Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 3:00 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ruloonpress
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2016 10:51 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 01, 2014 11:39 am
Postitusi: 18
Asukoht: Kanepi vald
Tere, plaan hakkata ostma enda esimest ruloonpressi.
Aastas teeksin ca 500 rulli heina, silo. Ilmselt aasta aastalt kogused suurenevad.
Pressi ees toimetaks vana hea 82, paari aasta jooksul plaan uuem võimsam osta.

Hetkel olen 4 pressi välja valinud ja ilmselt ühe neist plaanin ka ära osta.
Keegi kes on antud isenditega tööd teinud võiks kommenteerida vigadest, plussidest.
Kuna pressid on kasutatud siis kindlasti tuleb ka neid paranda, kõik mis liigub see kulub. Aga kui keeruline on neid paranda, eelkõige eelistaks lihtsust ja varuosa kätte saadavust.

http://www.kuldnebors.ee/search/polluma ... uloonpress

http://www.kuldnebors.ee/search/polluma ... uloonpress

http://www.kuldnebors.ee/search/polluma ... uloonpress

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ruloonpress
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 01, 2017 7:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Tere. Ma pole ühegagi neist tööd teinud aga sõna tahaks ikka võtta :lol:
Ise ka otsisin 3 aastat tagasi uut ruloonpressi sest tahtsin silo tegema hakata (selles teemas jauratud: http://foorum.rodnas.ee/viewtopic.php?f=15&t=141&start=330) Võibolla oled ise need asjad kõik läbi mõelnud, kuid minu arvamus on allpool.
MTZ 82 valtsidega pressi tsükli lõpus väga ringi ei aja enam ma arvan (kui rulli tihedusel nö "kruvid põhja" keeratud). Ja sealjuures nugade sisse lülitamise peale ei tohi mõeldagi (pressin nüüd kolm aastat Welger RP220 Profiga. Ees on Belarus 920.3 :lol: . Kui silo tehes on kamber täitumise lõpus ja ahmab mingi vägeva pahmaka sisse, siis traka laksust seisab :lol: . Iseenesest muidugi suht naljakas, et kardaani kaitsesidur on tugevam kui traka). Heina saab 82ga vabalt kokku keerutada kõigi välja toodutega. Seda peab niikuinii väiksema tihedusega pressima (mulle huvitaval kombel tundub, et väga tihe heinarull tolmab rohkem, kui lõdvalt kokku pressitud rull :? ). Kui võtad tulevikus võimsama traka, siis muidugi jõumuret pole.
Täpselt ei tea, mis kõigil välja toodud masinatel võimekus on aga mina nöörsidumise poole enam ei vaataks üldse. Võrk on kunn. Samuti on väga hea asi keskmäärimine (ketid koguaeg läigivad õlise näoga vastu) ja kui määrdeniplid on koondatud plokkidesse (see vb pigem mugavuse värk).

NH 644 on rehvid suht kulunud. Kui kuival suvepäeval hea kuiva vaalu peal on äkki rehv tühi või katki, teeb ikka kurvaks küll. Üleüldse tundub, et paned natuke raha juurde ja saad uuema masina.

Gallignani V6 on minuarust müügis juba mitu-mitu aastat. Või on väga sarnane masin sellega, mis oli müügis u kaks aastat tagasi.

Kui presse vaatama lähed, siis lase ikka võimalusel masin käima ka panna. Kuula kolinaid ja asju. Vaata, kas ühtlase töötamise juures ketid ja ketipingutid/juhttallad viskavad. Saad vb mingi aimu keti kulumisest. Kas ketipingutid on lõpuni keeratud? Hammasrataste hammaste olukord. Eriti vedav peahammakas.
Valtspressiga laena raudkangi ja logista valtse üles-alla (seda muidugi siis, kui press ei tööta :lol: :twisted: ). Seda tee veel siis, kui ümberringi on vaikne, ehk traktor ei tööta ja pressi müüja ei aja mesist kuid valju müügijuttu. Laagriloks annab tunda ja kuulda.
Otsi raami pealt keevitatud kohtasid. Rihmadega pressil rihmade ja liidete seisukord. Kas heedriplekid on sirged? Et pole kivisse põrutatud.
Kardaani seisukord on ka mingil määral oluline (Walterscheidi varuosad on päris krõbeda hinnaga :x ).

Üldiselt ma arvan, et NH, Pöt ja Claas varuosa saadavusega Eestis probleemi pole. Iseasi on see, kui kiiresti jupp väljamaalt kohale sõidab.

Minu kaks senti.

Head uut aastat!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ruloonpress
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 02, 2017 4:54 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Rull teeb kambris tiiru umbes 4,5 sekundiga, kui võrku paned 2 tiiru siis press sidumise ajal seisab 2 sek, kui nööri paned 12 tiiru siis seisab 48 sek...
Kui silo teed siis rihmadega pressi võiks välistada - kui vähe märjem mass siis võtab kergesti rihma libisema.
Pöttingeri pressi tootja on Gallignani, gallignani varuosa hinnad odavad ja eestis saada. Mõeldud vist ideaalseks pressiks, sest ees rullvaltsid, luugil varbkett. Kui puhtalt valtsidega press siis väga kuiva põhku pressides probleem, et rull ei hakka kambris ringi käima. Kahjuks on itaalane teinud talle mittemääritavad laagrid... 14 hüdroga lülitatavat nuga, valtsidel läbiv võll, võimas kogur, hea tiisel... Muidu tundub suht ok ja läbimõeldud press, mina kahjuks teda suvel katsetada ei jõudnud.
Claas 255 ja Pöti antud valikust ainukesed millega kannatab silo teha. Minu arust claas 160 press on heina jaoks mõeldud. Rollant 255 rohkem nuge. Vahepealsetel pressidel polnud läbivat võlli valtsil, veojõuvajadus võib ka olla nii, et silo russaga ei jõuagi pressida.
Uuem Gallignani täiestu tundmatu maa, aga juu ta midagi on kui Kverneland selle tehase ära ostis. Unia täiesti tume maa...

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ruloonpress
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2017 3:39 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Apr 07, 2011 8:42 am
Postitusi: 103
Asukoht: läänemaa
Tere minu arvamus on see, et hoia gallignanist eemale juba selle poole vaadates kukub õõni polt ja mutter ära :-) ja pottinger 3200 sama mis gallignani 3200 teine plekk peal ja seda ei soovita tõesti kellegile metall kui sulavõi. Jh kogemused on gallignani 3200 masinaga rihmadega polli kohta ei oska rääkida. Kui tõsti suurem panus heinale siis ka kestab. mul oli 4 hooajaga 3000 rulli aastas peaaegu vanaraud 2400 silo sellest. Masin väiketalunikule. Ketipingutid,laagrid,hammakad,ketid,raam nõrk koht.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ruloonpress
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 8:57 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 01, 2014 11:39 am
Postitusi: 18
Asukoht: Kanepi vald
Nii press olemas.
Ei tulnud ükski antud nimekirjast. Tuli hoopis New Holland 548 2004 aasta.

Igal juhul press väga korralik teinud 40 tuhat palli ja korralikult hooldust saanud. Ega muud ei oskagi öelda. Eks töökäigus saab rohkem pressi tundma õppida.

Tänud vastanutele.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.