Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:02 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 209 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2012 10:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
ott kirjutas:
Ma küll ei viitsi sinuga jälle vaidlema hakata...

..aga konditsioneer on esiteks standard, milleta ei taha keegi tööd teha (kas seda "tehniliselt" saab üldse varustusest välja jätta?).
Praktilises mõttes ta vähendab töötaja stressi, teeb töökoha mugavamaks, mis kõik omakorda pannakse samale kaalukausile töötasuga. Osta konditsioneeriga traktor palgatõusu asemel. Kui endale konditsioneeriga traktori ostad, oled järelikult nõus vähem omanikutulu saama, et oleks mugav tööd teha. Selles mõttes saab ikka enamikke asju rahas mõõta.
Samuti suureneb traktori järelturuväärtus ja lõpuks ei pruugi konditsioneer kuigi kalliks minna.
Lisaks: traktori puhul on konditsioneeri ja kütusekulu sidumine minu arvates kohatu. tee mõni vale liigutus rooliga ja saad oluliselt suurema mõju kütusekulule.

lihtsalt üks mõttekäik. kindlasti leidub alternatiivseid;)


Ei no elu on ikka kirev, ma ise poleks selle peale tulnudki, et töömehele palgatõusuasemele konditsioneeri pakkuda ja see veel, et mugavus on töötasuga kaalukausil on ka väga kummaline lähenemine asjale. Põhimõtteliselt peaks K701´ga töötav mees saama vähemalt kaks Fendt´i või Deere mehe palka , sedsi mõtlesid seda asja?
Jutt on ilus, aga kas AT ei vähenda siis töötaja stressi, sellega saaks ühe palgatõuse või isegi mitu jälle vahele jätta.

Põhimõtteliselt mõttetu teema arendus, aga sellist rumalust ei saanud ka päris kommenteerimata jätta.
Peace :)


rumalus on seda juttu sõna-sõnalt võtta. teoorias on sellele aga raske vastu vaielda ja pikas perspektiivis peaks ka paika pidama. võta näiteks operaator, kellel on valida kahe töökoha vahel - K701 ja Fendt. palgad ja kõik muud tingimused identsed. K701 palk peab olema kõrgem, et mees selle töö valiks.

P.S. kui soovid teemaarendustes konstruktiivne olla, ära hakka kohe tatti pritsima vaid mõtle kaasa;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2012 11:40 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
ott kirjutas:
Osta konditsioneeriga traktor palgatõusu asemel.
K701 palk peab olema kõrgem, et mees selle töö valiks.


P.S. kui soovid teemaarendustes konstruktiivne olla, ära hakka kohe tatti pritsima vaid mõtle kaasa;)

Tatti pritsid sina ja see seisneb iseendale vasturääkimises ja muidugi veel see endale tuha pähe raputamine ka veel - rumalus on seda juttu sõna-sõnalt võtta
Tegin punaseks olulised fakti erinevusedsinu kahe postituse vahel.
Esimeses väidad, et kulutad masina mugavusele rohkem raha, selleks, et vähem palka maksta, ehk siis mugavam traktor võrdub väiksem palk.
Teises väidad hoopis vastupidist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2012 12:00 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
ott kirjutas:
Osta konditsioneeriga traktor palgatõusu asemel.
K701 palk peab olema kõrgem, et mees selle töö valiks.


P.S. kui soovid teemaarendustes konstruktiivne olla, ära hakka kohe tatti pritsima vaid mõtle kaasa;)

Tatti pritsid sina ja see seisneb iseendale vasturääkimises ja muidugi veel see endale tuha pähe raputamine ka veel - rumalus on seda juttu sõna-sõnalt võtta
Tegin punaseks olulised fakti erinevusedsinu kahe postituse vahel.
Esimeses väidad, et kulutad masina mugavusele rohkem raha, selleks, et vähem palka maksta, ehk siis mugavam traktor võrdub väiksem palk.
Teises väidad hoopis vastupidist.


ma pole öelnud, et ma nii teen. see oli lihtsalt üks teoreetiline mõttearendus.
vasturääkivuse kohapealt ajasid vist ise midagi segamini. minu arust ei ole vasturääkivust kuskil - mugavam masin, suhteliselt väiksem palk. K701 ja suhteliselt kõrgem palk. Ceteris paribus

või pidasid sa K701 mugavuse etaloniks? :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2012 10:46 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Keeruta palju tahad paljas pe..e jääb ikka välkuma :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2012 11:51 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Arendame teemat edasi:
Taanis on populaarne nn "Controlled traffic" teema täppisiviljeluse juures. See tähendab, et kõik masinad ostetakse sama laiusega ning aasta-aastalt tallatakse vaid samu radu põllul. Aivo, on sul sellega kogemust?
Endale tundub esmapilgul, et see toob kaasa küll tallamise vähendamise (räägitakse saagikasvust ~20%), kuid teeb ka palju tüli juurde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 12:32 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
RTK´ga on see täitsa mõeldav, kuskilt olen kuulnud veel, et sellise tehnoloogiaga tehnorajal maad üldse ei liigutata, et veelgi kütet ja kulu kokku hoida. Muidugi selliseid masinaid ei ole kuskil näinud, mis soovikorral ketta või pii maaseest välja tõstaks, otsekülvil vist seda muret ei ole.
Tüli kohalt ei oska midagi arvata, kas tuleb juurde või mitte.
Hiljuti kuulsin, et RTK signaal pidi tugijaamast arvestades kaotma täpsuses 1cm/km kohta, seega ma ei kujuta ette mis moodi stats.jaamadega asi tööle saab hakata, 10km kaugusel kaob RTK point juba täielikult ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 6:50 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
rait kirjutas:
Hiljuti kuulsin, et RTK signaal pidi tugijaamast arvestades kaotma täpsuses 1cm/km kohta, seega ma ei kujuta ette mis moodi stats.jaamadega asi tööle saab hakata, 10km kaugusel kaob RTK point juba täielikult ära.



ma vähe kahtleks selles......


