Tänane kuupäev Teisipäev Mai 28, 2024 8:30 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Maa rentimine Lätist
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 4:12 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Tere, kuna oleks vaja maid juurde rentida ning ainus väljapääs on laieneda Lätimaale, siis kas kellegil on kogemusi või aimu, kuda seal see Põllumajandussüsteem töötab, ning kas on võimalik ka mingeid toetusi taotleda.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Maa rentimine Lätist
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 11:54 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
devil22 kirjutas:
Tere, kuna oleks vaja maid juurde rentida ning ainus väljapääs on laieneda Lätimaale, siis kas kellegil on kogemusi või aimu, kuda seal see Põllumajandussüsteem töötab, ning kas on võimalik ka mingeid toetusi taotleda.


Maal onul oli sama mure. Kuid tulemus oli selline, et miks minna kodu ligidalt kaugele maid otsima, kui leiab ka kodu ligidalt. Eestis on palju suuri põlde kolhoosi ajast veel ripakil. Jah neile on 10-15aastane võsa peale tulnud, kuid tänapäeva vahenditega on seegi eemaldatav. Omanik on siis kas riik või mõni vanamemm. Meil oli samamoodi, tuli teha vaid küla kokkutulekul veidi juttu, rääkida naabritega ja tuld anda. Enda põldude juures saime kogemust sellega veel, et põlluääred tuleb teha vanade "taluaegsete" piiridega samaks, võsad maha võtta. Sellega suutsime hea 15% maad juurde tekitada. Ebameeldiv töö see on, kuid sellega saime maad juurde.

Kas siis tõesti on vaja võõrale maale maad rentima minna- isiklikult seda ei usu. Kuid kui tõesti soov suur, siis oletan, et ka lätlastel on mingi foorum selle kohta. Kuid ülepiiri tehnikaga käimine see on nuhtluseks tulevikus kindlasti. Ise oletan küll, et see on kahjumiga ettevõtmine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 11:59 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
kas see oli lätis või leedus et saab kakskorda aastas rapsi koristada ja külvata??? või vastupidi..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Maa rentimine Lätist
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 12:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Raivo kirjutas:
devil22 kirjutas:
Tere, kuna oleks vaja maid juurde rentida ning ainus väljapääs on laieneda Lätimaale, siis kas kellegil on kogemusi või aimu, kuda seal see Põllumajandussüsteem töötab, ning kas on võimalik ka mingeid toetusi taotleda.


Maal onul oli sama mure. Kuid tulemus oli selline, et miks minna kodu ligidalt kaugele maid otsima, kui leiab ka kodu ligidalt. Eestis on palju suuri põlde kolhoosi ajast veel ripakil. Jah neile on 10-15aastane võsa peale tulnud, kuid tänapäeva vahenditega on seegi eemaldatav. Omanik on siis kas riik või mõni vanamemm. Meil oli samamoodi, tuli teha vaid küla kokkutulekul veidi juttu, rääkida naabritega ja tuld anda. Enda põldude juures saime kogemust sellega veel, et põlluääred tuleb teha vanade "taluaegsete" piiridega samaks, võsad maha võtta. Sellega suutsime hea 15% maad juurde tekitada. Ebameeldiv töö see on, kuid sellega saime maad juurde.

Kas siis tõesti on vaja võõrale maale maad rentima minna- isiklikult seda ei usu. Kuid kui tõesti soov suur, siis oletan, et ka lätlastel on mingi foorum selle kohta. Kuid ülepiiri tehnikaga käimine see on nuhtluseks tulevikus kindlasti. Ise oletan küll, et see on kahjumiga ettevõtmine.


huvitav miks see peaks kahjumiga ettevõtmine olema, kui mul naabermaa lähimad põllud on 3km kauguse, kui masinapark on kõik tibens tobens, siis ei tohiks ju sellega probleeme tekkida. Siin kandis, kus mina elan on kokku kolm loomapidajat ning suur viljakasvataja. Lähim koht kust saaks normaalseid suuri põlde oleks 13km kaugusel - seega lihtsa tulemi valemiga on see iga lollile selge, et hetkel on mõistlikum variant üle piiri kiigata :wink:

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Maa rentimine Lätist
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 2:15 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
devil22 kirjutas:

huvitav miks see peaks kahjumiga ettevõtmine olema, kui mul naabermaa lähimad põllud on 3km kauguse, kui masinapark on kõik tibens tobens, siis ei tohiks ju sellega probleeme tekkida. Siin kandis, kus mina elan on kokku kolm loomapidajat ning suur viljakasvataja. Lähim koht kust saaks normaalseid suuri põlde oleks 13km kaugusel - seega lihtsa tulemi valemiga on see iga lollile selge, et hetkel on mõistlikum variant üle piiri kiigata :wink:


Sel juhul on sul tõesti õigus. Tavaliselt ei ole 2 suurtegijat kõrvuti. Sinu puhul lausa 3+1 seljuhul on tõesti raskem.

