Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:47 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 24, 2013 7:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Salsa pidi võtma põldsinepit, kesalille, piimohakat ja pärsib puju. Vaata etiketist, minuarust madar oli ka kirjas. Suht soodne ka.
Samas kui näiteks puju rohkem sees, siis Lontrel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 25, 2013 1:40 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Kasvatasin rapsi sel aastal esimest korda. Sordiks oli clipper. Enamus sai läga +kompleks, aga osa sai ainult kompleksi. Plaan oli panna ka ammooniumsulfaati, aga kuna nii kuiv oli siis otsustasin, et sel pole mõtet ja jäi uut hooaega ootama.Putukatõrjet tegin. Olin arvestanud, et tuleb tõrjuda maakirpu ja hiilamardikat, aga kujunes nii, et suurim vaenlane oli see kapsakoi. Pidavat aasta eripära olema, eks näis. :?
Kasutasin siis Proteust ja fastaci. Fastaci poleks muidu kasutand aga ta oli olemas ja ajas asja ära. Kohati tuli kokku siis 3 tõrjet.
Minu põllul olid suurimad vaenlased umbrohud. Kõik raps sai külvatud esimest aastat üles haritud söödile. Glüfot pold tehtud. Agil ja Fox tegid üsna puhta töö. Butisan vedas alt. Ühel põllul siiski õnnestus see niiskem muld korraks leida ja see põld oli puhas. Foxi panin miinimum normiga(0,8l/ha) aga rapsil oli siiski mõnes kohas kergeid kahjustusi näha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2014 7:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
SALSA-t siis ilmselt ei müüdagi sel aastal enam, millist skeemi välja pakute suvirapsi umbrohutõrjeks?

Kas Butisan 400 + hiljem FOX 480SC ja siis kõrrelistele Agil või Targa on mõistlik lahendus?
Või piisab ka FOX + Targa ? Fox muidu pidi selline natuke jama olema, et rapsi lehed lähevad laiguliseks ja võib teatud sorte rohkem kahjustada.
Põldsinepile midagi peale FOX-i ka leiab sel aastal soodsama klassi herbitsiididest?

Liivaku sa kirjutasid, et kasutasid FOX jagatult, kuidas sa jõudsid? Foxi ja Targa vahel peab ka vähemalt nädal olema. Panid Fox 0,5L ja siis mingi aja pärast vel Fox 0,5L ja siis nädala+ pärast Targa? Orashein suureks ei kasvanud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2014 8:29 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Sel aastal jälle Butisan-Fox-Agil. loodan, et sel aastal saan butisaniga parema tulemuse kui eelmisel. Ja fox tõesti kahjustab pisut rapsi, aga tundus, et taastus ruttu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2014 9:31 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
maaltjahobusega kirjutas:
SALSA-t siis ilmselt ei müüdagi sel aastal enam, millist skeemi välja pakute suvirapsi umbrohutõrjeks?


Salsa on ju nimekirjades olemas veel? Või miks arvad, et ei müüda? Ise plaanin sellel aastal just seda kasutada, kuna galerast tunduvalt odavam ja vajalikud umbrohud tõrjespektris olemas.

Seal põllul kus katsetasin, ei läinudki enam Targat otsa. Ei hakkanud raha maha viskama, kuna orasheina väga ei tulnudki ja kapsakoi oli selleks ajaks oma töö teinud. Ja ega see Targa viimasena teha, siis vist jääb juba hiljaks ka- tuulekaer suureks kasvab, siis seda enam ükski mürk väga ei võta.

Küsimus- putukatõrjeks rapsi seemne puhtimine? Kogemusi, arvamusi, soovitusi? Modestot müügilt vist ei leia, kas enam lubatudki on, ei tea.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 20, 2014 9:12 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Aug 12, 2012 9:20 pm
Postitusi: 19
Insektitsiididega puhtimine ära keelatud. Isegi kui on olemas vanemast ajast puhitud seeme siis seda ametlikult maha ei tohiks külvata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 20, 2014 10:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
kristjanm kirjutas:
Insektitsiididega puhtimine ära keelatud. Isegi kui on olemas vanemast ajast puhitud seeme siis seda ametlikult maha ei tohiks külvata.

