Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 12:04 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 209 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 28, 2012 8:10 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2008 10:29 pm
Postitusi: 129
Asukoht: Viljandimaa
Hommik mehed!

Jah, Raidil õigus, kui on üks signaaliparandus lahti ostetud siis ei ole enam nii valus.
Statsionaarne signaal! Jälle pole viitsitud eespoolt teema alt kaevata! Nagu olen eespool kirjutanud, on olemas kaks võimalust kasutada RTK signaali: üks võimalus- soetada endale isiklik baasjaam, raadio antenn lükata kõrgele masti otsa ja siis on võimalik poole watise raadioga saavutada 8 km raadiusega ala. Üsna piisav, kui ei piisa, siis saab taotleda riigi-instantsidelt oma raadiosageduskanali ja seejärel saab 0,5 W raadio välja vahetada 2 W raadio vastu, siis on raadiolevi ca 16 km raadiust. Seda on mõtekas teha alles siis, kui omad NELJA masinat mis kasutavad KORRAGA RTK sagedust. Muidu venib baasi tasuvusaeg pikaks.
Teine võimalus on kasutada baasjaamadevõrgust pritsitavat RTK signaali. Tänasel päeval on Eestis olemas kaks võrku. Töötavad! Kuuldavasti on EGNOS tekitanud 1,5 kuud juba peavalu, need mehed kes sõidavad lihtsalt ekraani järgi käsitsi ei saa suurt aru, aga kes kasutavad roolisüsteeme on arvatavasti juba mitmel korral mõne kõvema sõna lausund. Mehed kes kasutavad RTK signaali ei tea sellest midagi.
Ott, ma arvan, et sa võiksid oma pinna juures tõsiselt RTK peale mõelda. Kui soetada RTK siis tuleb juba kõik tööd sellega teha, alates maa ettevalmistusest kuni koristuseni, absoluutselt kõik! Ja ei pea ju ostma kõikidele masinatele asjad külge. Ühe masinaga lõpetasid, tõstad asjad ümber teise masinasse, tuleb kaasa ka ju naviger koos signaaliga ja lähed toimetad edasi.
Aa, ja selle kanistri kohapealt, on olemas ka navigeris pausi nupp, sai asi otsa, paned pausile, lähed minema, siis sinu ja põllu punkti vahele jääb ju punktiirjoon, (katakombides kasutati nöörirulle sellejaoks) meil kasutatakse satelliite!

aga EDU!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 28, 2012 12:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Minu arust piisab harimiseks ja teravilja külviks Starfire SF1 parandusest. SF2 ei tee paha. Samas ei maksa ju päris aianduseks asja ajada, iga seade peab ennast ka rahaliselt ära tasuma.
See mõte on loomulikult õige, et kui soetada kallid seadmed, tuleb neid ka kasutada.
Samas on ju vähetõenäoline, et kuskil ettevõttes on mitu masinat, millest korraga töötab vaid üks. Kõik peavad töötama;)

