Tänane kuupäev Kolmapäev Juun 26, 2024 6:31 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Veebr 25, 2011 10:39 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Mina eelistaksin cabe finlandia ten super hooldusniidukit.Seda ei ole veel välja mõelnud kas russile võtta 2,2 m või 2,5 m.Muidu võiks ju võtta jah sellise nagu see same, aga kui hooldusniiduk võtta siis, esialgu tuleb kõiksugu võsa ja kuumaastiku ette.Mul praegalt on mingi saast.Muud poleks viga aga jõle kergelt tõmbab kinni pikema rohu sees.Ega sellest ikka õiget töölooma pole.Aga ma polegi aru saand miks ta siis kinni tõmbab.Ilmselt on liiga madal ja ega ta on nagu korraliku niiduki igatpidi vähendatud kuiju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 26, 2011 9:52 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
2,5 jääb russile paljuks.Kui pole üle saja hobuse russ.Endal on 920 ja 2,2 saab hakkama ilma väga üle koormamata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 26, 2011 4:45 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Aga palju sa tunniga teed ja mis sul keskmine küttekulu on ha :?:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 26, 2011 5:20 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Oleneb heinast aga 1,2 -1,4 hektarit tuleb tunnis.Aga oli siin ühel vaja galeegat purustada siis russa ei jõudnud mitte mingi käiguga.Pidin Hollandiga selle töö ära tegema.Ja rippsüsteemile on ka isegi 2,2 natsa palju kui on tavaline ripp.Endal on monoplok ja sellekohapealt pole probleemi.Aga kui oleks 2,5 siis isegi monoplokile oleks palju.tema kaal on kui ma ei eksi 900kg ja riputa see ühele poole.Mul siin mägedes on kogu aeg üks külg õhus kui niidukit kergitan.Aga jah niidukvaliteet on super.Käin mingil kinnisvaraärikal suvel sellega muru niitmas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 27, 2011 10:29 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 01, 2011 10:06 pm
Postitusi: 37
Vabantust ,et segan teie teemale vahele. Mida teate Claas järelveetavatest niidukitest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 28, 2011 12:03 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Pilt
Ketta hammasratas on ainult ühelt poolt hambumises ning liiga väike ja see ei ole ülearu hea lahendus.

Selline lahendus on parem
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2011 12:49 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2009 8:44 pm
Postitusi: 36
Asukoht: vasulacity
See hammasratste teema on tänaseni selgeks vaidlemata. Iga tootja väidab, et tema lahendus on parim. Paljudel on need äravahetamiseni sarnased. Väidetavalt patendeeris Kuhn aastal 1968 tänapäevase niidulati. Nagu meist paljud teavad, pole aga ka see parim lahendus hetkel. Küsimus on, et kui ostad niiduki, mida sa ootad üldse.? Kas tahad parimat niidukvaliteeti - kui see sind üldse kotib? Kas tahad odavaimat lahendust? Kas tahad parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Ütle kuidas sa orienteerud selles maailmas?
Kas usud naabrimeest, kes kiidab oma või kuulad esimest müügimeest, kellega kokku sattusid? Usu mind, et see otsus on keeruline ja sa pead olema kuradima tark vend, et teed õige otsuse siin ärimaailmas. Mehed, kui Teil vähegi võimalik on, siis valikuid tehes soovitan valida nii, et süübite erinevatesse tehnilistesse lahendustesse ja panete need enda jaoks pingeritta. Siis vaatad, kes on müüja - selles mõttes, et kas on usaldusväärne firma ning siis vaatad hinda. Emotsioonide pealt tehtud ostudega lähed tihtilugu omadega p----se. Olen ämbrisse astunud. Küll mitte niidukit ostes, aga tegu oli ühe neljarattalisega. Vaatasin, et hind on kuradima hea - nüüd olen pool ostuhinnast investeerinud remondi peale. (tegu oli kasutatud tehnikaga) aga põhimõtted on ju samad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2011 8:19 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Kaido kirjutas:
Oleneb heinast aga 1,2 -1,4 hektarit tuleb tunnis.Aga oli siin ühel vaja galeegat purustada siis russa ei jõudnud mitte mingi käiguga.Pidin Hollandiga selle töö ära tegema.Ja rippsüsteemile on ka isegi 2,2 natsa palju kui on tavaline ripp.Endal on monoplok ja sellekohapealt pole probleemi.Aga kui oleks 2,5 siis isegi monoplokile oleks palju.tema kaal on kui ma ei eksi 900kg ja riputa see ühele poole.Mul siin mägedes on kogu aeg üks külg õhus kui niidukit kergitan.Aga jah niidukvaliteet on super.Käin mingil kinnisvaraärikal suvel sellega muru niitmas.

