Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 6:02 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Reede Nov 22, 2013 9:27 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Jootmine on hetkel nii lahendatud, et tavaline jootur laudas posti küljes ja teine toru reservis ja tühi. Kui läheb vaja kasutada siis keeran tühja toru kraani lahti ja pärast kasutamist kompressoriga puhun vee välja (toru otsad samal tasandil ja vaevalt vabalt välja jookseb)...

Tuleb ikkagi soojustusega jootur ära vaadata. Patura thermolac näiteks. Tekkis küsimus, et kui loomad selle otsa jalgadega lähvad kas siis katki ei lähe? Latteri omad pidid vastu pidama. http://www.latter.ee/tl15_4.php Latteri omad pidid olema suht odavad ka.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 23, 2013 1:20 am 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Latteri omad on mul vanemad juba 5-6 aastat vanad ja sellel aastal vahetasin neil soojenduselemendid välja-see oli muidugi oma viga.Juua saavad nendest mul nii lambad kui sead ja just hiljuti tõin 6 tükki juurde.Hind on ka mõistlik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 24, 2013 12:15 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pag ... 20&lang=et Seinale käidavad soojustusega jooturid tunduvad ka asjalikud. -30 oli sarnane töökorras. Tollel oli ainult toru soojustus. Igal hommikul pidi veidi sooja vett lauta kaasa võtma ja jooturi tilale peale valama. Seda siis, kui väga külm oli ja vähe joodi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 09, 2013 5:26 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Lauda uks on lahti, aga sunnikud ikkagi magavad põllul või võsas. Nüüd olen hakanud laudaust kinni panema ööseks, nagunii käivad laudas joomas ainult siis, kui on jahuaeg.

Karjaaia postidest. Tegin talvise karjaaia väiksema, kasutasin puuposte. Nüüd kevadel pean need välja kangutama keset põldu. Plastposte ei ole mõtet kasutada, sest talvega pidid minema hapraks. Eks ta pärast üks ooper ole, et kevadel maast välja kangutada ja sügisel tagasi panna. Kas keegi veel teab mõnda talvepidavat lahendust lisaks puupostile? Põhimõtteliselt peaks olema ka müügil armatuurraua külge käivaid isolaatoreid, seega üks asendus on olemas.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 09, 2013 8:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
hillar2 kirjutas:
Lauda uks on lahti, aga sunnikud ikkagi magavad põllul või võsas. Nüüd olen hakanud laudaust kinni panema ööseks, nagunii käivad laudas joomas ainult siis, kui on jahuaeg.

Karjaaia postidest. Tegin talvise karjaaia väiksema, kasutasin puuposte. Nüüd kevadel pean need välja kangutama keset põldu. Plastposte ei ole mõtet kasutada, sest talvega pidid minema hapraks. Eks ta pärast üks ooper ole, et kevadel maast välja kangutada ja sügisel tagasi panna. Kas keegi veel teab mõnda talvepidavat lahendust lisaks puupostile? Põhimõtteliselt peaks olema ka müügil armatuurraua külge käivaid isolaatoreid, seega üks asendus on olemas.


Ise kasutan fiiberposte. hobustel on pikad - veistel lühikesed. Head vastupidavad.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 09, 2013 9:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Ma tegin ise. Ostsin 10mm ümarterast 100m ja tegin 100 posti. Otsa isolaator ja alla 200mm peale mtallkolmnurk keevitatud maasse vajutamiseks.
Pilt

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 09, 2013 10:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Altp2rtli kirjutas:
Ma tegin ise. Ostsin 10mm ümarterast 100m ja tegin 100 posti. Otsa isolaator ja alla 200mm peale mtallkolmnurk keevitatud maasse vajutamiseks.
Pilt


