Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 2:13 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 83 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2012 10:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Parasiitlus süsteemis hakkab kõrgemalt poolt ja laieneb ka alametele reeglina. Momendil on küsimus selles,et raha pole ringluses ja kellegil pole ka ideed,kuidas sellest nõiaringist välja astuda. Õigemini puudub tahe ilmselt,miskit muuta.
Pensionäride seina äärde panemine ja santidelt abiraha ära korjamine annab küll effekti aga pikemas perskeptiivis on asi ikkagi kreenis. Küsimus on selles,et millist tööd peaks inimene nüüd ja 30-40.a perspektiiivis tegema, kui on selge,et seltsimees robot vahetab inimtööjõu välja?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 9:01 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
Raivo kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Pöördusin ka kohaliku tööbüroo poole sama murega,kuid ei saanud ka sealt abi. Üks mees tuli tööle küll,kuid peale üht tööpäeva oli kadunud....ütles veel,et ei tasu ära.....
Maal pole enam töö tegijaid,sest inimesi lihtsalt pole. Igaüht tööle ka ei võta ja pensionärid on oma töö juba teinud. Olen ka noori palganud ennem. Tulemus see,et õpetad mehe välja ja mõne aja pärast avastab,et kuskil parem elu...... On ka selle olnud,kes diiselt varastanud......ja pärast ütlevad,et ma ei oska majandada............ Nii et kurb on see lugu. Senikaua jõuan veel ise teha aga endaga võrdset meest ei ole veel metsa ega põllule leidnud. Oli kunagi üks tore mees,kellega sai kööstööd tehtud,kuid ka tema juba puhkab mull all.


Arvatavasti on sinu puhul samamoodi tegu nn skalbi koorijaga. Kes korraliku meest ei oska hinnata ning tahab vaid joodikute seast korraliku "koolitada". Korralik töömees vajab 12 kuud aastas tööd, et maksud makstud saaks ja samal ajal tuleks ka riigile maksta maksud, et lapsed saaksid koolitatud ja bussiliiklus maal toimiks. Kas sinu pakutud palk seda sisaldas? kahtlen sügavalt. Seetõttu ma ei imestagi, et maal elu välja sureb. Vähegi ettevõtlikumad töömehed on juba töö leidnud ega jookse ühe taluniku juurest teise juurde. Korralik mees tahab kindlal päeval palka, ega küsi seda ette.
Samas viimasel ajal olen näinud ka ise vajadust raha ette küsida. Põhjus selles, et osad inimesed põllumajanduses ei saa aru, et kui töö tehtud, siis tuleb ka palk maksta. Tahetakse üle perse tõmmata esimesel võimalusel maksimaalse summaga. neid moosiseid väiketalunike hunnikutes nähtud.

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Nii et kes tahab,see saab alati midagi teha. Talu on selline koht,kus kunagi töö otsa ei saa. Kõige hullem,et kõik asjad koonduvad linna. No mis teeb linnapoiss maal.... süüakse igasugu rämpsu sisse,siis ei jõua ju üldse töödki teha.... Kui maatööd teha,tuleb korralikult süüa :D Muidu ei jõua jahukotti tõstagi....


Talu on jah koht, kus inimene saab oma HOBIDEGA tegeleda. Kuid töö tegemiseks on vaja ka töökohta. Kuna cccp ei olnud sellist töökohta nagu talunik. Olid majandid, kes pidasid ülal neid lojusid joodikuid ja jooksikutest talunike. Tänapäeval ei taheta aru saada, et tööd tuleks ka mujal teha - väiketaluga lihtsalt ei ela ära. Halvasti öeldes on tegu parasiitidega kes ei tooda ülejäänud maailma jaoks midagi, kuid kellele peab "kassi moodi krõbuskit" hamba vahele pista. talu suureks vastu leitakse jällegi kümme miljonit põhjust.

Isiklikult leian, et leida hea tööline on keeruline, leida hea tööandja veel keerulisem. Ühesõnaga skalbi võtjad mõlemad. Kahte korraliku kokku saada on keeruline kui mitte võimatu. Enamjaolt on küsimus ka oskustes ja rahas.



