Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:41 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 3:10 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
No tundub, et meil on siin tegemist ka noore majandusspetsialistiga. Et jutt ei läheks 1660 eegu peal mämmutamiseks ja pärast ülemuste (kes kõik on sead) tapamajja saatmiseks, oleks hea, kui ikka tood kõik asjad üksipulgi välja. Niisiis on teada, mis hinnaga saad teravilja ja vitamiinid. Kas vili on jahvatatud, palju maksab transport, emiste ülalpidamine, sitamajandusseadmed, kliimaseadmed emiselauta, automaatsöötjad ja jooturid, sulgude puhastamine, palju kulub elektrit, põrsaste ostmine ( kui emistest loobud) , sperma või tõukuldid, traktor, sitapütt, sitaläga hoidlad-mahutid, sulgude ehitus, jne jne. Ja muidugi obrok kõigile monopolidele, kelleta me hakkama ei saa- kütus, elektriarved, vesi jne. Ja ära unusta, et su naine tahab et keegi ikka lauda kõrvalt ta vahest lastega ujuma või sööma viiks ja õhtul tahaks ikka pesud masinasse ja pesupulbrit ka 5 eegu eest, pluss elektrit 5 eegu eest ja siis veel suure sita peale võtaks 25 eegu eest sõbraga õlut ja siis ikka lapsele 60 eegu eest kaltsukast jope ja ega laudataga veristatud põrsaliha ka igavesti ei prae, tahaks ikka piima ja leiba ja majale uut katust või üldse uut maja - mis peaks ju olema tavaline asi, aga maksab eekudes ikka vähemalt pool milli, tee kuidas tahad, kasvõi põhust, aga sisu ka maksab ja siis õhtul arvutis MTA-le sotsiaalmaksu maksed ja tulumaks ka, mis meil üldse olid meelest läinud ja üldse ma rohkem ei viitsi sinu silmi lahti kiskuda ja suure kesiku unenäost maale tuua. Loomulikult proovi järele, kui usku on, aga vaata, et nii ei lähe, et naabritüdruk kes käib kohalikus külapoes kassiirina tööl ei käristaks sulle kõrtsis raginaga välja, kuna pead talle kurtma, et unustasid jälle rahakoti koju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 5:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
aga ara veel unusta ka seda, et sead pole ainukesed kes remonti vajavad. tehnika ja muud vidinad igavesti ei kesta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 6:59 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
No tundub, et meil on siin tegemist ka noore majandusspetsialistiga. Et jutt ei läheks 1660 eegu peal mämmutamiseks ja pärast ülemuste (kes kõik on sead) tapamajja saatmiseks, oleks hea, kui ikka tood kõik asjad üksipulgi välja. Niisiis on teada, mis hinnaga saad teravilja ja vitamiinid. Kas vili on jahvatatud, palju maksab transport, emiste ülalpidamine, sitamajandusseadmed, kliimaseadmed emiselauta, automaatsöötjad ja jooturid, sulgude puhastamine, palju kulub elektrit, põrsaste ostmine ( kui emistest loobud) , sperma või tõukuldid, traktor, sitapütt, sitaläga hoidlad-mahutid, sulgude ehitus, jne jne. Ja muidugi obrok kõigile monopolidele, kelleta me hakkama ei saa- kütus, elektriarved, vesi jne. Ja ära unusta, et su naine tahab et keegi ikka lauda kõrvalt ta vahest lastega ujuma või sööma viiks ja õhtul tahaks ikka pesud masinasse ja pesupulbrit ka 5 eegu eest, pluss elektrit 5 eegu eest ja siis veel suure sita peale võtaks 25 eegu eest sõbraga õlut ja siis ikka lapsele 60 eegu eest kaltsukast jope ja ega laudataga veristatud põrsaliha ka igavesti ei prae, tahaks ikka piima ja leiba ja majale uut katust või üldse uut maja - mis peaks ju olema tavaline asi, aga maksab eekudes ikka vähemalt pool milli, tee kuidas tahad, kasvõi põhust, aga sisu ka maksab ja siis õhtul arvutis MTA-le sotsiaalmaksu maksed ja tulumaks ka, mis meil üldse olid meelest läinud ja üldse ma rohkem ei viitsi sinu silmi lahti kiskuda ja suure kesiku unenäost maale tuua. Loomulikult proovi järele, kui usku on, aga vaata, et nii ei lähe, et naabritüdruk kes käib kohalikus külapoes kassiirina tööl ei käristaks sulle kõrtsis raginaga välja, kuna pead talle kurtma, et unustasid jälle rahakoti koju.


