Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 5:22 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2016 7:41 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
Nüüd, siis selle aasta esimene mati võtmine. Kuna suvine karjamaa sai tühjaks tuli villakandjad hundi poole ajada, peitsin teised lehmade ja pullide taha, kuid susi va sinder leidis ikka üles. Külili oli üle kümne, söödud ainult üks, puhtaks. Veriseid üle viie, huvitav, miks nad perset täis ei söö ja koju ei lähe :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2016 1:14 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 02, 2014 10:31 am
Postitusi: 30
Asukoht: Pärnumaa
Krupp kirjutas:
Nüüd, siis selle aasta esimene mati võtmine. Kuna suvine karjamaa sai tühjaks tuli villakandjad hundi poole ajada, peitsin teised lehmade ja pullide taha, kuid susi va sinder leidis ikka üles. Külili oli üle kümne, söödud ainult üks, puhtaks. Veriseid üle viie, huvitav, miks nad perset täis ei söö ja koju ei lähe :roll:



Kutsikatele ka ikka vaja õpetada ju kuidas murda ja jahti pidada. Endal küll lambaid pole, aga selline oleks vast minu arvamus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2016 11:29 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kutsikate õpetamine jah-tavaliselt võetakse ikka suuremaid ja kõige noorem süüakse ära.Mul sellel aastal kevadest saadik terroriseeritud,ometi on kaks suurt valvekoera ka karjas.Alad on suured ja koerad ei jõua igale poole.Koerad on nähtavasti seganud neid hoolega-väga harva on söödud.Muidugi kahe tunni jooksul osati lammas nii ära süüa-et nahk ja fileeritud luukere oli alles jäänud.Kõik söödud olid numbrite järgi eelmise aasta noored uted.Miks sa lehmi ja lambaid kokku ei harjuta.Ühtseid parasiite neil vist eriti ei ole,heina suhtes söövad nad erinevalt ja nagu ma kuulnud olen loom oma sita ümbert ei söö aga teise liigi hunniku juurest pidi sööma.Eelmise teema kohta on mul jah Saaremaa Ökoküla generaator koos puldiga-asendamatu asi olgugi et nad keevitasid sinna hinnale hoolega otsa.Isolaatorid ja tross on ka sealt pärit.Isolaatoreid peaks praegu Põllumehe kaubamajast saama vist poole odavamalt-ma mõtlen ümarale raudpostile.Elvese omad tükivad päikese käes kinni sulama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2016 12:33 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
Aga tegelikult mul ongi lambad veistega samal karjamaal, kuid Villemid neid vast ei pelga, sest olen eelmise lumega vaadanud, et hunt on lausa veiste vahelt läbi käinud (jälgede järgi) ja ka seegi kord pidid nad veiste vahelt läbi minema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 29, 2016 5:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
Eks tuleks aiad ka üle vaadata...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 29, 2016 8:49 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kui vaja kaevatakse ka aia alt läbi.Täna öösel läks jälle 5 tk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2016 7:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
kopraonu kirjutas:
Kui vaja kaevatakse ka aia alt läbi.Täna öösel läks jälle 5 tk


Mul peale külastust öösel "baasi" aetakse, küll algul arvasin,et jätan Prattley aedikusse karjamaal, ning panen "diskensi" mängima aga ilmad läksid na sajuseks,et targem oli katuse alla saata, muidu mudavad enese liiast ära. Paar näritud noort on vaja veel karja seest leida kes susi hammast saanud tunda, aga kuramused veel kole väledad, kurgud paistes aga kui püüdma lähed on elu sees, ja elulooma ei ole ühestki kes hundi külge käinud,


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2016 7:20 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
MartinK kirjutas:
Eks tuleks aiad ka üle vaadata...



Tänud soovituse eest, eks ole regulaarselt käidud ka. MartinK, ehk jagad oma kogemusi kuidas paremini aedasid hooldada?Olen üsna õpivõimeline :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2016 10:12 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Aedikusse ajamisega-kui ta just paar meetrit kõrge ei ole paned ju sisuliselt lambad huntide jaoks potti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hundi käitumine.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 31, 2016 8:10 am 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
kopraonu kirjutas:
Aedikusse ajamisega-kui ta just paar meetrit kõrge ei ole paned ju sisuliselt lambad huntide jaoks potti.


Seda mõtlesin ka ise, kuid diskens oleks peletavaks faktoriks, kuid kuna seda ilmastikuoludest sõltuvalt ei teinud jäi katse mõtteks. Ja eks see lambapidamine üks pidev katsetamine ja ajugümnastika ole :) Aga tundub, et selleks aastaks on jäänud karjamaale viimased kaks päeva, kolmapäe hommiku enam karjamaale asja ei ole vist :roll: Siis saa jälgede järgi vaadata kus Susi luusib,


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.