Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 12:25 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 263 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Frontaallaadurid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 11, 2009 9:56 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Valtrale vaja frontaallaadurit. On räägitud, et võimalik paigaldada ka teiste tootjate poolt valmistatud laadureid. Valtra poolt toodetud laadur N101 jaoks maksab 150 000 + km. Hinna sees siis hüdroleevendi , tõukamistoed, paigaldus.Tõstejõudu 2050 kg tõstekõrgus 375cm.Hind 155000 +km. Mis firma laadureid kasutate ja kuidas rahul olete?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 11, 2009 10:24 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2008 10:29 pm
Postitusi: 129
Asukoht: Viljandimaa
Jõudu.
Aga miks Sa koos traktoriga ei võtnud? Sellele saab toetuse ka peale.
Mul mõlemal Valtra orig. küljes. Ei kurda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 11, 2009 10:42 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
aivo kirjutas:
Jõudu.
Aga miks Sa koos traktoriga ei võtnud? Sellele saab toetuse ka peale.
Mul mõlemal Valtra orig. küljes. Ei kurda.

Raha ei olnud piisavalt, ja kuna on T 40 ,millel kunn küljes, olen silo ja heinarullid liigutatud saanud. Aga nüüdseks on aeg nii kaugel, et vanast heast T 40 st on saanud masin, millesse ronimine ja sõitmine on PIIN. Eriti külmunud roobastes, mudas ja sõnnikus. Kui silorull ees, siis iga kergema kallaku korral kipub kreeni minema. :evil:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 7:08 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
mul kah valtra laadur,sama mis quicke, hinnad ühed neil,mx kallim,john kallim. Kas selle hinna sees kühvel ja haaratsid kah ikka?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 8:51 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 7:37 pm
Postitusi: 223
Asukoht: RAPLAMAA
aga kas sa TRIMA laadurit oled uurinud-tuleb quickega samast tehasest.Lihtsalt ilu vidinaid vähem küljes ja minu teada odavam ka


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 9:21 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Hinna sees oli kühvel ka. Enne hinnapakkumiste võtmist otsustasin siin uurida, et mis tootjaid ja mudeleid eelistada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 12, 2009 9:32 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Siin on veel mainimata Stoll, uued paistavad täitsa asjalikud. Nii Stollil kui MX-il saad valida hüdraulilise või mehhaanilise parallelogrammi vahel, Trimal ja Quickel(Valtra) on minu teada mehhaaniline parallelogramm. Kõik need margid on saadaval ka ilma parallelogrammita, iseasi kas neid müüa tahetakse.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 10:12 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Uku kirjutas:
Siin on veel mainimata Stoll, uued paistavad täitsa asjalikud. Nii Stollil kui MX-il saad valida hüdraulilise või mehhaanilise parallelogrammi vahel, Trimal ja Quickel(Valtra) on minu teada mehhaaniline parallelogramm. Kõik need margid on saadaval ka ilma parallelogrammita, iseasi kas neid müüa tahetakse.

Misasi see paralleelprogramm on? :oops: Kas see on hea, kui on võimalik valida, ja kumb siis etem on, kas hüdrauliline või mehhaaniline? :oops:
Mascuses Stolli kõvasti müügil. Valdavalt Saksamaal. Kes Eestis Stolli müüb? MX -ist oli ka juttu, kes seda müüb? :oops: Palju lolle küsimusi... :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 10:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Kas parallelogramm pole mitte see süsteem, et kui tõstad laaduri noolt üles, siis ta hoiab ise kopa ava ülespoole. Kui kopp oleks noole küljes jäigalt, siis ta ju kallaks oma sisu traktorikapotile? Või kui ees on rullipiik. Kui laadur on all ja paned piigi maaga paralleelseks, siis laadurit tõstes hoiab see süsteem piigi kogu aeg maaga paralleelsena.
Mul on Belarusil Krabi frontaallaadur mehaanilise parallelogrammiga. tõstejõud oli vist 1300 kg. Mulle täiesti piisab, et heinarulle tõsta ja kopaga aegaajalt pinnast liigutada.
Aga kas keegi palun seletaks mulle, misasi on hüdroleevendi?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 10:46 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
ONiils kirjutas:
Kas parallelogramm pole mitte see süsteem, et kui tõstad laaduri noolt üles, siis ta hoiab ise kopa ava ülespoole. Kui kopp oleks noole küljes jäigalt, siis ta ju kallaks oma sisu traktorikapotile?
Mul on Belarusil Krabi frontaallaadur mehaanilise parallelogrammiga. tõstejõud oli vist 1300 kg. Mulle täiesti piisab, et heinarulle tõsta ja kopaga aegaajalt pinnast liigutada.
Aga kas keegi palun seletaks mulle, misasi on hüdroleevendi?

