Tänane kuupäev Neljapäev Apr 25, 2024 6:31 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Praktika välismaal
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 10:23 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Kus on keegi käinud praktikal/tööl mõnes välisriigis?Kas olite nn ,,valgedneegrid ,,või koheldi teid kui inimesi? Kas on ka midagi huvitavat/naljakat meenutada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2008 10:52 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Mina ise käisin 98 aastal Sotimaal Longsides ühes farmis tööl, kus oli 400ha teravilja. Olime Sotimaal 4 Eestlasega, 1 töötas 12 km eemal ühes lambakasvatus farmis ,teised 2 olid kõrval farmis ja neile anti iga päev mõista ,et nad on ,,valged neegrid,,.Üks näide siis ka, kuidas neid koheldi. Nad korjasid maasikaid koos soti noortega kuni hakkas vihma kallama ,soti noored jooksid põllult minema varjualla ja minu sõbrad nende järgi ,mõne minuti pärast tuli ülemus ja sõimas mu sõbrad läbi teiste ees muidugi ja saatis põllule tagasi, olenemata sellest, et vihm oli nii tugev, et eriti 10-15 kaugusele ei näinud. Minul seevastu oli super ülemus ja kohtles mind kui inimest. Minu põhiline töö oli kuivatit täita/tühjendada, viljavedu ja kündmine. Muidugi sai ka sõnnikut ja virtsa põllule veetud ,aga seda oli vähe. Üks naljakas asi oli meil tööle hilinemisega. Minu tööpäev hakkas kl 7 30 ja see tähendas seda et 7 30 olid mul traktorid tangitud ja ma sain põllule sõita, mitte seda nagu meil siin Eestis kombeks on, ala 7 35 kohale venitada ja siis pool tundi jutustada ja siis tööle alles. Ühel hommikul jäin hiljaks jõudsin tööle 7 32 . Ülemus sõitis mulle juba traktoriga vastu ja näitas kella, mina näitasin talle kahte näppu, mille all mõtlesin ah ainult 2 minutit ju aga teatavasti sealmaal tähendab see räigelt pikalt saatmist, mille peale ülemus ei rääkinud minuga terve päeva. Õhtul kui koju jõudsin, siis hakkasin poistega arutama miks ülemus minuga ei räägi. Järeldusele jõudsime suht hilja ,aga kuna see häiris mind väga, siis läksin ajasin ülemuse üles ja selgitasin mida mina omastarust talle näitasin. Järgmisel päeval oli asi korras ja me naersime mõlemad selle vahejuhtumi üle.
Minul on ainult positiivset meenutada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 5:46 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
1995 Soomes teravilja ja mesindustalus, 1996 Saksamaal mõisas.

Soomes toimus tõeline orjapidamine. Tööpäev algas hommikul kell 08.00 ja kestis 17,00-ni. Siis oli tund aega vahet ja öösel kella 2.00-ni mesilas. Palgaks lubati 7500 marka, mis tundus tolle aja kohta tohutuna. Kuu lõpus maksti siis palka. Peremees kutsus enda juurde ja ütles:
1.palk on 7500 marka
2.sotsmaks 35%
3.tulumaks 33%
4.meie juures eluruumi rent
5.söök-jook.

Järele jäi 1000 marka. Seepeale istusin laeva ja tulin ära. Eesti oli just värskelt Soomega sõlminud topeltmaksustamise vältimise lepingu ja selle tulemusel pidin Eestis Maksuametile loovutama üle kahetuhande krooni makse. Lühidalt- jäin selle projektiga täielikult kahjumisse. Ainus hea asi oli ühe kuuga kaotatud kümme kilo- enesetunne oli siis ikka väga hea!

Saksamaal oli hoopis teine suhtumine. Seal oli ümberkaudu palju eestlasi. Parun andis nädalavahetuseks meile auto ja krusatasime sellega ringi, käisime pidudel ning teistel külas. Raha mis tuli jäi kõik endale (palk pluss mingi stipendium ja paruni poolt iga nädalalõpp visatud sajased- et poisid minge peole)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 28, 2010 11:01 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Tõstan selle teema uueti esile, kuna foorumis oli mujal juttu praktikakogemustest mujal maailmas. Ise olen sulane olnud Norras, Taanis ja Rootsis. Usas sai palkmaju teha, kuna s... viskamine muutus väsitavaks ja otsisin vaheldust. Eks valge neegrina võib igal maal end tunda, kaasa arvatud oma kodutalus. Võimalus, et satud talusse, kus suhtumine, elamistingimused ja palk on halvad, on kõikjal olemas. Endal on need reisid õnneks läinud, kuid jubedaid lugusid olen kuulnud igal maal olles. Minnakse ju sageli grupiga tööle läbi mingi organisatsiooni , ja kontaktid on alati olemas, kui mingi jama peaks tekkima. Ka on teiste eestlastega lahe mõni üritus või reis ette võtta, kui ollakse mõistlikul kaugusel. Kogemusi ja lugusid on paksu raamatu jagu. Kui kellelgi on plaanis minna, aga tekib küsimusi, siis võite julgelt küsida :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Praktika välismaal
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 02, 2010 1:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Keegi võiks mingit infot jagada ka sellekohta kuda te sinna praktikale saite :?:

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Praktika välismaal
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 02, 2010 4:02 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Selle jaoks on päris palju programme. Meeles on 2- Atlantis ja MAST, ehk siis teisisõnu minnessota agricultural student trainee. Eesti poolseks esindajaks oli kunagi saku taluliit( praegust käekäiku ei tea) aadressiga teaduse 1 saku. Kui eesti poolelt enam esindajaid pole, võib ka programmiesindajatega läänes ise kontakti võtta. Saad pataka pabereid, mille täidad ära ja kui läheb õnneks, on sul mõne kuu pärast eimene palk dollarites või eurides juba taskus, istud peremehelt nädalavahetuseks antud autos ja meeletult lai maailm on su ees ja põrutad, kuhu tahad 8)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.