Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:40 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 294 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 9:12 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kas on võimalik,et mõni ammlehm poegib ainult vigaseid vasikaid.Möödunud aastal poegis normaalselt aga vassu andis otsad pooletunnipärast.Sellel aastal polnud ei udarat ega mingeid märke,et hakkab poegima aga hommikul oli surnud vassu laudas.Ühel ja samal lehmal.Kas kellelgi on selliseid kogemusi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 4:14 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kaido kirjutas:
Sellel aastal polnud ei udarat ega mingeid märke,et hakkab poegima aga hommikul oli surnud vassu laudas.Ühel ja samal lehmal.Kas kellelgi on selliseid kogemusi.

Ei ole sarnaseid kogemusi, aga haiseb abordi järele. Vasika välimik ei muutu oluliselt tiinuse lõpupoole- enneaesel ja küpsel vasikal esmapilgul vahet ei teegi. Ehk tulevad enneaegsed? Kui poegimistunnuseid ja piima ka pole, siis seda suurem on tõenäosus. Katkemised võib olla küll looma viga. Inimestelgi sarnaseid probleeme räägitud. Nii et imestada ei ole sellel teemal midagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 4:54 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Jah möödund aastal ma ise ka kahtlustasin,et enneaegne aga sellel aastal ei tea.Aga udarat pole tulnud isegi nüüd kolmandal päeval veel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 10:37 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Vaata, kas surnud vasika karv on sellise pikkusega, nagu tavaliselt vastpoeginul ja kas hambad on suus (samuti mis pikkuses hambad) ja kas sõrad on tugevad, või pehmed- vedelapoolsed. Kuskil internetis oli sellest juttu, kui googeldad, siis leiad. Arengustaadiumid võiks märksõna olla. Igaljuhul nende tunnuste järgi peaksid selguse saama juhul, kui oli abort veidi varasemas faasis. Kui kõik on vasikal normis, siis jääb lugu segaseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 7:35 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Vot karv oli selline huvitav kuidagi lühike tundus.Kõike muud ei kontrollinud.Ja ega sellega vassut ellu ka enam ei aja.Ma ikka mõtlen,et kaks aastat järjest ei saa olla mingi juhus.Aga ok aasta proovin veel ja kui on jälle selline kahtlane siis läheb lihakombinaati.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 8:57 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kaido kirjutas:
Vot karv oli selline huvitav kuidagi lühike tundus.

Siis ikkagi abort.Äkki oled kogemata halva lõhnaga silorulli ette andnud? 1 rull kahtlase lõhnaga silo võib rohkem kui 1 abordi karjas teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 10:00 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ei ole halba silo andnud.Nad olid mul ültse ainult heina peal kuni siiamaani.Aga heinaga hea kül.Kõik said ise poegimisega hakkama.Mitte nagu möödund aastal,et tõmba või trakaga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 11:11 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kas tõmbamisseadet kasutad? Mul õnnestus üht vasikat tõmmates tõmbajal üks kronstein puru tõmmata. See oli selline jubla, mis hoiab varre otsas lehma taha toetavat plastiktuge. Kuna tõmbaja oli nahkas ja vasikas alles poolest saadik väljas, oli olukord üsna kriitiline. Proovisime kahekesi käsitsi vedada, aga ei nihkunud. Möögis haledalt, aga õnneks oli rinnak nii palju vaba, et ikka kuidagi hingata sai. Siis polnud muud teha, kui ajasin traktori lehma taha ja kinnitasin koormarihma ühe otsa traktori ja teise otsa vasika jalgade külge. Seejärel pingutasin koormarihma. Kui nn rihmarull täis sai, lasin vabaks, tõmbasin rihma pingule ja hakkasin uuesti ketrama.. Naine samal ajal keeras vasikat, et puusad läbi mahuksid. Jupp jändamist oli. Kõik toimus kella 1kuni kella 4 öösel, nii et meeldiv polnud selles segaduses olla. Vasika saime kätte. Piima andsime talle kohe sisse, kuna oli selge, et tast endast imejat kohe pole. Hommikuks ajas vasikas jalad ka alla. Lehmaga ka kõik korras.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 12:16 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Endal tõmbaja esialgu puudub.Aga nagu juba mainisin siis möödund aastal kui andsin silo ja heina siis sai ikka käsitsi tõmmatud ja ühel mullikal siis tirisime viiekesi enne kui kätte saime.Sellel aastal ei kordagi silo vaid ainult korralik kuiv hein ja ma ei aidanud mitte ühtegi poegimist.Ja sealhulgas kolm olid mullikad ja suht ümarad.Ja vassud on normaalsed.Ei väidaks,et on nüüd väiksemad kui möödund aastal.Muidugi mineraalid ja sool olid ikka kogu aja kättesaadavad neil.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 1:01 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Mis kaalus vasikad on? Mul vasikad 50 kilo ringis. See, kellest juttu enne tegin, oli 51 kilone lehmvasikas. Viimane pullvasikas oli 56 kilone. Ammed saavad ainult heina. Noorloomad saavad silo ja heina. Mineraalid ja sool ka muidugi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 1:31 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Andrese talu kirjutas:
Mis kaalus vasikad on? Mul vasikad 50 kilo ringis. See, kellest juttu enne tegin, oli 51 kilone lehmvasikas. Viimane pullvasikas oli 56 kilone.

Mis tõug?

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 2:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Altp2rtli kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
Mis kaalus vasikad on? Mul vasikad 50 kilo ringis. See, kellest juttu enne tegin, oli 51 kilone lehmvasikas. Viimane pullvasikas oli 56 kilone.

Mis tõug?


Limusiinid peaksid olema Andrese talul. Mina vaatan ja imestan miks peavad olema sünnimassid nii kõrged. Seal kaks varianti, kas ülesöödetud või on pulli ostmisel viga tehtud. Selle pärast on vaja reaalseid sünnimasse loomadel teada, kui ikkagi ammel on kõrge sünnimass, siis mitte kunagi ei tohi panna sinna suure sünnimassiga pulli teda paaritama. Need on algtõed, mida peaks endale teadvustama. Minul naljalt üle 42kg sünnikaalusid pole. Üldjuhul lehmikud 34-37kg, pullikud veidike rohkem. Amme seisukohalt on alati kasulik väiksemad vasikad. Paar kolm aastat sikutad välja. neljas aasta viid kombinaati looma. Tähtis pole suur sünnikaal, aga suur juurdekasv.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 4:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ma ka seda meelt,et sünnimass ei tohiks olla kõrge.Ma olen pulli ostes seda alati jälginud.Viimase pulli sünnikaal oli 42.Sellest ka vassud norm kaalus ümber neljakümne.Pull on puhas simmental aga ammed pole veel päris puhtad.Ja see ka õige,et kui ikka mitmed korrad sikutad vassu välja siis selle ammega varsti jokk.Seda väidab tuttav vetarst


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 7:10 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Meil on limusiinid. Kindlasti sõltub sünnimass pullist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 10:16 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
See jäi veel lisamata, et väljasikutamist ei ole, kui lehm on juba korra poeginud. Poegimisraskuseid on minu kogemustes ette tulnud vaid esmapoegijatel.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 294 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.