Tänane kuupäev Reede Mai 17, 2024 1:55 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 92 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 23, 2014 3:03 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
huviline7 kirjutas:
Neljandaks - nostalgia, traditsioon/harjumus


Ilmselt oled mees, kes ei hinda oma elu ja tervist ning ilmselt ei ole Sa ka läänekaga pikemalt tööd teinud.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 23, 2014 9:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
http://www.mascus.ee/pollumajandus/kasutatud-traktorid-120%E2%80%93139-hj/john-deere-6610/j6b8ddi6.html
Sel masinal on ressurssi vabalt 15tuh tundi.
Milleks ennast tappa russi roolis, kui sama raha eest saab inimese moodi tööd teha, kasutatud lääne autot ei karda keegi, miks siis on vaja traktorit karta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 23, 2014 10:21 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
Kuskil siin oli et uus Case maksab 2k rohkem kui uus russ. Seega tõesti miks end tappa? :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 23, 2014 10:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kapitalist kingitusi ei tee, seega ma sügavalt kahtlen, kas see 32tuh uus Case päris traktorina kvalifitseerub, muidugi kui selle hinnaga üldse uue Case saab. John´i 5M igatahes ei kvalifitseeru ja selle valiku juures võtaks igal juhul enne vana 6610.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 23, 2014 11:27 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
meiekandis oli vahepeal põhjuseks, miks neid venelasi nii palju osteti ikka see, et toetati ainult uue tehnika ostu. Uue lääne ja vene masina vahe oli juba omajagu, olgugi et 40-60% toetuse alla läks (landinit lääne masina hulka väga ei tahaks liigitada). Soetajateks oli muidugi vanem generatsioon, kes lääne elektroonikat pelgasid ja masinaid remontisid/remondivad ise, mitte ei kutsu hooldemehi. Kui ikka külapeal mõnel mehel lääne esisilla remont viiendiku russi hinnast maksis, siis tekitas kartust ilmselt :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 7:09 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ok ma isegi vb vaataks russi poole ,kui nad selle jvv püksirihma asemel ka midagi paremat leiutaks.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 27, 2014 9:16 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 18, 2011 12:57 pm
Postitusi: 35
läänekaid võib igaüks osta aga russ seisab ikka aiaääres valmis ja ootab oma korda. neid vähe kellel russi pole ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 27, 2014 10:34 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Tõsi, isegi meil 1221 jäi tagavaraks ja kevadtööde ajal appi või metsa rööpamiseks on hea küll. Aga põhitöötegijat sellest ikka ei ole. 14h tööpäevi veeta russis või korralikus lääne masinas on võrreldamatud asjad (Päris uute russidega küll pole veel seda kogemust, aga tundub et suuri tehnoloogilisi läbimurdeid pole tulnud)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 19, 2014 11:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Juun 13, 2013 2:29 pm
Postitusi: 47
liivaku kirjutas:
Tõsi, isegi meil 1221 jäi tagavaraks ja kevadtööde ajal appi või metsa rööpamiseks on hea küll. Aga põhitöötegijat sellest ikka ei ole. 14h tööpäevi veeta russis või korralikus lääne masinas on võrreldamatud asjad (Päris uute russidega küll pole veel seda kogemust, aga tundub et suuri tehnoloogilisi läbimurdeid pole tulnud)


Siin tulebki teine vahe sisse miks üksteistest mööda räägitakse ja eelarvamusi luuakse.
Äri osaühingud jms. vs tradirdiooniline talu
12-14-16h Lääneka peal vs 4-5-6h traktori tööpäev russi/T-xxx seljas

mina ei ole jah lääneka peal nii pikki tunde õnneks pidanud istuma, küll aga tean et nendega kordi mugavam töötada on-siin nagu vaidluseks alust pole
samas kui ma saan 2x odavama ja 10x lihtsama põkaga oma 50-100ha põldu tehtud, ilma et panga vms. orjaks langeksin, siis ei näe nagu vaidluseks põhjust.

