Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 9:06 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 8:52 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Tere kaasvõitlejad!

Arutaks teemat natuke.
Kas keegi teab kus saab lugeda või on lugenud ACTA liitumise tingimusi jne?
Mind huvitab just seesamune, et kas põllumeeste elu puudutab ka see? Kas lause mis on meediast läbi käinud "seemned patendeeritakse ja ei tohi enam oma eelmise aasta saaki kevadel külvata", kas see on tõene või väär?
Jahuvad laialt interneti ja ravimite kohta aga põllumajandusest ei räägi keegi, nagu ikka.

Valitsuse käitumist jälgides tundub et maainimene ja lihtrahvas on nende jaoks täiesti tühi koht. Mine või vii neile parlamendi ette 3 tonnise pütiga vett et nad pead lõhki kukuks!

Martin


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 12:42 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 01, 2010 2:47 pm
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Üritad džinni pudelist välja lasta :D
Maakeelse info edastamise kohustus on pandud vist välisministeeriumi õlule ja sealt tuleb ainult hosiannat sellele. Loe Mihhail Lotmani arvamust asjast Maalehes, vast kõige emotsioonivabam, mida seni lugenud olen.
Meie põlluministeerium ei teadnud sellest midagi (a`la meile ei ole materjale saadetud, me ei tea midagi, krt. ise ei oska siis otsida või?), Seemneliit ja Jõgeva Sordiaretuse Instituut ei ole ka veel asja analüüsinud ega nad vist ka eriti taha. Juhtud kogematta valele järeldusele tulema, kästakse fooliumist müts pähe tõmmata ja seemneid sööma minna :evil:
Wikileaksis avaldatu pidavat olema esimene, ehk 2008 a. variant, praegune ametlik vist veidi leebem aga võimalik, et osa asju peideti nende salastatud seletuste taha ära.
Niipalju, kui ma asjast aru olen saanud, üritatakse kõike autoritasude, litsentside ja patentidega seotut ühe mütsiga lüüa. Rakendada samu tingimusi nii tädi Maali kurgiseemnetele kui ka Hollywoodi filmidele. Kaotab selles asjas ära süütuse presumptsiooni, ehk süüdistatav peab ise, oma kulu ja kirjadega tõestama, et ta kaamel ei ole. Tekitab olukorra, kus nii süüdistaja, uurija kui ka kohtunik on üks ja sama. Midagi Jossiaegse Troika moodi. Süüdistamiseks piisab kahtlustusest, millele kahtlustus põhineb, seda ei öelda, ehk see on subjektiivne.
Enamus selgitusi on antud interneti näidete (failide allalaadimise jmt.) varal ja kuna ACTA käsitleb faile samadel alustel kui seemneid, siis põhjusmõtteliselt tekib sama seis kui sõlmida Monsantoga GMO seemnete kasutamise leping. Et kuni meie laulu laulad, hoiame hinge sees, kui oma peaga mõtlema hakkad, teeme tümaks.
Ostad poest CD, teed tagavarakoopia arvutisse (meil praegu kehtivate seadustega OK), kasutama/kuulama pead originaali (praegu võid originaali kapis hoida ja koopiaid kasutada, kui neid ei levita, ehk sõbrale ei laena), kui originaal saab kahjustada, siis pead ostma uue (mis sellest, et Sul oleks ju võimalik füüsilist koopiat tegemata ka ainult arvutis või nutifonis asuvat faili kasutada), kuna muidu saaksid Sa kaubanduslikku kasu. Seemnetega järelikult saad kevadel lepingupartnerilt seemne, sügisel pead viimse kui tera talle tagasi müüma. Oma loomadele ilma obrokit maksmata jätta ei tohi. Kevadel pead jälle uue seemne ostma. Praegune OTS seemne variant on tõenäoliselt 10 korda leebem variant. Mis sellest, et kui nn. Vanas Euroopas kehtib see OTS seemne tasu 10 korda suuremast pinnast alates kui meil aga me ju olemegi ülipüüdlikud lollid lambad. Ime, et see ACTA sellise vastureaktsiooni sai :o