See väide,et ma ei taha töölisele korralikult maksta,on vale! Mille eest ma töölisele maksan,kui too minu tagant varastab? Kella ei tunne,õigel ajal tööle ei tule. Siis kui oli kõige kiirem külviaeg,oli vend kadunud!!!! Aja siis taga neid,et kus on. Annan raha kätte,ei tule järgmine päev tööle........ joob raisk. Käivad tööl nagu jumal juhatab. No mis sulaseid sellistest saada. Tööd jäävad tegemata. Olen õnneks kõik algul katseajaks võtnud. Sellest pole aga kasu. Asja ei saa. Ma ei saa talus midagi suuremat ette võtta,sest selliste töö-ja puhkelaagri meestega pole kahjuks midagi teha.
Hale on vaadata meest,kes päeva tegi metsas puid. Raha eest aga esimene asi-poest pakk suitsu,suur õlle,pakk hapukoort ja siis avastas,et makarone ei saagi......... Metsas rikkus hulga noori kuuski ära... vahi juures ka veel.Nagu lapsehoidja ole.... Mitte et see oleks minu asi,mis ta oma väljateeniotud rahaga teeb,aga ta ei jõua tööd teha,sest raha läheb ainult joomise ja suitsu peale. Ise veel näost valge ka....
Teistele sellidele andsin bussiraha ja enne kui jõudsin seda öelda ja raha ulatada,jõudis mees öelda,et ostab paki suitsu...... No mida sellistega teha. Maksta kõvat palka neile? Samas on kõik oma-arust kõvad ja korralikud töömehed!?
Nii et minupuhul rääkida mingisugusest liigkasuvõtmisest on ikka kõva ülekohus! Kust kuramuse kohast Sa mees võtad sihukest asja? Nii ei maksa ikka öelda,kui kõike täpselt ei tea. Arvamine üks asi,tegelikkus midagi muud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 9:48 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
[quote="Raivo
Arvatavasti on sinu puhul samamoodi tegu nn skalbi koorijaga.

Kas Sa mees tead kui palju kahju võib saada kehvast sulasest,kes külvihooajal tööle ei suvatse tulla? Ja nii mitu päeva järjest..... Sulane ei saa mingit kahju,tuleb siis tööle või ei tule. Temal ükskõik. Aga mulle paneb suure põntsa,sest kust sa järgmist meest asemele kohe võtad..... Paneb terve aasta saagi p....... Ja põhiline asi on ikka see,et korralikke kohusetundlikke inimesi on vähe. Inimesi on üldse vähe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 10:16 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Kas Sa mees tead kui palju kahju võib saada kehvast sulasest,kes külvihooajal tööle ei suvatse tulla? Ja nii mitu päeva järjest..... Sulane ei saa mingit kahju,tuleb siis tööle või ei tule. Temal ükskõik. Aga mulle paneb suure põntsa,sest kust sa järgmist meest asemele kohe võtad..... Paneb terve aasta saagi p....... Ja põhiline asi on ikka see,et korralikke kohusetundlikke inimesi on vähe. Inimesi on üldse vähe.


Äkki on asi selles, et sa oled aru saanud, et korralik ei taha sinu jaoks tööd teha?? Korralik töömees jookseb 10min enne tööpäeva algust platsile. Tööplatsil ei toimu mingit joomingut. Suitsetavad enamik inimesi - isiklikult ei pane seda pahaks, kui see tööd ei sega, kuid traktori kabiin ei tohiks lõhnata suitsu haisu järgi.

Praegusel ajal tuleb väga palju noorigi erinevatest õppeasutustest, kes otsivad omale lisatööd. Siiamaani paljud ei taha kuuldagi vene tehnikast. -Sandiks tegija oleks parem sõna venelasele. Endalgi vaatan, et ui nädalavahetusel pigistada ikka täis päev metsas kabiinis loksumist, siis esmaspäeval on raske. Samas mina teen välitööd vaid enda närvide rahustamiseks - kuigi igapäeva töö toob rohkem sisse.

Korraliku töömeest tuleb hinnata. Kahjuks kui 1 mees sobib kõigeks ei sobi ta mitte kuhugi. Kogenud põllumeest metsa ei saa saata - sammuti vastupidi. Tulemus on hapu. Samas head töömeest tuleb hinnata. St tema eest tuleb ka raha välja käia. Kes rohkem maksab see saab ka omale korraliku mehe. Isegi põllumajanduses ostetakse mehi ÜLE. Jah miinimum palga ja mustalt ei taha keegi tegutseda. Isegi olen ühe tegelase maksuametile üles andnud, kuna ei maksnud makse, kuid palga juures kogu aeg rõhutas et maksud suured...
Minu point oli see, et maapiirkonnas ei ole korralikud töömehed otsa saanud. Nad lihtsalt on endale juba koha leidnud ja nende enda juurde ära meelitamine ei ole odav lõbu. Kuid samas on nendega ka kindlus, et nad kohe ära ei jookse.

