Tänane kuupäev Neljapäev Mai 09, 2024 11:33 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 294 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 5:57 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Juul 09, 2009 9:30 pm
Postitusi: 219
Asukoht: Põlvamaa
häda jah just mullikatega tavaliselt aga olnud ka kolmandat vasikat amm selline
siis olen ikka looma eraldanud kas lauta või kuskile väiksemasse aeda
ja puuris vasika alla pannud
ja kui ka puuris ei taha alla lasta ja tikub lööma
siis aitab vana hea nipp esimene jalg paelaga üles
kolme jala peal keksida keeruline ja jääb rahulikuks
pärast harjub ära ja laseb ligi ise
vasikas ka ju tragim siis juba


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:35 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Juul 13, 2009 10:40 am
Postitusi: 46
Asukoht: pärnumaa
Laenasime aiad, homme proovime eluka kätte saada. Olen jõudnud juba limusiini mõtet kahetsema hakata, uhked loomad küll, aga lollid ja ülbed. Ilmselt proovin edaspidi anguseid soetada.

_________________
nele


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2010 10:13 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
kõige paremad emad on herefordid. on neid 10 aastat kasvatatud ja pole veel keegi vasikat imetamast keeldunud va kaksikute puhul. siis ema eelistab üht. iseloom on ka rahulik ja usaldav, pole probleemi vasikate nummerdamisega. limusiinid on jah kõige temperamentsemad aga ka anguseid olen päris tigedaid kohanud. eks valikuvõimalus teebki elu põnevaks!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2010 10:45 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 04, 2007 8:40 pm
Postitusi: 34
nele kirjutas:
Laenasime aiad, homme proovime eluka kätte saada. Olen jõudnud juba limusiini mõtet kahetsema hakata, uhked loomad küll, aga lollid ja ülbed. Ilmselt proovin edaspidi anguseid soetada.

Mulle küll Limusiinid meeldivad, tark ei torma, nii jõuad lõpuks küülikute ja kanadeni ning lõpuks pistad need ka patta ja lähed kellelegi sulaseks.

Edu

_________________
Ela ise ja lase teistel elada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 15, 2010 10:45 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Juul 13, 2009 10:40 am
Postitusi: 46
Asukoht: pärnumaa
Meie probleem oli sellest, et loomad ei olnud veel harjunud. Nüüd on nad päris kodulooma moodi :) Tundub, et meie meeldime neile ja nemad meile ka. Aga talvel seda looma kätte ei saanudki...

_________________
nele


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2010 10:48 am 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Kas kellegil on kogemust ka lihaveiste karjatamisega jõe veeres, kas jõe poolne külg tuleb ka ära piirata või võib neid jõe kaldale jooma lasta. Mul selline hirm et äkki lähevad ujuma ja ujuvad teisele kaldale või ümber karjaaia.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2010 1:02 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 18, 2010 12:10 am
Postitusi: 7
Asukoht: Võrumaa
Karjatan loomi põldudel, millel tehtud omal ajal maaparandus. 1990 algul tulid koprad, kes kraavidele päris mitmed tammid teinud. Nüüd kraavide keskkohas umbes 1.5m sügavune vesi.
Varematel aastatel ei ole olnud vajadust kraavi äärt piirata. Tavaliselt sai pandud kraavi äärde post ja siis traat pool meetrit postist vee kohale, nii et loom kraavi kallast mööda aiast välja ei saaks.
Eelmisel aastal sai pull vahetatud. Sellele vesi täitsa meeldib, kuumadel suvepäevadel kogu aeg jalgupidi kraavis.
Sellel aasta on olnud mõned juhused, kui loomad teisele poole kraavi pulli eestvedamisel ujuvad.
Tundub, et kui loom ükskord läbi vee ära läheb, siis nad vett enam ei karda.
Rändama on nad läinud tavaliselt siis, kui kopli vahetusega natukene hilja peale jäänud, ületades kraavi päevasel ajal sellisest kohast, kus kallas ja põhi tugeva pinnaga.

