Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 13, 2024 1:15 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Reede Apr 12, 2013 9:19 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 7:23 pm
Postitusi: 138
Asukoht: Järvamaa
djkiller kirjutas:
Tere kaasfoorumlased

Jälle oleks tarvis veidi abi Teie käest

Nimelt on probleem ühe maakasutajaga(rentijaga ,suuline)
Kes siis kasutas maad ära rapsi kasvatamise eesmärgil ning peale kasutust ei taastanud ega külvanud midagi peale.
Kas oskate soovitada mõnda sõltumata instantsi kes paneks paberile n.ö seletuse ,et kui kasvatad ühte või teist kultuuri siis oleks tarvis ka järgnev kultuur peale külvata huumuse taastamise eesmärgil.

Kuidas on üldse paika pandud hea põllumehe tava?
Kasutad aga ei taasata või oskab keegi täpsemalt seletada.
Või lendad peale nagu rändrohutirts kasutad ära ja viskad nurka.Tehku see omanik maaga mis tahab

Jäädes ideid ootama
djkiller



Jou Jou Jou everybody, djkiller is back in`da house ja gruuvib nii, et mulda lendab.

INVESTOR IGOR uurib seda va põllunduse värki.


Ma olen põllumees ja miks ma peaksin aitama ühel investoril põllumeest n....da. On kuidas on aga, oleks viimane aeg kokku hoida ja ühisrindega lollid eemale hoida. Peale põllumajandussaaduste väärtuste tõusu hakkab igasuguseid karvaseid ja sulelisi kokku voolama.

Nagu ma aru saan on asi kohtus.

Milles Sa veel teda süüdistad, et peale rapsi ei külvatud midagi maha? Mida peaks külvama? Milleks peaks rentnik külvama, kui maavaldus läheb tema käest minema? Kas rendilepingus on märgitud teisiti? Kas seadustes on pandud kohustus külvata?

Näiteks:
Töötan kuu aega Sinu juures, saan palga kätte ja siis Sa nõuad, et ma veel 2 nädalat sinu juures töötaksin, ilma palgata.

Kas Sa kukkusid väga kõrgelt pea peale?


Kas seletad mida raps tegi Sinu maaga?
Kuidas Sinu maa väärtus langes?
Nende aastate jooksul kuidas huumusbilanss muutus?
Mis juhtub kui peale rapsi heintaimed külvata?
Mis juhtub kui heintaimi monokultuuris hoida aastaid?

Kas äkki on hoopis viga Sinus miks midagi ei kasva!

Või see on välistatud?

Raps on üks kõige kapriisemaid kultuure, kui rentnik suutis seda kultuuri kasvatada, millest me siis räägime?

Mine kooli tagasi, kui ülikooli ei viitsi või ei suuda, siis ka kutsekool suudab Sinu vaimset võimekust oluliselt tõsta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Reede Apr 12, 2013 9:59 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Kui keegi sinu maad kasutas pikemat aega siis ta väetas, pritsis st. umbrohu seemet vähem ,maa viljakam ja siledam- sul kerge heinamaad rajada ,ca 20 kg heinaseemet ha.ja tehtud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Reede Apr 12, 2013 10:17 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
Max Power- minu respekt selle peale. Ilmselgelt on killeri puhul huijariga tegu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 7:04 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
jaan1414 kirjutas:
Mainiks ära, et huumuse % muutumine ei käi ikka päris ühe aastaga :lol: Mingi nullkoma ta muutub niivõinaa olenevalt mullaproovi võtmise kohast jne. Kui väidad, et seal midagi enam peal ei kasva, siis oled ju tegelikult ise orki langenud sellega, et ei valinud rentnikku kes maa eest ka vastavalt hoolt kannab. Juhul kui ta ei ole sul seda maad kasutuskõlbmatuks muutnud siis ilmselt on suht raske midagi välja nõuda. Siinkandis oli ka mingiaeg selline juhtum ja lahendus jäi leidmata.
Ja väita,et maa eest vastutab ainult rentnik on ka päris vale, sest vastaval juhul ei ole nn maaomanikul ka mingit õigust küsida rendihindu mis vastavad ÜPT-le ja kõigele muudele toetustele sest reaalselt ei ole ju maa isegi mitte sinu oma(miks sa selle eest maamaksu maksad siis?) põhimõtteliselt müüd sa edasi enda maakasutusõigust. Ja juhul kui küsid kõik toetused endale rendiks, siis peaksidki ehk seisma sina hoopis hea selle eest, et oleks tehtud maaparandus ja tagatud hea mullaviljakus. Iga muu asja rendileandja ju kannab enda eseme eest ise hoolt. Ja rentnikule kehtib määrus,et võib seda kasutada ainult selle otstarbekohaselt.



