Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 5:41 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 239 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 7:34 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
Mul on väljakujunenud kindel koht, kust kütet võtan. Siiani pole kordagi probleeme old. Selles mõttes on kahju küll, et müüakse talvisepähe suvist vms.
Kas 2 nädalat on lühike maksetähtaeg?? Ise olen läinud selle peale välja, et raha kohe ja saan veel veits odavamalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 7:41 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Ise panin detsemris russa ilusti äkilise kallaku peale, et siis kindlalt läheb käima lumega. Tuli siis aeg, kui vaja russat käima proovida, et jälgi sõkkuda. Mul see leedu-hiina starter peal ja eriti üle 10 seki ei julge kedrata. Sai siis tehtud paar sessiooni. ei midagi. Tõin appi eederi, aga seda ka ei julge palju lasta. Igatähes valisin variant mägistart. Aga tee või tina - traktor mäest alla ei liigu. Sai siis pandud pakk 10 cm rattast ja suur raudkang esivelje aukudest läbi pistetud ning kangutama asutud. Ei liigu kuhugi, mäe külge kinni külmunud. Oleks korraga käik sees starterit andud, ehk oleks maakera küljest lahti liigutanud põka. Igatähes ei hakanud külmaga masinat piinama ja sai akud tuppa viidud (toas ei olnudki elektrolüüt ära külmunud -20) ning uut aega ootama hakata. Paari nädala pärast vaja minna heinu tooma, siis katsetab. Õnneks ostsin väikse gaasipõleti. Sellega sai enne mootorit niipalju soojendatud, et veekraanid ära ei külmunud.
Käivitusmootorit taga ei igatse.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 12:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Selliste külmadega nagu oli, on Sul seal russi käigukastis nii tahke määre, et see russ Sul sealt mäe otsast enne keavadet alla ei tule...ise! 2 päeva tagasi vedasin heinaküünist ühe russi välja...luha, sest õlid nii paksud, et rattad nii kiiresti ringi ei käi, et vedada - tigu roomab ka kiiremini kui need rattad ringi käisid.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 5:13 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
olen kuulnud kütte kohta, et umbes 80l peale panna 2lbensiini ja 1l 2t õli, siis võtab kõik filtrid lahti ja püsib ka voolavas olekus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 6:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Mis see õli seal head teeb? Õli soovitati kunagi kütteõliga (punasega) sõitmisel lisada, et parandab määrdeomadusi. Kui bensu liiga palju panna, siis hakkab "taguma" ja võib palju kurjust ja häda tuua :? :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 6:40 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
maisalup kirjutas:
olen kuulnud kütte kohta, et umbes 80l peale panna 2lbensiini ja 1l 2t õli, siis võtab kõik filtrid lahti ja püsib ka voolavas olekus

No kui filter juba kinni on siis ei võta ka see kemüüse neid lahti! Talvine küte tuleb enne käreda talve saabumist ringlusesse lasta!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 11:15 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
Kuna see bensiin seal teeb vedelamaks ja plahvatab veidi paremini kui diisel küte, siis see õli parandab määrimist ja vähendab seda bensiini plahvatuslikkust vist. Olen kuulnud ainult ise proovinud pole, sugulane oma grand-cheroke-ga hädas olles katsetas. Tal auto käivitus korraks ja suri välja, küte oli tarretis ja suuga voolikust kütet tõmmata ei jõudnud. Pani siis selle bensiini ja 2t õli sisse, natuke lasi mõjuda ja soojendas filtrit ning siis käivitas veel 3 korda ja viimase korraga jäi käima. Tal see oli soomes olles, küte oli vist mingi -27 külmumisega kuid väljas olevat teinud -35c kui katsetas. Kui ikka täitsa suvist kasutad siis muidugi seda klompi see ei sulata aga aitab kui see veel tarretis on. Olevat mootorile parem kemüüse kui see jääneste.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 08, 2012 2:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
maisalup kirjutas:
ja soojendas filtrit ning siis käivitas veel 3 korda ja viimase korraga jäi käima.

Ilmselt ikka see aitas, mitte bensu kemüüse, sest kuidas see kemüüse kütusesüsteemis liigub kui filter kinni ja midagi kuhugi ei liigu! Kui filtri lahti "sulatas" siis muidugi vedas paagist seda kemüüset, mis enam ei külmunid, peale ja edasi oli kõik OK.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 7:39 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 5:45 pm
Postitusi: 58
eelmine aasta suure külmaga, kui filtrid umbe tõmbas, sain nood lahti niimoodi, et ajasin pangetäie naftat kuumaks ning viskasin filtrid sinna sisse. tund aega ligunemist ja loputamist ning traktor läks käima. john deere'st käib jutt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 12:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2012 11:31 pm
Postitusi: 66
Asukoht: Pärnumaa
Minu russil on käivitusmootor, eelmine laupäev sai lund õuepealt lükatud, siis läks väikse käiamise peale käima. Kui siin alla -25 oli siis tuli kauem jaurata, käivitusmootoril mingi odav starter ka peal, see kippus kinni külmuma.

_________________
Diesel Power!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 27, 2012 7:57 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 13, 2011 8:23 pm
Postitusi: 31
Tere,

Soovin paigaldada mtz 920.3 traktorile sellist plokisoojendust http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?page=shop.product_details&product_id=11003&category_id=318&flypage=flypage_images.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=20&lang=et Nüüd aga üks rumal küsimus. Nimelt kus kohas mootori korpuses selline kolmnurkne kaas on kuhu seda pista? Kas sellel belarusi mudelil on mootoril üldse selline ava (mootor: D-245.43S2)?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 27, 2012 8:30 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Juul 01, 2011 5:56 am
Postitusi: 17
Peaks olema starteri kohal plokis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 19, 2012 3:31 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 13, 2011 8:23 pm
Postitusi: 31
Sain selle plokisoojenduse: Plokisoojendus 230V SK1800T MTZ täna kätte. Kuna sellega ühtegi kasutusjuhendit kaasa ei tulnud, siis tekkis küsimus kuhu see roheline-kollane maandus klemm ühendada?
Samuti on tootja kodulehel selline lause: "ATTENTION! The device can be operated only from grounded mains that is provided with a 30mA FI relay. " Kuidas sellest aru saada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 19, 2012 4:34 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Seadme maandus pane ühe kinnituspoldi külge. Minul on 45 min soojendamist -4 kraadiga ja masin on poole põõrde pill. Pikendusjuhet kasutan, kõige odavam ~20m pikk. Tegelikult oleks õige lekkevoolukaitse ja maandus just traktori juures.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas käivitate talvel traktorit, mida kasutate?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 19, 2012 5:39 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 13, 2011 8:23 pm
Postitusi: 31
Tänan vastuse eest!
Mul tekkis veel üks küsimus. Selleks et plokisoojendus mootori külge ühendada tuleb ju jahutusvedelik välja lasta. Mõtlesin, et siis on õige see ära vahetada. Traktor on 3 aastat vana ja jahutusvedelikku vahetatud pole. Paistab et tehases on sisse pandud see roheline antifriis, seega vahetan sama asja vastu. Kuna teen seda esimest korda, siis mida peaks mtz-i(920.3) jahutusvedeliku vahetusel silmas pidama? Kas on mingi oht, et õḧk võib vahele jääda?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 239 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.