Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 7:57 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 40 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2011 4:13 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 08, 2011 2:21 pm
Postitusi: 7
Tere,

Tahaks küsida, et kui paljud teist on kokku puutunud seakasvatusega ning kuhu olete turustanud sealiha? Endal oleks võimalus pidada 60-100 siga. Kas see tasuks ära, kui oleks võimalus ise teravilja kasvatada. :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 5:41 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ma arvan,et sellise koguse puhul peaksid neid turustama turul jne "käest kätte". Kuskile venesse või muud sellist siis tuleks sigade arv korrutada 10. Aga ma arvan,et kui majandada oskad jne siis saab hakkama küll,aga ega ta kerge ole,mingi muu teema võiks ikka kõrval olla.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 8:51 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 08, 2011 2:21 pm
Postitusi: 7
Ise mõtlesin ka turul müümisele, aga kui raske on saada veterinaartõendeid, müügilube või mismoodi see täpselt käib?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 10:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Krt praeguseid tingimusi ei tea ei hakka midagi huupi pakkuma ,ma arvan,et kõige etem on antud lubade ja tõendite asja küsida vastavalt turult kus müüki plaanid või kui on kohalik vet arst tark siis võid tema käest ka uurida. Mingist vta-st on suht mõtetu küsida need ise teavad asjadest kõige vähem.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 4:30 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 08, 2011 2:21 pm
Postitusi: 7
jürto kirjutas:
Krt praeguseid tingimusi ei tea ei hakka midagi huupi pakkuma ,ma arvan,et kõige etem on antud lubade ja tõendite asja küsida vastavalt turult kus müüki plaanid või kui on kohalik vet arst tark siis võid tema käest ka uurida. Mingist vta-st on suht mõtetu küsida need ise teavad asjadest kõige vähem.


Tänan vastamast! :) Kindlasti uurin seda asja turu kaudu. Aga kas rohkem pole kedagi, kes on kokku puutunud seakasvatusega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 6:14 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Sai ise ka kunagi proovitud aga see asi pole eriti tulus kui kogused on väikesed.Alla 200 ilmselt mina ei mõtleks.Ta sunnik sööb ju enda tulust 75% kindlasti ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 8:06 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 08, 2011 2:21 pm
Postitusi: 7
Aga kumb oleks tulusam, kas pidada seakasvatust või siis lihaveisete pidamine? Samas sead kasvavad suhteliselt kiiresti suureks aga veistega läheb ikka kauem aega, enne kui lihaks saab müüa?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 8:40 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Usun, et selle valiku tegemisel oleks oluline mõelda maa peale, mida selleks kasutada. Kas tahad ja saad seal efektiivselt vilja või rohtu kasvatada?
Samuti tuleks mõelda turu olukorra peale laiemalt. Euroopa seakasvatajad on juba pikemat aega kehvas olukorras kuna teravilja hinnad on kõrged, aga sealiha hinda on seda raske edasi kanda. Võibolla on hetkel sigadega alustamise asemel kasumlikum teravilja toota ja müüa?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2011 10:34 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
60 seaga pole midagi peale hakata. Taanis olin 90 -date keskel talus tööl- 2000 siga kokku (emised, põrsad jne) Lisaks piimakari. Alla mõne tuhande ära unistagi. Kui sul on 60 siga ja aastas on 52 nädalat, siis keskeltläbi müüd nädalas 1 sea. Kooliajast on meeles, et siga sööb 4 kilo, et kasvada 1 kilo. Teravilja ja mineraalide hinnad on teada, uuri sealiha turuhind ka välja, samuti löö kokku muud kulud ja pakun, et päeva sissetulekuks jääb 5 euri kanti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 28, 2012 2:13 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Kui on omad emised ehk neilt saad põrsad siis on ühe looma ülal pidamiseks max kulu 900-1100kr
looma eest saad tapamajas sirka 2270kr arvutaga ise palju ühe sea pealt kasu saad ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 28, 2012 2:16 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
60 seaga pole midagi peale hakata. Taanis olin 90 -date keskel talus tööl- 2000 siga kokku (emised, põrsad jne) Lisaks piimakari. Alla mõne tuhande ära unistagi. Kui sul on 60 siga ja aastas on 52 nädalat, siis keskeltläbi müüd nädalas 1 sea. Kooliajast on meeles, et siga sööb 4 kilo, et kasvada 1 kilo. Teravilja ja mineraalide hinnad on teada, uuri sealiha turuhind ka välja, samuti löö kokku muud kulud ja pakun, et päeva sissetulekuks jääb 5 euri kanti.



