Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:56 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 8:47 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 6:57 pm
Postitusi: 31
Asukoht: Tartumaa
Universaal kirjutas:
Seda teemat lugedes meenub eelmise aasta maalehe artikkel, kus mingil vennal mitu sülemit mesilasi ära kooles. Süüdistas seal ümbruskonna põllumehi .Eriti ohtlikkuks pidas glüfosaadiga põllu pritsimist, et pidi mesilastel hinge kinni võtma vms. Aga kuidagi ei taha uskuda, et terve tarutäis mumme korraga põllul ja saavad pritsimislahusega kaetud.

Tegelikult asi nii, et üks osa mesilastest saavad mürgiga kokku ja toovad selle tarru ja kui ema sellega kokku puutub siis taru hukule määratud. Kuigi mürki saanud mesilased reeglina tarru ei naase. Tundub, et mõned tänapäeva mürgid on sellised mida mesilased ei tunneta. Kõige targem on minu arust pritsida õhtul kui mesilased tarus ja lennus ei ole. Olen ise ka põldu pidanud ja pritsinud ja kõik tarud alles, kuigi üle eelmine aasta sai 3 taru hukka juba sügisel talvituma hakates kus kahtlustan mingit mürki.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2011 5:29 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 15, 2011 8:45 pm
Postitusi: 2
Asukoht: Jõgevamaa
No nii 4500 ha ja kus ma tean kus keegi mesinikuks on hakanud..olge mõistlikud. Tegelikult teavad isegi mesinikud paremini kes ta naaberpõldu harib ja käivad ka mulle vahest ütlemas. Õnneks oli see pritsimise aeg nüüd kuum ja kuna mesinikud teatasid kellaajad millal meslased tuduvad tegime pritsimise alates 20:00 kuni 7:30
Ja PRIA veebikaardilt ma küll mesitarude kohta infot ei saanud


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mesilas pered ja vilja mürgitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 25, 2011 12:16 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 6:57 pm
Postitusi: 31
Asukoht: Tartumaa
agro kirjutas:
No nii 4500 ha ja kus ma tean kus keegi mesinikuks on hakanud..olge mõistlikud. Tegelikult teavad isegi mesinikud paremini kes ta naaberpõldu harib ja käivad ka mulle vahest ütlemas. Õnneks oli see pritsimise aeg nüüd kuum ja kuna mesinikud teatasid kellaajad millal meslased tuduvad tegime pritsimise alates 20:00 kuni 7:30
Ja PRIA veebikaardilt ma küll mesitarude kohta infot ei saanud


Normaalne ongi ju nii, et suheldakse omavahel nii hundid söönud ja lambad kah alles. Eks mõistlikud mesinikud annavad endast ikka märku.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.