Seda tean vist küll... See selline asi, et kui sõidad ebatasasel maal, ja heinarull laaduril, siis hüdroleevendi võtab ära suurema kõikumise, mida raskus eesotsas traktorile tekitab. Teisisõnu laadur loksub kuigipalju, ja traktor mitte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 6:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
para süsteemi seletas oniils ära ,leevendi on pigem sõitmise ajaks,tõstes tuleb ta välja lülitada,aga miks ta on,noh et ei raputaks :lol: Selle 150 kilo eest on see laadur kindlasti parallelogrammiga,valtra neid minuarust ilma ei panegi.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 9:14 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2009 3:52 pm
Postitusi: 49
Asukoht: raplamaa
Ei tea misjaoks tõstes leevendi välja tuleb lülitada. Kui leevendi on on loodud selleks, et koormuse all laadurit ja traktori raami säästa. Keegi varsti ütleb, et esivedrustus tuleb ka laaduri kasutamisel välja lülitada.Leevendi ja esivedrustuse lülitad välja ainult planeerimis töödel või siis, kui on vaja midagi väga täpselt tõsta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 9:49 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
aga vat ma ei tea,koolitusel räägiti sellist juttu ei taiband küsida kah kohe miks,aga uurin selle järgmine nädal välja :wink:

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 5:50 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 03, 2009 9:09 pm
Postitusi: 179
Leevendi on ainult sõitmise ajaks!
Kopaga töötades, muudab ta liigutused ebatäpseks. Lihtsalt lahti seletades on tegu kopa tõstmisahelas oleva rõhuakuga, mis leevendab esilaaduri üles-alla liikumiset tekkivaid lööke traktorile.
Kui töötamise ajal leevendi sees on, siis saate mõne aja pärast osta uue rõhuaku, sõltuvalt mudelist 3000 - 8000 krooni. Kui on elektrilise lülitusega, siis õnnestub isegi, samuti sõltuvalt tüübist, teha veel 5000 - 25000 kroonine investeering.

Iseenesest põllumajanduslikud esilaadurid on nõrgemad-kergemad ja kannatavad leevedi sees olles tööd teha, kopplaadurite puhul on aga aastase valekasutamise juures uue rõhuaku ja solenoidklapi ostmine kindlustatud.
Sama kehtib ka teleskooplaadurite tõstesilindrite amortide suhtes.

Suurim sigadus, mis masina suhtes tehakse, on transportööd kopas. On see siis kruusavedu, maatihendajad kopas või mis iganes.
Eesti politsei pole veel avastanud teenimisvõimalust, aga pea see neile selgeks ei saa - ükski esilaadur pole mõeldud asjade transpordiks - see tähendab, kui maanteel olles on midagi kopas, siis trahv saab tulema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 6:35 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2009 3:52 pm
Postitusi: 49
Asukoht: raplamaa
Trima leevendid on siis küll kövad asjad, 10 aasta jooksul põle küll ühtegi rõhuakut vaja läind. Kesk-Eesti ja Läänemaa omad teevad koguaeg leevendid sees laadimistöid. Paljukest sa selle laaduriga siis tee peal ikka sõidad, peale rullide veo. Põllumajanduslikud laadurid ja spetsiaallaadurid on ikka suht erinevad, peale töö põhimõtte.Põllumajanduslik on ikkagi abi töövahend.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 263 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.