Kohati õigus aga lapsi mul pole ma noor alles tüdruk on tema peale läheb ikka jah: D laudas on juba vajalikud asjad olemas ei pea neid muretsema muidugi asjad kuluvad jne kõik õige, riided vajavad pesemist jne.Katust pole majal vaja parandada : D oder on olemas terana jahvataja on olemas ja kuskil 150 kr maksab 20kg vitamiini kott ja seale 6 kuu peale kulub kuskil 15-17kg vitamiini :D odra 1t hind on 2760kr vb nüüd vähem või rohkem ei tea vaatasin 2 nädalat tagasi.Trantspordi hind on väike kuna kuivati ja vilja hoidlad on 3-4km kaugemal. ja ka sigala juures on punkrid ;) Ma tean,et on muid kulusi ka aga need on ju minu isiklikud kulud need ei ole ettevõte kulud ja neid ei saa panna kui ettevõte kuluks mida saaks kasumist maha arvata.Kui ma elaks enda majas ja mul oleks laps jne siis ei oleks muidugi kasum nii suur sellesuhtes on teil õigus aga minul neid kulusi pole ;) Ja mainin sulle ka ära ,et lõpeta see ülemused sead jutt ära ma ei kirjutanud ,et ülemused on sead aga eks igaüks näeb lauset nii nagu näha tahab ;) Aa ja läga hoidla on olemas mahutab 1 aasta läga.Pokside puhastamine on minu töö maksma läheb see mulle aeg.Präeguse liha hinnaga saab kuskil 1000kr-1100kr ühe sea pealt kasumit (kuluks on arvestatud:jahu,vitamiinid,elekter,seadmete kulu,kütus,vet kulud,emiste üleval pidamiskulud)palka ei võta kuna ma käin ka tööl papsi juures kust tuleb mulle raha ; ) JA KA VILJA SAAN ISA KÄEST.

OLGE MÕNUSAD!! ;)


Lp NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 7:41 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
NoorTalunik kirjutas:
Kui ma elaks enda majas ja mul oleks laps jne siis ei oleks muidugi kasum nii suur

OLGE MÕNUSAD!! ;)


Lp NoorTalunik

Sa noor inimene oled ikka tõsises segaduses. Tee endale selgeks järgneva mõisted :käive, tulu, kulu, kasum, palk, maksud, ettevõtte raha ja isiklik raha jne. Seejärel on võibolla võimalus arusaadavaks diskussiooniks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 8:54 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
NoorTalunik kirjutas:
Kui ma elaks enda majas ja mul oleks laps jne siis ei oleks muidugi kasum nii suur

OLGE MÕNUSAD!! ;)


Lp NoorTalunik

Sa noor inimene oled ikka tõsises segaduses. Tee endale selgeks järgneva mõisted :käive, tulu, kulu, kasum, palk, maksud, ettevõtte raha ja isiklik raha jne. Seejärel on võibolla võimalus arusaadavaks diskussiooniks.



Kas sa pead mind lolliks ?Ma tea suurepäraselt mis on käive. Käive-on ettevõte raha millest pole kulud maha võetud,tulu on raha mis jääb alles peale ettevõte kulusid,kulu on raha mis läheb käibest maha,kasum on pm sama mis tulu,palk on ettevõte kulu töötajale kui tahan palka kellelegi maksta 10tuhhi siis pean tegelikult maksma kokku 15 tuhhi 51% pean maksma juurde riigi maksusid;) ettevõte raha on raha mille teenib ettevõte müügist või teenuse pakumisest minu rahaks saab see siis kui maksan endale palka kus läheb mul 51% maha kasumist või siis divi kus läheb 21% maha sellepärast soovitangi endale maksta miinimuumi ja iga aasta võtta divitente kui on midagi võtta.veel on selline asi olemas nagu investeerimine ja käibe maks käibe maksu kohustus tuli vist siis kui on 300tuhat ettevõte käive(seölles pole kindel kunagi uurisin seda ja kui mälu ei peta siis oli 300 )

Kui ma elaks enda majas ja mul oleks laps jne siis ei oleks muidugi kasum nii suur NB! loe seda lauset 10 korda ja siis märkad ,et mul oli kirjas ,et siis Ei oleks muidugi kasum nii suur.