Pausi nupu kohapealt - kas ka mitte see kohapealt ära ei nihku vahepeal sarnaselt tööeedele?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 11:50 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Apr 28, 2012 8:18 pm
Postitusi: 2
Asukoht: Lõunapiirkond
Elus on asju ja eriti põllumajanduses, mida ei saa kunagi võtta tasuvuse möödupuuga.Olin 3 aastat Rootsis tööl ja seal ei vaata keegi GPS lahenduste peale, et kas ikka tasub.
Meerikamaal sama asi, kuigi kapitalist teadagi oskab raha lugeda.Kui ikka tänu GPS-le läheb töö kiiremini, täpsem, kütte kokkuhoid jne.
Kui firma juht või farmer ise on proovinud seda lahendust, siis ta teab millega tegu.
Põhiline, mida just hinnati on masinamehe töö mugavus.Väsitab ikka vahetuse lõpuks tunduvalt vähem.
Olin Kagu-Eestis ka põllutöödel ja kasutasin oma ostetud seameid.Firma juht naeris mu välja, kui küsisin, et võik paigaldada.Ütles, et teised mehed said ja saavad ilma nendeta ja sina millegipärast ei saa.
Peale seda, kui töö kvaliteeti vaatas ja selleks kuluvat aega, seemneid, mürke ja kütust arvestas, võttis mehe tummaks.Ütles, et teised varastasid selle siis siiamaani ära.
Mitte ei varastanud, vaid mul kulus vähem.
Kurb oli selle juures see, et ega ta suhtumine sellesse GPS ei muutunud ikka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 12:12 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
marx kirjutas:
Elus on asju ja eriti põllumajanduses, mida ei saa kunagi võtta tasuvuse möödupuuga.Olin 3 aastat Rootsis tööl ja seal ei vaata keegi GPS lahenduste peale, et kas ikka tasub.
Meerikamaal sama asi, kuigi kapitalist teadagi oskab raha lugeda.Kui ikka tänu GPS-le läheb töö kiiremini, täpsem, kütte kokkuhoid jne.
Kui firma juht või farmer ise on proovinud seda lahendust, siis ta teab millega tegu.
Põhiline, mida just hinnati on masinamehe töö mugavus.Väsitab ikka vahetuse lõpuks tunduvalt vähem.
Olin Kagu-Eestis ka põllutöödel ja kasutasin oma ostetud seameid.Firma juht naeris mu välja, kui küsisin, et võik paigaldada.Ütles, et teised mehed said ja saavad ilma nendeta ja sina millegipärast ei saa.
Peale seda, kui töö kvaliteeti vaatas ja selleks kuluvat aega, seemneid, mürke ja kütust arvestas, võttis mehe tummaks.Ütles, et teised varastasid selle siis siiamaani ära.
Mitte ei varastanud, vaid mul kulus vähem.
Kurb oli selle juures see, et ega ta suhtumine sellesse GPS ei muutunud ikka.


Kiirem töö, väiksem kütusekulu hektarile jne tulebki rahasse panna ja see peab ära tasuma. Ei usu, et keegi neid seadmeid mänguasjaks ostab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 7:14 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
ott kirjutas:
Kiirem töö, väiksem kütusekulu hektarile jne tulebki rahasse panna ja see peab ära tasuma. Ei usu, et keegi neid seadmeid mänguasjaks ostab.

Mida sa sellega täpselt öelda tahtsid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 8:04 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
ott kirjutas:
Kiirem töö, väiksem kütusekulu hektarile jne tulebki rahasse panna ja see peab ära tasuma. Ei usu, et keegi neid seadmeid mänguasjaks ostab.

Mida sa sellega täpselt öelda tahtsid?


tahtsin eelmise posti vastuseks mainida, et tasuvus saab olla (ja peaks olema) peamine argument täppisviljeluse seadmete soetamiseks.
Selge see, et GPS-i kasutades võidad tööajas (kui õpid seadet normaalselt kasutama). Kui aga see võit ei ole piisav, et maksta kinni seadme hind, on ju kasulikum jätkata ilma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 9:33 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kõike ei saa rahas mõõta.
Juhul kui sinu seisukohta traktori lisavarustusele edasi laiendada, siis esimene, mis otseselt kütet võtab on konditsioneer, kuidas selle tasuvusega on, sest töötulemusele ei anna ta niigipalju juurde, aga maksab 1/3 AT hinnast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 29, 2012 11:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
Kõike ei saa rahas mõõta.
Juhul kui sinu seisukohta traktori lisavarustusele edasi laiendada, siis esimene, mis otseselt kütet võtab on konditsioneer, kuidas selle tasuvusega on, sest töötulemusele ei anna ta niigipalju juurde, aga maksab 1/3 AT hinnast.


Ma küll ei viitsi sinuga jälle vaidlema hakata...

..aga konditsioneer on esiteks standard, milleta ei taha keegi tööd teha (kas seda "tehniliselt" saab üldse varustusest välja jätta?).
Praktilises mõttes ta vähendab töötaja stressi, teeb töökoha mugavamaks, mis kõik omakorda pannakse samale kaalukausile töötasuga. Osta konditsioneeriga traktor palgatõusu asemel. Kui endale konditsioneeriga traktori ostad, oled järelikult nõus vähem omanikutulu saama, et oleks mugav tööd teha. Selles mõttes saab ikka enamikke asju rahas mõõta.
Samuti suureneb traktori järelturuväärtus ja lõpuks ei pruugi konditsioneer kuigi kalliks minna.
Lisaks: traktori puhul on konditsioneeri ja kütusekulu sidumine minu arvates kohatu. tee mõni vale liigutus rooliga ja saad oluliselt suurema mõju kütusekulule.