ise kui rendin maid sisi vastavad punktid panen ise sisse.
2011 oli ületaotlemine ning kumbki ei saanud toetust. 2012 tegin ise,kuid oli suht jube vaadata antud maad.Sp nüüd nõuangi 2010 ja 2011 aasta renti +viivis ning n.ö muud kahjunõuded.Tarvis ainult mõnda sõltumatut instituuti või spetsialisti kes kinnitaks ühte ja teist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 7:59 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
mis on kahju nõuded.kas see kui ta hoopis sinu maal mulla viljakust tõsti.ma ei usu,et ta rapsi pani maha ilma midagi juurde andmata.aga raps ise ju jätab ka maasisse aineid.nii,et pigem peaks asi olema tasa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 10:27 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:
Kaido kirjutas:
kui sa juba ise ka vahepeal otsapidi toetust taotlesid siis ilmselt pole sul nõuda enam midagi.ma mõtlen põllu korda tegemist.


toetust sain ainult ESA ja ÜPT.

Teine seltsimees tegeles teravilja kasvatusega.

Kes saaks antud küsimuses aidata küll siis kohus otsustab;)

Said toetused, nagu väidad.
Tegele ise ka teraviljakasvatusega.
Kohut ei tulegi. Keegi ei hakka ISETEKITATUD PROBLEEMIDELE kohvipaksupealt ennustades või tagantjärele vaadates kelleltki midagi välja nõudma..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 11:06 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Tead DJ ma saadaks su üldse kuradile koos oma rohumaa- ja kahjunõuetega.
Põhjenduseks tooks näiteks selle, et sa võtsid põllu enne tagasi, kui külvikorra järgselt viljavaheldus rohumaa rajamiseni jõudis ja asi JOKK.
Kui tahad edasi protsessida, siis iga vähegi teemat valdav inimene suudab välja mõelda sellise külvikorraplaani, et sina jääd ikka lolliks.
Seega tõmba tagasi ja fokusseeri end tulevikule.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 12:29 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
rait kirjutas:
Tead DJ ma saadaks su üldse kuradile koos oma rohumaa- ja kahjunõuetega.
Põhjenduseks tooks näiteks selle, et sa võtsid põllu enne tagasi, kui külvikorra järgselt viljavaheldus rohumaa rajamiseni jõudis ja asi JOKK.
Kui tahad edasi protsessida, siis iga vähegi teemat valdav inimene suudab välja mõelda sellise külvikorraplaani, et sina jääd ikka lolliks.
Seega tõmba tagasi ja fokusseeri end tulevikule.



asi ei ole kohtus.


ma sain toetused siis kui ise seda ka reaalselt kasutasin.
kui sa ütled et ma võtan sult auto luban ,et hoian ja tagastan sulle sellisena nagu ta oli.Jah loogiline väikse ajaga toimub mingi loomulik kulumine ja kui minu käes see masin tuksi läheb siis mina ka maksan selle kinni.

Kui inimesele sai öeldud 2010 aasta lõpp öeldud ,et 2011 teen ise ning ärs roni minu maale .Teine teeb kuidas jumal juhatab,sest kes ikka läheb n.ö vaese põllumehi kiusama kelle elu väidetavalt nii raske eriti teravilja kasvatajad( va. piimakari jne)

Kui selline trend on käimas ,et maa omanik saab renti ning tehakse sellega mis tahes.
hea et tervvilja kasvatajale anti üldse võimalus oma vili korjata.Sama hästi oleks võinud saata jumalt purustaja peale ning saanud ka oma toetused kätte nagu oli ka deklareeritud Priasse.
Ega tulevikus on põllumees samas olukorras nagu jahimees.Küll see maadejama kord otsa saab.

Ma ei lähe kunagi kelleltki midagi nõudma kui ei ole alust.Sellepärast tahangi teada saada kas asjal on pointi või mitte.
Mitte ühelti kasutajalt pole tulnud positiivset tagasisidet.