Siin neid kuulutusi ju hunnikutes erinevates portaalides olnud.

a'la otsitakse puulõhkujat hind 1,5euri rumm, töö kirvega. Kainete eluviisidega meest ainult...
a'la otsitakse kartuli sorteerijat 5 eurot päev.

Korralikule põllumehele 700-800euri makstav palk ei ole haruldus kui omanik saab aru, et hoiab sellega masina remondikulusid kokku idiootide palkamisega. Metsatöölisele 1000eeki päevas saada on normaalne. Odavamalt saab vaid kaheliitrilisi bocki vendasid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 10:23 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Minu meelest juba praegu käib suurem osa maarahvast,kellel siis auto on tagumiku all, tööle lähimasse suur asulasse või linna. Isegi kui haldusreform läbi viia ja jätta nt max. 20 omavalitsust alles siis,mis siis ettevõtta tuhandete vallandatud KOV töötajatega?
Rikkus ja heaolu(olgu siis maa või linna keskkonnas) peaks tulenema sellest,et riigi siseselt luuakse reaalseid väärtusi,mis end ise tagasi teenivad pikemas perskeptiivis.

Raivole soovitan soojalt lugeda raamatut autorilt Zbigniew Brzezinski.Pealkirjaks: Kahe ajastu vahel; ameerika roll tehnotroonilises ajastus. 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 5:20 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Jama on selles et need bocki vennad peavad ka end 1000 kr vääriliseks.
Suvel käisid meil kaks nooremat tüüpi tööl.algul oli tempo hea, aga paari päeva pärast ei viitsinud nad enam midagi teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 7:07 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
Raivo kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Kas Sa mees tead kui palju kahju võib saada kehvast sulasest,kes külvihooajal tööle ei suvatse tulla? Ja nii mitu päeva järjest..... Sulane ei saa mingit kahju,tuleb siis tööle või ei tule. Temal ükskõik. Aga mulle paneb suure põntsa,sest kust sa järgmist meest asemele kohe võtad..... Paneb terve aasta saagi p....... Ja põhiline asi on ikka see,et korralikke kohusetundlikke inimesi on vähe. Inimesi on üldse vähe.


Äkki on asi selles, et sa oled aru saanud, et korralik ei taha sinu jaoks tööd teha?? Korralik töömees jookseb 10min enne tööpäeva algust platsile. Tööplatsil ei toimu mingit joomingut. Suitsetavad enamik inimesi - isiklikult ei pane seda pahaks, kui see tööd ei sega, kuid traktori kabiin ei tohiks lõhnata suitsu haisu järgi.



Korraliku töömeest tuleb hinnata. Kahjuks kui 1 mees sobib kõigeks ei sobi ta mitte kuhugi. Kogenud põllumeest metsa ei saa saata - sammuti vastupidi. Tulemus on hapu. Samas head töömeest tuleb hinnata. St tema eest tuleb ka raha välja käia. Kes rohkem maksab see saab ka omale korraliku mehe. Isegi põllumajanduses ostetakse mehi ÜLE. Jah miinimum palga ja mustalt ei taha keegi tegutseda. Isegi olen ühe tegelase maksuametile üles andnud, kuna ei maksnud makse, kuid palga juures kogu aeg rõhutas et maksud suured...
Minu point oli see, et maapiirkonnas ei ole korralikud töömehed otsa saanud. Nad lihtsalt on endale juba koha leidnud ja nende enda juurde ära meelitamine ei ole odav lõbu. Kuid samas on nendega ka kindlus, et nad kohe ära ei jookse.




Korralikule põllumehele 700-800euri makstav palk ei ole haruldus kui omanik saab aru, et hoiab sellega masina remondikulusid kokku idiootide palkamisega. Metsatöölisele 1000eeki päevas saada on normaalne. Odavamalt saab vaid kaheliitrilisi bocki vendasid.