lihtsalt üks mõttekäik. kindlasti leidub alternatiivseid;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 7:56 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2008 10:29 pm
Postitusi: 129
Asukoht: Viljandimaa
Hommik!
Ott, ära pahanda, aga viimase lausega sa ju ütledki, miks on GPS-i ja täpsema parandussignaali kasutamine targem tegu. Sa ütled, et SF1 signaalist piisab külviks? Kirjade järgi SF1 täpsus on +- 30 cm? Sellega ei sa ju külvata. Jah ta võib ka toimetada täpsemalt, aga kui hakkab nöökima siis...!

edu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 8:27 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
aivo kirjutas:
Hommik!
Ott, ära pahanda, aga viimase lausega sa ju ütledki, miks on GPS-i ja täpsema parandussignaali kasutamine targem tegu. Sa ütled, et SF1 signaalist piisab külviks? Kirjade järgi SF1 täpsus on +- 30 cm? Sellega ei sa ju külvata. Jah ta võib ka toimetada täpsemalt, aga kui hakkab nöökima siis...!

edu.

SF1 on +- 25cm ja tegelikult saab temaga külvatud küll. Me kasutame praegu külviks SF2 signaali +-10cm et oleks tagatud täpsus alati.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 11:47 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
aivo kirjutas:
Hommik!
Ott, ära pahanda, aga viimase lausega sa ju ütledki, miks on GPS-i ja täpsema parandussignaali kasutamine targem tegu. Sa ütled, et SF1 signaalist piisab külviks? Kirjade järgi SF1 täpsus on +- 30 cm? Sellega ei sa ju külvata. Jah ta võib ka toimetada täpsemalt, aga kui hakkab nöökima siis...!

edu.


tänan, Aivo. Mu eelmise jutu rõhk tahtis olla sõnal tasuvus.

SF1 täpsus on jah kirjade järgi selline, aga see ei tähenda, et ta nüüd uitaks selles vahemikus koguaeg. Töökäigud on sirged ja pole mingeid suuri vigu märganud.
Loomulikult on SF2 parem, aga ka investeering on algselt arvestatav. Kui nöökima hakkab (nt metsaservas jne), siis on SF2 samamoodi kadunud.
Et siit edasi RTK peale minna, peab minu arust ka rahaline võit selge olema, mida mina teraviljakasvatuses ei näe.

Oskad sa võibolla nende "eksimispiiride" või täpsuse tehnilist olemust selgitada?

Henrik: kas JD RTK-d olete proovinud?

Hea oleks mõni katse teha sel teemal, aga seda on vist Eesti tingimustes jällegi palju tahetud:)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 3:20 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
ott kirjutas:
aivo kirjutas:
Hommik!
Ott, ära pahanda, aga viimase lausega sa ju ütledki, miks on GPS-i ja täpsema parandussignaali kasutamine targem tegu. Sa ütled, et SF1 signaalist piisab külviks? Kirjade järgi SF1 täpsus on +- 30 cm? Sellega ei sa ju külvata. Jah ta võib ka toimetada täpsemalt, aga kui hakkab nöökima siis...!

edu.


tänan, Aivo. Mu eelmise jutu rõhk tahtis olla sõnal tasuvus.

SF1 täpsus on jah kirjade järgi selline, aga see ei tähenda, et ta nüüd uitaks selles vahemikus koguaeg. Töökäigud on sirged ja pole mingeid suuri vigu märganud.
Loomulikult on SF2 parem, aga ka investeering on algselt arvestatav. Kui nöökima hakkab (nt metsaservas jne), siis on SF2 samamoodi kadunud.
Et siit edasi RTK peale minna, peab minu arust ka rahaline võit selge olema, mida mina teraviljakasvatuses ei näe.

Oskad sa võibolla nende "eksimispiiride" või täpsuse tehnilist olemust selgitada?

Henrik: kas JD RTK-d olete proovinud?

