Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:20 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 179 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 5:43 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kuule see umbes sama hea ,et ma hakkan kuskil oma piima reklaamima,mis sest kasu on kui ma müün päevas kokku kellelegi 10 liitrit, kuhu ma ülejäänud 3-4 tonni panen? see pole lihtsalt loogiline,et kõik hakkavad ise müüma oma tooteid -otse nagu.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 6:20 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Raivo kirjutas:
Kartulikasvatajatele.

Miks te end ei reklaami?? Teisalt kurb tõsiasi, et kartulit ei saa nagu viljaseemet panna üleaasta maha. kartul mädaneb ära viljaga ei juhtu üldjuhul midagi.

Endal oli just kogemus siin. Peab iga aasta mingit seemet välja vahetama ja selleks vaja väiksem kogus (sõiduauto haagise täis) seemne kartulit. No ei leia andmeid kes müüb. Või siis kus müüb või mida müüb. Netist otsides ei leia. Hea kui mõne pensionäärist mammi käest saad mõne vihje. - või siis tuleb tõesti Lõuna-Eesti mehel minna Tallinna turule küsima, kus Lõuna eestis kartulit saab. Kontakt andmeid ei ole lihtsalt väljas.

Juba aastaid on teada tunda koht jõgeva sordiaretus. Ega vähemtuntud kohti ei teagi. Ainuke koduleht mida ise leidsin ka netist üles. Jah peab selle 200km maha sõitma, et sealt saada- kuid ligemalt raske saada korraliku seemet. Ja kui saabki lähemalt on probleem paberimajanduses ja seemne kvaliteedis. ( sai siin Laurat soetatud kuulutuse teel. Imelik hakkas kui punase koorega kartulite seas oli palju kollase koorega tegelasi)

Lahtise turupeal käies ka ei ole mingeid lipikuid kellegil väljas, et kes müüb või kust kontakti saab, kui tahaks veel osta vms.
Endal tekkis küsimus, kas see kartul on tänapäeval täielik letialune kaup suurematel kartulikasvatajatel??

Reklaami kohapealt pole avalikult isegi ühegi vilja või kartulikasvataja reklaami siin foorumis üleval. Mida see rumalam linnainimene siis teeb -võtab jalad selga ja läheb ostab oma söögikartuli poest poola oma.

Õpime internetti kasutama :) Kes otsib see leiab ikka. Ise toimisin samamoodi ning hetkel juba idandamisel seemned.
http://lmgtfy.com/?q=seemnekartul


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 8:03 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Huviline kirjutas:
Raivo kirjutas:
Kartulikasvatajatele.

Miks te end ei reklaami?? Teisalt kurb tõsiasi, et kartulit ei saa nagu viljaseemet panna üleaasta maha. kartul mädaneb ära viljaga ei juhtu üldjuhul midagi.

Õpime internetti kasutama :) Kes otsib see leiab ikka. Ise toimisin samamoodi ning hetkel juba idandamisel seemned.
http://lmgtfy.com/?q=seemnekartul


Minu puhul oli asi kerge, tuli tõesti netis 2h tuhnida, et leida sertifitseeritud ja arvega korralik (vastava suurusega) kartul.
Probleem oli lihtsalt esialgse ostu korral viletsas kvaliteedis, mistõttu läksin gramm kallima ja kvaliteetsema peale teise ostuga.
Nüüd loomulikult kergem järgmine aasta. Kuna kottidel oli silt küljes millega tegu ja tootja ja kontakt ka olemas.

Minu point on see, et kes reklaamib see saab ka lahti. Mida te teete mehed nüüd, kellel on 100tonni ja rohkem kartulit salves. 2 kuu pärast saab juba värsket kartulit.

Nüüd dikteeribki turgu hulgiostja, sest suuremad ei viitsi 100kg- 1T kaupa müüa.

Pole müügiagenti, pole reklaami, pole kulusid = väiksem hind.

Lihtsalt aeg muutub. Iga asjaga tahab müüja müüa kallilt, ostja aga asja odavamalt. Mul oli veidi kriitikat siin niutsujate vastu panna.
Ma tahaks ka, et põllumehel hästi läheks, kuid et hästi läheks tuleb ise veidi edasi areneda.

Põllumehe foorumis võiks ju olla selline rubliik või kaart. (nagu mesinikel, kus on kaartistatud kõik tegelased)
Põllumehel võiks kasvõi signatuuris olla kirjas kellega tegu ja tel nr.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 8:33 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Raivo kirjutas:
...Põllumehel võiks kasvõi signatuuris olla kirjas kellega tegu ja tel nr.

On selline ütlemine, et maailma muutmist tuleb alustada iseendast.
Sinu postituse lõpus polnud midagi, ei numbrit ega ka iseloomustust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 8:42 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
rait kirjutas:
Raivo kirjutas:
...Põllumehel võiks kasvõi signatuuris olla kirjas kellega tegu ja tel nr.

On selline ütlemine, et maailma muutmist tuleb alustada iseendast.
Sinu postituse lõpus polnud midagi, ei numbrit ega ka iseloomustust.



Minu puhul on tegu rohkem paberimäärijaga, kes otsib kaubale juba sügisel ostjad. Põllumajandustooted (teravili, kartul ja köögiviljad) saanud sept keskpaigaks müüdud. Mesindustoodete kohapealt pole aga see foorum vastav koht. Ma lihtsalt soovitasin märkida kellega tegu.

Milleks "litsile silt külge" kui keegi ei tea et tal püksikumm lõtv??


