Tänane kuupäev Pühapäev Apr 28, 2024 7:46 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 8:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
Tekkis küsimus, et paljudel teil on paigaldatud GPS jälgimine masinatele.Mis on selle mõte ja olemus.Paigaldus, seade ise ja teenustasud ikka meeletult kõrged.
Kas selle raha eest ei oleks mõtekam parem osta käed-vaba roolimis seade, mille kasutegur on silmaga näha.
Põhjendatakse, et siis ei saa kütet enam varastada ja varsti kaod sinine diisel üldse ära ja siis on paagi kallale nagu rohkem asja.
Endal pole nagu vajadust olnud paagist kütet kunagi lasta olnud.Ma saan sellest aru, et kui paigaldatakse kaubaautodele, rekatele ja analoogsetele autodele, aga traktorile :?: .Minu mõistus küll seda kinni ei võta milleks traktorile.
Seda, et kütet nüüd ei varastata mina ei usu.Klassivend sõidab rekkat ja firma paigaldas juba ammu need seadmed, aga ikka saab omale lasta ja ükski seade ei tuvasta.Tal veel süsteem, mis loeb ka diisli tagasivoolu ära.
Seade ise koosneb elektroonika karbist ja millegist veel, mis pole selle foorumi teema.
Minu arust põllumajanduses pole sellest küll mingit tolku.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 9:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Ühe omavalitsuse lumelükkamise konkursi (või lepingu) tingimustes on, et traktoril peab peal olema GPS jälgimine. Et nende raha eest kuskil mujal, kus ette nähtud ei ole, lund ei lükataks.

Eks see üks kontrollimise viise on, mis muud!
Kaugel seegi aeg on, et kõhutuule laskmiseks pead EV ametnikult luba küsima!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 11:40 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 24, 2010 10:59 pm
Postitusi: 196
meie omadele pandi ka peale , tglt väga hea asi , ei saa üksi traktori juht sulle tulla ütlema et ta lõpetas kell 20.00 näiteks , kui netist vaatad et masin on 19.00 seisma jäetud , ja kõik muu väga mugav asi ülemusele , näitab kõik sõidu jooned ja väljasuretamised ära


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 6:01 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ühesõnaga vargaid on ikka sitaks. Muidugi on see hea asi ,eriti arvestades üha kallinevaid kütte jne hindu. enda masinatel pole,kuna teeme kõik ise,aga kui võtaks tööle võõra ,siis paneks kohe peale ka. Virutada pidi saama jah ka selle seadmega,aga kogused olevat ikka tunduvalt tagasihoidlikumad.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 11:42 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
Eks ta on usalduse küsimus. Väiksemates firmades, kus on mõni töömees ning läbisaamine ülemustega hea ja üksteist usaldatakse pole asjal suurt mõtet ilmselt, aga eks oleneb ka konkreetsest juhtumist. Samas mingi suurettevõtte juhina võtaksin isegi sellise asja ilmselt käiku kuna seal on raskem kontrollida, väiksemate mahtude juures suudad ise enam-vähem silma peal hoida asjadel.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 1:08 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
Meil on esimene JDLink telemaatikaga masin olemas nüüd. Aga tema toimimise kohta ei oska veel öelda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 6:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
Henrik kirjutas:
Meil on esimene JDLink telemaatikaga masin olemas nüüd. Aga tema toimimise kohta ei oska veel öelda.

Äkki uurid välja ka, mis selle ülevalhoidmine ära maksab.Hea asi ta on tõesti, sest kõike traktori parameetreid saad reaalajas jälgida.
Metsas ühel harvestril nägin sama vidinat ja remondimees kaugelt maalt tegi masina korda.Ise kohale tulemata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 29, 2011 8:45 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
jopa kirjutas:
Henrik kirjutas:
Meil on esimene JDLink telemaatikaga masin olemas nüüd. Aga tema toimimise kohta ei oska veel öelda.

Äkki uurid välja ka, mis selle ülevalhoidmine ära maksab.Hea asi ta on tõesti, sest kõike traktori parameetreid saad reaalajas jälgida.
Metsas ühel harvestril nägin sama vidinat ja remondimees kaugelt maalt tegi masina korda.Ise kohale tulemata.