Kuid üldiselt ise soovitaks mõnda läti põllumehega suhelda. Ta täpsemalt kursis. KUid ega seal palju erinevusi ei saa Eestiga olla, euro toetused on mõlemas kohas.(oletan et ka summa sama) riigisisene toetus vaid erinev oletan....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 3:17 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 06, 2009 3:17 pm
Postitusi: 94
Asukoht: L-Virumaa
Kas olemasolev maa ei toida tõesti ära?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 3:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Ats kirjutas:
Kas olemasolev maa ei toida tõesti ära?


kui karja suurendamise soov on, siis tõesti ei toida.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 3:44 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 06, 2009 3:17 pm
Postitusi: 94
Asukoht: L-Virumaa
Mees teab, mis teeb! Jõudu! :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 5:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
nonii, sai siis täna sammud võetud läti poolele ning suundutud kohalikku linnavalitsusse.
Hämmastav oli see, et sai kohe jutule ja linnapea oli väga abivalmis, linnapeaga jutud räägitud sai suundutud mingi tädikese juurde, kes tegeleb konkreetselt põllumajandus valdkondadega. Asi liigub ikka kiiresti teispool piiri, kohe sai vajalike maaomanikega ühendust võetud ning kohtumise aeg kokku lepitud. Paberimajandust nii palju, et tuleb avaldus linnavalitsusse kirjutada, seejärel rendilepingud ning hiljem katastrisse maad kanda. Toetustest oli nii palju juttu, et hektari peal makstakse u. 35 EUR´i. Esialgu sai võetud kaks suurt põldu, mille kogupindala on kusagil saja hektari kanti.

Nüüd aga küsimus selline, põllud on söötis olnud üle viie aasta. Mis oleks kõige efektiivsem viis umbrohust eemaldada. Kõige tõhusam viis vist Roundrop, või on ka mingeid alternatiive?

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 6:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
ma tean aint mahedat moodi:2 x kooreliga--->künd---->külv---->2 x äestamine


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 7:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
kurion kirjutas:
ma tean aint mahedat moodi:2 x kooreliga--->künd---->külv---->2 x äestamine


mul koorelit pole, huvitav kas vene randaal hakkab peale?

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 7:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
Mul kaa vanasti polnud ja siis lihtsalt ei teinud....kündsin kohe. Maad olid kah kümneid aastaid söötis. Kündsin ära ja kaer peale...see surus umbrohu alarindesse ja vili kasvas hästi kuna hea puhand maa. Äestada pole siiamaani saanud sest äket pole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 8:03 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Mina lugesin kuskilt,et kaua aeg söötis olnud maadel tuleb kõigpealt roundupiga üle käija,siis randaalida ning oodata kuni uus umbrohi kasvama hakkab ning uuesti roundupiga üle lasta.Peale seda siis künda.
Meil endal randaali pole ning seetõttu künname kohe pärast esimest mürgitamist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 8:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
Noh ei tea kui palju abiks aga: Soomlased said kh maid tagasi mis on olnud kas aastaid tühjana või oli rohumaa kus tehti silo.. Tegid niimoodi: Roundup, natukeaega seista, Siis ma ei tea ks ei tahtnid künda või milles asi oli lasid mitu korda randaaliga üle. Kui ilusti enamähem must oli Külvati talinisu sinna.. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2009 7:57 am 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 29, 2008 8:39 am
Postitusi: 62
Asukoht: Raplamaa
devil22

Kui õieti mäletan, siis oled mahetootja? Mina olen siiamaani söötis põllud ära kündnud, korra või kaks randaalinud enne külvi ja kui vili peal, siis paar korda äestanud - põllud on puhtad küll. Külvanud olen nii kaera kui otra. 2007 vaatasid inspektorid ühte odrapõldu ning küsisid, millega pritsistud :lol: (see põld sai kevadel viimasena küntud ning vili läks peale alles mai lõpus). Samas minu põllud pole ka täitsa harimata olnud - varem oli neid kord aastas purustusniidukiga ikka külastatud


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.