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 10:06 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Mina olen 100% kriitika poolt, sest ega see madala hinna üle kurtmine ei muuda fakti, et hetkel tootja saab pisku ning vahendajad saavad 2/3 lõpptarbija hinnast endale. Ma ise pakun, et lahendus peitub ühistegevuses, aga kuna eestlane on jonni täis ja pigem keeraks naabrimehele kruvi perse kui temaga koostööd teeks, siis enne suhtumise muutumist ja tõenäoliselt vanema põlvkonna väljavahetamist nooremate vastu, ei hakka keegi selle heaks töötama, et põllumees saaks õiglasemalt tasustatud oma töö eest. Vaadake põhja poole, seal on kõikidel tegevustel ühistud ja ametiühingud. Kui keegi kellegi kotti hakkab pähe tõmbama ollakse kohe turjas ning asi viidud seadustesse. Loogiline, et üksi ei saa sa kuskile poekettidesse oma kartuliga kuna ei suuda tagada järjepidevat varustamist ning nn ebasobivate säilitustingimuste tõttu ka kvaliteeti. Koos on lihtsam saada projektidele toetust ja hoida palgal alalist müügimeest kes aktiivselt tegeleks müügiga koguaeg, lisaks sellele efektiivsemaid masinaid soetada koos jne. Hetkel küll mingi kartuliühistu on juba, aga ma ausaltöeldes ei ole väga kursis nende tegevusega. Igatahes tundub, et keegi just selle lõpphinna jagunemise ebavõrdsuse pärast ei ole mingeid konkreetseid samme astunud. Kui aus olla siis osadel toodetel mina fikseeriks riiklikult %-d ära mida kokkuostjad ja jaekaupmehed võivad juurde lisada, sest muud lahendust ma ei näe hetkel. Oletame, et kõik eesti kartulikasvatajad otsustavad et nemad ei müü alla 15s/kg. Eesti toodang lastakse mädanema, ning tuuakse sisse mujalt. Teise variandina ostetakse eesti toodang ära, kuid kokkuostja ja jaemüüja panevad ikka oma 30%+30% juurde ning terve eesti jonnib, et miks meil toit nii kallis on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 10:38 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
No vingumine vingumiseks, riigil oleks palju teha.
Nimelt eestis on kartuli ülejääk ja sellest ka ajuvaba hind, kui riik reguleeriks ka poola ja muude maade juurikate sissetoomist, suudaksid ka ehk kohalikud konkurentsis püsida. ega see hind nii ajuvaba olema ei peaks isegi mingi 0,18-0,20 hulgi saada oleks juba päris hea, siis saaks enam vähem juba elada, tutikaid masinaid küll ei kannaks osta sinna veel liialt pikk maa.

Kes kartuliseemet osta tahab see võtku maaleht lahti.

Meie eesti kommunistlikus vabariigis igasugu ühistute ja asjadega tegelemine on vähe kahtlane eriti väikestel tegiatel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 11:37 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
jah selle seemnemüüja leidmisega probleeme pole. ma natuke pelgan seda uue liikmena ühistusse astumist, sest seal läheb ilmselt kõvaks rebimiseks.Kui teha uus ühistu teatud seltskonnaga oleks teine lugu.Kasutaja simo oli kunagi talukartuli liige.Kui aega saab siis äkki kommenteerib , miks nad välja adtusid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 19, 2012 11:17 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
No see ühistu ühistuks. Need ei hakka kunagi riiki pitsitama. Nad pigem ikka mõeldud teatud piirkonnas ühistegevuse läbi efektiivsema töö tegemiseks. Selle töö peaks ette võtma põllumeeste ametiühing kui selline asi üldse olemas on. Kui keegi riigile survet ei avalda, siis ega riik ei hakka midagi muutma ka. Seega on viimane aeg hakata looma sellist ametiühingut.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Reede Apr 20, 2012 6:05 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
Huviline kirjutas:
Selle töö peaks ette võtma põllumeeste ametiühing kui selline asi üldse olemas on. Kui keegi riigile survet ei avalda, siis ega riik ei hakka midagi muutma ka. Seega on viimane aeg hakata looma sellist ametiühingut.

Kartulimaffia :D ?
Aga selline ühing võiks olla küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 21, 2012 9:17 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
No põllumehi on ka mittekartulikasvatajaid :mrgreen: . Selle all peaks olema kõik põllumehed nii taime kui ka loomakasvatajad. Hetkel seadusloomele lähemal asuvatest tegelastest on vist mingid põllumajandusnõunikud kes näevad asju ainult paberil. Kindlasti haritud mehed, aga nemad ei tea mida põllumehed tahavad või vajavad parasjagu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 03, 2012 9:43 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Eile saabus grossi poe reklaamleht, kus kartuli hind oli 18s 7s lastud. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Reede Mai 04, 2012 10:19 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Aga kes see Grossile seda imeodavat kartulit müüb . Vaatasin TTR nr. järgi- oli mingi Tallinna hulgifirma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2012 7:43 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
Suurtel on seda sitta kartulit niipalju käes lihtsalt et jube.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kartuli hind?
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2012 2:59 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
Hind suht magus hetkel, aga müüki vist eriti pole ka. Tartus lõunaka juures flavia 5 eurtsi kilo, aga kuradi roheliseks läheb ruttu ja erilist müüki ka ei tundu olema. Lisaks on veel kartul tegelt ka liialt väike.
Arielle oli muidugi oluliselt odavam 3,9


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 179 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.