Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 2:37 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 11:38 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
muidugi oleneb,esimene niite rohi reeglina mahlakam ,seega külmub ka paremini. kui võimalik oleks hea kui saaks talveks mingi sutsaka hunnikusse rulle vedada,siis ei külmu,eriti kui lund peal.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 11:54 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Kui Lustiveres sai silo tehtud siis taheti 24 tundi närvutamist ristikul. Osa sai 24 h närvutatud, aga kuna ei jõudnud niipalju etteniita, kui vaja läksime paariks päevaks mujale tegema. Lõpuks sai üle 48 tunni närvutatud. Peab helistama millalgi ja uurima mis sai sellest ristikust. Ma kipun arvama, et panime niisama kuiva heina kotti (vaalus närbunud).
Samas sai tehtud ühele hõredast kõrrelisest silo ja need rullid said nii kerged, et üksinda lükkasid püsti (kuumalaine ajal).

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 12:00 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kaido kirjutas:
Kas siis mida rohkem närvutad seda vähem külmub.Mul tunne endal selline,et külmunud on just need rullid mis on esimene niide.Kas ka sellest võib midagi oleneda.
Ma olen vahel närvutanud ikka "korralikult", nii et kõrs juba kergelt kahiseb, silo kvaliteet on ok olnud, ja läbi pole nii hullilt külmunud. Üks aasta söötsin rulle, kus oli räigelt vett rullis. Lõid pussiga rulli kile sisse augu, siis pidid vaatama, et eemale saad- mahla tuli nagu kosest. Talv oli külm, aga rullide ümber oli kõvasti lund, mis hoidis jäätumise ära. Kui needsamad rullid said külmaga osaliselt aediku juurde veetud, et paar päeva hiljem ette anda, siis külmusid läbi nii, et ei saanud nöörigi kätte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 2:35 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Nii käisin oma 3 päevast vasikat riietamas, muidu ta neid paari hullu ööd küll üle ei ela, sutsakas seleeni kah. Kui veidi soemaks läheb tuleb riideid kohe ära võtta, muidu kui ära harjub siis võib veel kopsupõletiku ka saada. Tahtsin algul koos mutiga kodu juurde tuua, aga kus sa sellega, ei saa mutti kätte ju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 4:15 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
see rullide jäätumise asi on ka selline huvitav asi mida ise ei jaga.Möödund aastal olid ka rullid nii vedelikukku ehk mahla täis ja ära ei külmunud.Sellel aastal on ka päris hästi närbuda saanud silo ikka külmunud.Ja hetkel need rullid mis said sügisel viimasena tehtud on sulad ja kui alla teed augu siis jookseb veitsa vedelikku.Aga miks siis just see esimene niide jummala ära on külmunud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 5:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Eks ikka, noorem rohi on ju mahlasem.
Arvan, et esimesest niitest tehtud silo on juba oma käärimisprotsessidega lõppu käinud, hilisem veel podiseb ja tekitab soojust. Eelmisel talvel ei olnud harvad need juhud kui koduhoovi veetud silorullid ennast õuepeal läbi lumekihi sulatasid (veebruari kuus)!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 7:11 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
Margusv kirjutas:
Nii käisin oma 3 päevast vasikat riietamas, muidu ta neid paari hullu ööd küll üle ei ela, sutsakas seleeni kah. Kui veidi soemaks läheb tuleb riideid kohe ära võtta, muidu kui ära harjub siis võib veel kopsupõletiku ka saada. Tahtsin algul koos mutiga kodu juurde tuua, aga kus sa sellega, ei saa mutti kätte ju.

ma tavaliselt lükkan vasikat kodu poole ja mammi tuleb ise järele :) . kui just esimest korda poeginud ei ole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 8:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
katapeedu kirjutas:
ma tavaliselt lükkan vasikat kodu poole ja mammi tuleb ise järele :) . kui just esimest korda poeginud ei ole.

Sellise lükke peale üks mammi tahtis mind ära süüa, pidi paar kodanikku abiks kutsuma, kes siis teda natuke eemal hoidsid. Aga sellel mammil siiani komme küljes hammustada!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 9:33 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Altp2rtli kirjutas:
Aga sellel mammil siiani komme küljes hammustada!

Kasuta seda:
http://www.google.ee/imgres?q=suukorv&h ... 29,r:5,s:0


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2012 9:55 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
:mrgreen:

Pigem on see lihtsalt naljakas, kui eluohtlik...veel.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2012 12:22 am 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 12:12 am
Postitusi: 19
Kui vasikas veel kõige tragim ei ole viskad koppa ja mamma tuleb ise järgi. Oluline, et sa nad koos kinni saad kuhugi panna, muidu jalutavad tagasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 07, 2013 8:36 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Talv tulekul, kuna kari suurenenud on suurenenud koos laiskusega siis küsin üle kuidas lahendasite talvise jootmise.

Jootmiskoht betoneerida, auguga vann, äravool kaugemale. Liikumisandur (kõige odavam anduriga lamp) jootmiskohale, mis lülitab elektrilist kraani toru teises otsas. Tulevad loomad piirkonda hakkab vesi voolama, joovad palju tahavad, lähvad ära (tegelikult ei lähe, jäävad sinna passima ja kaev jookseb tühjaks...), vannist niriseb vesi välja, toru voolab tühjaks. Pole nagu millelgi ära külmuda.
Mõte pärineb siithttp://www.youtube.com/watch?v=Tr5yjBg5HsA

Soojendusega jooturit saaks ka kasutada, aga kui elekter ära läheb...
Võib olla teeb esialgu nii, et lauta tuleb kaks toru, millest üks jääb külmade ilmadega reservi ja laseb lihtsalt paar korda päevas jootmisvanni täis.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 07, 2013 9:06 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Soojendusega jootur(id) ikka asendamatu. Ja ju see elekter ükskord tagasi ka tuleb...

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 10, 2013 6:07 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
hillar2 kirjutas:
. Liikumisandur (kõige odavam anduriga lamp) jootmiskohale, mis lülitab elektrilist kraani toru teises otsas. .

Elektrilist kraani? Ise varemgi mõelnud sellisest asjast. Kus elektrilist kraani saada oleks?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lihaveiste pidamine talvel
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 10, 2013 6:36 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Mõnest utiilsest pesumasinast näiteks :lol:

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.