Tänane kuupäev Neljapäev Apr 25, 2024 3:20 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 9:39 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Kaido kirjutas:
selle sama silindri asetust muudad ja JUMZ paak peaks siis istuma.Sest silindri õlak on ju võllipeal nuutidega.pane kuidas tahad.Ja kui paned ka alt lükkama siis on natsa tugevam ka.Praegu peaks ju tõmbama.

:lol:
Mine traktori juurde ja vaata neid nuute,õlakuid jm.Selgub et polegi nii lihtne.Muidugi on varjant panna jvv otsa mingi toru pikenduseks,silinder sinna külge,nuudi pealt õlak teise asendisse ja saadki patendi tehasele maha müüa :lol:

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 1:36 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 03, 2009 9:09 pm
Postitusi: 179
Hüdraulika jätad näppimata, sama esimese armatuuriga. Paagid jätad samuti oma kohale, lihtsalt kabiin tuleb sedajagu ümber teha. Pedaalid jätad samasse kohta või viid gaasipedaali paremale?
Soovitaks kabiini põhi vana jätta, sedapsi peaks lihtsamalt saama.
Üks-Ühele ei istu mingil juhul, niipalju kui mina neid ümberistutamisi olen näinud, siis kõik on erinevad olnud. Teha saab, aga ca 1kuu on nikerdamist kindlasti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 1:51 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Hüdraulikat jah nii muuta ei saa, tal pole seal taga nii palju ruumi...
Eks tuleb midagi kokku genereerida...
Eriti hea on nüüd see, et pean ikkagi kabiini otsima hakkama.
See välja pakutud varjant nägi välja umbes sama huvitav kui mingi 1985 aasta Opeli põhi :shock: Opeli omanikel palun mitte pikka viha pidada :D

1 kuu on maru pikk aeg, lühemaga peab hakkama saama :P
Ma olen juba mõttega kevades ja lumi sulanud... Tekib paanika kui traktor puzzleks on kistud põld must :lol:
Kas kellegil Tartu ümbruses (~50km) on sellist ümber ehitatud varjanti, tuleks viskaks pilgu peale...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 2:02 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Vanaraust ei ole neid kabiine ka saada nii väga, raua hind on suht madal ja keegi ei vea neid sinna... Võib-olla paar aastat tagasi siis kui seda tehnikat rämedalt ära veeti, võib-olla siis oleks leidnud.

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 4:01 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 23, 2009 10:57 pm
Postitusi: 87
Asukoht: järvamaa
vanade ühistute platsidel võib ju vedeleda mõni


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 7:02 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
äkki on lihtsam väikses kabiinis kiivrit kanda :)

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 8:16 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
tekib tõsiselt juba küsimus?
Nimelt kas Eestis on raha väheks jäänud, et selliste idiootsustega tegeleda? Või naine ei anna kätte piisavalt?
Vana kabiiniga masinad on juba vähemalt 22aastat vana(ok mõningad üksikud erandid). Ja siis tahate sinna suurt kabiini peale panna?
Ja teha seda ka soodsalt. Johaidii, keegi on vist nikastunud või ei ole kursis kabiini hindadega. Isegi kõige loguma kabiini eest küsitakse mtzi puhul 15-20k. Uued olid Jõgeval 25k kui ma ise selle idiootsuse pelae mõtlesin.
Enam ei mõtle, kuna olen aru saanud, et vene masinale pole seda arengut vaja. Sest vene masin on üks suur must auk kuhu raha sisse panna. Sest kolhoosi aja masinatest head nahka ei saa kuidagi.
Tahad suure kabiiniga masinat. Tuleb enda oma maha müüa ja suure kabiiniga masin soetada. Tollel on juba piisavalt ka eeliseid.
Samas noh nagu see põllumees ikka oma 3 klassi haridusega vist ikka üritab mtzist tuuma allveelaeva ehitada. :? :twisted:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 8:28 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Klaustrofoobiat mul pole, mulle meeldib T-40 kabiin rohkem, veel pisem :P
Aga neljakümnel istud igal pool ninaga vastu klaasi ja näed isegi paremini välja kui russil.
See pea peaksmine algas siis kui ma istme välja vahetasin, on teine sutsu kõrgem kui vana. Vana istmega oli ka muidugi raske end sirgu ajada kabiinis, küürus koguaeg. Eriti pikaks ma end ei pea, meeter kaheksakümned viis, aga ilmselt nõukogude inimesed olid lühemad.
Ei aita muu kui tuleb katuseluuk maha võtta :lol:

Need mõned koperatiivi hoovid on ka tühjad kuidagi, neid samu väikseid koerakuute on küll võtta. Kasutatakse veel neid akvaariume liiga palju.

Traktorid.ee lehel leidsin ka ühe JUMZ-i kabiin. 9500 krooni tahetakse, ei tea, ei oska midagi kosta...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 8:37 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Minu isend on 27 aastat vana :lol:

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 8:39 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
no mina paneks selle Bõrsis oleva kabiini peale.on ikka uus ja ümber pole ka vaja midagi teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 8:43 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Ilmselt küll, on isegi värvi valik :D Saab valida sinise ja punase vahel.
See on natu naljakas, et külgmised aknad ei käi lahti. Või mulle ainult tundub. Seest oli üks pilt seal...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 8:53 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Endises Laatre Piimas Valgamaal sõidab sellise kabiiniga MTZ ringi mitmeid.Laudas ju mädanevad vist suht kähku ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 10:12 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:35 am
Postitusi: 35
see MTZ-82 jumzi kabiiniga mille ehitasin ,asub Alatskivil .Aega läks selle
tegemiseks nädal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 11, 2010 11:44 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Nendel Börsis müüdavatel kabiinidel pole vaja midagi ümber teha, nood peaks istuma küll üks-ühele peale. Seal ma saan hinnast ka aru, on tegu ju uuega, kõik tuled-viled kah küljes.

Kasutatud kabiini puhul paneb mind mõtlema, miks see nii palju maksab. Mis on seal sellist mille tulemusena ma pean pool traktori hinnast välja käima!? Enamikel kasutatud kabiinidel lisaks ei saa kaasa ka tulesid, klaasid võivad olla puru, kabiini uksed kõveraks sõidetud jne. Ühesõnaga virisemiseks leiab alati põhjust :lol:
Klaasid ei mängi tegelikult üldse rolli, nende hankimine on lihtne ja odav, paigaldus samuti ning tuled-viled saab ka vanalt küljest kruvida.
Kabiin aastast 1990 või 2010 ja hind sama!? Müratase on juba uuemal kõvasti väiksem, muidu soojem ja veelgi avaram.
PS! Kui mina peaks oma väikse kabiini maha müüma, siis ma küll ei küsiks sealt üle 2-3 tuhande. Muidu tip-top, aga väikseks jääb...

Laatre jääb hetkel natuke kaugeks vaatama minna. Pole hetkel aega ka eriti ja ökoliikur streigib külmaga...
Aga selle Alatskivi variandile tuleks viskaks küll pilgu peale kui võimalus avaneb.

Ilmselt jääb selline ehitus alles Märtsi kanti, finants on nii nagu ta on ja puud kõik metsas kasvavad veel. Ilmselt tuleb rohkem aega varuda, sest kui juba kabiin maas on, siis tagasild ka remontida. Mitu korda ikka kabiini maha ei viitsi kakkuda :wink:

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 5:47 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
aga huvitav kunagi mõned mõttetargad vahetasid startereid käivitusmootorite vastu,kas keegi suure kabiini ka väikse vastu vahetas

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.