Tänane kuupäev Reede Mai 24, 2024 1:13 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2011 9:25 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kas kuuli pinnale suurte külmadega sodi, näiteks kõrred ei külmu, mille tagajärjel jääb ava sulgemata ja vesi külmub? Kuul ju käib ringi ja märg pind võtab hästi sodi kinni? Või on kuulid vetthülgavast materjalist?
Samas saaks klapiga sama teema juhtuda, käib ju samamoodi vee all ja võtab kõrsi vahele... pind jällegi poole väiksem. Kõige popim pidi olema Eestimaa taludes see toode: http://www.delaval.ee/-/Product-Informa ... ugh-S2811/

Selle jooturi juures on veepind lahtine ja vesi pidi käega katsudes suisa soe olema. Järelikult suurte külmadega võib teoreetiliselt jooturi soojendamisele minna energiat 10 kw/h ööpäevas? Talveperioodiga maksad teise jooturi raha eesti energiale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2011 10:37 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
mul jootur söödasõimest veitsa kaugemal ja pole veel kõrsi leidnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 29, 2011 6:47 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kõik lahtised jooturid on alati loomale paremad kui kuuliga klapiga misiganes. Kas sa ise viitsiks pudelist veini juua ,kui kork on pudelisse lükatud?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 3:46 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Noh, kas vissud vahivad nördinult maha ja vurrud, karvad on härmas? Silo ka läbi külmunud, lasen rullidel kõrgelt mitu korda kukkuda, et visside hambad peale hakkaksid. Kukkudes kõvale maale põruvad silokihid veidi lahti ja igemed jäävad terveks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 4:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Minul vissid heas soojas laudas, kord nädalas jalutavad väljas kui sõnniku lükkamine on. Sööt ei ole samuti külmunud, sest võtan august ning laut on piisavalt soe.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 5:22 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Hein õnneks pole külmunud, silo ma ei anna. Aga üks lehm sai mul eile hommikul vasikaga maha, õnneks liigub vasikas ringi, vist on lootust et ei külmu ära kuigi paar ränka ööd on veel tulemas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 6:01 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Kuigi silo sai närbuda 24 h ei puutu seda enne kui sulale läheb. Hein, jahu, kartul. Vett toon pangiga toast, esimesed joojad on kanad, sest nende jooginõu on juba tükimat aega jääs.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 8:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Suured on õues ja häda pole neil midagi, olemas katuselaune, mille seinad kinni, et tuulevari oleks, all on paksult põhku. Silorullid on seest sulad (mingid protsessid veel käivad). Täna hommikul olid nad silorulli pehme osa ära söönud - sõimes oli järgi toru! Nüüd saab sööta silo ja heina vaheldumisi. Joomas käivad allikal, mis ei ole kinni külmunud. Muidu on nad rõõmsad, lumesajuga käivad lumehang seljas ringi :mrgreen:
Väikesed (8-10 kuused) ja poeginud lehmad koos oma vasikatega on laudas.

devil22 kirjutas:
Minul vissid heas soojas laudas, kord nädalas jalutavad väljas kui sõnniku lükkamine on.


Niimoodi külma ei saa? Harjunud soojas laudas olema ja siis välja pakase kätte - vähe hull kontrast ei ole?

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Reede Veebr 03, 2012 6:06 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Altp2rtli kirjutas:
Suured on õues ja häda pole neil midagi, olemas katuselaune, mille seinad kinni, et tuulevari oleks, all on paksult põhku. Silorullid on seest sulad (mingid protsessid veel käivad). Täna hommikul olid nad silorulli pehme osa ära söönud - sõimes oli järgi toru! Nüüd saab sööta silo ja heina vaheldumisi. Joomas käivad allikal, mis ei ole kinni külmunud. Muidu on nad rõõmsad, lumesajuga käivad lumehang seljas ringi :mrgreen:
Väikesed (8-10 kuused) ja poeginud lehmad koos oma vasikatega on laudas.

devil22 kirjutas:
Minul vissid heas soojas laudas, kord nädalas jalutavad väljas kui sõnniku lükkamine on.


Niimoodi külma ei saa? Harjunud soojas laudas olema ja siis välja pakase kätte - vähe hull kontrast ei ole?


kuna uste alt on mingi 5cm(umbes) vaba, siis sealt tuleb neile jahedat ja päris külma õhku. Lauda temp. on seal +5. Viimsed paar aastat nii olnud ja ei ole loomad haigestunud ega midagi.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Reede Veebr 03, 2012 6:28 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
ajasin endaomadele rulli põhku lautapidi laijali ja pole neil häda midagi.Patseerivad õues ringi.Aga jah ühelt põllult on silorullid külmund teiselt mitte.Huvitav milles vahe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Reede Veebr 03, 2012 6:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
No ainuke asi, mis ära külmub on vesi, ehk siis ühel põllul on vee sisaldus silos suurem kui teisel põllul olevas silos.

Kui on päikesepaisteline ilma siis mõned võtavad juba päikest!
Pilt

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Reede Veebr 03, 2012 11:12 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
endal kah loomad väljas, ainult tõupullid on laudas kinni et lollusi ei teeks. lehmadel on valida kas magada laudas või metsa ääres ja millegi pärast eelistavad metsa ääres magamist. põhku on mõlemas kohas. samas hereford käib sellise ilmaga lumekiht seljas ringi ja tundub rahul olevat. söögiks kuiv hein kuna olen tähele pannud et külma silo süües võtab kuse roosaks!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Reede Veebr 03, 2012 11:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Kusjuures ükspäev panin tähele, et punase-valgekirju ristandi (75+% Hf) karvkate on pikem kui sama % mustavalgekirju isendi oma.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 7:23 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
külmunud söötasid söötes tuleb jälgida,et ei tekiks aborte ,pigem mitte sööta väga palju külmunud söötasid. Kaido see silo külmunud ilmselt suure niiskusesisalduse tõttu jah.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 9:32 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kas siis mida rohkem närvutad seda vähem külmub.Mul tunne endal selline,et külmunud on just need rullid mis on esimene niide.Kas ka sellest võib midagi oleneda.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.