Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:43 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mineraalidest, ussikuurist ja söötmisest
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2009 9:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Jagage kogemusi, milliseid mineraale annate(mis firma ), milliseid ussirohtusid, kui tihti ja mida lambale lisaks heinale veel söödate ?Kena oleks teada, mida sisaldab teie vetravimite kapp. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2009 4:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
Kuna meil on mahepõllumajanduslik talupidamine, siis profülaktilist ravi ei teosta (loe: harva). Harva tähendab 1 x kevadel kui lambad pügatakse ja saadetakse talvekarjamaadelt suvekarjamaadele, manustame ussirohtu Vermitan. Kui mõni lammas jääb haigeks selge põhjuseta, siis kasutame vitamiinirohtu E-seleniit. Ja kui lambaid on puretud kelleiganes poolt seda ikka juhtub, siis retseptiravim Pen-strep. Aga üldiselt on kõige parem rohi hea terav nuga :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 10:31 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Kas mahepidamises on ka mineraalid mittesoovitatavad?Lakukivi?Üks lambakasvataja rääkis, et isegi piimapulbrist piima ei tohi talledele sööta..ma ei tea, kui tõene see väide on muidugi.
Nuga on jah kõigi haiguste vastu, aga tõuloomade puhul, mis maksavad a la 5000 eek läheb selline ravimeetod na kalliks :wink:
Kuirion, mis te villaga teete?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 1:02 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
Mineraalidest kasutame Herta-muro ja lakusoola (kivi) firmalt KNZ. Viimastel aastatel aga tõsteti väga tuntavalt mineraalide hindasid, kuid lammaste eest suuremat hinda küsida ei meie küsida ei saa. Seega olen talveperioodil (poegimisajal eriti) kui lambad ka tõesti vajaks lisamineraale, vedanud ette igasugu oksahunnikuid. Söövad isegi meelsamini kui mineraali. Lakukivi on aastaringi lammastele lakkuda.

Piimapulbriga on mahepõllumajanduses jah asjad nõnda nagu sulle räägiti. Mahekontroll peab kontrollima, et talledele lisasöödana antav piimapulber oleks mahetoode. Eestis ma seda näind ei ole ja pole ka uurinud. Endal oleme lahendanud selle probleemi nii, et meil on 1 kodukits, kelle piima siis anname lisasöödana talledele või siis enamasti nendele talledele, kel mingil põhjusel pole ema. Naljakas ta on jah, et umbes 30 lutitalle elatub ühe kitse piimatoodangust :)

Oleme ostnud (20. sajand) lambaid hinnavahemikus 800 - 4000 ja minu jaoks ei ole vahet, et kui mõni loom on kallim, siis ma ostan talle ka kallid ravimid. Kõigile kehtivad ühesugused reeglid. Meie karjas valitseb õiglus :D

Villaga tegeleb tütarettevõte, kes tegeleb käsitööga (kudumid, lambanahad ja muu nodi mis tekib)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 2:40 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Meil ka valitseb selles suhtes õigus, et vahet ei tehata, ometi oli kummaline ühe loomaarsti suust noaga ravimise kergekäelist nõu kuulda.Kallimat tõulooma proovid siiski kõige võimalikuga aidata.
Kalposol on mingi mineraal, mis sellest arvata.Olen ka mingit ämbris olevat mineraali söötnud, aga ei ütleks, et see lammastel minev kaup oleks.
Kits on vahva loom, aga seda peab aasta ringi ju lüpsma...kuigi eks ta kõige mõistlikum valik oleks küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 3:29 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 06, 2009 3:17 pm
Postitusi: 94
Asukoht: L-Virumaa
Ussidest niipalju, et räägitakse, et karjamaad tuleb aegajalt vahetada, pikajalisel karjamaa kasutamisel kubiseb see ussidest või munadest ja ussikuur ka eriti ei aita, talled kiduvad ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 4:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
Olen samuti kopsikus mineraali proovinud. Mingi tõuaretusega seoses anti auhinnaks. Mingi kollane vann ja helepruun tökat sees. Kui õieti mäletan, siis anuait.ee pakkus seda. Uurisin selle pealt veel mis seal täpselt sees on erinevat kui knz lakukivil. Tuli välja, et mingi raud või mingi muu vitamiin oli palju rohkem kui knz-l. Siis uurisin, et lammastele ei soovitata just toda vitamiinirohket komponenti, mida aga oli anu aida mineraalil küll ja küll. Uurisin sealt järgi, et miks see nii on, et lammastele mõeldud ja selline segu. Ja tuli välja, et see on lehmadele mõeldud, kuid lihtsalt teise sildiga. Lambad sõid ikkagi selle lakusoola ära, kuid ise ma ei näe vajadust otsida knz kõrvale midagi paremat. Olen seda söötnud üle 10-e aasta.

