Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 2:24 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 9:18 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 27, 2014 7:43 pm
Postitusi: 27
Siin veel see konks, et saab esimesel viiel tegutsemisaastal. Kui alustasid tegevust 20. aastaselt juba nt 2008 siis enam noore lisatoetust ei saa. Mis siis, et vanust ikka alla 40-ne.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 9:35 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Linnuke tehtud ikka, aga sain negatiivse otsuse.
Küsiks siis nüüd, et kas te alustasite viimase 5 aasta jooksul põllumajandusliku talupidamisega otsast peale ehk nullist või võtsite vanemalt talu üle ja vormistasite "põllumajandusliku majapidamise üleandmis" akti ? Äkki see ülevõtmine segas asja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 9:57 am 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
maaltjahobusega kirjutas:
Linnuke tehtud ikka, aga sain negatiivse otsuse.
Küsiks siis nüüd, et kas te alustasite viimase 5 aasta jooksul põllumajandusliku talupidamisega otsast peale ehk nullist või võtsite vanemalt talu üle ja vormistasite "põllumajandusliku majapidamise üleandmis" akti ? Äkki see ülevõtmine segas asja.

Mina võtsin 2012 aastal isalt OÜ üle. Ehk siis järgmine aasta peaks veel saama lisa selle 39ha eest aga siis on ka kõik. Vanuse poolest võiks veel rahumeeli 13 aastat anda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 10:05 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Ma võtsin 2013 üle ja 2 saaki alles koristanud. Tundub, et tahavad nüüd tugineda määrusele (EK määrus 1307/2013 art 50 lg 2)), mis ütleb:

2. Käesoleva peatüki kohaldamisel tähendab mõiste „noor põllumajandustootja” füüsilisi isikuid, kes:
a) asuvad esimest korda tegutsema põllumajandusliku majapidamise juhina või kes on asutanud põllumajandusliku majapidamise viis aastat enne seda, kui nad esitasid esimest korda määruse (EL) nr 1306/2013 artikli 72 lõikes 1 osutatud põhitoetuskava või ühtse pindalatoetuse kava alusel taotluse, ning
b) on punktis a osutatud taotluse esitamise aastal kuni 40 aastased.

Ehk kui olen üle võtnud, siis nagu ei olegi asutanud põllumajanduslikku majapidamist? Ülevõetav oli ju teine isik teise reg. numbriga, mina tegin omale enda täiesti uue reg.nr ja füüsilisest isikust ettevõtjana alustasin esimest korda PM majandustegevust. Lähen küsin üle PRIA-st , aga suht arvan juba mis sealt tuleb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 10:15 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 27, 2014 7:43 pm
Postitusi: 27
Ülevõtmine ei too kaasa ettevõtlusega alustamise aja arvestamist alates ülevõetava ettevõtte tegutsemise algusajast. Määrav on ikka see, millal ise alustasid esmakordselt tegevust.
Sarnaselt õpipoisile võtsin ka mina 2012 ettevõtte üle, esitasin esimest korda ÜPT taotluse ning tänavu noore lisatoetusega probleeme ei tekkinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 3:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Saan aru, et mitmed minuga sarnasesolukorras on saanud noore lisatoetust.
PRIAs lubati uurida asja lähiajal, peakontoris ikka veel kolimissegadus ja pole inimesi kes asja lahti harutaks. Niipalju kõlas, et ma ei ole ainuke kes on negatiivse otsuse saanud ja täpsustusi pärimas käinud, peale minu pidi veel keegi ootama millal peakontoris pädevad inimesed selgitusi jagavad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2016 6:32 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Pärisin ettevõtte (FIE) 2012 aasta suvel, NPT lahtrisse tegin linnukese, aga taotluse esitamisel viskas kollase kasti ette, et pole õigust taodelda. Suve peale mitu korda helistasin PRIA-sse. Alguses imestati, et mida ma tahan sest 2004 aastast saadik selle nime alt taotlusi taotletud. Lõpuks siis keegi vaatas äriregistrisse ja ütles, et päring tehtud ja kõik on OK. NPT toetust saan 2016 aasta ka, rohkem vist ei saa.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 12, 2016 12:42 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Et minu case segaseks ei jääks, siis jagan infot natuke: Probleemiks ei olnudki ülevõtmine üldse vaid mina olevat tegelenud põllumajandusega varasemaltki kui oli teine ettevõte EMTAK-i järgi saagikoristusjärgsed tegevused. Tegemist oli põhu ostmise ja töötlemisega, ei müünud ühtegi kg vilja ega ühtegi looma. EMTAK-i seletuskiri ei viita ka kuidagi ühegi asja kasvatamisele, seega tulemuse saab hiljem teada kui komisjon on asja uuesti üle vaadanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 04, 2016 3:46 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2014 3:30 pm
Postitusi: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Muudan teemat, kas Priale tuleb kahe aasta möödudes esitada dokumendid, mis näitavad kogu 40 000 euro kulutamist sihtotstarbeliselt või peab tõendama ainult 50% saadud toetusest?

_________________
*Tutikas lambakasvataja*
www.orukyla.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2016 7:40 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Mälu kipub tõrkuma, kuid min 50% summast oli kohustus kulutada äriplaanis näidatud põhivarale. Selle tõendadki. Kui näitasid rohkem, siis ka see rohkem tuleb tõendada. Vast keegi parandab, kui nii pole...

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2016 7:37 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 27, 2014 7:43 pm
Postitusi: 27
PRIA-le esitatavas avalduses tõendad ära investeeringu ning käibevahendid näitad avalduses terviksummana real "muude tegevuste elluviimine". Kulutuste nimekirjas kajastad samuti ainult investeeringuga seotud andmed. Kui tullakse kohapeale kontrollima, pead esitama tõendid aga kogu summa kasutamise kohta ning tõendama, et vähemalt 50% sellest läks põhivarasse.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.