Ainult mingit pläma ,et mida ta nõuab lolliks läinud jne.Ei tahaks uskuda ,et suuremosa põllumehi oleks ühe labidaga löödud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 1:05 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Veebr 24, 2008 9:17 pm
Postitusi: 60
djkiller kirjutas:
Sellepärast tahangi teada saada kas asjal on pointi või mitte.
Mitte ühelti kasutajalt pole tulnud positiivset tagasisidet.


Viimase lausega andsid vastuse esimesele

rait kirjutas:
Seega tõmba tagasi ja fokusseeri end tulevikule.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 1:17 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 7:23 pm
Postitusi: 138
Asukoht: Järvamaa
Tsiteeri:
kui sa ütled et ma võtan sult auto luban ,et hoian ja tagastan sulle sellisena nagu ta oli.Jah loogiline väikse ajaga toimub mingi loomulik kulumine ja kui minu käes see masin tuksi läheb siis mina ka maksan selle kinni.


Jah maa amort on 10 prossa aastas. Kümme aastat, siis tuleb maha kanda ja oma alepõllundusega edasi minna.

Miks Sa arvad, et maaviljakus on langenud?
Kuidas Sa tõestad, et maaviljakus on langenud.
Mis juhtub siis kui endine rentnik suudab vastupidist tõestada?
Suudad selle kinni maksta?


Tsiteeri:
Ma ei lähe kunagi kelleltki midagi nõudma kui ei ole alust.Sellepärast tahangi teada saada kas asjal on pointi või mitte.
Mitte ühelti kasutajalt pole tulnud positiivset tagasisidet.


Kui Sul lõug viltu on ära löö peeglit puruks!

Tsiteeri:
Ainult mingit pläma ,et mida ta nõuab lolliks läinud jne.Ei tahaks uskuda ,et suuremosa põllumehi oleks ühe labidaga löödud.


Sulle on mitu vastust antud. Kui veerimine pole Sinu tugevam külg siis kutsu abi. Inimesed tulevad ja aitavad.
Kui ei meeldi vastused, siis on vastajad kindlasti "ühe labidaga löödud".
Vaata eelpool vihjet peegli ja lõust kohta!

Ammugi on aru saadud Sinu probleemi olemus!
Liiga palju vaba aega ja maakera suurune enesehinnang.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 1:22 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:

Ainult mingit pläma ,et mida ta nõuab lolliks läinud jne.Ei tahaks uskuda ,et suuremosa põllumehi oleks ühe labidaga löödud.
Siit vaadates on ju selge pilt, et mitte suurem osa, vaid koguni kõik on sellist teemat arvestades "ühe labidaga löödud", mis on iseenesest vägagi tore, kuna näitab kainet mõistust ja elutervet suhtumist foorumlaste seas :D . Dj, ma ei saa aru, miks ikkagi ise ei külva peale soovitud kultuuri? Lihaveised vajavad sööta. Praegu on viimane aeg seemned osta!!!!! Pigem küsi, mida sinna maale külvata!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 3:19 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
djkiller kirjutas:

Ainult mingit pläma ,et mida ta nõuab lolliks läinud jne.Ei tahaks uskuda ,et suuremosa põllumehi oleks ühe labidaga löödud.
Siit vaadates on ju selge pilt, et mitte suurem osa, vaid koguni kõik on sellist teemat arvestades "ühe labidaga löödud", mis on iseenesest vägagi tore, kuna näitab kainet mõistust ja elutervet suhtumist foorumlaste seas :D . Dj, ma ei saa aru, miks ikkagi ise ei külva peale soovitud kultuuri? Lihaveised vajavad sööta. Praegu on viimane aeg seemned osta!!!!! Pigem küsi, mida sinna maale külvata!



antud maad ei saa ju kasutada mahena?
peaks vahe olema 5 aastat või olen valesti aru saanud.
enne kasutati mitte mahedana


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 5:57 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Ega ta ilus ei ole, kui rent jääb maksmata... Muud sul sealt nõuda ei ole. Paber (põlluraamat) kannatab kõike.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 6:47 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:
peaks vahe olema 5 aastat või olen valesti aru saanud.
enne kasutati mitte mahedana

Mille vahe peab olema 5 aastat?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 8:00 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
djkiller kirjutas:
peaks vahe olema 5 aastat või olen valesti aru saanud.
enne kasutati mitte mahedana

Mille vahe peab olema 5 aastat?


kui oled väetisi kasutanud siis vist minu mäletamist mööda pidi mingi tsükli läbima enne kui saad mahedana kasutada


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.