Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 10:03 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Villapesu
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 7:57 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2010 7:44 am
Postitusi: 2
Tere,

Kas keegi teab villatööstust Eestis või võõrsil, kus saaks suuremas koguses teenusena villa pesta ja edasi kraasituna tagasi saada? Võib ka eraldi pesuteenusest rääkida.

Ette tänades

Sven
5053340


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2010 9:19 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Eestis küll ei tea teenusetegijaid.Ise pesema hakates võid meilt Valgamaalt läbi tulla ja pisut meie tehnoloogiaga tutvuda-momendil käibki villapesu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 23, 2010 11:53 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Kas mitte Jõgeva villavabrik villapesu teenust ei osutanud?

_________________
http://airiangoora.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 23, 2010 4:01 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
villa seest musta noppimine on vist puhtalt käsitöö? Masinaga seda vist ei tee?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 24, 2010 12:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Mida hillar mõtleb musta all? Sõnnikut? Heinapepre?
Põhimõtteliselt korraliku pidamise ja õigete sõimede puhul (selliste siis, kus lambal ei kuku peenikest heinaprahti turjale, ehk seinapealsed sõimed on valed) on võimalik masinaga vill täiesti puhtaks saada, ilma käsitööta.Sõnniku tükid ka enne leotust muidugi välja...
Olen vahel ostnud villa ja sellised tugevasti reostunud turjavillad olen lausa kohe minema visanud, need nagunii puhtaks ei lähe.

_________________
http://airiangoora.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 28, 2010 9:53 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Meil käib asi niimoodi.Pügamise ajal sorteeritakse juba hullem saast välja. Edasi läheb villahundist läbi-seal juba sorteerib inimene enne villahunti villa peenemalt läbi.Kollane ja lühem praht läheb välja.Edasi leotus:suvel läheb kõigepealt ilma pesuvahendita ligunema-mul läheb suvel seda leotusvett väetisena vaja-ja sealt juba fairiga ligunema.Talvel läheb otse fairiga ligunema.Siis on vaja aukudega plekke,sobivad hästi vilja eelsorteeri sõelad,need on paraja suurusega ja survepesurit.Mida võimsam seda parem.Vill fairi seest pleki peale-umbes 5sm kiht-ja survepesuriga kõigepealt ühelt poolt puhtaks.Siis teine plekitahvel peale ja keerad teise poole villal.Nüüd teine pool ka puhtaks ja valmis ta ongi.Survepesuri otsik peaks olema selline mis moodustab ringi kujulise joa.Neid on mõnel pesuri mudelil vaja eraldi tellida.Tootlikus on 30-50 kg kuiva villa päevas.
Veel täpsemalt tel.5115320.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2010 11:55 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Fairyga pestud villast lõng muutub hiljem karedaks. :wink:

_________________
http://airiangoora.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2010 7:33 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Vill läheb õnneks 80% tekitööstustele.Fairy võtab ka vist enam vähem kõik rasva välja ja sellega muutub villakiud hapramaks.Oleme siin ka muid preparaate proovinud- mõni ajab hinna kõrgeks ja mõni on võtnud töölistel küüned lahti-nii et oleme jäänud vanade liistude juurde.Hinna suhtes läheb midagi alla krooni fairyt ühe kg kuiva puhta villa kohta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2010 11:33 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
Kui tekitööstusele, siis pole vist vahet :) , Fayri võtab tõesti KÕIK , mis kätte saab ,sealt villast välja, ka kasuliku :lol: .Orto müüb villašampooni otse vabrikust, tuleb märksa odavam, kui poest ostes.Mina ka igasugu keemiat katsetanud ja Ortoga väga rahul.Kuna vill läheb lõngaks, siis on oluline, mis seal pärast ka toimub :)
Kopraonu, mille peal villa kuivatad? Muu pesu on meil sinuga sarnane, ainult ei minul on võrgu asemel vana reformvoodi.

_________________
http://airiangoora.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2010 10:41 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kuna mul on kätte juhtunud selline 1500 ruutmeetrine nõuka aegne kauplusehoone ja seal ruumi esijalgu laialt siis on mul 9m pikad lavatsid.Neid on momendil 2tükki-peal on mõrralina.Asuvad ca 50sm kõrgusel,ümberringi on koormakattest põll ja otsas on ventilaator.Seal otsas on ka bullerjantüüpi ahi.Kahe resti peale 60kg kuiva villa tuleb ööpäevas.Selles hoones on veel rohelise sibula kasvatus,siseõuel veel talvine kasvuhoone-nii et soojust on nagunii vaja ja niipalju kui see monstrum sooja peab niipalju ma ka ära kasutan.Suvine päikse käes kuivatatud vill on ikkagi palju valgem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 4:21 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 20, 2009 3:39 pm
Postitusi: 39
:lol: , no teeb kadedaks.Kena advendiaja jätku sulle kopraonu!

_________________
http://airiangoora.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Villapesu
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 9:08 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Egas siin suurt kadestada pole.Vanasti kui korralikult viint võtsin no siis oli igasugused ajad ja rahud.Nüüd jookseb tegutsemine jutti ja ei mingit rahu enam.Ise ma olen selle muidugi korraldanud kedagi pole süüdistada.11 aastat tagasi oli 12 lammast ja mõni sajandik maasikaid,vaarikaid.Sellest on saanud päris soliidne kari-tallede müügiga probleeme pole.Marjapõllud on ka töös.Kolm aastat tagasi alustasin suviste kasvuhoonetega.Talvel on lambad-suvel tomatid ja piprad selles samases hoones.Eelmisel aastal lisandus köögivili ja maitsetaimed pluss talvine kasvuhoone ja munakanad.Sellel aastal sai soetatud inkubaatorid ja hakkasin ise tibusid tootma.Lisandus linnuliha-haned ja kalkunid.Päevakorral on köögi,taimekuivati ja munapakendamisruumi tegemine ja tunnustamine.Muidugi mina vormis ei saa ammugi hakkama,tuleb siiski öelda MEIE ,sest mina ainult vean seda tegemist.Kõik on mahe ja siin ei ole selle soovitusega,et öösel mürgitad ja paned mineraalväetist,midagi peale hakata.Liiga palju on kaotada.Kõik see krempel on igatpidi seotud lammastega,nii et sai õige pealkirja alla.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.