Kui ostad uue traktori siis on esimene aasta sellel masinal tasuta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 11:12 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kusagil 3 aastat tagasi paigaldasin mõlemale Claasile.Maksid siis 12000 eeku tk.Kütteliiter oli siis 15 eeku.3 esimese kuuga teenisid ennast julgelt tagasi.Jäi ülegi järgmisteks kuutasudeks.Kütte välja niristamine peaaegu võimatu`pluss haltuurade jälgimine.Firma oli Track-24.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2011 7:35 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
kopraonu kirjutas:
Kusagil 3 aastat tagasi paigaldasin mõlemale Claasile.Maksid siis 12000 eeku tk.Kütteliiter oli siis 15 eeku.3 esimese kuuga teenisid ennast julgelt tagasi.Jäi ülegi järgmisteks kuutasudeks.Kütte välja niristamine peaaegu võimatu`pluss haltuurade jälgimine.Firma oli Track-24.

Sel juhul tasub tõesti ära, aga kui tead, et keegi ei lase välja, siis milleks paigaldada.Masinad teevad põhiliselt oma põldudel ka tööd.
Lugesin alles hiljuti mingit ajalehe pealkirja, kus Helgi Erilaid ütles, et "ilma kuklas hingava kontrollita annan ma endast alati parima"
Nii on ka minuga, kaob lihtsalt motivatsioon ära, kui tead, et keegi sind ei usalda ja jälgib kogu aeg.
Seda, et kütet ikkagi välja ei saa lasta on üks suur jama.Kuidas see käib, ma siin nüüd lahkama ei hakka ja pole mõtet küsida ka.Nii palju ütlen, et otseselt nüüd kohe pool paaki välja lasta on välistatud.Päeva jooksul aga 50 liitrit "na leeva" panna on köki möki.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2011 6:23 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
jopa kirjutas:
...50 liitrit "na leeva" panna on köki möki.

Huvitav, kas vene aeg ükskord läbi ei hakka saama, kus virutamine elunormiks ning kõik kõige ja kõigi oma oli? Mille kuradi pärast seda kütet vasakule vaja panna on üldse, aru ma ei saa, sinist eriti veel :? :?:

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 05, 2011 11:55 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kui mu firma traktorist iga päev 50 liitrit ära kaoks siis sellest saaks ma ka ilma jälgimisseadmeta aru-no nii loll ma ka pole.Ja lõpeb see vene nostalgia koos minusuguste 50-aastaste generatsiooni maha kärvamisega.See on lihtsalt harjumus umbes nagu hommikuti vee laskmine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2011 10:28 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
kopraonu kirjutas:
Kui mu firma traktorist iga päev 50 liitrit ära kaoks siis sellest saaks ma ka ilma jälgimisseadmeta aru-no nii loll ma ka pole.Ja lõpeb see vene nostalgia koos minusuguste 50-aastaste generatsiooni maha kärvamisega.See on lihtsalt harjumus umbes nagu hommikuti vee laskmine.

Seda minagi arvan.Naaber ühistu mees rääkib ime lugusi kuidas meestel pea lõikab selle pealt.Üks laudamees vahetas isegi oma bensu auto mootori diisli peale ümber. :D Need tegutsevad ju 24/7 ja neid ei jõuta jälgida :?: Imestab alati, kui jutuks tuleb, et kuidas teie omad sinisega ei sõida.
Kurat mina küll ei julgeks, toll teeb siinkandis pidevalt mingeid haake ja veel tööandja tagant tõmbama hakata...
Sisuliselt on see ju oma rahakotist varastamine.
Olen mõelnud, et kus on ülemuste silmad, et sellist jama lasta sündida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2011 8:51 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Ma olen sovhoosi aegne autojuht ja tean peensusteni kuidas on mida võimalik pihta panna-nii et minu tagant ei ole sügavat mõtet seda üritada.kui traktor seisab koha peal ja 20min. kulutab 20l kütust siis on selge et midagi on mäda.Isegi kui panna tagasivoolust nirisema siis peab see kogu aeg nirisema ja kogu aeg sa kann küljes ei sõida.3 kuud võid igal masinal ajaloo tagasi kerida.Töötava masina puhul tulevad näitajad iga mõne minuti järel.Suure kütuse ülekulu puhul värvub see teate rida kohe punaseks.Haltuurat jälgid samuti-kas on oma põld või ei ole.Kellegil pole ma keelanud haltuurat teha ja raha oma tasku panna ainult palgaarvestusest peab see summa maha minema.Nii et edukamatel meestel on juba enne palgapäeva raha käes.Nii et head nuputamist.Kes nuputab kuidas põld siledamaks saada,kes kuidas kann täis saada-igal ühel on oma arusaamad tööst.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorite GPS jälgimine.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2012 5:55 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Siin on ikka pigem usalduse küsimus,meil sellist seadet pole ja pole ka mingit probleemi olnud seniajani.Täpselt on teada palju kütet masinale,sisse pannakse ja kus masin liigub,kui on vaja mingi haltuura ots teha siis ma sellest,ka ülemusele teatan. :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.