Kui sul on 200 looma siis sa teenid nende pealt päevas sirka 1660kr aga seda mitte sea algus päevadel kuna siis ta on liiga väike ,et 1k päevas juurde võtta 200 looma pealt peaks teenima 6 kuuga sirka 200-220tuhat krooni.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 28, 2012 7:22 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kuule noor talunik,see kõik ei ole nii roosiline kui arvad,arvesta suremus,vet kulud ja muu selline pask,hea kui nulli jääd esialgu.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 28, 2012 12:14 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
jürto kirjutas:
kuule noor talunik,see kõik ei ole nii roosiline kui arvad,arvesta suremus,vet kulud ja muu selline pask,hea kui nulli jääd esialgu.



Vet kulud ja suremus on tõesti suured siis kui hooned ei vasta kohe üldse tingimustele ja loomade eest hoolitsetakse nagu sita eest.

Aga kui hooned on tingimustele enamvähem vastavad sigade eest hoolitsetakse siis on suremus põrsastel 10% võib ka 0% aga see oleks liiga roosiline tuleb arvestada ikka 10% või igaksjuhuks ka rohkemaga. vet kulud võivad olla võivad ka mitte olla kõik oleneb emiste hoolitsusest.
Mõned loomad jah võivad tõesti haigeks jääda nagu ka inimesed aga kinlasti mitte kõik ;)
teiseks tihti pole vaja vet kutsuda kui sul on endal teadmised olemas või mõni profesonaalne vet sõber kes telefoni teel aitab leida lahendusele probleemi.kui peab süstima siis jah aga sigadel enamus ravi on suukautse mannustamisega.

Ühesõnaga laut peab olema soe,puhas ja loomade eest tuleb hoolt kanda siis jääd ka kasumisse.

Olen seakasvatusega varem kokku puutunud natukene ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 28, 2012 8:26 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kuule noor talunik. Et kui sul on 200 siga, siis teenid päevas 1660 krooni :shock: . Kas oled sigadele palgatööline, et päevateenistusest räägid? Kas kõik ülemused on sead, või on mõni sihuke veidi teistsugune, ka?
Ja kui oled seakasvatusega natukene kokku puutunud, siis ole hea ja tee nüüd korralik tutvus seakasvatusega, nii et ikka korralik virts ja hais kohe meeldima hakkaksid. Mina ei suuda sigalasse gaasimaskita minna. Edu sulle. Peale selle... Asjaajamisteks, tulevikus äriplaani ja prognooside koostamiseks on olulised algteadmised raamatupidamisest ja õigekirjaoskusest. Nagu öeldakse, kes püüab kõigest väest, saab üle igast mäest, nii et põruta, kuis jaksad ! :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Seakasvatus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2012 1:58 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Andrese talu kirjutas:
Kuule noor talunik. Et kui sul on 200 siga, siis teenid päevas 1660 krooni :shock: . Kas oled sigadele palgatööline, et päevateenistusest räägid? Kas kõik ülemused on sead, või on mõni sihuke veidi teistsugune, ka?
Ja kui oled seakasvatusega natukene kokku puutunud, siis ole hea ja tee nüüd korralik tutvus seakasvatusega, nii et ikka korralik virts ja hais kohe meeldima hakkaksid. Mina ei suuda sigalasse gaasimaskita minna. Edu sulle. Peale selle... Asjaajamisteks, tulevikus äriplaani ja prognooside koostamiseks on olulised algteadmised raamatupidamisest ja õigekirjaoskusest. Nagu öeldakse, kes püüab kõigest väest, saab üle igast mäest, nii et põruta, kuis jaksad ! :lol:


Tegin lihtsa arvutuse lihtsalt 4 kg otra läheb maksma koos vitamiiniga 12kr ning 1kg liha eest saad 20,3kr alles jääb 8,3 kr see korrutada 200 võrdub 1660kr päevas aga see on lõpu poole kui sead on juba suured ja võtavad 1kg päevas juurde. Kui päris aus olla siis tegelikult läheb isegi vähem kui 4kg ,et saada 1kg liha kätte. Olen puutunud täpselt niipalju kokku ,et olen neid söötnud ja ka nende pokse korrastanud. ja mis mu õigekirja oskusel viga on? Nõrk mees oled siis kui sita haisu ei kannata :D


Lp NoorTalunik


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 40 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.