Tänane kuupäev Reede Mai 10, 2024 6:09 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 18, 2010 5:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Varsti on siis rohkem päevakorral kuidas rentnikult põllumaa kätte saada, mitte enam renditasu :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 19, 2010 12:18 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
kõvamees kirjutas:
No aga kui ma kasvatan kartulit aga vahekultuuriks näiteks ristikut.Siis pean ikka purustajaga üle laskma.

loomulikult siis peab purustma ,aga ega sa siis kogu maal viis aastat vahekultuuri kasvata ja seda purustjaga üle lase. minu arust peaks toetust saama need kes midagi vähemalt toodavad. olgu see siis kas või hein oma loomadele. sellest saab vähemalt liha ja piima. mitte ,et makstakse lampi mingi purustamise eest


Mudugi oleks õiglasem, siis kaoksid need ärimehed ära. Saaks rohkem maid renti võtta ja laieneda...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 2:00 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 01, 2010 2:47 pm
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Silvo465 kirjutas:
kõvamees kirjutas:
No aga kui ma kasvatan kartulit aga vahekultuuriks näiteks ristikut.Siis pean ikka purustajaga üle laskma.

loomulikult siis peab purustma ,aga ega sa siis kogu maal viis aastat vahekultuuri kasvata ja seda purustjaga üle lase. minu arust peaks toetust saama need kes midagi vähemalt toodavad. olgu see siis kas või hein oma loomadele. sellest saab vähemalt liha ja piima. mitte ,et makstakse lampi mingi purustamise eest


Mudugi oleks õiglasem, siis kaoksid need ärimehed ära. Saaks rohkem maid renti võtta ja laieneda...


WWII järel tekkis ka hulgim sellist rahvast, kes arvas, et kui naabrimees külmale maale saata, tema lehmad, lambad ja maa omale krabada, siis saabub õnn ka nende õuele. Mis sellest välja tuli, peaks nüüdseks kõigile selge olema. :evil:
Kui praegune toetustesüsteem näeb ette nn. "euroheina" tegemise eest toetust maksta, siis ei ole mõtet seda toetuse taotlejat süüdistada.

Kui piirkonnas sellist rentnikku leida ei ole, kes ka renti maksaks (et ei tekiks selliseid probleeme nagu teemaalgatajal), siis ei jäägi muud üle, kui ise euroheina kasvatada.

_________________
Eestlased on toredad inimesed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 9:53 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 29, 2009 3:11 pm
Postitusi: 43
Asukoht: peipsi ääres
euroheina kasvatada irv.
mis asi on eurohein ja mida sa sellega ka teed ?

_________________
Oü Moku Puit http://mokupuit.onepagefree.com/
Meie taluelu http://blog.maaleht.ee/koduloomad/
kuu parim töötaja Oü Võlg ja nälg :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 12:14 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 01, 2010 2:47 pm
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
svenson35 kirjutas:
euroheina kasvatada irv.
mis asi on eurohein ja mida sa sellega ka teed ?


Mina konkreetselt ei tee selle euroheinaga midagi, kasvatame ikka oma lapikesel teravilja.
Ning ei tehta selle euroheinaga muud midagi, kui lastakse purustiga üle, nagu siin juba jutuks oli.
Paar aastat tagasi, kui oli küsimus, et mida oma 60-e ha lapikesega edasi teha, siis kohalik pria soovitas miskit niitmise varianti, et siis viid põllud mitmeaastaste heintaimede alla ja niitmisega hoiad põllumajandusliku maa nö. taaskasutusse võtmise valmiduses. Oleks säilinud ÜPT ja niitmise eest oleks ka miski lisa tulnud. Arvestasime, et 5-a perioodi jooksul (oli miski maa heina all hoidmise tärmin) oleks kulud-tulud nullis olnud. Täpselt enam ei mäleta kuid toona jäi see mõte katki, kuna leidsime oma viljanatukesele müügikoha.
Tänase seisuga on vist võimalik saada poolloodusliku koosluse hooldamise toetust ja püsirohumaade säilitamise toetust. Eks need, kes hetkel seda euroheina teevad, teavad täpsemalt.

_________________
Eestlased on toredad inimesed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 21, 2010 9:48 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Oi muidugi, pappi on PRIA'st lihtne saada...
Aga selle külmale maale jutuga - on üht tüüp "ärimehed". Neil on maad ~100-200ha. Nemad otsivad odavaima pakkuja(a'la 350-450eek/ha; minu 600 neile ei sobinud :lol: ). Traktorist purustab selle maa ära, saab sealt mingi raha - suht olematu. "Ärimees" pistab lihtsalt nutsu taskusse. Et sellistel sellidel elu natuke keerulisemaks teha, et nad oma maad kohalikele põllumeestele rendile annaks, kellel seda vaja.
Kas ma jõuaks maksta renti 1200 eeki/ha, vaevalt küll...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 22, 2010 5:10 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 01, 2010 2:47 pm
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Silvo465 kirjutas:
...
- on üht tüüp "ärimehed". Neil on maad ~100-200ha. Nemad otsivad odavaima pakkuja(a'la 350-450eek/ha; minu 600 neile ei sobinud :lol: ). Traktorist purustab selle maa ära, saab sealt mingi raha - suht olematu. "Ärimees" pistab lihtsalt nutsu taskusse. Et sellistel sellidel elu natuke keerulisemaks teha, et nad oma maad kohalikele põllumeestele rendile annaks, kellel seda vaja.
Kas ma jõuaks maksta renti 1200 eeki/ha, vaevalt küll...