Lp NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 9:06 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
NoorTalunik kirjutas:


Kas sa pead mind lolliks ?

Paraku on nüüd küll nii.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 9:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
Andrese talu kirjutas:
NoorTalunik kirjutas:


Kas sa pead mind lolliks ?

Paraku on nüüd küll nii.

Nõustun Andrese taluga
NoorTalunik- kui elu oleks nii lihtne, siis kas sa oled mõelnud miks Eesti, Euroopa või maailm ei kasvata sigasid :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 9:32 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
MartinK kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
NoorTalunik kirjutas:


Kas sa pead mind lolliks ?

Paraku on nüüd küll nii.

Nõustun Andrese taluga
NoorTalunik- kui elu oleks nii lihtne, siis kas sa oled mõelnud miks Eesti, Euroopa või maailm ei kasvata sigasid :roll:



Olgu ma ei tulnud siia tegelt vaidlema eks teie arvake mis teie arvate ma tean,et see on kasumlik ja seda on öelnud mulle inimene kes on asjaga kokku ka puutunud rohkem ma siia sellel teemal ei kirjuta jube kuidas püüate noort inimest maha teha arvates ,et ma olen noor siis kohe ei tea mitte midagi vb paljude noorte puhul on nii aga minu puhul küll mitte ! Millega te ise muidu tegelete ? tegelete te üldse põllumajandusega või olete te seakasvatusega kokku puutunud reaalselt.?

Nagu ausalt eesti ja muu maailm ei kasvata sigasid ? :S

Kasvatavad küll ja mitte vähe!



Olge tublid!

NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 10:06 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
60 seaga pole midagi peale hakata. Taanis olin 90 -date keskel talus tööl- 2000 siga kokku (emised, põrsad jne) Lisaks piimakari. Alla mõne tuhande ära unistagi. Kui sul on 60 siga ja aastas on 52 nädalat, siis keskeltläbi müüd nädalas 1 sea. Kooliajast on meeles, et siga sööb 4 kilo, et kasvada 1 kilo. Teravilja ja mineraalide hinnad on teada, uuri sealiha turuhind ka välja, samuti löö kokku muud kulud ja pakun, et päeva sissetulekuks jääb 5 euri kanti.



Siga kasvab muidu kui sa ei tea 6 kuud mitte aasta aega :D oeh ja sellised tahavad mind õpetada ma ei arva sinust ka eriti midagi kui sa arvad,et ma loll olen siis loomakasvatuse kohapealt oled sina kindlasti loll ma ei tea mis sa muidu oled :D ja seal läheb vaja 2,3kg ,et saavutada 1kg liha mis koolis sa küll käisid ? :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 10:29 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
Olen noor(vähemalt enda arust :wink: )23. Päris kindlasti ei ole ma siin et kedagi maha teha. Aga kui sina NoorTalunik tuled siia foorumisse kedagi maha tegema siis oled sina loll :twisted: Kas kool annab sulle reaalse elu??? Kui sa väidad et seakasvatus tasub ära siis mina soovin sulle õnne :) Palun pane siis siia ka kõik reaalsed kulud-tulud ja siis räägime edasi :)
Kõike head soovides
MartinK


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 11:40 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
MartinK kirjutas:
Olen noor(vähemalt enda arust :wink: )23. Päris kindlasti ei ole ma siin et kedagi maha teha. Aga kui sina NoorTalunik tuled siia foorumisse kedagi maha tegema siis oled sina loll :twisted: Kas kool annab sulle reaalse elu??? Kui sa väidad et seakasvatus tasub ära siis mina soovin sulle õnne :) Palun pane siis siia ka kõik reaalsed kulud-tulud ja siis räägime edasi :)
Kõike head soovides
MartinK



Tegelikult ei mõelnud ma sind sinu vastu pole mul midagi ;)

Oeh kui aus olla siis ma ei viici kirjutada siia neid tulusid kulusid (ei viici teha kellegile tööd ette )

Mul on need paberi peal olemas aga siia ümber ma küll ei viici seda trükkida.

