Tänane kuupäev Reede Mai 10, 2024 6:39 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Loomaveo haagis
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 7:04 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
Mul tekkisid mõned küsimused loomade vedamise kohta. Nimelt tahaks ise ehitada loomaveo haagise traktori haakesse. Kas keegi teab, millised konkreetsed nõuded peavad sellel haagisel olema, et ma ikka seda sihtotstarbeliselt kasutada võin? Ja kas seda oleks üldse võimalik ARK'is arvele võtta?

Kõik vastused on oodatud :)

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 8:05 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
vähemalt veerevad rattad ja töötavad pidurid?? :|


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 8:59 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
no need iseenesest mõista :D , aga kas katus peab ka peal olema??

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 10:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 6:52 am
Postitusi: 373
Jason kirjutas:
no need iseenesest mõista :D , aga kas katus peab ka peal olema??



no põhi võiks ikka all olla, kes pärast seda sitta koristada viitsib :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 10:43 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
no perkele, mehed, teist on niiviisi vähe abi mulle :D :D


Kas tapamajadele on see vastuvõetav, et ma enda tehtud haagisega loomi vean? :D

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 11:34 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 7:37 pm
Postitusi: 223
Asukoht: RAPLAMAA
Alusvankriga on selline lugu,et -tuled ,viled,number ja ämber.Tegelikult on nii,et raami ise keevitada ei tohi-lase kusagil teha või otsi omale sertifikaadiga keevitaja.Pärast telli ekspertiis,soovitav oleks muidugi teha enne mingid joonised ja need lasta üle vaadata,siis saad enne parandused ära teha.kongi osa ilmselt katusega ja põrandast ei tohi ka virts läbi tulla.Tapamaja tahab arvatavasti seda,et mahalaadimise kõrgus oleks sama mis rekkal.Nii,et need asjad kõik omavahel klappima saada arvan ma ,et ise tuhes on see paras peavalu.Aga võib-olla tõesti tuleb odavam kui valmis käru osta.Igatahes jõudu sulle kui ise tegema hakkad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 9:32 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
njah, jebimist sellega ikka on :D Peaks vist ikka ostule mõtlema hakata...kui veol võetakse mingi 300 krooni looma pealt, siis see raha tuleb suht kähku tagasi :) teenustöö muidugi lisaks :lol: :D ise ehitades, muidugi huvitavam, saab talvel nikerdada, põllale nagunii veel asja pole :)

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 9:58 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
meil siin on kah mõnedel talunikel loomaveo kärud ja neil küll mingit katust peal pole.. russiga veavad ja siiamaani pole kuulnud et mendid oleks midagi teinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 10:56 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
a see pronari loomakäru? http://www.traktor.ee/?HETKEL_LAOS%3A:Haagised


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 4:12 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
jürto kirjutas:



Hmm, paneb mõtlema jah...koos käibega 130 kilo umbes, kui arvestada, et looma veo pealt võetakse mingi 350 eeki vist, siis peaks selle käruga ära vedama umbes 400 looma :) Nii, aga arvestades, et veo hinnad tõusevad pidevalt, kui teenust sisse osta ja enda loomade arv ka suureneb iga aasta, siis on vist igati kasulik ost :D :D :D

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 7:07 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:07 pm
Postitusi: 126
Ärge elage utoopias kulla kaasmadistajad. Selle pronari kärueest 130 kilo välja käiia....ei no miks mitte kui raha peale vihane oled. Ise lammaste vedamiseks kasutan 2 teljelist respot, millele ise metall võrk-raam peale ehitatud. Ok, veist sellega ei vea, aga mul pole õnneks ka sellejaoks vajadust.
Teiseks - 350 eeku loom... ehk kõllan teile, kellel see käru, tulete kohale, lükkan ühe mullika peale ja te viskate selle 350 eegu eest Belgiasse, kui mul vahepeal veel parem mõte tuleb, siis Hispaaniasse...??? Asjale tuleks ikka väheke teise küljepealt läheneda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 7:35 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
kapu kirjutas:
Ärge elage utoopias kulla kaasmadistajad. Selle pronari kärueest 130 kilo välja käiia....ei no miks mitte kui raha peale vihane oled. Ise lammaste vedamiseks kasutan 2 teljelist respot, millele ise metall võrk-raam peale ehitatud. Ok, veist sellega ei vea, aga mul pole õnneks ka sellejaoks vajadust.
Teiseks - 350 eeku loom... ehk kõllan teile, kellel see käru, tulete kohale, lükkan ühe mullika peale ja te viskate selle 350 eegu eest Belgiasse, kui mul vahepeal veel parem mõte tuleb, siis Hispaaniasse...??? Asjale tuleks ikka väheke teise küljepealt läheneda.



See 350 eeki maksab minul, praegu on tapamajja a la 10 kilomeetrit....kui oleks 100 km, oleks hind ka kohe kindlasti teine. Ja kui mul läheb korraga 10 pulli minema, siis ma maksan 3500 eeki...iga kuu 3500 eeki maksta? nelja aastaga on mul see käru tagasi teenitud :D

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2009 7:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
saaks ikka kiiremini kui rohkem :lol:

aga noh elu on selline 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2009 6:49 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kapu kirjutas:
Ärge elage utoopias kulla kaasmadistajad. Selle pronari kärueest 130 kilo välja käiia....ei no miks mitte kui raha peale vihane oled. Ise lammaste vedamiseks kasutan 2 teljelist respot, millele ise metall võrk-raam peale ehitatud. Ok, veist sellega ei vea, aga mul pole õnneks ka sellejaoks vajadust.
Teiseks - 350 eeku loom... ehk kõllan teile, kellel see käru, tulete kohale, lükkan ühe mullika peale ja te viskate selle 350 eegu eest Belgiasse, kui mul vahepeal veel parem mõte tuleb, siis Hispaaniasse...??? Asjale tuleks ikka väheke teise küljepealt läheneda.
Kui on tõesti kuni 40-50 km vedu ,siis tasub see käru osta,veel parem 2-3 farmi peale. Eriti kui seda iga kuu vaja. Belgiasse sellisega sind ei lastakski,mõtetu tuua võrreldamatuid võrdlusi. Samas 100 kilo eest saad mõne tagaluugiga vanema ,ent töötava kongika .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2009 3:46 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 29, 2008 8:39 am
Postitusi: 62
Asukoht: Raplamaa
Minul on selline Kaspari käest ostetud 26 jalane veiste haagis:
http://www.stewart-trailers.co.uk/LivestockFloats/24ft-28ft-Tractor-Drawn-Float.shtml
Loomi olen vedanud kolm korda sellega (järgmisel nädalal ostan mullikaid ning toon need ise ära umbes 100 km kauguselt). Eriti meeldib selle haagise juures see, et loomade "kuudi" saab ära võtta ja siis jääb alles platvorm, millel saab vedada rulle - terve talve olen vedanud silorulle põllult koju.
Momendil pole välja laenanud haagist, kuid kui kellelgi soovi on, siis kõik on võimalik.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.