Tänane kuupäev Reede Mai 10, 2024 5:52 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2012 3:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Kas keegi on lasknud enda masinale lausa mootorikatte valmistada. Mõtlen ma sellist nagu mtzile näiteks müüakse. (kunstnahk peal ja mingi puuvillane tekk all)

Küsimus rohkem selles, et saaks infot, kelle poole pöörduda, kui tahaks saada, kuid kaubandusvõrgus pole saada.
Samas näpuotsas ka asju ei tooda, eriti kui nina pole vinkel ja käsi sirkel :oops: :oops:
materjalide hankimine ei ole ju ka probleemiks tänapäeval. Näiteks kunstnahka saaks noortehnikust ja puuvillast matti või tekki abbakanist. (kui just kodus pole)

Otsin mõtteid, kes sellise asja valmistamisega hakkama saaks......


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2012 8:27 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
No teoreetiliselt peaks ju mingid need vennad tegema kes panevad näiteks diivanitele nahka peale. Ilmselt peaks kuskilt sealtpoolt vaatama-uurima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2012 8:48 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Tahtsin ise rohkem kuulda hindasid millega neid tehakse. ja mis kvaliteediga ja mis materjalist.
Kirjutasin esimeses postituses enda väljapakutud variandist kunstnahast +villasest tekist.
Loodan saada tagasisidet mida teised kasutavad.
Üks pakkumine on mul endal ka laual, lasime 2a tagasi t25a jaoks neid hulgim teha 500eeki tk.(vaid õmblemine oma materjal)
Nüüd plaan uuesti lasta teha. Ootaks ideid millest, kus ja mis hinnaga.

Teevad neid jah teadupärast rätsepad. (veneajal oli neid hulgim. Nüüdseks on nad ära kadunud) tavalise õmblusmasinaga raske paksu materjali teha+ väljalõikamised - ühesõnaga palju jändamist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2012 9:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Lisaks rätsepale proovi sadulsepa käest küsida.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2012 10:12 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Tuleks ikka ehtsas nahast teha, hommikul käid viksiga üle lööd läikima päev otsa silm puhkab peal :mrgreen:
http://www.vigurtigu.ee/hinnakiri.html
Aga hindasid annab sellega võrrelda, ega see hullem töö ikka ei ole kui tugitooli restaureerimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 14, 2012 7:51 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Kas neid mootorikatteid on üldse müüa,ma pole nagu näinud kuskil. Mul vana russa kate on olemas,aga ei tea kas ta sobib uuemale kapotile,ma ei mõtle plastikut vaid ikka pleki oma,vanal ja uuel on veits erinevusi,vanal on nina sisse poole kaldu uuemal tüübil välja poole. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 14, 2012 10:29 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
rait kirjutas:
Tuleks ikka ehtsas nahast teha, hommikul käid viksiga üle lööd läikima päev otsa silm puhkab peal :mrgreen:
http://www.vigurtigu.ee/hinnakiri.html
Aga hindasid annab sellega võrrelda, ega see hullem töö ikka ei ole kui tugitooli restaureerimine.


Naine mängib küll lotot, kuid siiani on vaid kulud mitte tulud. Äkki oleks retsept kuidas paar milli saaks. Ja paluks mitte pakkuda seda sooja kohta seal 101 inimese seas.
Ehtsast nahast on tõsiselt kallis. näiteks 1m2 hind on juba materjalil 50 euri juures.

jannu kirjutas:
Kas neid mootorikatteid on üldse müüa,ma pole nagu näinud kuskil. Mul vana russa kate on olemas,aga ei tea kas ta sobib uuemale kapotile,ma ei mõtle plastikut vaid ikka pleki oma,vanal ja uuel on veits erinevusi,vanal on nina sisse poole kaldu uuemal tüübil välja poole. :)


Venelane oli leidlik ja kõik müügiks mida taheti saada massides. Rusil vist on igale mudelile olemas, peab vaid õiges poes tellimuse sisse andma ja saab.

Kas tänapäeva lääne tehnikal ei kasutata mitte mingeid katteid - mistõttu pole nende vastu ka nõudlust? Või on sama mure nagu minul, et tahetakse saada, kuid pole ideid kust saab ja millest teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 14, 2012 10:49 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Ma pole küll näinud veel,et mõnel lääne omal oleks kate peal olnud ju neile ei ole ette nähtudgi.Ma proovin vana katte kuidagi peale sobitada vb saab selle talve läbi ajada,kui linna lähen siis küsin kohe traktori poest järgi,kas saab tellida ja palju maksab. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 14, 2012 11:17 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
jannu kirjutas:
Ma pole küll näinud veel,et mõnel lääne omal oleks kate peal olnud ju neile ei ole ette nähtudgi.Ma proovin vana katte kuidagi peale sobitada vb saab selle talve läbi ajada,kui linna lähen siis küsin kohe traktori poest järgi,kas saab tellida ja palju maksab. :)



Kõik oleneb kus ja mille jaoks traktor töötanud on. Näiteks tuisuga lund lükata on ilge kepp, kui lumi õhufiltrisse tungib. seal pole siis katet vaja vaid juba mingit kaitset lume sisse pääsemise eest.
Teine asi on, et mootor oma töös liiga palju energiat mootori soojas hoidmiseks ei kuluta, mistõttu uuringi, et kas kellegil on samasugused mõtted peast läbi käinud lasta lausa teha.
Või olen ma ainuke veidi "nupust nikastanud" oma soovidega.

Kui sa nüüd rusile küsid, siis tema mootorikate maksis poes ca 1000eeki ehk 64 euri. Eelmine talv vanamees ostis meil russile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori mootorikatted talveks
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 14, 2012 4:18 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Ei näe vajadust kui mootori küljed on juba katte taga varjus,vanematele millel küljed lahti ja tuul jahutab siis küll.
Takistamaks lume pääsu õhupuhastisse sai lahendatud nii et puhasti õhu võtt viia voolikuga üle radika ja mootori pealt.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.