Kuule sõber!
Ma maksaksin korralikule mehele korraliku palga,kuid ma ei saa aru,miks peaksin maksma mehele,kelle perse taga pean veel ise päev otsa vahtima..... ennem teen ise ja kasvõi käpuli.
Neid kes tahaksid maatööd teha,on üldse vähe. Oskajaid samuti. Kes on korralik,see juba ammu tööl ja õnnelik.
Olin ise 9 kuud töötu ja tööbüroo ei leidnud mulle mingit tööd!!!!!!!!!! Tegin siis ise OÜ.
700-800 € maksta sulasele......noo,siis peab ikka imemees olema... Väiketalunikud sellist palka kunagi maksma ei hakka.... Ei saa maksta sellist palka,kui töö ja põllupind välja ei anna. Ei ole isegi kuulnud,et keegi sellist palka saaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2012 7:38 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Ma kusjuures sellise palga eest tuleks küll linnast ära. St käiks linnast maale tööle. Natuke küll saaksin vähem, kuid mulle meeldib lihtsalt maatöö ning see kui näen midagi oma kätega tehtut kasvamas ning tulu sisse toomas. Hetkel ongi lahendus see, et aitan isa jõu ja nõuga ning soojemal ajal olen pea iga nv maal miskit asjatamas. Linnast saan OÜ juhtimisega hakkama küll ilma, et koguaeg kohal peaksin olema põlluääres. Hetkel tähtsaim nn arendustegevus on kõik minu õlgadele jäänud kuna nõuka aegne inimene on nõus tiksuma ka nulliringis oma talupidamisega. Peaasi et vorst leival oleks. Talvel pole seal midagi teha kahjuks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 12, 2012 3:03 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:35 am
Postitusi: 35
Toetan igati TALUPOEGA,omal on kogemused põllumajanduse töökorralduses 12-a. olen õpetanud noori-vanu ,maksan mida vaja. Kuid kindlat paarimeest vist enam ei leia.Seepärast tuleb paratamatult vaadata suuremaid masinaid, kuna ükskord(3-5a pärast)pean üksi hakkama saama.Olen samuti kõike proovind:pakun korterid -raha::::ikka-kas hakkavad jooma,või(veel hullem peab ise igapäevasthooldust trakal tegema)ei kõlba töö.Väiksemas või keskmises talus ei saa olla ainult AASTARINGNEROOLIKEERAJA,tuleb ka muid tõid teha(ka farmitöölistele puhkust anda)ehitada jne. Kahju ,et on neid kes narrivad töölisi,kuid väga paljud pakuvad ka ausat palka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 13, 2012 10:38 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
Noored saaks maale tagasi järsku nii: Igale noorele perele tuleks anda tasuta riigimaad-2,5 ha. Ja seda ainult seniajani,kuniks elu..... Seda võsa ja söötis maad peaks kõigile jätkuma..... Muidugi tekib sellega palju brobleeme. Maa antakse,kuid inimene tekitab sinna hooned... Ja kui noor inimene tahab näiteks teise kohta liikuda.......... Noored ei taha igalpool olla... Keegi targem võiks siis välja nuputada mingid tingimused,mille alusel saaks tasuta maalapi. Kui ma elaksin linnas,tahaksin kindlasti tasuta maalapikest.... Kolhoosi aegadel oli ju kolhoosnikel võimalus 0,5 ha. maad saada kasutusse. Sellega elati lahedalt ära. Samas kui meie riigis rahvaarv kahaneb,jääb ju ka mõni talu tühjaks..... Eks siin on mõtlemisainet kõigile. Mingi nõks peaks siis olema,et inimesed nendest linnadest maale elama saadakse. See tuleks kindlaks teha,et mis see siis oleks,et inimene maale tuleks. Ma isiklikult arvan,et kui ikka linnas nälg oleks,järsku tulevad.....kuigi linnainimene on harjunud muu eluga ära ja hargi-labida kasutamine meelest läinud.... :lol:
Võibolla oleks see 2,5 ha isegi vähe..... peaks ikka maad niipalju olema,et saaks lehma pidada.... ja mõni seapõrsas... Naturaalmajandus päästaks. Mis arvate?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 12:46 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2010 10:42 pm
Postitusi: 52
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Mingi nõks peaks siis olema,et inimesed nendest linnadest maale elama saadakse. See tuleks kindlaks teha,et mis see siis oleks,et inimene maale tuleks. Ma isiklikult arvan,et kui ikka linnas nälg oleks,järsku tulevad.....kuigi linnainimene on harjunud muu eluga ära ja hargi-labida kasutamine meelest läinud.... :lol:
Võibolla oleks see 2,5 ha isegi vähe..... peaks ikka maad niipalju olema,et saaks lehma pidada.... ja mõni seapõrsas... Naturaalmajandus päästaks. Mis arvate?