Ei ole insektitsiididega puhtimine keelatud. Keelatud on puhtida neonikotinoide sisaldavate preparaatidega. Ja minuteada on praegu ajutiselt keelatud aga seda vist kuni 1- jaanuar 2015. Siis peaks tulema otsus kas keelustatakse lõplikult või mis sellest saab.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 24, 2014 10:12 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Aug 12, 2012 9:20 pm
Postitusi: 19
jaan1414 kirjutas:
kristjanm kirjutas:
Insektitsiididega puhtimine ära keelatud. Isegi kui on olemas vanemast ajast puhitud seeme siis seda ametlikult maha ei tohiks külvata.

Ei ole insektitsiididega puhtimine keelatud. Keelatud on puhtida neonikotinoide sisaldavate preparaatidega. Ja minuteada on praegu ajutiselt keelatud aga seda vist kuni 1- jaanuar 2015. Siis peaks tulema otsus kas keelustatakse lõplikult või mis sellest saab.

Äkki oskad siis soovitada mõnda puhist rapsile mis ei sisaldaks neonikotinoide?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2014 8:17 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
See, et puhiseid mis neonikotinoide ei sisalda praegu ei ole ei tähenda ,et neid turule ei tulegi.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 1:31 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Täna kohalikku ajalehtelugedes peatus mu pilk kohe esilehel olevale artiklil. Artiklit lugedes tekkis mul kahtlus, et jutt käib minust. Igaks juhuks käisin vaatasin veel pria kaardilt, et äkki oli kellelgi teisel piirkonnas veel rapsipõld, aga selgus et ei olnud. Helistasin siis sellele mesinikule ja küsisin, kas ta peab meid silmas. Pidaski. Täiesti uskumatu. Ma ei teadnud sellestmidagi.
Augusti lõpus, käis mesinik meil ja uuris ega me ei ole glüfosaati kasutanud. Me ei olnud. Üks teine põllumees, aga oli ja põllul oli ka õitsevaid taimi. Küsisin veel mesinikult, et kas on võimalik, et me rapsi pritsides midagi valesti tegime, rääkisin, mida millal kasutasime, aga ta ütles, et selles ei saa asi olla. Mõni nädal hiljem nägi isa seda sama mesinikku ambulantsis käies. Selgus , et süüdlane tabamata. Küsis, kas me kasutasime hiilamardika tõrjel fastaci. Isa vastas, et ta ei tea täpselt, sest ta ise ei tegelenud sellega, aga võimalik et kasutasime, aga kutsuti siis arsti kabinetti ja sellega jutt ka lõppes. Nüüd on olnud 2 kuud vaikust ja me ei mõelnud, selle peale üldse. Ei kahtlustanud absoluutselt, et meid milleski süüditatakse. Ja nüüd siis selline artikkelhttp://sonumitooja.ee/34909/
Kohe peale artikli lugemis helisatasin talle ja väljendasin oma imestust. Seletasin siis, et ma fastaci ei kasutanud vaid pritsisin proteusega ning enne õitsemist. Samas segus kasutasin ka tilmorit kasvu reguleerimiseks. Teisel selle piirkonna põllul ei kasutanud ühtegi insektsiidi.
Selle jama juures häirib mind õige mitu asja. Esiteks, kui süüdistad kedagi, siis tuleks enne ikka tulla ja rääkida. Teiseks faktivead nagu ma oleks õitsvat rapsi pritsinud, fastaci kasutanud ja nagu ma oleks ise asja üles tunnistanud ja sellest teadlik. Mingeid reaalseid tõendeid tal pole. Ma olin kindel et ta lasi proovid teha, sest seda ta ütles juba esimesel korral. Kahju et ta ei teinud. Ja kas tegu oli üldse rapsi preparaatidega. Äkki oli ikkagi glüfosaat. Ta rõhutas, et nime ta ju ei avaldanud, aga kuna kellelgi teisel seal rapsipõldu pole siis saab igaüks aru et peetakse silmas mind. Vähemalt suhtles mesinik täna telefonis rahulikult ja konstruktiivselt.
Kas on võimalik, et proteus võis seda teha? On kellelgi veel kogemusi? Lisaksin veel et pritsisin peale kella 23-e.
Järgmise aasta ees täitsa hirm, ei julgegi rapsi pritsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 7:40 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
[quote="weikepõllumiees"]Täna kohalikku ajalehtelugedes peatus mu pilk kohe esilehel olevale artiklil. Artiklit lugedes tekkis mul kahtlus, et jutt käib minust. Igaks juhuks käisin vaatasin veel pria kaardilt, et äkki oli kellelgi teisel piirkonnas veel rapsipõld, aga selgus et ei olnud. Helistasin siis sellele mesinikule ja küsisin, kas ta peab meid silmas. Pidaski. Täiesti uskumatu. Ma ei teadnud sellestmidagi.