Tänan ja õnne ka sulle sinu tegemistes

Ei ma ütlesin kooli koha pealt seda ,et üks mees rääkis siin ,et siga kasvab 1 aasta ja 4kg vilja läheb 1kg liha saamikseks mis ei ole kohe kindlasti nii ja selline vend ütleb ,et mina olen loll,selline vend annab nõu foorumis (valet nõu).Kool on tegelt selleks,et teha kerge asi raskeks ettevõtluse eesmärk on teha lihtne asi kergeks (autotööstus) teeb autosi ja autod teevad inimesel elu kergemaks sellepärast autotööstused ka teenivad neid näiteid on veel ja veel :D kool on mõeldud selleks,et riigil ja ettevõtjatel oleks töötajad ja spetsaliste ;) kool ei õpeta äri vaid palgatööliseks olemist ;).

MA EI TULNUD SIIA FOORUMISSE KEDAGI SOLVAMA AGA KUI MIND SOLVATAKSE SOLVAN VASTU ;) ( SEE EI OLNUD SINU KOHTA)

Lp NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 12:19 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
http://www.google.com/search?q=Sead+kul ... f8&oe=utf8 Paistab, et mõnel pool vajab siga endistviisi 4 kilo sööta juurdekasvuks. Jääme põnevusega läbimurret seakasvatuses ootama :wink: :wink: :| . Ära hormoone kasuta... saab sea küll kasvama veidi kiiremini, aga need preparaadid ei ole tervisele kasulikud (ka koolis räägiti). Nii et ole hea, võta mingi rada ette, peaasi, et edened- ruumi arenguks on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 1:15 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
http://www.google.com/search?q=Sead+kulutavad+nuumaperioodil.+1+kg+v%C3%B5rra+kasvamise+jaoks+j%C3%B5us%C3%B6%C3%B6ta+keskmiselt+3%E2%80%934+kilogrammi.&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:en-US&ie=utf8&oe=utf8 Paistab, et mõnel pool vajab siga endistviisi 4 kilo sööta juurdekasvuks. Jääme põnevusega läbimurret seakasvatuses ootama :wink: :wink: :| . Ära hormoone kasuta... saab sea küll kasvama veidi kiiremini, aga need preparaadid ei ole tervisele kasulikud (ka koolis räägiti). Nii et ole hea, võta mingi rada ette, peaasi, et edened- ruumi arenguks on.


Ei kasuta kasutan ainult jõusööta. Ja plaanin nuumikud 110kg kasvatada tean ka seda ,et keskikule tuleb süüa anda isu järgi nuumikule tuleb panna kindlaid koguseid soovituslikult 3% tema kehakaalust.
Huvitav jah sellel lehel kus sul kirjas on tõesti 3kg aga mina lugesin ala 3-4 kuud tagasi kuskilt mujalt ja seal oli 2,3kg see oli muidugi katse ja oli olnud suhteliselt edukas ka, loom võttis 600-800g päevas juurde.Järgmine kord ikka mõtle mis sa kirjutad sest sul oli ikka räme apsakas varasemas postituses kus sa väitsid ,et siga kasvab 52nädalat vms : D see on aasta mitte pool aastat nagu tegelt siga kasvab ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 1:21 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Too viide, kus väidan, et siga saab aastaselt tapaküpseks. Kus see kirjas on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2012 2:44 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
[quote="Andrese talu"] Kui sul on 60 siga ja aastas on 52 nädalat, siis keskeltläbi müüd nädalas 1 sea.


Siga kasvab 6 kuud peale seda peab ta juba lihaks tegema.

Õige oleks olnud öelda ,et kui sa kasvatad aastas kokku 60 siga siis müüd nädalas pm ühe;) Mitte kui sul on :D


Sina nokkisid mind enne nokin nüüd vastu ole mõnus ja ära pikka viha pea :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.