Nüüd olen kindluse mõttes koplid ka kraavi vastasküljelt karjusega piiranud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2010 9:12 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Margusv kirjutas:
Kas kellegil on kogemust ka lihaveiste karjatamisega jõe veeres, kas jõe poolne külg tuleb ka ära piirata või võib neid jõe kaldale jooma lasta. Mul selline hirm et äkki lähevad ujuma ja ujuvad teisele kaldale või ümber karjaaia.

Paar aastat tagasi oli saade saareelanikest, kes peavad lihaveiseid. Paar korda olid mandrile põgenenud. Ei kujuta ette, mismoodi tagasi toimetati. Samas ühel tuttaval ka jõe ääres, ma ei tea, kuidas suvel, aga talvel olid ilma aiata- talvel ju süüa mujalt ei saa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 10:58 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 18, 2010 12:10 am
Postitusi: 7
Asukoht: Võrumaa
Talvisel ajal, lumega, nad söötmiskohast eriti kaugele jalutada ei viitsi. Mööda kinni sõkutud radasid käivad paarisaja meetrises raadiuses.
Alles kevadel lumesulamise ajal, kui loomad rändama hakkavad, tuleb karjus üle vaadata :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2010 7:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kuidas mõjub lihaveistele ristiku ädal.Kas nad ennast lõhki (täis) ei söö.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2010 8:04 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
Üldiselt kuivaga pole probleemi millegiga, aga märja materjaliga tekib see oht küll. Ristikuga pole veel olnud aga lutshernist sõid küll kaks vasikat end palliks, aga õnneks märkasin ja ajasin neile toiduõli sisse ja mudisin neid ja jäid elama. Aastate jooksul on paar looma hukka ka saanud. Kui suudad neil 2x päevas silma peal hoida, siis pole hullu aga kui päris metsas elavad, siis on oht suht suur. Teine abinõu on see, et panna neile midagi kuiva (heina) kõrvale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2010 8:28 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
ma mõtlen märga ristikut.Kui aga panen sinna keskele kuivaheina rulli siis pole hullu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2010 9:57 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Mul kadunud vanavanaema rääkis, et kolhoosi karjas õpetati talle vasikale heinakõrs sisse torkamist, et vasikal kergem saaks.
Suvel silokolonnis olles vahetasid Vahtseliina mehed ka oma kogemusi. Üks oli teinud nii nagu peab- vooliku suu (või oli see nina) kaudu makku ajanud ja seal siis midagi teinud. Teine mees olla lihtsalt noa makku lõõnud ja keeranud. Vasikas oli kohe kergentatult hinganud. Mõlemad loomad jäid ellu, aga ise ei julgeks riskida looma eluga kasutades nuga või heinakõrt.
Mina isiklikult küll ei laseks väikest karja ristiku peale terveks päevaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2010 10:15 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Aug 20, 2008 1:28 pm
Postitusi: 136
Asukoht: järvamaa
aga kui ma teen märja silo suvel(vihmasel ajal) kas see mõjub siis ka talvel kui panen rulli ette( Kas loomad võivad lõhki süüa) .Kas teil ainult on ainult silo või kõrvale veel hein ka?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: küsimused lihaveiste kasvatamise kohta
PostitusPostitatud: Reede Okt 15, 2010 6:37 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
Loomad on erinevad ja nii ka nende söömistiil. tean näiteks, et sõber pani möödunud talv kolme päeva silonormi ette kuna ei viitsinud külmaga igapäev traktorit käima panna, siis sõid tal kolm mullikat ennast lõhki. Mul on see aasta varutud 260 tonni heina 300 tonni silo niiet enamvähem pooleks aga silo hakkavad alles talvel saama ja silo kõrval hein ka aga omal pole küll näinud, et keegi oleks ennast talvel lõhki söönud. suurte loomadega pole omal probleemi aga noorkari on küll parajad õgardid. niikui uuele karjamaale saavad süüakse meeletult kõht täis ja siis oigavad. tähtis ongi vaadata kas loom pärast mäletseb või ei.
mis veel märga ristikusse puutub, siis põhikari sai sügisel 40 cm ristikusse lastud ja ei juhtunud midagi. Ma ei oska muud soovitada kui neid lihtsalt jälgida paar korda.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 294 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.