Karjamaad tulebki vahetada. Ainult selleks peab olema terve hunnik karjamaid. Meie kasutame karjamaaperioodil 6-t karjamaad. Ühest saab noor rohi otsa, siis lähevad lambad edasi.

Kuid aastaid tagasi polnud mul ühtki aeda. Saab ka ühe karjamaaga väga hästi hakkama. Lihtsalt ei tohi ahneks minna ja panna 2 hektari peale 100 lammast nagu ma olen näinud, et paljud teevad.

Mahepõllumajanduses ei hävitata usse, vaid viiakse nende mõju miinimumini.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2009 5:11 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Mineraalid kallid jah... aga vajalikud. Täheldanud, et kui lehmale anda lisaks jahule veel mineraale on piima maitse palju vägevam. Olen kuulnud, et sügaval nõuka ajal, kui midagi saada polnud kolhoosi majapidajatel võttis üks mees vasktoru ja saagis seda rauasaega. Puru pani pullidele joogi sisse ja sealt nad jõusõõta saidki 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2009 11:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Kas keegi siinolijatest ehk teab Läti või Leedu parkalite kodulehte/kontakti.Meie Jõgeva parkalite kvliteet võtab pisara silma...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2009 12:03 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
http://leather-shoes.europages.co.uk/bu ... -furs.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2009 2:23 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Tänud, Semm.
Kas kellegil on sealsete parkalite kohta ka kogemust? Kuulujutu tasemelgi :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2009 10:45 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
foksi kirjutas:
Kas keegi siinolijatest ehk teab Läti või Leedu parkalite kodulehte/kontakti.Meie Jõgeva parkalite kvliteet võtab pisara silma...


Mis sulle Jõgeval ei meeldinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 01, 2009 12:51 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:07 pm
Postitusi: 126
Otseselt mitte parkijatega, aga need lätlased-leedukad suhteliselt mannetud suhteljad, niiet asjaajamine võib nendega aegajalt peavalu tekitada, eriti kui vabalt vene keelt ei valda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mineraalidest, ussikuurist ja söötmisest
PostitusPostitatud: Reede Apr 09, 2010 11:01 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
mineraalidest ei tasuks lammaste ja lehmade omi segi ajada kas või sellepärast et lehmade omal on vaske palju sees mis ei sobi lammastele usside kohapealt on kõige mõtekam vahetada karjamaid ja maal aasta puhata lasta silotegu peaks ka aitama kuna need patsillused silos ei suuda ellu jääda ise tahaksin katsetada looduslike apteekidega külvata kuhugi lammastele kasulikke taimi ja sealt aeg ajalt kari üle lasta
üks niisugune taim peaks olema aedruut ülikoolis tehti sellega katseid ja tulemused olid et küüslauk aitas parasiiide vastu 50 prossa aga aedruut 90 kuidas nad seda sööma hakavad ma ei tea aga püüan sel aastal teada saada st.külvata samuti ka leeskputk ja ka mingi siguriline elame näeme kui on kena asi annan teada


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mineraalidest, ussikuurist ja söötmisest
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 11, 2010 7:11 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Aug 02, 2009 2:27 pm
Postitusi: 14
Kallis kopraonu, kasuta mõnda kirjavahemärki ka vahel :wink:
Väga raske on ühe hingetõmbega sellist pikka lauset lugeda...

Meie anname muidu oma villastele Lambamineraali (Anu Ait), on hinnalt soodsam kui Keskos (st endises Keskos) pakutav. Korra ostsin ka ühe udupeene ja kalli vanni sees vitamiini-mineraali segu (Hiven OY). Hea lõhnaga, vist isegi liiga hea- sest ühed ostetud uued lambad, kes polnud vist ammu mineraale saanud, panid selle nädalaga pintslisse..
Valges lakukivis vist väga vähe mineraale, pea 100% ju sool lihtsalt.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.