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 11:43 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ütleme nii, et seda allikat on mul põhjust uskuda, sest see mees teab mida räägib.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 4:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
On sul, Rait, mingit materjali selle kohta?
Samas arvan, et ka ilma RTK-ta saaks CTF-i proovida, kui ülejäänud probleemid ära lahendada. Tuleb vaid teada esimese raja asukohta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 8:08 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 07, 2008 5:07 pm
Postitusi: 24
Võrgust töötades luuakse seadme/masina ligidale virtuaalne baasjaam, kohe kui on teada antud serverile objekti asukoht.
Täpsus RTK puhul on plaaniliselt 1cm+1mm/km kohta, kõrguslikult 2cm+1mm/km kohta baasist ja seda kõike +/- . Kui liigutakse esialgsest asukohast oluliselt kaugemale tuleks seadmele ja/või modemile restart teha, peale mida tekitatakse uus virtuaalne baas. Meie võrgus on baasi kauguseks 5km.
Endiselt pakkuda tasuta RTK parandusi prooviperioodiks, kel huvi võtku ühendust.
Ootaks ka Aivo kommentaare kuda Topconi võrk tundub :wink: .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 8:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
ott kirjutas:
On sul, Rait, mingit materjali selle kohta?
Samas arvan, et ka ilma RTK-ta saaks CTF-i proovida, kui ülejäänud probleemid ära lahendada. Tuleb vaid teada esimese raja asukohta.

Ei mul mingit linki nüüd siia panna ei ole.
Samas kui asjale läheneda teisest nurgast, siis kõik raadiosignaalid hajuvad saatjast kaugemaal, seega peab ka täpsus langema.
Volli kirjeldatud süsteemile ma päris hästi nüüd pihta ei saanud, kas seal on mingi GSM või interneti ühendus veel lisaks RTK saatjale kaasatud?
Harimise juurde tulles, siis esimene rada peaks näha olema, sest kas on mõtet kinnitallatud rajale üldse külvata, ok esimestel aastatel vast isegi oleks, kuid mõne aja pärast vast enam mitte. Teine asi on täpsuses, sest tavaline gps 10cm ikka jalutab, siis reaalne rajalaius põllul kujuneb ca 70cm, sel juhul hakkab mõte ära kaduma vaikselt, sest palju põldu läheb kaduma. Point oleks vast kitsa rehviga ja rtk täpsusega, siis ei oleks pinna kadu nii suur.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 9:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
ott kirjutas:
On sul, Rait, mingit materjali selle kohta?
Samas arvan, et ka ilma RTK-ta saaks CTF-i proovida, kui ülejäänud probleemid ära lahendada. Tuleb vaid teada esimese raja asukohta.

Ei mul mingit linki nüüd siia panna ei ole.
Samas kui asjale läheneda teisest nurgast, siis kõik raadiosignaalid hajuvad saatjast kaugemaal, seega peab ka täpsus langema.
Volli kirjeldatud süsteemile ma päris hästi nüüd pihta ei saanud, kas seal on mingi GSM või interneti ühendus veel lisaks RTK saatjale kaasatud?
Harimise juurde tulles, siis esimene rada peaks näha olema, sest kas on mõtet kinnitallatud rajale üldse külvata, ok esimestel aastatel vast isegi oleks, kuid mõne aja pärast vast enam mitte. Teine asi on täpsuses, sest tavaline gps 10cm ikka jalutab, siis reaalne rajalaius põllul kujuneb ca 70cm, sel juhul hakkab mõte ära kaduma vaikselt, sest palju põldu läheb kaduma. Point oleks vast kitsa rehviga ja rtk täpsusega, siis ei oleks pinna kadu nii suur.


Arvan, et RTK hajumine ei ole nii hull.

Radasid ei tallata päris betooniks ja arvan, et külvama ikka peab sinna ka. Tehnorajad võib külvamata jätta, aga töökäike on ju rohkem (olenevalt masinate laiusest).
Võit tekib asjaga tegelejate väitel just päris tallamata alalt, kus kujuneb paari aastaga normaalne mullastruktuur.
Tavasignaali (SF1 näiteks) uitamine ka vaevalt päris 70 cm tuleb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 9:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
70cm pidasin silmas "jalutamine" koos rehvilaiusega.
Mma kaldun arvama, et need ülejäänud rajad, kus prits ei sõida on samuti mõne aasta pärast näha ja kas siis on vaja põdevaid taimi tervete hulgas kasvatada, et haigusi paljundada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 10:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
70cm pidasin silmas "jalutamine" koos rehvilaiusega.
Mma kaldun arvama, et need ülejäänud rajad, kus prits ei sõida on samuti mõne aasta pärast näha ja kas siis on vaja põdevaid taimi tervete hulgas kasvatada, et haigusi paljundada.


Kahtlen, et asi nii hull on. Oleneb rehvi laiusest muidugi;)

P.S. käisin 24. mail Rootsis otsekülvi ja Controlled trafficu põllupäeval: http://ctfeurope.dk/2012/se-ctf/

Pildid ja kommentaarid panin Agri24.ee-sse. http://www.agri24.ee
Saan ka ettekandeid jagada (vt programm), keda rohkem huvitab.


Viimati muutis ott, Kolmapäev Mai 30, 2012 11:02 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 30, 2012 10:21 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ütleme nii, et ma ei näe tegelikult sellisel maaharimisel helget tulevikku, pigem vähendaks üleüldist tallamist ja seda siis lintidega.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 209 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.