Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 12:41 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: valge ristik siloks
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 13, 2013 8:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Tahaks ühte teemat arutada. Olen siiani mahedas teraviljale allakülvi teinud punase ristikuga, hoolimata sellest kui hea saak on, kipub ristik läbi kasvama - ühesõnaga võitleb viljaga kõrguses. Kuna süsteem on minul nii, et uuendan iga 4ja aasta tagant rohumaad teravilja+allakülviga, siis tekkiski küsimus. kui asendada punane ristik valgega. Võidaksin kindlasti selles, et ristik enam teraviljas läbi ei kasva, aga kuidas on valge ristiku saagikus silona? Pärast teravilja 4 aastat võtan silo nendelt põldudelt. Äkki on kellegil kogemust.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: valge ristik siloks
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 11:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
devil22 kirjutas:
Tahaks ühte teemat arutada. Olen siiani mahedas teraviljale allakülvi teinud punase ristikuga, hoolimata sellest kui hea saak on, kipub ristik läbi kasvama - ühesõnaga võitleb viljaga kõrguses. Kuna süsteem on minul nii, et uuendan iga 4ja aasta tagant rohumaad teravilja+allakülviga, siis tekkiski küsimus. kui asendada punane ristik valgega. Võidaksin kindlasti selles, et ristik enam teraviljas läbi ei kasva, aga kuidas on valge ristiku saagikus silona? Pärast teravilja 4 aastat võtan silo nendelt põldudelt. Äkki on kellegil kogemust.


Täpselt samal põhjusel ei kasuta mina ka enam punast ristikut. Kui punane mul ühel aastal isegi rukkist üle kasvas, siis sai mõõt täis ja sai valge peale üle mindud.
Valge jääb küll hästi lühikeseks aga ta on see-eest hästi tihe. Lühike kasv petab koguse mõistes hästi ära. Mul pole saagikusega probleeme, see kogus, mis mul lammastele vaja on selle saan oma maadelt ikka kätte. Pigem täidab ta mul juba praegu ja tulevikus umbrohu allasuruja ja haljasväetise ülesannet, teravilja maade jaoks.
Punasest ristikust annab ta kindlasti vähem saaki, esimesel aastal ilmselt isegi rohkem kui poole võrra. Seeme on ka kallim, aga kulub vähem. Punane läheb paari aastaga välja ka, valge on põhimõtteliselt nagu umbrohi, tuleb ikka ja jälle.
Numbriliselt ma välja tuua ei oska.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: valge ristik siloks
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 7:28 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Millal teraviljale allakülvi teed? Mina tegin kaerale siis, kui oli 2 lehte. Kasutasin sahkseemendiga külvikut, ääreringid läksid samapidi viljaga, põllu keskmine osa sai külvatud pooldiagonaali. Ristik on vast 10 cm kõrgune, kaeraga ei konkureeri? Umbrohtu on vähem, kui samal päeval koos külvatud põllul.
Läbikasvamise probleem on vist rohkem odraga (mahedas)?

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: valge ristik siloks
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 8:37 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
Naljakas, meil on ristiku kõrrelise seguna allakülv ja kohe peale teravilja külvi läheb maha ja ei kasva miskit läbi. Isegi odral mitte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: valge ristik siloks
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 15, 2013 10:19 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Eks keemiaga annab kasvu reguleerida, mahedas seda võimalust ei ole.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.