Tänane kuupäev Reede Mai 24, 2024 11:30 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 1:22 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Krone niidukil on vaalusuunaja, millega saab 3,2 m vaalu 1m laiuseks teha. Jürto, Sul vist oli Krone. Kas kasutad ja kui edukalt vaalusuunajad töötavad? Teema selles, et traktorirataste sisemine vahe on ainult 120 cm. Enamusel 3m ja laiematest niidukitest jääb niidukivaalu laius suurem. Tobe on ju talluda ratastega niidetut maha :roll: Või ei ole? :roll: Sama teema vaalutajaga- vaalu laius võiks ju olla kuni 120cm, mis sest, et pressi kogur on laiem- kust traktorirattad üle käinud, seal ikka midagi maas? Ei märganud täna küsida, kas ka teised tootjad peale krone pakuvad vaalusuunajaid :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 7:15 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
vaalusuunajaid pakuvad kindlasti ka teised tootjad. Krone omad toimivad väga hästi,pean siis silmas 320cv niidukit ehk seda muljuriga. Sellel aastal tegin paar keevitusõmblust ainult pealmisele plekile,kuna see kipub ebatasasel maal vibreerima ja õõtsuma. samamoodi juhtus üks äpardus mu oma lollusest,nimelt ei tahtnud ma ühel suht turbasel maal liiga madalalt niita,keerasin niiduki eest serva liiga üles ja lasin mingist ära vajunud dreenist läbi tõmbas ühe vaalupleki kõveraks,kuigi see suht paks plekk,aga selle sai korda. Aga see kõik ei ole niiduki viga tegelikult vaid oma pask. Aga arvestada tasub ka kindlasti sellega,et see niiduk kaalub 1200 kilo vs tavaline easycut 750 või midagi siukest.kaalu vahe on tuntav,samas muljuriga niidukil on ehitus kordades vihasem.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 9:28 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Vaalu suunajad on kõigil muljuriga niidukitel kas siis lisas või kohe kaasas, aga samas kui heina teed ja kaarutad, siis ei ole mingit mõtet vaalu nii kitsaks lasta, et hiljem uuesti kogu pinnale laiali ajada. Rohumassi peal sõitmine on täiesti paratamatu, peale kaarutamist vaalutama minnes sõidad koguaeg laiali aetud rohumassi peal. Kui korralik heinatehnika siis ei jää põllule maha suurt midagi, muidugi juhul kui põllud ikka enam vähem siledad on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 10:00 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Heina tegemisel on muidugi laiem vaal parem. Pidasin kitsamat vaalu silo puhul paremaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 1:14 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Samas pead silo puhul arvestama ka närbumisega, kas 1m laiune vaal närbub ühtlaselt sõltub jälle massist.
Kui vaadata kuidas suured silotegijad majandavad, siis kaaruti on niiduki järgi ja siis ei ole samuti vaalu laius väga oluline.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 24, 2012 1:50 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 6:14 pm
Postitusi: 33
Kas kellelgi on ka Elho niidukitega kogemusi?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 9:20 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 7:37 pm
Postitusi: 223
Asukoht: RAPLAMAA
Nüüd siis ka New Hollandi nime all-kõigile tuntud Kverneland
http://www.wnif.co.uk/articles/872/1/Ne ... Page1.html
Millal Eestisse jõuab veel ei tea


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 21, 2012 6:26 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
http://www.youtube.com/watch?v=44KGbsdt ... re=related midagi suuremale söödavarujale

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 21, 2012 6:59 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
Selline kuluks ära küll. aga kas ta ikka on niipalju parem, et tasuks 9m liblika asemele osta, see on iseasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 21, 2012 10:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Kellegi on kokkupuudet olnud KUHN FC302G järelveetava niidukiga?

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 22, 2012 8:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Otsi siit teemast välja mis olen Kuhni kohta rääkinud - see jutt kõik sama niiduki kohta. Kui liigud Rakvere kandis käi Agroproffist läbi, seal sama mudel, näed milline on üle kümne aastane masin.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 22, 2012 8:55 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Ma seda Agroproffi oma vaatamas käisin ja sellest ka küsimus. Eks otsin ja loen.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 11, 2012 9:17 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
On minulgi aeg vahetada oma vana Krone niiduk välja kevadel. Valikusse on jäänud praegu Krone, Taarup ja Kuhn. On kogemusi või oskab keegi rääkida antud firmade kivikaitse süsteemidest, terade vahetusest ja üleüldse headest halbadest asjadest. Niiduk tuleb järelveetav, kesktiisli, muljuri ja vaalukonveieriga.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 11, 2012 9:41 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Ise võtsin Kuhni. Muljuril ja järelvedamisel ei näinud vajadust. Liftcontrol kivikaitse on hea ja meeldib ka transaasend otse taga. Siiamaani problesid olnud pole, lasin täistambiga mööda siledat põldu, nagu aasta varem ka pöttingeriga. Kuhni laiuseks 3,1m. Midagi, mis ei meeldiks :roll: - nagu ei olegi. Pöörded on 1000 pealt. Niitnud olen keskmist massi 700 ga- võtab normaalselt ja karvane ei jää. Vahepeal, kui pöörded liiga alla lasta jättis karvaseks, aga ega ju 400 pöördega ei saagi niita, kui poole enam ette nähtud. Vahepeal lükkasin jõuvõtuvõlli vanast harjumusest 540 peale, siis mõtlesin küll, niidukvaliteeti vaadates, et millal ma kivisse pannud olen, et terad ära :mrgreen: Järelveetaval ei näinud mõtet, kuna niiduasendis vikat nagunii vastu maad, järelveetav palju kallim ja väiksematel lappidel jebla rohkem ja peale selle see muljuri mõtte võid rahulikult läbi seedida. Ma ka alguses unistasin täisvilest, aga lõpetasin ikkagi lihtsama pilliga ja tulemus on sama või paremgi. Heinateol sita ilmaga võidad veidi, nagu siin juttu olnud, aga paksu massi korral on korralik kaarutaja hoopis olulisem. Ja silo tegemisel pole muljuril mõtet- kuivab niisamagi vägisi ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 11, 2012 9:48 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Peale selle see muljur ja vaalukonveier..... keeruline teema. Konveieriga jääb vaal paks ja mida see muljur seal päästab?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.