Kui suur sul see rapsipõld oli? Kuidagi ei taha uskuda,et enne õitsemist pritsitud põld saab mesilastele saatuslikuks. Sellel "mesinikul" raudselt mingi muu tõbi sees enda tarudes. Kuskil kümmekond aastat tagasi sai isegi vähesel määral mesindusega tegeletud ja ei olnud küll mingisuguseid probleeme selle suremisega ( rapsi pritsiti sellel ajal julmalt päeval) . Vastupidi- lõpuks oli vaja neist ajapuuduse tõttu lahti saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 9:20 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Põllu suurus oli 3ha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 6:16 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
http://eestielu.delfi.ee/eesti/harjumaa ... d=70045527

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 6:21 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Seda artiklit lugedes tundus kohe imelik jutt, jällegi tüüpiline mesiniku äärmuslik süüdistamine põllumeeste pihta, et kõik on mürk ja kõik tuleks keelata. Selline suhtumine mulle ei meeldi, eriti jutt, et pritsiti päise päeva ajal Fastaciga mesilastele pähe ja paari kuu pärast oli näha, et kõik suminad surid. Proovigu mesilasi Fastaciga pritsida ja vaadaku kas peavad üle 2-3 päeva vastu.
Tegelikult kirjutan sellep, et mina arvan, et kui asi ongi nii nagu sa räägid siin ja mesinik lihtsalt oma oletustest ja halvast tujust imes välja artikli mis kahjustab jälle kõigi taimekasvatajate mainet, siis tuleks sellele mehele selgeks teha, et kirjutagu nüüd artikkel kus ta selgitab lahti miks ta valesti aru sai ja miks ta ilma tõenditeta kisa teeb ning valdkonna mainet risustab, tähtis on, et ta ka vabandaks. Kuna suur hulk inimesi on seda artiklit lugenud ja oma arvamuse kujundanud vastikustest rapsikasvatajatest ja räägivad edasi sel teema ja kommenteerivad kommentaariumites ning nemad ei tule siia foorumisse uurima, et kuidas asi tegelikult oli. Häbiväärne lugu küll kui kodanik ei tea kelle poole näpuga vehkida ja siis vehib nii kuidas tuju lubab, vb tuleks ka probleemi otsida oma kapsaaiast üldse nagu osadel juhtudel on olnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: suvirapsi kasvatamine
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 7:15 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Esimene kord kui meie juures käis siis ta välistas meid ja ütles et keegi on glüfosaadiga valel ajal pritsinud. Üritasin olla igati abivalmis ning
ütlesin mida rapsil olen kasutanud. Ta oli glüfosaadis nii kindel, et ei jätnud minu juttu meelde vist ja fastaci võttis isa suust, kuigi isa ütles talle, et kuna tema sellega ei tegelenud, ei oska ta ka kindlalt öelda, mis preparaat oli. Kust ta aga selle õitsva rapsi pritsimise võttis, seda ma ei oska öelda.
Ta mainis mulle ka seda, et proteuse kasutusjuhendis on kirjas, et seda tohib pritsida õitsvale rapsile peale 23-e ja hommikul enne 9-t Ta oli bayerisse helistanud ja käskinud selle maha võtta. Vaatasin enda proteuse kanistrilt ja ka seal oli rõhutatud, et on lubatud pritsida õitsvat rapsi sellisel kellaajal kui mesilased aktiivselt ei lenda.
Olen ise veidi löödud sellest süüdistusest, seda enam, et faktid on laest võetud ja minuga pole keegi rohkem rääkinud. Ja arusaamatuks jääb, miks ta siis ikkagi analüüse ei teinud. Algul oli ta kindel jutt, et kohe laseb analüüsida. Aga ma kavatsen temaga veel rääkida.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.