ma sain küll galeegast russaga jagu tagaluugi võtsin ära siis ei hekseldanud niipalju :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2011 9:09 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 01, 2011 10:06 pm
Postitusi: 37
Juhan H. kirjutas:
See hammasratste teema on tänaseni selgeks vaidlemata. Iga tootja väidab, et tema lahendus on parim. Paljudel on need äravahetamiseni sarnased. Väidetavalt patendeeris Kuhn aastal 1968 tänapäevase niidulati. Nagu meist paljud teavad, pole aga ka see parim lahendus hetkel. Küsimus on, et kui ostad niiduki, mida sa ootad üldse.? Kas tahad parimat niidukvaliteeti - kui see sind üldse kotib? Kas tahad odavaimat lahendust? Kas tahad parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Ütle kuidas sa orienteerud selles maailmas?
Kas usud naabrimeest, kes kiidab oma või kuulad esimest müügimeest, kellega kokku sattusid? Usu mind, et see otsus on keeruline ja sa pead olema kuradima tark vend, et teed õige otsuse siin ärimaailmas. Mehed, kui Teil vähegi võimalik on, siis valikuid tehes soovitan valida nii, et süübite erinevatesse tehnilistesse lahendustesse ja panete need enda jaoks pingeritta. Siis vaatad, kes on müüja - selles mõttes, et kas on usaldusväärne firma ning siis vaatad hinda. Emotsioonide pealt tehtud ostudega lähed tihtilugu omadega p----se. Olen ämbrisse astunud. Küll mitte niidukit ostes, aga tegu oli ühe neljarattalisega. Vaatasin, et hind on kuradima hea - nüüd olen pool ostuhinnast investeerinud remondi peale. (tegu oli kasutatud tehnikaga) aga põhimõtted on ju samad.


Mulle pakuti claasi järelveetavat niidukit koos konveieriga ja hinnaks öeldi 250000 + km

http://www.claas.co.uk/countries/genera ... en_UK.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2011 10:34 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2009 8:44 pm
Postitusi: 36
Asukoht: vasulacity
Kasutatud masin siis - hinna järgi vaadates?
Claasil pole ketta kivikaitse kõige paremini lahendatud - purunemise korral jääb ketas oma kohale ja kõrvalolevate ketaste "kloppida".
Latti küll jah säästab see lahendus. Kuhnil puruneb võll ja ketas jääb maha. Lahendus suht kallis kuna vaja vahetada kogu laagripukk.
Hetkel on ehk uusim ja parim lahendus ketta ja lati kaitseks kronel. SafeCut asja nimi ja alates 2010 aasta masinatel peal.
http://www.jatiina.ee/index.php?id=159


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2011 12:14 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
claas arion 540 kirjutas:
Mulle pakuti claasi järelveetavat niidukit koos konveieriga ja hinnaks öeldi 250000 + km

http://www.claas.co.uk/countries/genera ... en_UK.html


Järelveetav või eeslükatav latt on sama :)
http://www.eria.ee/index.php?page=278
Loe ja mõtle selle vaalu konveieri üle.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 06, 2011 10:01 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 01, 2011 10:06 pm
Postitusi: 37
Juhan H. kirjutas:
Kasutatud masin siis - hinna järgi vaadates?
Claasil pole ketta kivikaitse kõige paremini lahendatud - purunemise korral jääb ketas oma kohale ja kõrvalolevate ketaste "kloppida".
Latti küll jah säästab see lahendus. Kuhnil puruneb võll ja ketas jääb maha. Lahendus suht kallis kuna vaja vahetada kogu laagripukk.
Hetkel on ehk uusim ja parim lahendus ketta ja lati kaitseks kronel. SafeCut asja nimi ja alates 2010 aasta masinatel peal.
http://www.jatiina.ee/index.php?id=159


Ei see on uus niiduk ja praegu seisab Mäeküla Konekeskos


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 06, 2011 12:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
hind on sellel odav,arvestades,et tegu konveieriga niidukiga. eelmine aasta tammel müüstaarupit 3,2m konveieriga 399+km. Kindlasti taarup parem,see oli ka keskdiisliga. Antud claas kindlasti servaühendusega,eelmine aasta tuttav ostis samasuguse claasi. Claasil,samuti pöttingeril on minu arvates hammakad sees väga õhukesed,pöttingeril ka reaalselt kergesti purunevad,nagu on näha olnud. Krone kohta tean seda räkida,et hammakas sees pea poole paksem,muidugi siit võib väita ,et suurem küttekulu jne,aga kui ongi siis see minimaalne.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2011 11:38 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Juhan H. kirjutas:


Tõesti väga edumeelne lahendus, lihtsalt pilte vaadates ei saanudki kohe pihta kuidas seal ei jää siis vigane ketas teiste "kloppida"
Insener on koolis asja eest käinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 6:59 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Apr 07, 2008 10:07 am
Postitusi: 233
Asukoht: Võrumaa / Tartu
Kui võimsat traktorit on vaja esiniiduki ja taga rippniiduki jaoks?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.