Tänane kuupäev Reede Mai 10, 2024 11:57 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: FIE erikonto
PostitusPostitatud: Reede Dets 16, 2011 9:20 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juun 07, 2008 7:31 pm
Postitusi: 251
Palun tehke mulle selgeks see erikonto asi. Kui kaua ja mis ulatuses ma saan sinna toetusi korjata, et ma makse maksma ei hakka. Kui toimin nii, et kõik müügitulud lähevad ühele arvele ja sellelt arvelt kannan ka kulud ning olen selle kontoga omadega nullis aasta lõpus ning erikontole korjan toetused iga aasta, kas siis on asi ok ja ma mingit maksu ei maksa. Kolme aasta pärast teen suure investeeringu korraga ja kulutan erikonto raha ära. On siis asi selline et ma maksu ei maksa?
http://raamatupidaja.ee/?PublicationId= ... 8d3617251c
Palun aidake mul seda kirjutist mõista.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: FIE erikonto
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 17, 2011 7:16 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
Ei jaga sest firmandusest suurt midagi, aga just kui nii kõrvu jäänud jah, et erikontol saad raha hoida ilma makse maksmata kui välja võtad, siis ikkagi maksad maksud ka. Kohe varsti ärkavad teadjamad mehed, nemad teevad puust ja punaseks =) Aga üldiselt kui üks aasta saad rohkem tulu, deklareerid maksuvaba summa ja ülejäänud läheb erikontole. Kui teine aasta seda maksuvaba täis ei saa, siis saad erikontolt välja võtta puudujääva summa ja deklareerida maksuvabalt. Rohkem tasub ära juhul kui oled väike talunik ja üksaasta müüd metsa ning teine aasta sissetulekuid ei ole siis deklareerid ülejäänud summa. Muidugi erikontol seistes kogub raha intressi ja sellega võidaksid paari aastaga käibemaksuks kuluva summa.
Mingi äripäeva artikkel- http://www.maksumaksjad.ee/modules/news ... toryid=397


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: FIE erikonto
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 17, 2011 8:56 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2011 5:38 pm
Postitusi: 11
Asi lihtne.Mul on talu konto ja siis erikonto.Erikontoks tavaline konto,mis maksuametis kirja pantud erikontona. Erikontole kannan toetustest ja ka müügitulust vahendid mis jäävad üle pärast kulude mahaarvestamis,ära maksmist. Erikontole kantud raha läheb kohe kuludesse.Ja kui võtad sealt mingi summa välja,siis see läheb tulude poolele. Aga samas ju selle välja võetud raha eest ostad ka kohe midagi,ning jälle kuludesse. Erikontole tuleb kanda 10 tööpäeva jooksul peale toetuste või müügitulu laekumist. Olen ka makseid teinud otse erikontolt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: FIE erikonto
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 17, 2011 1:37 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 07, 2011 11:56 am
Postitusi: 15
Asukoht: Põlvamaa
pedaja talu ütles kõik olulise ära. Mis puutub sellesse artiklisse http://raamatupidaja.ee/?PublicationId= ... 8d3617251c , siis selline olukord saab tekkida kui sul on lisaks ettevõtlustulule nt palgatulu ja sa kasutad seda ettevõtluse kulude katteks. Sellisel juhul pead aasta lõpus hoolega jälgima, et erikonto kasv ei ületaks ettevõtlustulu.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.