Usu mind, et kui linnas nälg tuleb, siis maapiirkondade poole liikuvad näljased hordid esimesena mitte ei hakka lehmi pidama ega aiavilja kasvatama, vaid külastavad Talupoega, kellelt kõik jõuga ära võetakse. Nälg on tegelikult päris hirmus asi kui ajalugu vaadata ja loodame, et seda ei tule.
Arvan, et maalapi jagamistest ei tule küll miskit välja. Paari lehma ja aiavilja põlluga hoiab elu sees küll, aga kui tahan peale täis kõhu endale muid asju ka lubada? Näiteks ühte ilusat musta Mersut, mullivanni jne. Lihtsalt inimene on juba nii loodud, et tahab ainult järjest paremat: Citius-Altius-Fortius.
Olen ka linnastuma hakanud maanoor. Talu plaanis müüa pole veel aga aiavilja kasvatusega sai küll lõpp tehtud. Miks? Sest eelmine kevad sai turult ostetud kapastaimi hinnaga 0,6.- EUR tükk. Sügisel vast pead olid 3-4 Kg ringis. Praegu saab poest 0,17.- EUR kilohinnaga kätte. Kui arvestada veel juurde maaharimiskulud, enda aeg jne, siis asi läheb KÕVASTI miinusesse. Ja seda ei ole mõtet rääkida, et Poola kapsas mürki täis ja enda oma vot see tervislik. Mis mul sest mahekapsa söömisest kasu, kui muu poest ostetava kraamiga söön ikka mürki sisse. Lisaks, ega maalgi enam see õhk nii puhas pole.
Ainus võimalus oleks kolida kuhugi sügavasse metsalaande, teha sinna väike põlluke ja kasvatada ja toota siis kõik endale ise. Soola ja tikud võiks ainult poest osta. Aga kas selliseid entusiaste leiduks?
Talupoja pakutud 2,5 Ha suurusel maalapil kanepi kasvatusega tegeledes tuleks arvan, et enamus noored linnast ära :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 11:14 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Kuule sõber!
Ma maksaksin korralikule mehele korraliku palga,kuid ma ei saa aru,miks peaksin maksma mehele,kelle perse taga pean veel ise päev otsa vahtima..... ennem teen ise ja kasvõi käpuli.
Neid kes tahaksid maatööd teha,on üldse vähe. Oskajaid samuti. Kes on korralik,see juba ammu tööl ja õnnelik.
Olin ise 9 kuud töötu ja tööbüroo ei leidnud mulle mingit tööd!!!!!!!!!! Tegin siis ise OÜ.
700-800 € maksta sulasele......noo,siis peab ikka imemees olema... Väiketalunikud sellist palka kunagi maksma ei hakka.... Ei saa maksta sellist palka,kui töö ja põllupind välja ei anna. Ei ole isegi kuulnud,et keegi sellist palka saaks.


Kuna paar vana kursusekaaslast on suurtalunikud siis küsisin otse palju palka makstakse.

Ühel on 2 töölist+ ise. Töölistel olevat 4,2euri ja 3,5euri palk tunnis. Viimasel seetõttu väiksem, et mees ei mõtle. Endale maksab 750euri kuus olenevalt kuust. Meestel tiksub ka palk talvel. Tegeletakse vaid teravilja kasvatusega maad 1500ha. Talvel kahjuks tööd eriti ei ole, kuid palk ikka jookseb

Teisel on 4 toolist plus ise. Maad 2000ha. Töölistele makstakse 3,5euri ja 4euri palka tunnis. Omanik maksab omale 1000euri kuus. Mingeid pudrunäppusid pole igal mehel oma ülesanded. Üleliigseid tegelasi polevat. Talvel tehakse väga vähesel määral metsa. Enamjaolt on hangitud meestle lumelükkamistööd talveks.

Olenevalt ajast pakutakse ka erinevaid kompensatsioone mõlemas firmas. Kütuse kompenseerimine jne. Nendega suudetakse meest rahustada, samas ei pea ise makse maksma. Mõlemad firmad maksavad ka täielikult makse.

Ühesõnaga isegi loll ja mittemõtlev inimene saab ka kindla järjepidevusega korraliku palga, millest pisitalunik vaid unistada võib.
Jah sellel on konks. Et suuri palju ning töölisi neil vähe. Ülejäänud vaatavad pealt.
Samas võrdlusena hiina. Seal on ka enamik maainimesi juba linnadesse tööle hakanud käima. Olgu või vahemaa 1000km rongiliiklus toimib.

