Tänane kuupäev Kolmapäev Mai 15, 2024 10:33 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 2:57 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Aug 20, 2008 1:28 pm
Postitusi: 136
Asukoht: järvamaa
aga mul tuttav ütles et ennem oleks OÜ kui FIE et Fie on kallim asi mis asi seal kallis siis on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 3:02 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
taavimann kirjutas:
aga mul tuttav ütles et ennem oleks OÜ kui FIE et Fie on kallim asi mis asi seal kallis siis on?


asi lihtne, FIE-na sa riskid/vastutad kogu oma varaga kui peesse lendad- eks siis PANKROT.
FIE eelis on see, et saad oma raha vabamalt kasutada. OÜ ja ASiga on see keerulisem jälle.

OÜ ja AS-iga on nii kui peesse lendad siis on vastutav summa sul ainult 40k ja 400k

Parandage kui eksin.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 3:05 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
simok kirjutas:
taavimann kirjutas:
aga mul tuttav ütles et ennem oleks OÜ kui FIE et Fie on kallim asi mis asi seal kallis siis on?


asi lihtne, FIE-na sa riskid/vastutad kogu oma varaga kui peesse lendad- eks siis PANKROT.
FIE eelis on see, et saad oma raha vabamalt kasutada. OÜ ja ASiga on see keerulisem jälle.

OÜ ja AS-iga on nii kui peesse lendad siis on vastutav summa sul ainult 40k ja 400k

Parandage kui eksin.

Simo.

Mulle rääkis üks kohalik talunik,et kui oled FIE ja tekib pankrot, siis läheb sul kõik vara selle katteks, ka enda maja kasvõi.OÜ na läheb sul ainult vara mis on sul möeldud töötamiseks, noh kuivati, traktor jne.Maja ja isiklik vara jääb sul alles. Aga kurat, ma olen ka veel niinoor ja võin ka nüüd eksida rängalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 3:15 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Aug 20, 2008 1:28 pm
Postitusi: 136
Asukoht: järvamaa
et kui pankrot tuleb siis kaob see koht minu käest?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 3:18 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
Fie eelis on tõesti see, et saad oma rahaga teha mis sa tahad, kasutad oma tarbeks või siis ettevõtluse jaoks, võid ka mitu aastat olla miinustes, ei ole kellegi asi. Oü ja as´iga niimoodi see asi ei käi ja paberimajandus on ka minu arusaamist mööda nati keerulisem ja pead väga täpselt oma asju jägima. Mina eelistan praegu Fie´t. Fie-na on sul alati oma rahasid ka võimalik panna eriarvele(kui sul seda kipub rohkem üle jääma, kui kulusid on), kust sul mingeid makse(tulumaks, sotsmaks) ei lähe. Seda raha saad sealt edaspidi siiski ainult oma ettevõtluse jaoks kulutada(mitte poest vorsti - leiva ostmiseks)
OÜ ja AS´i omanikud võivad siinkohal nüüd omi kogemusi jagada, sest minul need puuduvad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 3:22 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
taavimann kirjutas:
et kui pankrot tuleb siis kaob see koht minu käest?

Ega ei pea ju oma ettevõtlust alati lõpetama pankroti välja kuulutamisega... Kõik ju oleneb ikka sellest ka kui suured miinused on. On täiesti loomulik, et ettevõtlust alustades oled mitu aasta miinustes, sest alguse aastad lähevad põhiliselt investeeringute peale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 3:42 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Kui oled väike, siis on minu arvates kasulikum olla FIE, ei jää nälga. Maksud on küll suht kõrged, aga elab üle. OÜ peab iga palgaks välja võetud raha pealt makse maksma. Näiteks siis peaks mina, kui omanik, endale palga määrama ja seda iga kuu välja maksma. Samuti kui tahan näiteks Land Cruiseri ostmiseks raha välja võtma pean nende pealt makse maksma. FIEl seda jama ei ole, on üks pangakonto, kui raha on võtad välja ja elad edasi. Teenitud tulu pealt maksad maksud ja rohkem ei pea (va tööliste palgad).

Kui on mitu tegijat siis OÜ, üksi pole mõttet. Aga see on kõigest minu arvamus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 4:21 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
hiidlane kirjutas:
mardikas kirjutas:
Kas ma sain õigesti aru, et kui taodelda näiteks 500 000.- noortalunikutoetust, siis vähemalt poole summa eest(50% - 250 000.-) peab ostma tehnikat vms ja ülejäänuga teed mis tahad?

Põhimõtteliselt küll...peaasi, et seotud ettevõtlusega, aga sendipealt keegi kontrollima ka ei tule. Peaasi, et oled ära teinud need asjad, mida lubanud oled.


Kui ma selle ülejäänud 250'000 EEK eest ehitan põllumajandusega seotud hoone, kas siis ma saan sinna maha kanda ainult 125'000 EEK (50%) või kogu põhivarast ülejäänud summa. Ja kas selle hoone peab otsast lõpuni ehitama valmis üks ettevõtja või võin teha ka enda tööd. Sel juhul saaksin tšekkidega näidada kulud projekti koostamisele, vundamendi kaevamisele, betooni ostule, ehitusmateriali ostule ja paari neegri palgale kah.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 5:06 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
Aga kas AS-iga on see et meil vahenurmes on soomlased ja seal on veel tohhuja osanikke kellele peab ju kah mingit raha maksma, või mis moodi see käib see värk, sellest ma aru ei saa. :oops: Aga firmal oleks rohkem raha üle kui osanike osad endale saada.. Ma olen selle üle juba tükk aega mõelnud et mis moodi see jura käib AS-iga. Aga ikka pihta ei saa :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 6:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
need jorid saavad dividende :)

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 9:01 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 15, 2008 5:00 pm
Postitusi: 88
FIEndust küll ei soovita, ühel päeval muutuvad investeeringu toetused kasumiks ja siis maksuamet litib täiega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 9:33 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
Pidasime isaga ka ennist FIEna kõike üleval, aga üks aasta kui tuli suur ja korralik kasum siis võeti selline osa maksudeks, et ise ka ei usu. Peale seda tegime OÜks ümber.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 28, 2009 7:24 am 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 15, 2008 5:00 pm
Postitusi: 88
Toetuse tingimusi muudetud. Järgmises voorus oluline äriplaan.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 28, 2009 9:02 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
Madis kirjutas:
Pidasime isaga ka ennist FIEna kõike üleval, aga üks aasta kui tuli suur ja korralik kasum siis võeti selline osa maksudeks, et ise ka ei usu. Peale seda tegime OÜks ümber.

Aga kas te siis eriarve peale oma raha aasta lõpus ei pannud?? Siis ei läheks mingeid makse ju....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 28, 2009 5:06 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 15, 2008 5:00 pm
Postitusi: 88
hiidlane kirjutas:
Madis kirjutas:
Pidasime isaga ka ennist FIEna kõike üleval, aga üks aasta kui tuli suur ja korralik kasum siis võeti selline osa maksudeks, et ise ka ei usu. Peale seda tegime OÜks ümber.

Aga kas te siis eriarve peale oma raha aasta lõpus ei pannud?? Siis ei läheks mingeid makse ju....


Jah, kogud mingid X aastad erikontole ja lõpuks saad ikka maksuameti kirve.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.