Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 7:52 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 160 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 1:11 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 09, 2009 8:16 pm
Postitusi: 39
Asukoht: Tartumaa
liivaku kirjutas:
Umbrohu tõrjumiseks? :roll:

Ühel põllupäeval soovitati,et kui just peale kombaini umbrohu tõrjeks ei liiguta siis pole mõtet enne kevadet puutuda.Kevadeks olevat põhk ja püsti jäänud kõrs juba hästi haprad ja ei sega randaali tööd nii väga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 8:22 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
See on selle pärast, et siis ei pea kevadel enne külvi 2x käima randaalimas kuna üks kord on sügisel üle käidud. Nii olen mina sellest aru saanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 10:12 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kui sügisel koorimata jäi siis miks enne külvi peab just 2x üle käima?
Ma üldiselt olen muutunud skeptiliseks randaali suhtes, võib olla asi selles, et mul vilets randaal, kuid sellest aastast hakkan tüükultivaatoriga seda tööd tegema, eks näeb kuidas siis asjad jäävad, igatahes ootused lootused on kõrged.
Selle WM kergadral on üks häda, nimelt ei ole seal hõlmal talda ja kõvema mulla korral veab sul traktori risti ja muidugi see, et ei ole pöörd, põldu pead mõõtma ja kiiludega jamama.
Kui kergader, siis hind, teh.omadused ja kvaliteet on kõige paremini paigas Ovlacil, 6hõlmaline oli mingi vist suts alla 200 vana raha aasta tagasi.
http://www.ovlac.com/webadmin/documentos/catalogos/OVLAC-Mini.pdf
http://www.youtube.com/watch?v=7LKKNXkQkdQ&feature=player_embedded


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 1:07 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Tegin ka neli aastat seda koorimist ja randaaliga enne külvi aga loobusin.Arvan igaljuhul,et künd tuleb kasulikum.Võibolla on mul mullastik selline raskem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 5:19 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2011 5:38 pm
Postitusi: 11
Olen nüüd juba 4 aastat kündnud OVLAC i kergadaraga (pöördader) ja väga rahul. Pole tavaatra enam kasutanud. Kergadral jõudlus suur,mul kaheksa hõlmane ja saab lisaks veel kaks panna. On hästi vastu pidanud ,pole midagi küljest ära kukkunud,tugev korralik raam. Ja künd jääb kah normaalne.
Ja ka randaalina kasutuses OVLAC i oma. Kah hea masin. Kõrge raamiga,ei ummista,juhul kui on vaja suuremat massi kultuurikihti maasse saada Ja koorlina teeb hea töö.
Müügifirma täitsa tasemel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2012 7:57 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
Olen siin umbes 7 aastat mõelnud, et peaks soetama ketaskooreli, aga sisetunne ei luba seda teha :lol: .. just selle pärast, et mullad on rasked, savised ja kooreli tööst jääb tõenäoliselt väheseks. Siiani on saanud enamasti Ecomatiga harida või külvata otse kõrde.
Siin tuli juttu Olvaci kergadrast ja sooviks lähemalt kuulda töökindlusest.. Meil põldudel palju n-ö salakive, kuhu korraga 4 tera võivad alla joosta. Ecomati on paar korda suht pilbasteks tõmband, aga see on remonditav. Kuidas on Olvaci kergadraga?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 6:41 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Kuidas on kogemusi märgadel ja savistel muldadel minimeeritud harimisega teistel? Mis randaale ( või hoopis tüükultivaatoreid ) kasutate, kuda vastu peavad ja tulemus jääb? Tagarulli osas on vast ainuke võimalus vähe kallim raske tihendusrull, aga kas kummi ja terasrulli kvaliteedis/töötulemuses ka vahe?

Teine küsimus. Kuidas on kogemused HJ vajaduse osas. Palju 4m reaalselt võimsust ette tahaks. Pean silmas veidi raskemat randaali- nt dalbo maxidisc vms.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2012 7:02 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
50 hobust meetrile. siis saab normaalselt tööd teha


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2012 8:10 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Et 140 hj masinale pole väga mõtet üritada 4m võtta? Korralikud rasked savimullad on ka muidugi.
Vaja järgmiseks aastaks nii uus traktor kui ka randaal muretseda, kuid ainult randaali vedamiseks 200hj traktorit küll soetama ei hakka vast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2012 9:05 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Niipalju kui ma olen inglaste arvamusi lugenud, siis künna või hari tüükultivaatoriga on ainuõiged lahendused savimaadel. Kui künda ei raatsi, siis tüükas on teine lahendus aga nendega oleneb tõesti töösügavusest, sinu mulla(savi) niiskusest enamasti see palju hp meetrikohta tarvis kuid jh 50hp meeter on raskes savis pigem vist isegi alampiir minukogemustepõhjal vähemalt. Ja muidu inglased kiidavad savis eriti topdown-i ja amazone centaur-i.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2012 10:14 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Oleme proovinud aegajalt vene tüükultivaatoriga harida, kuid niiskema mullaga jääb tulemus päris nadi. Kisub mulla känkaliseks ja ei kujuta ette kuda see kevadel ilusaks saada. Korraliku kuiva mullaga polegi veel õnnestunud proovida, aga ehk tõesti tulemus palju parem.
Centauri vaatasin isegi, seal ka järelharimiseks kettad, mis vast parandavad tulemust omajagu. Samas selljuhul on vist 140 hj isegi 3meetrisele veidi ränk?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2012 11:25 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 28, 2011 7:11 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Põlvamaa
Minu kogemus: 141 hj + 4m randaal (~2 tonni) = Pole probleemi. Üldiselt, kui üles jõuab tõsta, siis vedada ei tohiks probleem olla. Ja randaalin sügavalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2012 8:26 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Wygla kirjutas:
Minu kogemus: 141 hj + 4m randaal (~2 tonni) = Pole probleemi. Üldiselt, kui üles jõuab tõsta, siis vedada ei tohiks probleem olla. Ja randaalin sügavalt.

Savimaale jääb seda ilmselgelt väheks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2012 8:36 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
liivaku kirjutas:
Oleme proovinud aegajalt vene tüükultivaatoriga harida, kuid niiskema mullaga jääb tulemus päris nadi. Kisub mulla känkaliseks ja ei kujuta ette kuda see kevadel ilusaks saada. Korraliku kuiva mullaga polegi veel õnnestunud proovida, aga ehk tõesti tulemus palju parem.
Centauri vaatasin isegi, seal ka järelharimiseks kettad, mis vast parandavad tulemust omajagu. Samas selljuhul on vist 140 hj isegi 3meetrisele veidi ränk?

Vene tüükal pole ilmselt tasanduskettaid ja rulli? 3 meetrit on jh uskumatult raske tõmmata nt proovisime mõned aastad tagasi horchi sügavusel 25-30 ja case mxm175 oli üsnagi jännis.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis randaale ja ketaskooreleid te kasutate?
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2012 1:55 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
ei tal ole jah kumbagi. Korraliku rulli lisamine ei oleks probleem, kuid see üksi ei aitaks vast ka.
Eks tuleb kellelki rentida ja ise oma põllu peal kõik ära testida kui ostuks juba läheb.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 160 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.