_________________
Eestlased on toredad inimesed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 9:08 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Pilt

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 6:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
See jutt on nii keeruline- lühidalt on ikkagi nii, et rikkad tehakse veel rikkamaks selle värgiga. Oma mätta otsast vaadates on siiani ju kõik enam-vähem olnud. Selle muusika, filmide vmi pärast n**** kõiki nüüd- nii tüüpiline. "Kärna-Ärni" ütles kunagi ilusa lause, tahaks tsiteerida aga rsk ei mäleta. Süütuid karistatakse vmi :mrgreen:
Sitt läheb lihtsalt keema mul selle jura peale. Aga no ma sügavalt kahtlen, et see ära jääb. Võetakse vastu ja keeratakse VEEL millegi eest taha kõigile- nagu vähe veel keerataks.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 8:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
http://www.petitsioon.com/avalik_kiri_eesti_vabariigi_peaministrile


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 11:45 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
lõpp kokkuvõttes siis, söögu seemneid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 11:47 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Kuna ansip meid kõiki põhja laseb siis ongi meie tulevik seemnete näksimine!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 8:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 9:30 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Iseenest on ACTA hea, et karistab neid, kes varastavad. Aga, kui näiteks seemne aretaja lubab seda worldwide kasutada, kas siis karistakse ka kasutajaid? Mõelge ise - teete muusikaalbumi ja pool eestit kopib seda niisama ilma teile raha maksmata. Kui nad ostaks selle netipoest saaksite teie migi %. Ei ole mitte üldse süvenenud ACTA-se. Kas sel juhul, kui mingi tatt kopeerib minu läbu laulude CD saab trahvi ja mina saan sellest ka osa või siis mingi tatt kopeerib ja riik saab sellele tatile trahvi tegemisest lihtsalt kasu?

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 11:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Pigem viimane variant, sest Siiri Sisask kirjutas kuskil, et kui ACTA vastu võetakse, siis ei või ta ise kodus enda tehtud laulu ka plaadile kõrvetada ilma, et karistada saaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2012 12:16 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2012 8:07 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Aga kuidas ACTA vene tähtedega on? ASTA ikka ei ole ju?

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 7:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Minupoolest tehku trahvi kui tõmban alla kellegi lorilaule vms, mind see ei huvitagi!
Aga kõike asju ei saa ühe mütsiga lüüa, kui see patendib kõik seemned ja seega teeb põllumehe elu veelgi raskemaks, siis tuleks seda eraldi reguleerida.
Täna uudistes oli, et Balti riikide põllumeeste org.-d hoiavad kokku ja teevad ühisavalduse Brüsselisse, loodan, et meil kõigil traktorid käivituvad ikka, siis kui vaja läheb :)

Kreeklane karjub tänaval "EI kärbetele, me tahame edasi laristada" ,siis Kreeka valitsus palub abi ja Eesti valitsus plekib kinni jättes oma rahva heaolule mõtlemata. Kurjam!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 8:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
maaltjahobusega kirjutas:
... ja Eesti valitsus plekib kinni jättes oma rahva heaolule mõtlemata. Kurjam!

Ja mitte ainult, Eesti ülesandeks on ju kuskil kuradi dunguusidemaal igasugu asju edendada, küll abistatakse somaalias küll somaalia taga, pappi laiali jagada igasugustele antsudele on küll aga kui oma inimesi tuleb toetada siis dengi netu!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ACTA-ga liitumine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 10:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
EE-st ärme hakka parem rääkimagi, see on hea bisness rahva raskelt teenitud raha kokku kraapida.

Valitsus lepib sellega et Eesti põllumehe toetused saavad keskpärasteks EL "vanade" olijatega alles 20 aasta pärast, Okei kui ei anna teha midagi siis ei anna, aga toeta siis ise oma põllumeest mitte ära jaga raha "vanadele" olijatele - Kreekale !!!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.