Saaks ka väiketalunikest aru, kui neil on vähemalt 50ha põldu ja väike osa ka metsa juures. Elavad oma elukese ära ja siis pensionieas vinguvad, miks küll pension nii väike on, kui elu aeg rasket OMA TALU tööd tehtud - kes küll abistab. Riik paha paha.




TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Noored saaks maale tagasi järsku nii: Igale noorele perele tuleks anda tasuta riigimaad-2,5 ha. Ja seda ainult seniajani,kuniks elu..... Seda võsa ja söötis maad peaks kõigile jätkuma..... Muidugi tekib sellega palju brobleeme. Maa antakse,kuid inimene tekitab sinna hooned... Ja kui noor inimene tahab näiteks teise kohta liikuda.......... Noored ei taha igalpool olla... Keegi targem võiks siis välja nuputada mingid tingimused,mille alusel saaks tasuta maalapi. Kui ma elaksin linnas,tahaksin kindlasti tasuta maalapikest.... Kolhoosi aegadel oli ju kolhoosnikel võimalus 0,5 ha. maad saada kasutusse. Sellega elati lahedalt ära. Samas kui meie riigis rahvaarv kahaneb,jääb ju ka mõni talu tühjaks..... Eks siin on mõtlemisainet kõigile. Mingi nõks peaks siis olema,et inimesed nendest linnadest maale elama saadakse. See tuleks kindlaks teha,et mis see siis oleks,et inimene maale tuleks. Ma isiklikult arvan,et kui ikka linnas nälg oleks,järsku tulevad.....kuigi linnainimene on harjunud muu eluga ära ja hargi-labida kasutamine meelest läinud.... :lol:
Võibolla oleks see 2,5 ha isegi vähe..... peaks ikka maad niipalju olema,et saaks lehma pidada.... ja mõni seapõrsas... Naturaalmajandus päästaks. Mis arvate?


Sinu puhul on lootusetu seis. Sa paratamatult veidi "soe peast". Arvatavasti ei paranda sind haudki. Kuid kas sa sellele ka mõtled, mida sa hakkad pensioni eas tegema, kui pension ei kata isegi söögirahasid? Ise oled sa siis nii sant, et ei suuda enda m... tõsta. Loodad sa tõesti, et su lapsed hakkavad sellist siis ülal pidama? Praegu vanainimeste hooldekodus maksab koht liikuvale pensionäärile 600euri kuus - kõige odavam.
Jah ma ei ütle, et maaelu ei võiks sööki laua peale tuua. Toob ja sellise nõdrameelse hinnaga ei anna olla.
Siga. Keda maal kasvatatakse. Osta kõigepealt põrsas, mis maksab ka oma 40-50euri, seejärel kasvata suureks, ja siis vaata, mis hinnaga asi kätte tuleb. Rimi kett müüs siin ehtsat tailiha ilma kondita 2,4euri kg. Maal ei müü keegi isegi koos kontidega lihakeret sellise hinnaga enam. Korralik lihakeha kaalub 70-90kg. Ja siis hakka arvutama palju raha sisse tuleb ja kas ühe kahe sea kasvatusega asi ära tasub. Kuskil teises teemas väideti, et alla mitmesaja sea ei tasu üldse asi ära. Väikestel toimub räige peale maksmine. Samas raha tulebki lollidelt ära võtta.

Teisalt noor elujõuline mees ja raha. Seda on vaja. Ilma rahata ei saa ka ju isegi naistesse. Vahepeal ju tahaks pulka nühkida. Talupoja mõtlemisest saame aru. Auk on auk olgu või sea/lamba/lehma oma, naisele käib heal juhul telefoni vibraator. Kummi jaoks ju raha pole.
Ma imestan kuidas annab ära elada väiketalunikel, kes ei müü midagi vaid tarbivad? Kas tõesti primaarsed vajadused rahuldatakse siis ainult oma ainukesest sissetulekust ehk pindala toetustest? Olgu selleks Elekter, traktorikütted, telefon ja muu esmatarbekaup inimesele.
Teadupärast jah pensionieelikule selline elu sobib. Samas tänapäeval ei saa mees naistki, kui ta raha kodu ei too. Arvate tõesti, et meie tänapäeva naised lähevad lehma lüpsma või topivad üldse oma näolapi lauda poole?


