Tänane kuupäev Neljapäev Mai 23, 2024 5:57 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 70 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 3:13 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Veebr 25, 2010 11:44 pm
Postitusi: 93
Asukoht: Hiiumaa
õpipoiss kirjutas:
tiit35 kirjutas:
(5) Korraga ei tohi vedada rohkem kui ühte pukseeritavat seadet või vahetatavat pukseeritavat seadeldist.

Kas praegu tohib olla press ja kiletaja või siis sagedamini olen kasutanud taganiidud ja kiletaja korraga järgi? Me oleme vahel ikka sõitnud nii.
http://www.imagebanana.com/view/ksccn9vf/DSC00222.JPG

Põhimõtteliselt võib seda uut seadust tõlgendada kui et ei tohi esiniiduk ja taganiiduk ka siis olla?

Ka praeguse seaduse järgi ei tohi
§ 25. Üldnõuded eriveosena veetava pukseeritava seadme veol

(1) Eriveosena veetava pukseeritava seadme, milleks võib olla bituumenikatel, soojak, kompressor, tõstuk jm (edaspidi pukseeritav veos), veol ei tohi suurim kiirus ületada 25 km/h.

(2) Pukseeritava veose tegelik mass ei tohi ületada veduki(-te) tegelikku massi ja korraga ei tohi vedada rohkem kui ühte pukseeritavat veost.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 8:06 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
http://www.mnt.ee/public/liiklusseadus/ ... ollist.pdf

Siit loen välja, et kombainile pole vaja enam ülevaatust teha, aga kas sama kehtib ka kärude kohta? 6-40 km/h piiridesse ta ju sobib, kui üle 40 km/h ei sõida.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 11:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
Kui just sellisega tee peale lähe. :D
http://www.dumpert.nl/mediabase/1503771 ... halen.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 6:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Madis kirjutas:
http://www.mnt.ee/public/liiklusseadus/Pollumajanduslikud_liikurmasinad_vabastatakse_tehnonouetele_vastavuse_kontrollist.pdf

Siit loen välja, et kombainile pole vaja enam ülevaatust teha, aga kas sama kehtib ka kärude kohta? 6-40 km/h piiridesse ta ju sobib, kui üle 40 km/h ei sõida.

Ilmselgelt ei kehti see kärude kohta,sest esiteks käru pole liikurmasin,teiseks,käruga on võimalik teha palju erinevaid toid nagu seal jutus mainitud;laadurid,ekskavaatorid -näiteks.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 10:31 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Selline küsimus:Mul on käru 2pts-4.Aga puuduvad dokumendid.Kas sellist käru saab ka arvele võtta.Selles mõttes, et kas arkis nõutakse tõestust et see minu oma on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 03, 2011 11:24 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Sai uute kärude hindu uuritud ja kuulsin sellist asja. Nimelt 1 juulist alates ei pea traktori haagiseid arvele võtma :) Suht luks ju.
Kuidas vanade kärudega on- ei tea. Aga usun, et kuidagi ikka saab- kui vaja.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 03, 2011 9:28 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Mina arvan et selle arvele võtmisega on üks aga, ei pea jah arvel olema, aga siis on tegu pukseeritava seadeldisega millega võid liikuda 25 km/h. Kas ma olen asjast õigesti aru saanud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 10:34 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 12, 2011 2:54 pm
Postitusi: 105
See on tõlgendamise küsimus. Too pukseeritav seade ei ole idee järgi ette nähtud millegi transpordiks. Seega, tühja haagist võiks nagu vedada niisama: tuled, ASK ja 25 km/h.

