Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 9:25 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 1:50 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 10:39 am
Postitusi: 21
Tere

Kas kellegil on kokkupuudet mesinikuga ja vilja mürgitamisega...kuidas omavahel läbi olete ajanud!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 8:38 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Seaduse või mingi määruse järgi peaks talunik olema kohustatud teatama mesinikule taimekaitse preparaatide pritsimisest ette. Siis saab mesinik oma linnukeste puurid öösel kinni ära panna ning lendu ei lase sellel päeval neid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 10:05 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Jah kõige kasulikum on teavitada sõnumiga kui tegu on mobiiiliga.>Sõnumi salvestad endale ära ja hiljem pole enam mingeid probleeme,et sa pole mesinikku hoiatanud.Saad ju näidata kuna oled sõnumi saatnud.Endal oli ka sõnumiga väike probleem aga lõppes minu võiduga.See ju pole minu probleem kui temal jääb sõnum(lugemata või ültse ilma tähelepanuta.)Aga kui helistad siis mida Sa pärast tõestad.Kui Sa just kõnet ei salvesta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 6:02 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
aga kas mesinik mind hoiatab,et ta linnud minu maa peal minu loomi häirivad ja mu taimedelt matti võtavad.?? :mrgreen: Ok see selleks,aga üldiselt olen täheldanud,et poolte mesinike järele võib panna =vinguja.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 2:37 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Huviline kirjutas:
Seaduse või mingi määruse järgi peaks talunik olema kohustatud teatama mesinikule taimekaitse preparaatide pritsimisest ette. Siis saab mesinik oma linnukeste puurid öösel kinni ära panna ning lendu ei lase sellel päeval neid.




Hea on, et sa mesindusest midagi ei tea.
Ma panen ka sul kõik luugid (nina ja suu) kinni ja hinga siis. Mesitarus veel hea soe nagu saunas ka. 1 päev kinni hoida ja kui tegu lamavtarudega ja päikselise ilmaga siis laipade hunnik 100% kindel.


Üldjuhul toimib ikka see nii, et pritsimine peab toimuma õhtul kl 19 ja hiljem. Siis ei ole olukord väga suur. Talunik võiks teada kus tema piirkonna mesinikud asuvad ja arvestama ka tuulesuunaga.

Mina vähemalt saan talunikelt kes ümbruskonnas mürgitavad tavaliselt telefoni kõne või smsi infoga. Ja kõik läheb ladusalt.
Kui talunikud saavad veel kuidagi teavitamisega hakkama siis mesinikud alati vihased ja süüdistavad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 2:59 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Ma ei olegi väitnud, et ma mingi mesilaekspert olen. Sa ei pea kohe nii kõrri kargama. Kui mitu korda loed mu postitust, siis vast saad aru, et oluline infokild on see, et talunik peab teavitama mesinikku, mitte see kuidas mesinik oma linde ohjes hoiab vajadusel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 3:12 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Huviline kirjutas:
Ma ei olegi väitnud, et ma mingi mesilaekspert olen. Sa ei pea kohe nii kõrri kargama. Kui mitu korda loed mu postitust, siis vast saad aru, et oluline infokild on see, et talunik peab teavitama mesinikku, mitte see kuidas mesinik oma linde ohjes hoiab vajadusel.


Ma ei tahtnud sind rünnata, kui isikut vaid seda mõtteviisi kritiseerida.

Mälu järgi on nii. Seadust kohustust ei ole. Mingit piirangut talunikul ei ole kuna pritsida. (kellaaegasid)
Viisakad talunikud teevad seda vaid õhtul.
See teada andmine toimib kahepoolselt. Mina vähemalt olen teavitanud enda ligiduses olevaid talunike.
Ja nad tulevad vastu. Enamjaolt ollakse omapäid ja ei öelda midagi. Talunikul ka pole sooja ega külma.
Mesinik ise peaks olema hoolas. samas kui talunikud ikka aasta jooksul annavad pidevalt teada, kuna mürgitamine toimub - Siis ei tasu imestada, kui sügisel mesinik talle meepurgiga aitäh ütleb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 7:54 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
Meie kandis üks talunik pritsib juba vist aastat 15-20 ainult peale 23.00. ja seda mitte mesilaste pärast.Tema väitel on siis taime lehepoorid lahti(toimeaine omastamine on kõige parem), õhk jahe ja omal hea töötada.
Tundub, et tal on õigus, sest põllud on küll näituse väärilised.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 8:29 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Mesinik peaks ikka ka teatama põllumehele, et näed tema elab seal ja peab ka mesilasi, et kui hakkad pritsima siis ole hea mees ja anna teada. Muidu kust mina pean teadma kes kuskil sara taga mesilasi peab.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 3:31 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
mägilane kirjutas:
Mesinik peaks ikka ka teatama põllumehele, et näed tema elab seal ja peab ka mesilasi, et kui hakkad pritsima siis ole hea mees ja anna teada. Muidu kust mina pean teadma kes kuskil sara taga mesilasi peab.



Suhtumine alates eelmise aasta algusest 100% vale.