Hea oleks mõni katse teha sel teemal, aga seda on vist Eesti tingimustes jällegi palju tahetud:)

RTK-d pole veel saanud proovida aga see tuleb arvatavasti meil lähiajal kasutusse kui ka meie piirkonda paigaltatakse püsijaam.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 3:38 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 18, 2012 9:08 am
Postitusi: 56
Asukoht: Põlvamaa
Henrik kirjutas:
ott kirjutas:
aivo kirjutas:
Hommik!
Ott, ära pahanda, aga viimase lausega sa ju ütledki, miks on GPS-i ja täpsema parandussignaali kasutamine targem tegu. Sa ütled, et SF1 signaalist piisab külviks? Kirjade järgi SF1 täpsus on +- 30 cm? Sellega ei sa ju külvata. Jah ta võib ka toimetada täpsemalt, aga kui hakkab nöökima siis...!

edu.


tänan, Aivo. Mu eelmise jutu rõhk tahtis olla sõnal tasuvus.

SF1 täpsus on jah kirjade järgi selline, aga see ei tähenda, et ta nüüd uitaks selles vahemikus koguaeg. Töökäigud on sirged ja pole mingeid suuri vigu märganud.
Loomulikult on SF2 parem, aga ka investeering on algselt arvestatav. Kui nöökima hakkab (nt metsaservas jne), siis on SF2 samamoodi kadunud.
Et siit edasi RTK peale minna, peab minu arust ka rahaline võit selge olema, mida mina teraviljakasvatuses ei näe.

Oskad sa võibolla nende "eksimispiiride" või täpsuse tehnilist olemust selgitada?

Henrik: kas JD RTK-d olete proovinud?

Hea oleks mõni katse teha sel teemal, aga seda on vist Eesti tingimustes jällegi palju tahetud:)

RTK-d pole veel saanud proovida aga see tuleb arvatavasti meil lähiajal kasutusse kui ka meie piirkonda paigaltatakse püsijaam.

Henrik
kas siis suurened masina park?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 01, 2012 9:14 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
Siin kõik asjatundjad koos, küsiks ühe küsimse gps kohta.
Nimelt siis Tecnoma pritsi gps, kas on keegi kokku puutunud ja oskab mulle öelda kuidas saab põllule märkida 2 või rohkem erineva suunaga rada? Või ei saagi, mina pole igatahes leidnud, 1 rajast jääb tihti väheks. Johndeere gps-iga sai kasvõi 10 märkida kui vaja.
Nimelt siis 1 on põllu põhi rada, 2. oleks elektriposti rea ring, kui poste teihedalt ei viitsi igaühe ümber tiirutada, vaid varem tegin gps abil tervele reale ringi peale. Ja vahest on põld L kujuline siis ka hea 2 erinevat rada teha. Vot selline küsimus sai siis. Manuaalist ei leidnud selle kohta infot.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: GPS!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2012 10:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
ott kirjutas:
Ma küll ei viitsi sinuga jälle vaidlema hakata...

..aga konditsioneer on esiteks standard, milleta ei taha keegi tööd teha (kas seda "tehniliselt" saab üldse varustusest välja jätta?).
Praktilises mõttes ta vähendab töötaja stressi, teeb töökoha mugavamaks, mis kõik omakorda pannakse samale kaalukausile töötasuga. Osta konditsioneeriga traktor palgatõusu asemel. Kui endale konditsioneeriga traktori ostad, oled järelikult nõus vähem omanikutulu saama, et oleks mugav tööd teha. Selles mõttes saab ikka enamikke asju rahas mõõta.
Samuti suureneb traktori järelturuväärtus ja lõpuks ei pruugi konditsioneer kuigi kalliks minna.
Lisaks: traktori puhul on konditsioneeri ja kütusekulu sidumine minu arvates kohatu. tee mõni vale liigutus rooliga ja saad oluliselt suurema mõju kütusekulule.

lihtsalt üks mõttekäik. kindlasti leidub alternatiivseid;)


Ei no elu on ikka kirev, ma ise poleks selle peale tulnudki, et töömehele palgatõusuasemele konditsioneeri pakkuda ja see veel, et mugavus on töötasuga kaalukausil on ka väga kummaline lähenemine asjale. Põhimõtteliselt peaks K701´ga töötav mees saama vähemalt kaks Fendt´i või Deere mehe palka , sedsi mõtlesid seda asja?
Jutt on ilus, aga kas AT ei vähenda siis töötaja stressi, sellega saaks ühe palgatõuse või isegi mitu jälle vahele jätta.

Põhimõtteliselt mõttetu teema arendus, aga sellist rumalust ei saanud ka päris kommenteerimata jätta.
Peace :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 209 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.