Mainisite TALUPOEG TALUJA ja waltra, et teil pole paarilist võtta. Saage kokku, üks nädal aeg ühe pool ja järgmine teise juures oletegi paras paar. Mõlemil oma paariline olemas. Maksate makse riigile ja elu nagu lill. Bussiliiklust toetatakse teie vahel ka hästi, kuna on reisijaid kes seda teenust kasutavad- probleem lahendatud:D

Üldjuhul ikka raha tekib sinna, kus on tarbimine. Kus liigub raha ja kus on suvalise produkti järgi vajadus. Näiteks hiina majanduse mudel. Inimesed tarbivad oma maal toodetud asju. (toit, riided muud tarbed) Riigi poolt asjad odavana hoitud. Ei üritata ka naabrit üle trumbata.
Eestis on aga maal nii, et igas hoovis on mitu autot. Väiketalunikul lausa mõni dzeep. Räägitakse, et maapiirkonnas ei saa väiksemaga. Nutetakse taga kosmilisi päevi, kus teed olid lumest puhtad ja sai veel dzeebi asemel sapikaga sõidetud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 11:54 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Raivole niipalju,et vaata ka palju on sinu sõpradel maad.Nendel on loomulikult ka võimalused suuremad.Mina oma 150 hektariga kuidagi ei suuda talvel maksta kodusistuvale mehele palka.Hea kui ennast jõuad üleval pidada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 1:12 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Kaido kirjutas:
Raivole niipalju,et vaata ka palju on sinu sõpradel maad.Nendel on loomulikult ka võimalused suuremad.Mina oma 150 hektariga kuidagi ei suuda talvel maksta kodusistuvale mehele palka.Hea kui ennast jõuad üleval pidada.



Minu jutu põhimõte ju kogu aeg ongi, et väiksed peavad ise end ära majandama. 150ha maad on harju kesmine väikepõllupidaja maa. Endalgi naaber harib siin 320ha viljapõldu. Ise on veel bussijuht sebes. Elamine/kodu on selline, et võtab ohkama ka teised.
Teise punktini jõudsid ka ise. Ühesõnaga talvel oled töötu inimene - pole midagi teha nimelt.
Arvuta välja palju peab olema maad inimesel, kes suudab endale 700-800euri palka maksta+maksud aasta ringselt. Siis saad minu pointile pihta, et väiksed teevad tühja tööd ehk naudivad elu ja vinguvad.
Sealt võid ise järeldada mis ajal saab ja tasub tahta endale abilist, kellele ka viisakat palka maksta, mitte sandikopikaid.


Ma olen täielikult vastu kolhoosi poliitikale ja majandamisele. Peame 10 põllumeest igal oma 1 hektar maad. Ja vingume, et raha ei ole- raha ei ole. Viimane kuna siin oli see ETV saade, kus rääkis kas 150 lehmaga lüpsilaudast vennal 20 töölist ja niutsub, et raha investeeringuteks ei ole.

Teine põhimõte on mul ju kogu aeg olnud, et tarbida ja toota.
Et inimene midagi liigutada saaks on vaja näiteks bensiini. Selle on ju keegi tootnud. Saanud selle eest raha ja et riigis liiklus toimuks on aksiisi maksuga riigikassa ka täitunud.
Inimene ostab seda ja tarbib. Kuid mida inimene toodab teistele?
Just see ongi minu point, et kasvata vilja, lambaid loomi ükskõik mida kuid TOODA vajaminevat kaupa. See hoiab ühiskonna üleval. Mitte see, et maamees endale 12 järeltulijat hangib. Külla minnes jookseb üks järeltulija üksteise järel palja persega lumehanges ringi.
http://arvamus.postimees.ee/738276/andr ... ik-rukkis/
Selline majandamine ei tasu ju end ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 3:11 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Ega seepärast raffas minema lähebki siit riigist ,et keegi ei raatsi palka maksta,nagu RAIVOjutust välja tuleb maksab mingi suur kunn oma 2le töölisele umbes 600-700 euri kuus,talvel ok aga hooajal ilmselgelt vähe,(seda siis normtundide järgi.) endale 750,vaevalt ta aind sellest elab.... see selleks ,ega ma ise ka ei läheks kuskile selle raha eest tööle,kui väga häda ei ole,pigem kiikaks väljapoole.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 83 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.