Minul hakkasid sellised isolaatorid mingi hetk kuluma ning ei püsinud enam omal kohal vaid kukkusid alla. samuti on ümber selle isolaatori väga halb pingutada ning suurem oht, et hakkab posti tampima.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 09, 2013 10:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Selleks, et isol. alla ei hakkaks vajuma või posti otsas ringi ei hakkaks käima, lõin ma selle 10mm ümarterasest posti otsast lapikuks natuke alasi peal. Isolaatorisse pingutamiseks mina ei keera noori/traati mitte ümber nende isolaatori nagade vaid ülber terve isolaatori. Ümber nagade keerad nööri/traati vertikaalis, ümber isolaatori horisontaalis.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 12:28 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Kas neid isolaatoreid saab ka poole posti peale panna? Talvel on hea, kui maandustraat jookseb ka mööda poste - on kindel, et särtsu saab. Meie Võrumaa paksu lumega seda probleemi küll ei tohiks olla, aga kui üks traat on siis võib ju juhtuda, et vasikad panevad sirge seljaga alt läbi.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 6:06 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Saab ikka ju ja armatuuri rihvli vahele saab kinnitada midagi kiilutaolist, siis ka ei vaju isolaator alla.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 6:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Altp2rtli kirjutas:
Selleks, et isol. alla ei hakkaks vajuma või posti otsas ringi ei hakkaks käima, lõin ma selle 10mm ümarterasest posti otsast lapikuks natuke alasi peal. Isolaatorisse pingutamiseks mina ei keera noori/traati mitte ümber nende isolaatori nagade vaid ülber terve isolaatori. Ümber nagade keerad nööri/traati vertikaalis, ümber isolaatori horisontaalis.


On olnud mitmeid juhtumeid kus ümber isolaatori keeratud nöör on märjaga posti peksnud. Ma ei saanud päris täpselt aru kas lööd posti veidike lapikuks? Aegajalt on neid isolaatoreid vaja vahetada, siis jälle uus probleem.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 6:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Aare kirjutas:
Saab ikka ju ja armatuuri rihvli vahele saab kinnitada midagi kiilutaolist, siis ka ei vaju isolaator alla.


Mul oli sellel aastal kasutuses üle 500 fiibri. Kui oleksin pidanud kõikidele neile midagi veel külge aretama, et isolaatoreid juurde panna, siis minu silo ja hein oleks jäänud küll tegemata. Viimasel ajal olen jõudnud arusaamale, et kõike ei pea ise tegema - vahel võib ka korraliku asja osta poest.

Ise kasutan selliseid lahendusi:
Pilt
Pilt

viimastel on see metallosa mis maasisse läheb pikem - kuival ajal probleeme kätte saada.
Viimasel ajal olen rohkem ülemisi poste hakanud kasutama(ärme pikkust vaata, sest alumistel postitel ka lühemi versioone), sellel on kaks isolaatorit küljes. Alumine on nihutatav.

Miks mulle veel meeldib fiiber, et on kerge. Kui on pikka maad vaja postidega kõndida, siis fiibrit võtan kindlasti poole kui isegi mitte rohkem kaasa.
Metallposti eelis on ehk see, et saad tihedamalt pingutada.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 7:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
devil22 kirjutas:
Altp2rtli kirjutas:
Selleks, et isol. alla ei hakkaks vajuma või posti otsas ringi ei hakkaks käima, lõin ma selle 10mm ümarterasest posti otsast lapikuks natuke alasi peal. Isolaatorisse pingutamiseks mina ei keera noori/traati mitte ümber nende isolaatori nagade vaid ülber terve isolaatori. Ümber nagade keerad nööri/traati vertikaalis, ümber isolaatori horisontaalis.


On olnud mitmeid juhtumeid kus ümber isolaatori keeratud nöör on märjaga posti peksnud. Ma ei saanud päris täpselt aru kas lööd posti veidike lapikuks? Aegajalt on neid isolaatoreid vaja vahetada, siis jälle uus probleem.


Natuke lapikuks jah selle isolaatori osa aga mitte niipalju, et isolaatorit enam kätte ei saaks. Kõike ikka mõistusega ja parasjagu.

devil22 kirjutas:
Ise kasutan selliseid lahendusi:
Pilt



Palju sellel maase läheb, pildilt tundub, et maru vähe. meil siin mõnes kohas maa pehme ja post tahab rohkem pidamist saada.

Eks ta üks selline organiseerimine on, et igal pool ühte tüüpi poste kasutada ei saagi, peab posti valima vastavalt olukorrale.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 9:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pag ... 20&lang=et
selliseid saab panna igale postile ju, mis jahute?
Pealegi mina panen nurkadesse puitpostid ja nurgaisolaatorid, ning pingutan alles lõpus

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 10, 2013 10:58 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Lõpus pingutamisel on vaid see häda, et kui (mets-)loom liini puruks tõmbab, on kogu rivi maas...

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.