Eelmise aasta algusest pidid kõik mesinikud end kirja panema täpne asukoht, kus mesilasi peetakse.
Teooria on lihtne. mesinik pani end PRIAs kirja, talunik vaatab et ilus ilm ja pritsib. Mesinikule ei teata.
Mesinik kaebab priale ja talunik jääb oma toetusest ilma ja kõik see raha läheb kulude hüvitamiseks mesinikul.
Teoorias vähemalt see nii.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 7:23 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Kas on priast võimalik vaadata oma piirkonna mesinike,otsisin ei leidnud :roll:

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 7:49 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
janek_s kirjutas:
Kas on priast võimalik vaadata oma piirkonna mesinike,otsisin ei leidnud :roll:



Priast peaks olema näha sinu ümbruskonna mesinike -- jah. Kas see reaalselt töötab ei tea. Pria leht on minulegi kes igapäevaselt kodulehtedega tegeleb keeruline.

mina vähemalt olen 2 aastat juba enda mesinduse ära märkinud. Seda siis kindla hoonega tähistanud.
Tean, et pria lehele pidi sisse logima ja siis pidi saama ligi. Pria e-pria lehel peaks olema ka abitelefoni number.
Sest mesinikud vähemalt panid eelmine aasta väga edukalt enda mesilased kirja. Seeaasta pidi vaid numbriliselt märku andma kui palju veel alles/juurde tulnud.
Taluniku kohapealt pidi ta nägema 2-5km raadiuses enda põlluservadest, kus mesilased elavad. - kas ja kuidas see toimub ei tea.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 9:41 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
No kui juba mesinik ei tea kas tema märgitud piirkond on Pria-s üles leitav siis vaevalt seda iga põllumeeski teab. Otsisin Pria-st,,,ei leidnud samuti. Jään siiski sellejuurde, et mesinik oleks mõistlik mees kui teataks 2-5 km raadiuses kohalikule põllumehele enda ja mesilaste olemasolust mitte ei jääks Pria peale lootma. Küll siis on põllumees ka mõistlik ka tegutseb reeglite kohaselt. Peaks ju asi niiviisi toimima

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 10:14 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Ma ei leidnud E-prias seda üles. Samas on mul kaartidel ta täpne asukoht paika pandud. Ja pria on selle kohta ka dokumendid minule vähemalt ka koju saatnud.
Aga sa võid ju katsetada. Ilusa ilmaga pritsi ja siis kui mesilased ära kärvavad ja veidi aktiivsem mesinik on kes teab ka seadusi- ega see suur kahju ei ole ju kui 1 aasta toetused mesiniku kontole kantakse.
E-pria pole mõeldud inimestele (ei lollile ega targale) Seda lihtsalt ülikeeruline mesinduse osas kasutada.

Selle mürgitamisega on üldse hapu teema. Sest mesinik arvab, et põllumees loll idioot kes mõtleb lollusi välja, et mesilasi hävitada ja vastupidi.
Näitena, et põllumees mürgitab rapsi siis kui kõik õitseb juba nagu mühinal.- teoreetiliselt-praktiliselt on see hilja. Siis saavad juba mesilased mett sealt korjata, samas rapsi kahjureid on juba kahju ära teinud.

Mina olen läinud teed, et ole viisakas ja teavita. Põllumehed tavaliselt väga abivalmid inimesed. Mesinikud jällegi enamjaolt vanem generatsioon ja pensioni ealised. (viimasel ajal jah noored tulevad peale, kuid 30-50a mesinike vähe)
need vanemad inimesed maru vaiksed ja ei taha teistega tegemist teha. Mistõttu ongi probleemid tulekul.
Kõige kergem väiksemates asulates on panna poe juurde näiteks silt. Et mesinikud endast märku annaks.
Minul endal on õnneks kerge, põllupidajaid enda ümbruses 3 suuremat ja väikseid praktiliselt pole, kes mesilastele kahju teeksid.

Eesti riigis on kahjuks nii, et seadusest mitteteadmine ei tee inimest kohe süüst priiks. Vaid keeratakse topelt.


mägilane kirjutas:
No kui juba mesinik ei tea kas tema märgitud piirkond on Pria-s üles leitav siis vaevalt seda iga põllumeeski teab. Otsisin Pria-st,,,ei leidnud samuti. Jään siiski sellejuurde, et mesinik oleks mõistlik mees kui teataks 2-5 km raadiuses kohalikule põllumehele enda ja mesilaste olemasolust mitte ei jääks Pria peale lootma. Küll siis on põllumees ka mõistlik ka tegutseb reeglite kohaselt. Peaks ju asi niiviisi toimima


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 7:00 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
Seda teemat lugedes meenub eelmise aasta maalehe artikkel, kus mingil vennal mitu sülemit mesilasi ära kooles. Süüdistas seal ümbruskonna põllumehi .Eriti ohtlikkuks pidas glüfosaadiga põllu pritsimist, et pidi mesilastel hinge kinni võtma vms. Aga kuidagi ei taha uskuda, et terve tarutäis mumme korraga põllul ja saavad pritsimislahusega kaetud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.