Aga koormaga läheb tõestamine keerukaks. Politseinik saab aru, ment teeb trahvi ja peast päris miilits paneb ilmselt üldse kinni.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 28, 2011 8:02 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
See haagisega vast sama teema nagu on sõnnikulaotajaga, tuled peavad olema aga kuni seal koormat ei ole ei pea seda ka registreerima, nagu koorem peal nii ülevaatus ja registreerimine kohustuslik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 7:33 am 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Ma olen seadusi ja määrusi uurinud, kust te selle koorma jutu võtate? Kas on koorem või mitte see küll registreerimist ei mõjuta, igaüks saab aru et käru on koorma vedamiseks. See on sama pädev jutt nagu et mul võib registreerimata püss ka kodus olla kui ma sinna padruneid ei topi. Pukseeritav seade on traktori kasutusvõimaluste laiendamiseks. Pane sinna koorem kasvõi peale, kui sa üle 25 km/h ei sõida ja tuled ja märgid küljes on, ei tohiks ükski ment kottima tulla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 31, 2012 11:52 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Veebr 25, 2010 11:44 pm
Postitusi: 93
Asukoht: Hiiumaa
Mul on päris kindlaid andmeid et liiklusseadus läheb ümbertegemisele sügisel. Praegu oleks õige aeg ettepanekute tegemiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 31, 2012 8:24 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
On näide olemas rulliveohaagise kohta läbiümbrusest. Mees vedas heinarulle, 2 korrust ja rihma ei olnud üle pandud. Politsei tegi trahvi rihma puudumise eest. Haagis arvel ei olnud, tuled ja viled küljes, isegi pidurid.
Ise vean samamoodi 53'st tehtud käruga vilja, liiva, mulda. Kõik tuled ja asjad on küljes, siiani pole küll politsei õnneks kinni pidanud. Kiirus muidugi siis kuni 25 km/h. Massiga ei tohiks ka probleeme olla kuna traktoril on passis piduriteta haagise maksimaalne mass 10 800 kg.. :roll:

Tuli meelde kokkupuude politseiga ka. 2pts4 haagis, arvel pole. Märgid ja tuled küljes, tulin belarusiga mööda kruusateed ja hakkasin aste kõrgemale külateele välja keerama, nägin kaugelt et politsei tuleb. Politsei siis sõitis nii palju edasi, et ma saan ilusti ära pöörata, vaatasid tükk aega ja hoolega, aga järgi ei tulnud ja kinni ei pidanud. Tõsi küll, ei ole kindel kas nad nägid, et kärus ka vilja on, ilmselt siiski mitte. Aga kogemus siis selline.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 05, 2014 7:56 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Ei hakka uut teemat looma vaid küsiks,kas keegi on suutnud puust järelhaagise kasti teha isekallutavaks?
MIs oleksid eeldused,et saada kast kallutavaks,just tehnilises mõttes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 05, 2014 8:57 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Seisab endalgi üks õue peal, aga rahalises mõttes see ennast kindlasti ära ei tasu. Lihtsam on müüki panna ja kallutatavaid, vähest nokitsemist vajavaid kärusid ikka iga kuu liigub suhteliselt väikse raha eest. Ka kasutatud hüdrosiliner ja voolikud maksavad. Raami tuleb ka omajagu ümber ehitada, tugevdada- kui see üldse reaalne on.

Omaltpoolt küsin- kas keegi on uurinud alternatiive uue käru ostmisele, kandevõimega nii 10+ tonni. Eestis pm neid kasutatuna ei leidu, soomest saaks junkkari vms 4-5k euri eest. Samas hakkavad juba sama kandevõimega veoauto hinnad 7-8k eur juures, et siis pole nagu väga mõtet ainult käru ostmisel. .

Üks võimalus oleks vanast veoauto raamist teha, kuid pidurid tuleks siis hüdrauliliseks ümber teha. Arki kulud sellisel juhul vist pole ka eriti odavad.

Vene sõnnikulaotaja raamile on mõeldav miskit planeerida, või läheb liiga kõrgeks? Ark kandevõime võtab mille järgi, kui arvele võtta? Konteinerkast osta ja multilifti süsteem peale näiteks? Mittetöötavad isendid paarisaja euriga liikumas, ülejäänd metallist saab veel miskit tagasi. http://www.rasketehnika.ee/used/1481341

Eks karta on, et kõige mõistlikum oleks veoauto muretseda, millele leiab kasutust ka hooajaväliselt ehk. Traktoriga pikemaid otsi ikka ei hakka ette võtma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: traktori haagis.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 05, 2014 9:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
No jah, eks arvata on,et see on natuke jama hakata midagi ümber tegema.
Käru on justkui olemas ja peamiselt hakkan sellega siis küttepuid vedama.Mõnel edulisemal kodanikul on selleks šassii traktor T-16M. Aga mul seda luksust pole.
Veoauto on aga see raibe ei kalluta ja metsa temaga minna pole vist eriti mõistlik,kuna kõik soine ümberringi.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 70 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.