Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:33 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 379 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 9:16 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
See mõte on loomulikult õige, et külvikiiruse olulise languse puhul ei ole sellest üleminekust 3m- 4m külvikule erilist mõtet. VM on muidugi ka täitsa päevakorral ja kusjuures 4m külvikute hinnad on suhteliselt ühte auku. Siinkohal võiksid siis ka sõna võtta VM omanikud.... et kuidas siis kesatb ka kivises maas??

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 6:11 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 9:49 pm
Postitusi: 17
Meil veab 4m väderstadi jd 6430. Sellel peaks olema umbes sama arv hobujõude, või isegi vähem. Töökiiruse saab kuskil 14 km/h. Üle selle lähebgi parajaks lendamiseks, ning ei jõua markeeri rada jälgida. Kohapealtminnes peab muidugi gaasi andma kenasti, et välja ei sureks. Ja külvikul on ees kaks rida libisteid, aga neid ei kasuta koguaeg.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 7:28 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Tõesti..? Ma ei ole küll eriti kursis JD mudelitega aga neti otsing andis 6430 hj 115. Kui sa ütled, et see sinu 4m Väderstadi veab siis hingan ma palju kergendatult. Külvi kiirusel 10km/h ja rohkem on juba asjal jumet.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 22, 2009 1:14 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 9:49 pm
Postitusi: 17
Umbes niimoodi on jah neid hobujõude, boostiga vb natuke rohkem. Ennem vedasime 140hj-se traktoriga, aga see tegeleb nüüd põldude ettevalmistamisega. See libisti võtab palju jõudu traktorilt, aga meil kõik põllud enam-vähem korras, ning neid pole vaja kasutada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 7:29 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
No nii. Kuna varsti ees meetme 1.4.1 projekti kirjutamise aeg oleks vaja konkreetne külvik välja valida. Mõtlesin, et kogun foorumlastelt veel mõtteid selles asjus. Niisiiis kumb kolmest külvikust Väderstad RP 400, VM 4m, Tume Novacombi 4000 suudab kõige paremini kiviseid põlde taluda :lol: ja külvata hästi nii otse kõrde kui ka minimeeritud haritud põllule. Hinnaklass on neil pea-aegu, et sama.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 7:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Tume jäta kohe välja, kivise maa jaoks on paremaid variante.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 8:06 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
ei ole asi päris nii hull. olen siiamaani külvanud Tumedaga ja minev kraam olid surve vedrud ja võibolla korra või paar läks hooajal mõni ketta laager. Aga väga halba ma tema kohta midagi ei ütleks. Ragistas kivises maas nagu mõni karjääri masis :lol: - kuid koos tema püsis ja tera pani ka maasse. Mulle meeldib Tumedal see kummirattas enne kaksikketas seemendit. Võtab esimese löögi endale ja surub ka kivi maasse.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 8:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Sel juhul on Tume kivikindlamaks muutunud, varemalt oli kivise maa peal paras jant, Väder on kindlam.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 8:32 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Nojah- vastupidavus saavutati pärast seda kui kõik seemendid sai tugevdustega üle keevitatud. Enne seda purunesid need kindla visadusega.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 8:44 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 04, 2009 12:40 pm
Postitusi: 42
Asukoht: Põlva
mägilane kirjutas:
No nii. Kuna varsti ees meetme 1.4.1 projekti kirjutamise aeg oleks vaja konkreetne külvik välja valida. Mõtlesin, et kogun foorumlastelt veel mõtteid selles asjus. Niisiiis kumb kolmest külvikust Väderstad RP 400, VM 4m, Tume Novacombi 4000 suudab kõige paremini kiviseid põlde taluda :lol: ja külvata hästi nii otse kõrde kui ka minimeeritud haritud põllule. Hinnaklass on neil pea-aegu, et sama.


Kõige töökindlam on Väderstad RP,külvab min.haritud põllule ja kergemates oludes ka kõrde.Kui päris otse,siis sobib paremini VM.Tume on kõige nõrgem ja ei sobi otsekülviks.Kui 4-ja meetrine Gret Plains Eestimaale jõuaks,tasuks just seda vaadata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 8:52 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Natuke teeb muret Väderstadi ühe kettaga seemendi. Seemedni pea on nagu kivi löölikele rohkem avatud kui kaksikketas seemendi punul. Kaksiketas talub äkki lööke paremini?

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 11:26 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
ei ole olnd et seemendi niisama puruks oleks läind..on olnd juhuseid kus ketta olen küljest sõitnud ..ja siis ühe seemendi kah pilbasteks..
ketas murdub ilusasti lahti koos võllijupikesega millel ta veereb .. lihtne tagasi keevitada ..aga see on ka juhtund ainult oma lollusest kui täie lauluga üle kivi sõidetud (pean silmas ikka kivi mõõtu kivi) kolmas hooaeg läheb väderiga külviks ..nüüd on näha et semendid alt kuluvad aga midagi hullu veel ei ole .. nii et arvan päris hästi sellesse väderisse .hoovil seisab muide ka VM..ma ei ütleks et see paremini oleks säilind.. tundub et väder on pisut paremini vastu pidand kuigi külvihektarid ei ole mitte vähem teinud ..kindlasti mõjub ka see et VM on ainult otsekülve teind ,väderi ette carrieriga mulda pisut siblitud


sellest nimistus mis sinul valikus lükkaks ma kah hea meelega tume kaugele lõpu poole


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2009 10:37 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
starfeldi müügimees soovitas mul ühele Saaremaa mehele helistada ja uurida VM vastupidavuse kohta- paistab, et õige mees juba võttiski sõna :D . Aga kuidas Väderstadig otsekülv õnnestub?

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2009 12:18 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
KAHJUKS EI OLE SEE ÕIGE MEES, aga arvata on et tean ka seda õiget meest :lol: , tema on VM ist väga vaimustatud


Viimati muutis muftu, Teisipäev Nov 10, 2009 12:30 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2009 12:28 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
mina siis külvan väderiga. sügisel kõik taliviljad otse kõrde ..ei ole mingit probleemi ...kevadel tehtud otsekülvidega ma väga rahul ei ole ..mis kettaga ees kergelt üle lastud on siiamaani paremad olnd.. ei näe ma vahet et väder peaks kehvemini külvama kui VM ..maa sisse suudavad nad mõlemad seemne ajada .ei nad kumbki mingit muud imet selle teraga tee ..ei mina ole näind et väder paitaks ja patsutaks või põlvel kiigutaks enne seemet..ja ei tee seda ka VM ..
ise valisime väderi põhjusega et paneb väetise ja tera eraldi ..kas sellest on ka olulist abi -ei oska õelda ..aga millegi põhjal peab valiku tegema
nats on võtnud pead sügama see et ma vean väderit üle saja jõuga ,kõrval tiksub VM'i mees bellaga (kiiruste vahe on küll ka ,,aga ikkagi võtab mõtlema)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 379 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.