannud, ühesõnaga PETNUD, oleks kõik ok, oleksin saanud selle 60% kogu pakkumiselt, mitte ainult seadmelt. Krt närvi läksin, aga ok, ju siis olin ise süüdi, ei lugenud määrust nii hoolikalt.
Lõpuks tuli kiri Prialt, kus öeldi, et makstakse ainult seadme eest 60% ja krt lisaks võetakse maha üle 1000.-euro seoses hinnapakkuja vahetusega kaasnenud tegevuse eest. Vähe ei läinud närvi!

Te mõtlete, et ma ei ole rahul, olen igati rahul, kuna toetust sain üle 50%(55% võibolla isegi), mida paljud ei saa, kuna pole enam nii noored, on varem toetust saanud jne. Aga mis mind mõtlema paneb on see, et kas Prias ei oleks võidud mulle öelda, et selline pakkumine küll sobib, aga rahastame ainult seadme. Või oleks võinud mind teavitada see tädi, kes seadet üle käis vaatamas. Lõpuks, kas Pria töötaja võib soovitada mulle sellist asja, et ma oleks võinud transpordi ja mahalaadimise "ära peita"?

Kokku vähendati toetust 2500.-eurot selle eest, et mina mõtlesin, et teen Priale head, teen teistele põllumeestele head, kuna investeeringutoetuse eelarve on ju kindlaks määratud ja kui ma sain 6000.- eurot soodsama pakkumise, tähendab see ju seda, et keegi teine põllumees, sai endale lisaks midagi osta selle 6000.- euro eest. Oleks ma teadnud, et Pria selle ikka kuidagi ära vussib, poleks ma pakkujat vahetanud, oleksin ostnud kallima seadme, saanud selle eest 60% ja poleks mul mingeid vähendamisi olnud.

Aga sain nüüd targemaks ja said teisedki targemaks, kes veel pole Priast investeeringutoetust küsinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 6:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
PRIA'ga on selline asi, et kõik mis sa teed, tee kirjalikult, et märk maha jääks, siis pole pärast midagi neil öelda. Oleks sa kohe saanud kirjalikul teel, siis hiljem poleks probleemi olnud.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 12:21 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
siit moraal, kõik mis müüja poolne boonus arvest välja jätta :) see suht vana teema (minu jaoks vähemalt)

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 10:43 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Jah sain minagi seda tunda.Ehituse teema poolt-täpselt kuidas eelarves on nii tuleb ka akteerida.Ma olen neid akte juba kümneid lasknud ümber teha.Kusjuures nad on väga õnnelikud kui saab midagigi vähemaks teha.Oli lauda lagi eelarves 28 000€ ja aktis oli-lauda lagi sealhulgas transport 800€ kokku 28 000€.Transporti eelarves ei olnud ja läks see 800 kohe maha.Vähemalt olen järgmiste ehitus arvete ja aktidega targem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2013 1:31 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Nov 08, 2011 8:35 pm
Postitusi: 28
mardikas kirjutas:
krt lisaks võetakse maha üle 1000.-euro seoses hinnapakkuja vahetusega kaasnenud tegevuse eest.


Mis see tähendab?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2013 6:49 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
polla kirjutas:
mardikas kirjutas:
krt lisaks võetakse maha üle 1000.-euro seoses hinnapakkuja vahetusega kaasnenud tegevuse eest.


Mis see tähendab?


Seda lähengi järgmine nädal Priasse küsima, et mis tegevus see selline oli mille tagajärel oli vaja 1000.- eurot lisaks maha arvestada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 03, 2013 4:08 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Huvitav kuna tulevad investeeringu toetuse vastused.Teoreetiliselt nüüd kunagi peaks tulema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 03, 2013 6:03 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Kaido kirjutas:
Huvitav kuna tulevad investeeringu toetuse vastused.Teoreetiliselt nüüd kunagi peaks tulema.


http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/taimekasvatus/mikropollumajandusettevotte_arendamise_investeeringutoetus_meede_1_4_1_kuues_taotlusvoor_2012/

Toetuse määramise või mittemääramise otsused tehakse 85 tööpäeva jooksul alates taotluse esitamise tähtaja viimasest päevast ehk 15. aprilliks 2013 a.

2/3 raha on kahjuks ainult. Isegi ootan randaali vastust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 03, 2013 6:34 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
siis on isegi raha hästi.ma kuulsin,et veel vähem jagub raha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 03, 2013 7:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Ootan samuti, ainult selle vahega, et mul osa investeeringut juba tehtud.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 8:31 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Minul positiivne otsus käes. Nüüd pole muud kui investeerima.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 9:06 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
kas tuli kirjalikult.Või leidsid netist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 9:17 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
Kaido kirjutas:
kas tuli kirjalikult.Või leidsid netist.

E-priast saab vaadata kui pole postiga tulnud. Võtad ülevalt reast valikutest 'Dokumendid' ja sealt edasi alavalik 'Saabunud'. Seal on siis sama fail pdf'is olemas, mis ka postiga tuleb ja kõik kirjas kas saab või ei saa. 48,37 punkti oli viimane, kes sai.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 208 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.