Kasutet lääne tehnika on juba teine teema, kui sattuda hea variandi otsa siis ehk tasub kaalumist, kuid reeglina on need kõik müügis olevad sellised suht kulunud
ja mõne variandi puhul on juppidega raskusi - russi juppe aga tehakse tänini ja neid vedeleb igal teisel talunikul kuuris ja 10x soodsama praisiga

ei, mul ei ole russi kiiksu;) kui satub hea hinnaga korralikult hoitud valtra/john/fendt/Fiat-agri, siis valiksin selle, aga hetkel ei ole veel vajadust russist loobumiseks
Ja kui kunagi tuleb maad juurde, siis ei jäta ka kaalumata uut 6sil. minski põkat, sõltub mis ta siis maksab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 20, 2014 7:19 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 8:03 am
Postitusi: 310
Asukoht: Ida-Virumaa
Eelmise nädala Maalehes oli Belesti reklaam kus oli kirjas, et müüvad juba ka 5 seeria Belarusse. Väike tutvustus ka siis

Model
1025.5
Fuel system
Bosch / Common Rail
Engine
MMZ D-245 S3B, TIER-IIIB
Rated power, hp (kW)
110 (81)
Wheel arrangement
4x4
Gearbox
Synchronized 16 / 8
Lifting capacity, kg
4300
Front wheels
360/70R24
Rear wheels
18,4R34
Overall dimensions (length x width x height), mm
4600 x 1970 x 2820
Weight, kg
4830
Additional equipment
Air conditioner, audio-system, “Grammer” seat, double tyres


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2014 12:08 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 04, 2013 5:53 pm
Postitusi: 78
Asukoht: Valgamaa
Krt. see aasta ei jõudnud maamessile, oleks huvi pärast neid uusi 5 seeria Belarusse uudistanud. Aga mis puudutab Belarus traktoreid, minul küll pole põhjust neid maha teha. Teevad kõik samamoodi tööd nagu teevad lääne traktorid. Kuigi jah kui traktor lastakse unarusse ei viitsita kätt külge panna ja pärast ei saa enam jagu vaja igasuguseid juppe, detaile vahetada, siis hakkad mõtlema oleks ikka pidanud mõne lääneka soetama. Kestavad need hästi hoitud russid pikalt pikalt. :D
Teemase ka mulle meeldivad need sinist tooni Belarussid.
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2014 5:21 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
No, kestavad nad või mitte, meeldivad - ei meeldi, see polegi kõige olulisem. Minu meelest peamine on see, et nad kuradid mürisevad-vibreerivad nii hullusti, et ühel hetkel hakkab see tervisele. Nooremad ehk ei pea seda veel oluliseks aga vanuse kasvades hakkad oma tervist paraku aina rohkem hindama.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2014 9:30 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Dets 05, 2009 8:40 pm
Postitusi: 79
Higistage paar hooaega russiga ära, et vaimustus üle läheb ja siis minge lääne traktorile üle, vaevalt enam tagasi tahate minna russi rooli.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2014 9:39 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
Eks russe kiidavadki need, kellel on võimalus aint russiga ringi lasta :D Oma asja võib ära teha, aga 12h tööpäevad sellistega mõttetud.

Kuigi hillar2 ütles, et russ on maailmaparim traktor, siis ma ei teagi, kas ma julgen vaielda :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued Belarussid
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2014 10:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
CBIH kirjutas:
Higistage paar hooaega russiga ära, et vaimustus üle läheb ja siis minge lääne traktorile üle, vaevalt enam tagasi tahate minna russi rooli.

Täiesti nõus sinuga, aga ma pakun, et paarsada tundi suvel palavaga on küll arusaamaks, et sama raha eest võiks osta kasutatud lääne traktori ja teha tööd nagu inimene ja õhtul saad veel kodus ka midagi teha peale värisemise ja peavalu tablettide neelamise.
Kevadel kasutan 952´e käru ees vastukaalu ja hüdroajamina :D külviku laadimisel, esimene moment käruga põllule sõites oli tunne, et lendab vist enne laiali kui põllule jõuan, jube möll käib seal ülekannetes ikka :lol:, natuke aega sõitsin siis harjusin ära ja tuleb meelde, et see ongi täiesti normaalne hääl...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 92 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.