Eks selliseid bisnismene ole igal pool. Mul mõned endised koolivennadki. Algul olid saemehed, siis lihtlabased metsavargad, siis metsaärimehed, nüüd lihtsalt ärimehed :) Elu on selline. Meil veel see kauboikapitalismi aeg läbi saanud ei ole.
Praeguste vilja hindade juures on see 1200 ikka karm hind küll, me saame esialgu 500-ga hakkama.
Ei tea, kas teemaalgataja oma maa rendiga mingile positiivsele tulemusele on juba jõudnud? Aastat viis tagasi oli nii, et põllumajandusliku rendilepingu ülesütlemisel oli kaks tärminit, 15 apr. ja 15 okt. Ehk siis enne seda pidid rentnikule teada andma, et lõpetad lepingu ära. Selleks ajaks maha külvatud saagi pidid laskma ära koristada aga uut ei tohtinud rentnik enam külvata.

_________________
Eestlased on toredad inimesed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 04, 2010 4:26 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
asi on ajamisel, vewel pole kuhugi jõudnud. Rein Nigol (mükorein) on eluehtne suli. :evil:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 3:21 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 6:52 am
Postitusi: 373
ehk peaks tegema ka siukse petturitest eraldi alalõigu,
mulle ka üks juba mitu kuud tööde eest võlgu, küll lubab ja lubab aga raha pole, takkatipuks lubas mu ahistamise eest kohtusse kaevata kui ma peaks talle veel helistama,
ma ei teagi kumb see rohkem ärritab kas see, et ta telefoni vastu ei võta või siis see, et ta muudkui luba b.
ettevaatust Eve Demitševa´le töö tegemisega, tellida mõistab aga masmisest on asi kaugel,
viimasena tuli sõnum lausega `sa ei tea mida ma suudan`, no mis suudad siis krt. maksa raha ära ja pole probleemi


Viimati muutis jansatrt, Kolmapäev Sept 01, 2010 5:45 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 3:26 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Ühes foorumis kus ma ka pidev lugeja olen on sellisteks puhkudeks üks tema-"Najoobitajad ja huiarid"

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 5:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
Pühapäeval oli läbirääkimine, ei jõudnud asjaga kuhugi. Mees hakkas ülbitsema et teie seda raha ei näe nagunii jne.
Mis teha kui mees nii rikas on et võib laiata.
Euroheina pean vist kasvatama hakkama. Kus selle niitmise kohta rohkem juttu oleks? Palju sellise tegevuse eest toetust saab PRIAst küsida ha kohta?

LISAKS: Petistest ja sulidest peaks küll teema tegema kui veel ei ole, sest mina otsin alati enne inimeste kohta tausta et teada kellega on tegu. Hea kui oleks ette teadnud. Saku ümbruses Nigol Rein kõigil teada tuntud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 31, 2011 12:09 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
Selleks korraks probleem lahendatud. Eurotoetused ajasid võlglase ülekannet tegema vist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: kuidas inimeselt kätte saada põllumaa renditasu
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 28, 2011 6:21 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 13, 2008 10:25 pm
Postitusi: 110
rait kirjutas:
homeless kirjutas:
Jah tõesti ühepoole surmaga leping ei lõppe. Mul oli nii, et Vanaisa surmaga ei teinud uut lepingut, aga kui rentnik ise hukkus siis pidime rendilepingu uuesti tegema.


Seletad äkki lähemalt kuidas surnud inimese leping jõusse jääb, mul nagu pähe ei mahu.
Lepingus on ju fikseeritud ka kellele ja kuhu kui palju makstakse ja altrenatiivi tavaliselt ei ole sisse kirjutatud.
Isegi pria kohustused lõppevad tootja surmaga, miks mitte siis rendileping.

Oled nii kindel,et ka PRIA kohustused lõpevad surma korral?Et näiteks investeeringutoetuse kohustused ei lähe koos objektiga edasi pärijatele?
Ettevõtja lepingud jätkuvad seni kuni neid ei sega vääramatu jõud(surm),kui tegu on rendilepinguga,siis selle jätkamist ju see jõud ei sega,rentnik saab rentida jätkuvalt ja maad kasutada ning renti selle eest on samuti kohustatud maksma.Rentniku surma korral ta ju oma tegevust jätkata ei saa,siis tema puhul on tegemist vääramatu jõuga.Ja kui tal pole kohe tegevuse jätkajat siis on rentija õigus see leping ühepoolselt lõpetada.Sest kujutage ette kohtuvaidlust kus rentija nõuaks rentniku pärijalt renti.
Rentija:Jah ma teadsin,et rentnik on surnud ja harida ei saa,aga leping on olemas ja maksma ta peab.
Rentniku pärija:Jah ma teadsin,et selline leping on olemas,kuid soovisin seda vääramatu jõule tuginedes lõpetada.
Mis arvate,kas kohus mõistab rendise välja?
Sama lugu on ju laenulepinguga,leping läheb üle pärijatele.Kui pärijad leiavad,et laen on suurem kui päritav vara,on neil õigus pärandist loobuda.
Midagi analoogset on ju firma likvideerimisega,laenumakseid tuleb maksta edasi,teenust osutada ei saa.

_________________
Osutan saekaatriteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Osutan kallurveoteenust kuni 3tonni ja müün küttepuid.5280616


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.